Snažilky, ako ste na tom po psychickej stránke?

tanyja
14. dec 2008

pýtam sa všetkých babeniek, ako ste na tom po psyhickej stránke?
ako zvládate a ako reagujete na akékoľvek situácie?
poraďte, pomôžte, a nielen mne

vika34
27. jún 2009

ahoj,to normálne počas tancovania skolabovala?To je teda iný kult.zážitok ☹ ,nepríjemné
ja som z tou kofolou iba žartovala,je mi jasné ,že to máš pod kontrolou 😀
čaute zase nakuknem

tanyja
autor
28. jún 2009

my ked sme prišli, už bola natiahnutá plachta, ešte dobre, že som to nevidela ☹ ☹ ale je mi jej úprimne ľúto a dokonca aj v správach že hovorili, že slávnosti sa rušia , takže program sme už nevideli žiadny
asi si dám pohár kofoly 😀 nejako som vysmädla, ale drahý mi veľa nezvýšil, možno glg sa ešte nájde, to je jeho špecialitka, nechávať odrobinky v chladničke , asi ho sprdnem 😀 😀
pekný deň

zuzana0612
29. jún 2009

tanyja, moja kamoška pila tiež takú priesvitnú vodu, a hovorila tomu káva, normálne zo zrnkovej kávy, skoro celé tehotenstvo a malý je úúúúúúúúúplne zdravý. až nato že je trochu hyperaktívny. tak neviem, či to má z tej kávy 🙂 alebo po rodičoch 🙂
vy ste boli pozrieť na tom festivale? videli sme to v tv, no to musel byť otrasný zážitok pre všetkých

tanyja
autor
29. jún 2009

ahoj Zuzi, my sme boli pozrieť na slávnostiach a po tom, ako sa to stalo, zrušili všetky vystúpenia na tribúne a išli na amfiteáter, hoci v tv hovorili, že sú zrušené a ja som z toho mala zimomriavky na tele, hoci som to nevidela
mne teraz riadna zrnková káva ani nechutí, hoci normálne mám rada, zvykla som si variť ráno, a teraz ma to ani nenapadne ......., ešte tak caro si urobím, aj to raz za týždeň
a nemyslím, že dotyčný malý je z kávy hyperaktívny , to sú viaceré deti také 😀 😀 😀 a to ich mamička počas tehotenstva kávu vôbec nepila , to je individuálne
aj tento náš poklad má niekedy kopací večer alebo lepšie povedané deň a niekedy je kľudnučký, cítim ho, len ked ho nechtiac trošku zatlačím
viete mi povedať, čo sa chodí na cukor v 27tt, či sa to robí z krvi alebo sa pije len sladká voda ? akosi som sa zabudla spýtať, tak neviem, či mám ísť hneď ráno alebo stačím pozdejšie, už ked sa nerobia odbery , díky za radu 😉

zuzana0612
29. jún 2009

Ja som teda ešte vyšetrenie cukru s tou cuktorou vodou neabsolvovala, ale viem od kamošiek, že tam chodia hneď ráno. A že to trvá trochu dlhšie, lebo ti dajú vypiť tú vodu a potom musíš nejaký čas počkať. neviem, ako je to inde, ale teda viem to od viacerých, že tam chodia skoro ráno

tanyja
autor
29. jún 2009

díky za infošku, a ja si tam asi ešte radšej aj zavolám, ale do polovice júla ešte mám čas , takže uvidíme ako povedal slepý 😀 😀
no idem ja s drahým naším plyšákom von vyvenčiť ho, už dodriemal na slniečku 😉

zuzana0612
29. jún 2009

ty sa máš, chodiť si povonku a venčiť... ja musím pracovať.

tanyja
autor
29. jún 2009

no ja už nepracujem od polovice apríla - som ako riziková, kedže predtým sme trikrát mali postihnuté bábo ,takže som ostro sledovaná 😀 😀 😀 , ale cítim sa úplne v pohode , chúťky nemám a ani nálady, teda nespozorovala som to na sebe
kde pracuješ zuzi ? máš namáhavú prácu ? ja som bola kancelárska sila

zuzana0612
29. jún 2009

ja pracujem tiež v kancelárii. namáhavá práca to fyzicky nie je. ale čo sa týka psychiky, tak je to namávahé dosť. pracujem ako účtovníčka. a teraz sa snažím byť vedúca. mám tu ešte dve baby. prelom mesiacov mávame vždy dosť namáhavý.
tak to je určite dobre, že si doma, aj keď sa cítiš dobre. určite je to lepšie, ako keby si mala riskovať a chodiť do práce a byť v strese. teda neviem, možno si mala pohodovú robotu, ale čo ja viem, tak každý má nejaký ten stresík v robote.
a aj ti zistili, prečo ste mali bábätká postihnuté? máš teraz nejakú zvláštnu liečbu alebo starostlivosť?

tanyja
autor
29. jún 2009

koniec mesiaca je "naj" - koncomesačné uzávierky, intrastat a podobné vecičky, bavila ma práca ktorú som robila, ale bola som len na dobu určitú - zastupovanie počas materskej, no a Pn som bola trošku skôr ako kolegynka prišla do práce 😀 😀 😀 😀
nemám žiadnu zvláštnu liečbu ani starostlivosť, pobehali sme všetky možné vyšetrenia , len aby som mala kľud a nenamáhala sa, tak som musela ostať doma , a nezistili prečo boli choručké , proste náhodná trizómia , náhoda je blbec a ked motyka vystrelí, bude aj zdravé a už trocha vystrelila 😀 😀 😀 lebo výsledky sú ok, už sa len dočkať októbra , teda 3 mesiace nech je malý tam, kde má byť 😉 😉 , ale on je zlatučký - kopká a kopká
už teraz ho vééééééééééééľmi ľúbime !!!!!!!!!

zuzana0612
29. jún 2009

no tak sa ti to podarilo časovo tak akurát, ste sa s kolegyňou vymenili.
snáď bude už teda všetko ok a budete mať zdravé mimčo. určite nie je nič lepšie ako kľud a pohoda doma.
a dlho ste sa snažili o miminko?

tanyja
autor
29. jún 2009

no my sme sa dlho snažili o mimi , 5 rokov a je to na 5.-ty krát , u nás neplatí do 3.tice , my sme výnimka , ako vo všetkom 😀 😀 😀 😀

zuzana0612
29. jún 2009

ale je fajn, že to berieš tak optimisticky, tak v pohode, aspoň ja mám ten pocit. na mňa vplýva dosť zle všetko čo sa stalo, aj keď je to lepšie a v porovnaní s tebou je to "NIČ". taký prístup obdivujem
😉

vika34
29. jún 2009

AHOJTE,TUšíM PRVý RAZ SME TU VšETKY TRI ONLINE? 😀

tanyja
autor
29. jún 2009

jééééééééééééééj, my sme sa tu ozaj všetky stretli, to je pekné !!!!!!!
no ja to beriem optimisticky, aj ked od samého začiatku to tak nebolo, kým som nevedela výsledky, myšlienky boli všade , ale čo iné mi predtým ostávalo ? no nič, len ísť stále vpred
viki - čo nové ako sa máte ? podklady hotové pre účtovníčku ?

vika34
29. jún 2009

ahoj tanyja ,ešte nie je nič hotové 😅
štvrtok idem na tú onkologiu,tak sa mi aj zdalo,že mi dali nejaký skorý termím,ale to asi preto,že idú na dovolenku,tak uvidím,že čo a ako

tanyja
autor
29. jún 2009

asi preto, už je predsa čas dovoleniek !!!!! my sme sa minulý rok takýto čas vracali z chorvátska domov, a ked sme v právach počuli, že v Meduline bolo tornádo, tak ma zamrazilo, presne tam sme totiž minulý rok boli a bolo fantasticky !!!!!! a určite ešte pôjdeme niekam do chorvátska , mne sa veľmi páči
tvoj drahý ma toľko práce, že je dokladov až nad hlavu ?????
zuzi ty si ako so snažilkovaním ????

tanyja
autor
29. jún 2009

asi ako sme sa stretli, tak sme sa aj odstretli 😀 , nejako ste sa odmlčali, takže ja idem do sprchy a do postieľky , ráno o 6.30 som už po byte pobehovala , tak si to musím vynahradiť
viki - vy tohto roku idete na dovolenku ? alebo máte oddych od dovolenky ???????????????????
ja by som šla, ale som dostala sprda, že nemôžem mať všetko a nemôžem byť taká náročná , ale snívať môžem , no nie, to predsa nie je zakázané
tak brú nôcku , pa pa 🙄

vika34
29. jún 2009

telefonovala som s mamičou a to je vždy na veľmi dlho 😀
na dovolenku nejdeme nemáme prašule,teda nejaké máme,ale na iné veci,takže tak,idem iba na tanečné sústredenie,čo chodím každoročne
snívam aj ja o dovolenke,veľmi by som ju potrebovala ,som dosť psychicky vyšťavená ☹

zuzana0612
30. jún 2009

dobre ráno, peknú tému ste si večer začali. že dovolenky. ja by som mala rada nejakú dovolenku. ale drahý je teraz nezamestnaný, tak neviem. treba šetriť. ale dúfam, že aspoň na pár dní niekam vyrazíme, lebo inak by to bolo na nič, keby sme celý čas iba sedeli doma cez dovolenku.
viki, ja som na tom podobre ako ty. tiež to cítim, že som unavená a tá dovolenka by sa zišla. minulý rok sme boli v Tatrách a tak bolo parádne. tak som si tam oddýchla. nič ma netrápilo, žiadna robota, žiadne problémy...

tanyja
autor
30. jún 2009

ahojte, ja tiež nikam nejdem na dovolenku, takže budeme tiež doma, drahý si minul dovolenku na výlety po slovensku - lepšie povedané na behanie po slovenských bazároch a všetky šošonky čo sme mali, sme minuli na "nové" autíčko , teda 3.ročné, ale ja takčitak by som teraz nemohla ísť nikam k moru, hoci by som tááááááák rada išla, no, ale nemôžem mať predsa všetko : mne stačí, keď budeme mať nášho chlapčeka konečne v náručí
teraz mi stačí, ked na mne vylehúva náš malý chlpatý miláčik 😀 , a keď začne robiť srandičky, tak to je super liek na psychiku
zuzi , tvoj drahý je čo vyučený ? ten môj je maliar ale chodí s kamiónom a cez víkendy zase začína chodiť maľovať , tak si ho neužijem veľmi doma 😉 , niet ani času na hádky 😀 😀 😀 😀 toť výhoda

zuzana0612
30. jún 2009

môj drahý má obchodnú akadémiu a pracoval ako vedúci v jednej firme v sklade. a postretla ich "finančná kríza". tak je od 1.4. nezamestnaný. tak robí všeličo doma, čo je treba a pomáha mi s účtovníctvom čo robím doma. 🙂 takže teraz všetko ponahráva a ja to potom skontrolujem.

tanyja
autor
30. jún 2009

tak to je veľká pomoc, ten môj je , čo sa týka papierov, na mňa odkázaný 😀 😀 😀 , je v tom absolútne drevo, ale keď je nútený urobiť si alebo vybaviť sám, tak sa prekoná a vybaví si sám ako napr. živnosť, ktorú sám aj zrušil !!!!!!!!!!! mne papierovačky problém nerobia, ja som doteraz väčšinou robila kancelársku myš alebo opatrovala detičky či starých ľudí v rakúsku , som širokospektrálna 😀

zuzana0612
30. jún 2009

no pekne teda.ja by som v Rakúsku moc roboty neporobila. lebo jazyk to je pre mňa ťažký oriešok. robím síce v rakúskej firme, dohovorím sa, ale že by som sa snažila komunikovať za každú cenu tak to radšej nie. ja robím od školy v kancelárii, účtovníctvo. on sa to naučil pri mne, aj keď nato, aby som robila účto doma ma nahovoril on. potom sa to musel učiť, aby mi mohol pomôcť 😀

tanyja
autor
30. jún 2009

takže výpomoc a pomoc obojstranná 😀 to znamená, ako sa k sebe hodíte !!!!!!!!§ láska prenáša aj hory a u vás to platí tiež, pravdu povediac môj by sa také nenaučil vôbec 😀 😀 😀 , to skôr ja dostanem lekciu toho, čo kde kedy a ako vozí a ako sa napr. vyrábajú yporky atď....... , samé pre mňa "zaujímavé" veci - jedným uchom dnu a druhým von.
a pre zaujímavosť, v nemecku som robila au-pair skoro rok a pol a asi dva roky som bola v rakúsku 😀 , mne nemčina nerobí žiaden problém (mám to v krvi )- starý otec bol nemčinár na gympli 😝

zuzana0612
1. júl 2009

tak učiteľské korene 🙂 . mne by asi ani to nepomohlo. ja neviem, jazyk proste nie je pre mňa.
to je inak čisto mužská vlastnosť, vysvetlovať niečo o čom my ženy nemáme ani potuchy. ja to doma zažívam tiež. ale čo už... treba proste praktizovať tú metodu ako si aj ty napísala jedným uchom dnu druhým von 😀

nikika33
1. júl 2009

ahojte baby, naozaj pekná téma : dovolenka. Na mna teraz čaká posledný den v práci a potom konečne mám aj ja vooolno 🙂

tanyja
autor
1. júl 2009

ahoj niki, uži si trošička dnešok ak sa bude dať a potom už len budeme oddychovať ( hlavne ja 😀 😀 😀 ), čas dovoleniek je predsa tu !!!!
však mám dobrú metódu zuzi, ale tú praktizuje hlavne môj drahý a potom sa ma spýta na to isté asi 3x , tak mám dosť, jemu vysvetľujem, že ked mu ja niečo hovorím, tak že mňa môže a musí počúvať 😀 zapamätá si len to, čo chce 😝
a ináč dobré ránko

zuzana0612
1. júl 2009

no, dobre ránko. aj keď mňa tak dnes bolí hlava, že sa nedá hovoriť o dobrom, ale aspoň druhý nech majú dobré ráno a aj celý deň. skúsim ešte chvíľu vydržať a potom idem na tabletku.
to aj ja zažívam, že sa ma pýta aj 3x to isté. pred včerom som mu hovorila,že je nastavený zlý čas na telke, nech to prestaví a včera večer si pustí telku a hovorí "a to čo je za čas na tej telke? šak to je zle." 😀 no jaká paráda.... 😀
ja som včera začala silno uvažovať o dovolenke, že začnem niečo hľadať, niečo malé na pár dní.

tanyja
autor
1. júl 2009

dobre robíš zuzi , aj maličká dovolenka pomôže, troška vypneš a hneď bude svet krajší a kam by si chcela ísť ? niekde na SK alebo von ?
ja sa nechystám nikam, však vieš prečo a drahý by už aj tak dovolenku nedostal , lebo si ju vyčerpal
a teplo je ako u mora , len s tým rozdielom, že pri mori to teplo tak nevnímam ako doma, keďže tam vždy veje príjemný vetrík , jjáááááááááááááááj ako by som ho brala 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre