Snažilky, ako ste na tom po psychickej stránke?

tanyja
14. dec 2008

pýtam sa všetkých babeniek, ako ste na tom po psyhickej stránke?
ako zvládate a ako reagujete na akékoľvek situácie?
poraďte, pomôžte, a nielen mne

martinka285
5. nov 2010

@monicka7299 Hej pocula som o Iscare, ze nie je nic moc, ale na Ferticent som na nete citala len dobre skusenosti tak uvidim, ako sa mi tam bude pacit. Dolezite je, aby boli mili, mali citlivy pristup ale aj po profesionalni. Drzim palceky nech si coskoro najdes dve //.

tanyja
autor
5. nov 2010

@zuzana0612 ako pozerám nejako sa to tu rozbehlo, ale to je super, nestíham všetko čítať 😀 😀
teraz pozerám na RTL, ako bol prípad, že čakali bábo a 2 týždne pred pôrodom zistili, že malý má vážny problém so srdiečkom - nevyvíja sa ľavá strana srdiečka teda komora a pravá strana prebrala všetku činnosť na seba a keby sa tak bábo narodilo, okamžite by zomrelo, takže dali sa na rozhodujúcu operáciu, ktorú ešte veľmi nerobili a malý žije, už je to 2 TT po operácii a malý Max žije, a už ho mala na rukách - až mi slzy vypadli z očí

@monicka7299 ty by si tiež už mohla napísať knihu o starostiach a snahách byť tehu... no mnohé, čo sme tu, sme podobným prešli, ja tiež, tak len dúfať, že ten krásny deň nastane, ty sa snažíš 5 rokov, ja 7 a niektoré aj dlhšie a tiež to nevzdávajú, tiež sme chodili do Iscare, inde sa nerobili PiGD, takže inú možnosť sme nemali

@martinka285 IVF prepláca časť liekov, aj to podľa toho aké doktor predpíše, preplatí oplodnenie ale každá poisťovňa si prepláca v inej sume, my sme boli len na jednom IVF ale nám robili aj PiGD a vyšlo nás to na 56.000€ s cestou
keď hapruje cyklus, tak je to blbé, ten treba najprv dostať do rozumu a potom riešiť bábo
ja som s cyklom problémy nemala ale problémy boli s tým, že nevedeli zistiť, prečo sa vyskytla náhodná trizómia... 😖 to sa vlastne ani nedá zistiť, je to náhoda

tanyja
autor
5. nov 2010

@martinka285 mne sa na Iscare nepáčila ich sekretárka - poplietla všetko čo len mohla, dokonca našu žiadosť zabudla poslať do zdravotnej poisťovne, ale tú už vymenili dávno, s mojou doktorkou som bola spokojná a doktorka Černáková nemá chybu - veľmi zlatá osôbka, pekne nám všetko vysvetlila, že čo budú robiť s mojimi vajíčkami a spermijkami - ona má na starosti genetiku + genetické vyšetrenia, ona je spolužiačka mojej genetičky v BB, tak mi ju aj odporučila a ja som bola spokojná, iné centrá sme nenavštívili.....

martinka285
5. nov 2010

@tanyja A tych 56.000 eur Vam celych preplatila poistovna? Je to urcite financne narocne ale ved co nespravis pre malickeho nadherneho cloviecika. Pre to sa oplati vsetko spravit co je v nasich silach. My sme objednani na 16.11. do Ferticentu, ale neviem ci tam pojdeme kedze mi este neprisla menstr. a mame tam ist az po menzese, aby zistili ci mi prebieha ovulacia. Sucastou je aj vstupna konzultacia a spermiogram manzela tak som zvedava. A to s cyklom, akonahle neberiem lieky alebo nedostanem vyvolavacku tak to nedostanem.

tanyja
autor
5. nov 2010

@stanca22 ja mám vodičský preukaz už asi 12 rokov a jazdím 8 rokov, nie som zbehlý šofér, ale keď treba tak idem,
na motorku mám, ale na malú, a kedže motorku nemám, tak to ani neovládam , predsa len , malého by som na motorke neodviezla a v aute sa mu páči 😅

stanca22
5. nov 2010

@tanyja No to hej, na motorke je to aj dosť riziko že nikdy nevieš čo to dieťa spraví a predsa v tom aute máš akú takú kontrolu nad tým dieťaťom, šupneš do autosedačky a máš pokoj, zapneš a si si istá ako tak, že sa mu nič nestane 😉

stanca22
5. nov 2010

@tanyja A auto je aj pohodlnejšie, ani nezmokneš, keď tak, motorka je skôr na zábavku ako na denne vozenie 🙂

ypsinkova
5. nov 2010

@tanyja ahoj, dnes som mala šťastie,nezaspala som 😀 ale ani som nejako extra skoro nevstávala,tak akurát a vlasy som už neumývala od stredy,takže ich mám super 😀

zuzana0612
5. nov 2010

@tanyja a nebolo to o tom, ako operovali babo ešte v brušku? niečo také som videla. je to fakt sila, čo dokážu.
ja som čítala včera článok na nete, ako jedna mamina zomrela 20 sekund po narodení dieťaťa. vec, ktorá sa nedá predvídať... tak to je hrozné, celá šťastná, že vidí svoje dieťa a zomrie. a pre toho muža to musí byť tiež neskutočné. šťastný z dieťaťa a taká rana k tomu...

tanyja
autor
5. nov 2010

@stanca22 len keby tieto zábavky nešli tak do peňazí.....
ja by som sa asi bála na motorke, hlavne na takej veľkej ako máte s mužíkom, skúšala som to na babete 😀 😀 aj to je už min 15 rokov dozadu
a kde bývate s drahým? máte svoje bývanie, či u rodičov?

ypsinkova
5. nov 2010

@zuzana0612 aj ja som to čítala a muselo to byť strašné pre toho manžela

stanca22
5. nov 2010

@tanyja No my bývame zatiaľ v P.B. u taťka na chalupe, on má vrch a my spodok, tri izby ale máme i byt na dome u svokrovcov v Rk., neskôr by som mala štvrtinu bytu dediť po mame zase v Dca,, a tak neviem kde stále patríme 😀 Beháme stále raz tam a raz tam 🙂

tanyja
autor
5. nov 2010

@zuzana0612 bábo operovali okamžite po pôrode a aj ho ukazovali, malého krásneho Maxa
za tú pani, čo zomrela po pôrode mi včera hovorila kamarátka, strašné ,manžel sa nestíhal tešiť z dieťatka keď zraru tá strašná rana ☹ a čo sa to vlastne stalo?

tanyja
autor
5. nov 2010

@stanca22 a pracujete kde? vy sa teda nenudíte takto behať to máte ako celebrity... víkendové sídlo, domáce sídlo ...

stanca22
5. nov 2010

@tanyja Presne ako píšeš, nuda veru nie je ale tiež nazaškodí sem tam výjsť z cviku a ísť si niekde na chatu oddýchnúť 🙂 Ja som na úrade práce a manžel robý v otcovej firme.

tanyja
autor
5. nov 2010

@martinka285 vôbec nie, poisťovňa preplatila len samotné oplodnenie a vloženie + časť sumy z liekov, to najdôležitejšie - PiGD poisťovňa neprepláca a to stálo 25.000,- sk tá suma bola aj s cestovným, ale aj tak 50oootis je dosť

tanyja
autor
5. nov 2010

@stanca22 nechcem ťa odhovárať od dieťaťa, ale mala by si skôr pracovať, aby si mala nárok potom na materskú, lebo keď ideš z úradu práce, nemáš nárok, neviem či niečo dostaneš, mám pocit, že nič, už len potom rodičovský by si mala dostávať a pracovať musíš aspoň posledných 270 dní pred nástupom na materskú, aby na ňu vznikol nárok
otec má akú firmu? nemôžeš u neho pracovať?

stanca22
5. nov 2010

@tanyja Dík za radu ale my už všetko máme keby náhodou dohodnuté svojimi vecami, nerieš 😀 Ale si milá, že mi chceš poradiť 🙂 A Tvoj muž čo robý?

tanyja
autor
5. nov 2010

@stanca22 môj manžel sa hrá na dieťa........ vozí piesok na veľkom aute, o tom stále sníval 😀 😀 😀
no práca volá - malý sa už zobudil, tak ja idem
ps: nechcela som radiť, ale financie vždy treba a treba myslieť dopredu 😉

tanyja
autor
5. nov 2010

@ypsinkova ako bolo v práci? dokedy si pracovala? v piatok nemáte skrátený pracovný čas?? 😵
ja by som brala a tešila som sa, že cez víkend nebude sami a zajtra musí ten môj chlap ísť voziť balíky a v nedeľu do roboty robiť brzdy 😠 😠

zuzana0612
6. nov 2010

ahojte, dnes ešte nikto? čo ešte spíte?
@tanyja ty určite nespíš 😀 .ja si myslím, že radíš dobre. lebo občas si ľudia myslia, že keď otehotnie, tak sa prihlási rýchlo cez nejakú rodiinú živnosť, kde sa budú odvádzať odvody a potom dostane materskú. lenže to tie baby neuvažujú o tom, že môže ostať na rizikovom alebo tak... že sa jednoducho môže niečo pritrafiť a nepodarí sa jej byť poistená 270 dní. no tak ale to je každého vec.....

stanca22
6. nov 2010

@tanyja No pekne, tak ste každý deň od rána do večera samy, či ako kedy?

tanyja
autor
6. nov 2010

@zuzana0612 ja osobne by som nedokázala žiť bez nejakého zárobku, a predsa do budúcnosti treba myslieť...
ja som dnes nebola na koníku, ráno som popratala a išla s malým von, potom varila a malý spal a poobede sme boli znova preč, ten čas rýchlo letí............ 😉

@stanca22 my sme sami dosť často, podľa toho kde sa drahý nachádza a keď aj príde domov, tak večer, keď už malý spí
u nás je ťažko za prácu, takže na výber nie je a musíme aj niečo obetovať 😉
ale zvykla by si si aj ty keby ste nemali ináč na výber, všetko sa dá zvládnuť

tanyja
autor
6. nov 2010

@martinka285 a doktorka ti nehovorila, že keď nepríde ms tak aký je postup? to je asi dosť o držku, mať tak rozhádzaný cyklus, ja mám teraz mirenu, tak nemám vôbec nič 🤐 , ušetrím na hygienických potrebách 😅 😅

martinka285
6. nov 2010

@tanyja Jasne ze mi spominala, ze ked mi nepride mam prist k nej, vzdy mi da vyvolavacku alebo beriem duphaston a clostilbegy. Krvne vysledky aj hormonalny profil mam ok, predtym som mala normalny cyklus ale ked som vysadila antik. tak sa mi to takto pokaslalo. Uz som z toho na nervy.

tanyja
autor
6. nov 2010

@martinka285 tak to ti verím, mať to také divoké ako z divokého západu a to keď ti nedá vyvolávačku, tak to ani nedostaneš? čím to je, že to máš také kadejaké? to nezistili?

martinka285
6. nov 2010

Nie prirodzene to nedostavam, neviem, zevraj to moze byt z tej antikoncepcie ale nic konkretne mi nezisitli. Sme objednani s manzelom do ferticentu ale mam tam ist po menzese aby mi zistili ci mam ovulaciu. Ale ked ju nedostanem tak im zavolam, ci mozme prist aspom na spermiogram a konzultaciu, nechcem to uz odkladat.

ypsinkova
6. nov 2010

@tanyja nie nemáme,ale brala by som,ak by sme končili v piatok o jednej alebo aj skôr 😎
takže máš víkend bez muža ? 😲

tanyja
autor
6. nov 2010

@ypsinkova ahoj, ale dnes už bol na obed doma, takže v pohode a uvidíme, kedy príde zajtra, musí si ísť dať urobiť brzdy na veľkom aute a musí tam byť, lebo by to odflákli - ináč je tam veľmi pekné okolie - samé hory
prípadne voľné piatky - treba navrhnúť šéfovi 😀

tanyja
autor
6. nov 2010

@martinka285 veď to, čas je najväčší zabijak , my sme mali žiadosť odsúhlasenú na jar a oni z centra nám pár dní pred dňom D zavolali a povedali, že nás posúvajú na október... tak to si ma vieš živo predstaviť, ako mi bolo 😠 😠 😠 , asi mali nejakú tlačenku

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre