Snažilky, ako ste na tom po psychickej stránke?

tanyja
14. dec 2008

pýtam sa všetkých babeniek, ako ste na tom po psyhickej stránke?
ako zvládate a ako reagujete na akékoľvek situácie?
poraďte, pomôžte, a nielen mne

tanyja
autor
7. mar 2011

@stanca22 my sme si sami upiekli pampúšiky, ale žiadne fašiangové slávnosti sme nemali, nejaké zabudnuté to tu je, do kina zvyknú chodiť deti zo školy a keď ho zrušia, tak už ani tam nepôjdu a to dochádzajú k nám do zš deti z okolitých dedín, kde kino fakt nie je...vraciame sa do stredoveku ☹
a vy ste prečo neboli na slávnostiach, že vám doniesli domov? mali ste ísť predsa aj vy, nadýchať sa super atmosféry 😉 , keby som mala takú možnosť, tak idem

stanca22
7. mar 2011

@tanyja No to Ti verím, že by si šla ale ja som nemohla zdravotne ... takže som to ani neriešila ... 😖 Akurát pijem kávu, Ty si dnes už mala? Sa teším na zajtra, mali by sme ísť do Baumaxu, kúpiť nové dvere, majú tam celkom za slušnú vraj cenu, muž mi vravel do mobilu 😅 Čo dnes v pláne máš robkať? Ja som dnes chcela aj umyť podlahu ale sa mi strašne nechce, lebo tu mám strašnú zimu, dreva neni naneseného, akosi sme naň zabudli 😖

tanyja
autor
7. mar 2011

@stanca22 ako som už pár krát spomínala, tak ja neplánujem !! čo príde to bude a zariadim sa podľa okolností, ale nič také veľké nerobíme, ráno som poupratovala, vbehla po obchodoch s malým a išli sme domov, teraz ešte spinká a ke´d vstane, tak ešte pôjdeme von, je síce krásne, ale fúka studený vietor, ale nezamrzneme 😉
a čo ti bolo ?

tanyja
autor
7. mar 2011

@veronika19833 a čo si kúpila milému k narodeninám ? bude mať prekvapko, alebo si vybral sám darček?

stanca22
7. mar 2011

@tanyja Mne ešte stále je ... mám silné problémy s vredmy ... o mesiac mám ísť na kontrolu, doky má podozrenie na cukrovku, tak mi brali i krv, v piatok teraz mám ísť po výsledky, tak som strašne zvedavá ale už si nemyslím že mám cukrovku ... dosť sa teším na leto, aj Ty? Na moto jazdiť, cítiť teplo, nemusieť kúriť, prerábku budeme robiť spodku chalupy 😎 😀 🙂 Juj, sa teším ako malé deco 🙂 Akurát som pustila vonka psíka, nech sa mi vybehá ... je veľmi roztomilý, keď vstane a je taký rozospatý 😅

tanyja
autor
7. mar 2011

@stanca22 ja mám rada každé počasie, motorky nemusím, ja radšej auto a prečo si myslíš, že cukrovku už nemáš? cukrovka len tak nezmizne a ak ju máš, tak do konca života

veronika19833
7. mar 2011

@tanyja - co sa tyka fasiangov - ak mate sikovneho starostu, skuste sa ho popytat, nech taketo nieco zorganizuje - mozno vam vyjde v ustrety. Urcite sa najde par ludi, ktori budu mat chut pomoct mu, sam by to mozno nezvladol. My sme mali tento rok zatial sankovacku no a teraz fasiangy. Ale byva aj napr.stavanie maja, majales, vitanie leta (sice nie kazdy rok ale predsa), Katarinska "batôzkova" zabava (t.j. kto si co do batozka prinesie a potom sa tiez tancuje do rana ) 😀, karneval atd...
Drahemu som nekupila zatial nic, pretoze si zmyslel, ze chce nejaku jarnu vestu a tu sme zatial nikde nenasli... 😖 . Takze kupim dodatocne. No ale kyticu ma uz kupenu - je cela zo sladkosti (kofila, deli a kinder cokoladky), takze aspon taketo mile prekvapko to isti 😀 .

@stanca22 - tak sa pekne liec a zelam skore uzdravenie 😉 🙂

tanyja
autor
7. mar 2011

@veronika19833 to máte poriadne rušno, stavanie Mája je aj tu a ešte Mikuláš, katarínska zábava je vo vedľajšej dedine, nič poriadne sa tu nedeje, veru, bolo by ho do niečoho potlačiť a ešte sú tu v máji dni mesta, ešte vtedy to žije, ale ke´d každý rok chodia stále tí istí do stánkov, takže nič nové ani tam 😠
a tá kytica je super nápad, to by bral aj môj chlap 😉 😀

stanca22
7. mar 2011

@tanyja Vieš čo, píšem si pravideľne kedy chodím na wc, ako často a koľko pijem a nevyzerá to na cukrovku ... Tak uvidíme ... Ja o tom viem, že ak ju budem mať, tak ľahko neodíde ale nie je pravda, že ju budem mať do konca života, ako u koho a podľa toho v akom štádiu je ... bratrancová dcéra ju mala a vyzdravela sa z nej, stačilo schudnúť a riadiť sa podľa dokyho ... teraz chodí na kontroly raz do pol roka a je na šťastie zatiaľ všetko ok. ...

stanca22
7. mar 2011

@veronika19833 Ďakujem Ti veľmi pekne, snažíme sa ale choroby sú u nás silnejšie ...

tanyja
autor
7. mar 2011

@stanca22 to nie je celkom vyliečená cukrovka, to je pojem: cukrovka pod kontrolou - teda nemôže jesť aj tak to, čo predtým sa mohlo, čiže hodnoty sú ustálené
a vredy máš kde?

stanca22
7. mar 2011

@tanyja Na prstoch, na stehnách a kade tade, ja to mám zo zimy a z bazénov, teda z vody čo do nich napúšťajú ... 😢 Trápim sa s tým už od malička ... ani za pána sa mi to nedá poriadne vyliečiť, iba preliečiť a potom znova sa to vráti naspäť ... U Vás zdravíčko slúži?

veronika19833
7. mar 2011

@stanca22 - neboj, vsetko zle prejde, aj ja mavam obcas pocit, ze sa na mna kopec veci len tak vali... ale s pozitivnou myslou ide vzdy vsetko lahsie. Hlavu hore! 😉 🙂

@tanya - ani ja velmi stanky na takychto akciach neuznavam, potom uz nejde ani tak o zachovanie tradicie ale o biznis ☹ . Myslim akcie typu - festivali atd. Napr. minuly rok sme boli na Detve na folklornych slavnostiach a za 2 ciganske v zemle s horcicou + 1 klobasu +3 kofole sme platili 16,- € - no co ti budem - mala som dost! 😠 ... Je fakt hnusna doba... 😖 ☹

tanyja
autor
7. mar 2011

@stanca22 u nás áno, my sme zdraví, našťastie, to máš dosť nepríjemné, možno more by ti pomohlo

stanca22
7. mar 2011

@tanyja More mi pomohlo tiež len na istý čas ale potom sa mi všetko vrátilo ... to je môj osud ... vredy, nevredy, som len zvedavá, čo bude do budúcnosti s naším dieťatkom ...

tanyja
autor
7. mar 2011

@stanca22 to moje ešte spí a už by mohlo aj vstať, idem ho budiť, už spí vyše 3 hodín
tak majte sa tu krásne, večer nakuknem

stanca22
7. mar 2011

@veronika19833 No však hej ale na istý čas to zrazý človeka na zem, keď jeden deň Ti nájdu to, druhý ono, nikdy nevieš čo Ti kedy ešte nájdu a si z toho už na nervy ...

tanyja
autor
7. mar 2011

@veronika19833 a za 16€ si nakúpiš mäsa a mäsa a takých cigánok by si mala až až...
Detvu máme takmer pod nosom, ale na folklórnych slávnostiach sme ešte neboli, my akosi folklór nemusíme, zato súťaž ťažných koní to áno
alebo sa to dá nazvať: oberačky ľudí do posledného centu 😀

@stanca22 kde pri mori ste boli? my sme boli v Chorvátsku a bolo krásne a super, musíme si to zopakovať

ypsinkova
8. mar 2011

čaute baby,nejako vás nestíham čítať 🙂 ako sa vám darí ? máte niečo nové ? 🙂
ja idem zajtra k DR. možno už aj pohlavie budeme vedieť 🙂 mama mi stále vraví,že to bude chlapec,tak som zvedavá,či bude mať pravdu 🙂

tanyja
autor
8. mar 2011

@ypsinkova ahoj, ak sa pekne ukáže, tak by mohlo byť aj vidno, čo je to baba, alebo chlapec
my ideme zajtra kupovať novú chladničku, stará sa veľmi rozžrala, tak ju ideme zrušiť, takú nechceme 😀
uži si poradňu a som zvedavá, čo potom napíšeš, čo nové 😉

ypsinkova
8. mar 2011

@tanyja ďakujem,sama som zvedavá na nové informácie 🙂 ... novú chladničku ? akú stel mali predtým a koľko vám vydržala ?

tanyja
autor
8. mar 2011

@ypsinkova mali sme eurotech a má 10 rokov, teraz je životnosť všetkej techniky 7 rokov a nová bude znova eurotech, bola som s ňou spokojná, tak dúfam, budem aj s touto.. uvidíme a má aj väčší mrazák a aj chladnička je väčšia ako táto stará 🙂 , mäsko sa už nebude tlačiť v mrazáku ako doteraz 😀

veronika19833
9. mar 2011

Ahojte dievcence, konecne sa crta, ze by mohla prist jar!!! juj - tak sa vytesujem!!! 🙂 @tanyja : A vy sa ako mate? Drobec poslucha?
Dnes rano som bola u gyndosa na kontrolu - chodila som na folikulometriu, predminuly vikend som mala ovu a cheli sme vediet, ako to vyzera - z mojej strany je vsetko ok... 🙂 Dokonca ovu bola na oboch vajecnikoch, tak uvidime... Zatial sa tehu sice necitim, ale nestracam nadej, V nedelu by mala dojt mrcha....

V piatok ideme so setrou, sesternicou a ich rodinami na chatu, hlasia pekne pocko, tak sa vytesujem 🙂 .

Vsetkym zelam pekny dnik! 🙂

tanyja
autor
9. mar 2011

@veronika19833 tak aj to je dobrá správa 😉 aj to poteší
užite si krásny víkend, kto by sa netešil na teplejšie slniečko 😵 😵 , aj my sa tešíme na teplejší čas - netreba drobca toľko obliekať
dnes bol drobec akýsi nervózny - asi ´dalšie stoličky lezú a ráno skoro vstáva , tak dnes už o 11 išiel spať a spinká
poobede nám príde nová chladnička, tak sa vytešujem... 🙂

veronika19833
9. mar 2011

@tanyja chuda drobec, musi byt nervozny z tych zubkov, ale nastastie to prejde raz - dva 😉 ., treba byt trpezlivy... Mne sa to sice lahko povie - ja som nikdy nevedela, aka je to starost, ked dieta v noci nespi alebo mu idu zubky - ten moj bol a aj je velmi dobre dieta (obcas ma sice svoje vrtochy), ale vzdy ma nechal vyspat. A prve zubky som mu nasla az ked som ho krmila a lyzicka jemne "zastrngotala". 🙂
Nova chladnicka - super - aj ja sa vzdy vytesujem, ked nam doma pribudne nejaka nova vec. 🙂 . A tiez cca kazdy pol rok stahujem nabytok - ze ako by to asi mohlo byt lepsie 😀 .

tanyja
autor
9. mar 2011

@veronika19833 malý je v pohode čo sa týka spania, od 7 mesiacov spí celú noc aj teraz, a možno už bol hladný, 😀 , celý vrch ´dasienka má zdurený, takže stoličky mu lezú jeden za druhým, a tiež som mu iba našla ako hríb v lese - aha nový zúbok je vonku 😵 a vrtochy má aj moje dieťa, dnes niesol 5 litrový olej !!! a ráno si dal do vedierka 2litrovú fľašu s vodou na kvietky ... silný - to to kravské mlieko 😀 😀
ja som tiež stále sťahovala nábytok , ale ako sme prehodili izby, tak teraz sa mi už nedá, nábytok mám rozložený a takto mi to vyhovuje, na modrej streche mám pofotený byt , môžeš kuknúť 😉
a táto nová chladnička má aj mrazák väčší - 112 litrový a aj chladnička je väčšia

stanca22
9. mar 2011

@tanyja No ja som bola už 3x pri mori v Chorvátsku a 1x pri mori v Bulharsku 🙂 Bolo fajn. Vy ste boli tam na koľko?

tanyja
autor
9. mar 2011

@stanca22 klasický zájazd na 9 dní, tiež bolo super a vydržala by som aj dlhšie, ale chceli by sme ísť už konečne tento rok, teda ak budú peniažky
vy sa chystáte? ako ste boli? autom či nebodaj motorkou?

@veronika19833 chladnička stojí na svojom mieste, vyutieraná, poukladané čo sa dalo, ráno mäso povkladám - teraz oddychuje na balkóne , zapnúť ju môžem len ráno 😠
a je mi vysoká 😀 😀 , nedotiahnem hore "maličká som, húsky pasiem ...."
a z tej starej muselo tiecť, pretože vzadu bol fľak na podlahe

tanyja
autor
9. mar 2011

@ypsinkova ahoj, ako bolo v poradni? vieš niečo nové? mimčo ukázalo svoj predok alebo len ritku? 😀

ypsinkova
9. mar 2011

@tanyja ahooj 🙂 ďakujem za opýtanie ... bábätko je v poriadku,všetko tak ako má byť,akurát že sa nam moc nechcelo ukázať 😒 a nevadí,veď si počkáme 😀 ešte je času a času,no nie ? 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre