Snažilky, ako ste na tom po psychickej stránke?

tanyja
14. dec 2008

pýtam sa všetkých babeniek, ako ste na tom po psyhickej stránke?
ako zvládate a ako reagujete na akékoľvek situácie?
poraďte, pomôžte, a nielen mne

tanyja
autor
3. mar 2010

mali sme obedo-večeru v reštaurácii, kávu a tortu a išli sme potom ešte na kus ku nám , až tak, že mi švagrinká (bratova žena- veľmi zlatá osôbka) pomáhala s kúpaním malého. v mužovej strany nik ku nám neprišiel.... vysvetľovanie na dlho.................
a ten môj chlap asi nestihne mojkať sa s malým, lebo aj ked je akože doma, tak doma nie je a príde až večer, ked idem kúpať malého, zamestnávajú ho otcove kravy 🙄
no a my s malým sme na druhej koľaji , čože ja, ale malý ho nebude chcieť

vika34
3. mar 2010

tanyja čo myslíš tým otcove kravy?
viem asi prečo nik nebol z mužovej strany,ale treba to dať do poriadku

lulu107
4. mar 2010

no o tom by si sa mala porozprávať s drahým, pretože malinký strašne rýchlo rastie a nevychutná si ho, keď bude väčší, tak už sa nebude chcieť tak túliť ako teraz, tieto chvíle sú najkrajšie

lulu107
4. mar 2010

nechápem ak ty chlapi rozmýšľajú

tanyja
autor
8. mar 2010

jeho otec má kravy -statok, a to jeho aj jeho otca maximálne zamestnáva
ja mu neustále hovorím, že tá hodinka, čo je s malým denne, je strašne málo, no on si rozpráva stále to svoje , proste ako pokazené rádio, ešte stále nešiel do práce, tak ho zamestnám znova malým, nech si ho užíva , teraz ešte obaja spia 😀 😀 😀
lulu , videla si, aký je malý už vlastne veľký a hlavne všímavý!!!
vika, čo myslíš, prečo neprišli? napíš, odpíšem potom, či si sa trafila 😀

tanyja
autor
10. mar 2010

haló haló , kde ste všetky ? ako si je tu mĺkvo, ☹
ja sem po dlhšej dobe dojdem a tu nikto , tak znova odchádzam , papa 😵

vika34
10. mar 2010

ahoj,neprišli lebo svokra sa zdula už dávnejšie a svokor dojil kravy? 😀

sofokleska
11. mar 2010

ahojte,tak mi ideme v pondelok na tu genetiku do BA,pak by sme chceli ist do nejake obchodneho centra polus bo aupark,ked tam uz budeme.neviete nahodou čo je bližšie a ako sa tam dosťať bud električkou alebo pešo.ja sa tam vobec nev vobec nevyznam a drahy tiež nie.dakujem............ 🙂 pekny den vam prajem

vika34
11. mar 2010

AHOJ a kam ideš na genetiku?
Ak na Americké nám.tak peši máš staré Tesco alebo električkou 2,4,myslím aj 6smer Zlaté Piesky a tam je Polus a ked tou električkou čo ide na Zlaré Piesky by si išla ešte dalej tam je shoping Palace + Tesco /to je v jednej budove.
A-park je v Petržalke,za mostom

tanyja
autor
12. mar 2010

ja som bola na Amer. nám asi pred 12 rokmi, keď som si vybavovala vízum ako au-pair do Nemecka , aj to som si zabudla doma pas 😀 😀 😀 , ale vybavila som
no viki - ty si rodená psychologička , ty si uhádla hneď na 1x !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
sofokleska, do ktorého centra to máš namierené ?? ja som chodila do iscare, len my máme auto, takže chodili sme na autíčku
prajem kráááááááááásny deň 😉

vika34
12. mar 2010

ahoj tanyja,to je svokra nadutá ešte,čo si nechcela k nej ísť?
Ale nehnevaj sa na mňa,ja byť na tvojom mieste pekne im to poviem ,aby si nedali pauzu ani na krštiny?To je fakt prúser,nech by bola svokra zdutá akokoľvek na krstiny svojho vnuka sa mohla premôcť ,tak ako sa aj mi musíme veľakrát premôcť,ale chápem ,že stále to vyčítať mužovi sa nedá,lebo je to jeho matka a nechce to riešiť 😒
a čím viac budeš muža nútiť sa s malým stretávať tým to bude horšie,ved on sám časom pochopí o čo prichádza,ale na to musí prísť on sám

sofokleska
12. mar 2010

no my mame byť na 10.00 na svoradovej ulici na tej genetike a pak o 11.00 v iscare,ale to tam ide drahy na SPG.potom uz len čakať na tie vysledky z genetiky dva mesiace.....ach jaj........ ☹ no uvidime
Dakujem vika znad snad sa tam nejak zorientujeme..... 🙂

vika34
12. mar 2010

Iscare je v starom meste na Šulekovej,cez dve ulice od Svoradovej,idú tam iba trolejbusy,ktoré cestou naspäť stoja aj pri Obchodnej,kde môžete prestúpiť na elekrtričky,asi sa treba pítať,ja mám auto,takže nepoznám čísla hromadnej dopravy,držím palce

tanyja
autor
12. mar 2010

ahoj vika, môj muž už prišiel na to, o čo prichádza , len je stále pod vplyvom matky a ona je sedliačka, ona to nechápe, že človek sa musí aj prekonávať, ved mi dokonca vykričala, že iba na malého pozerám a nie na ňu, no čo už na nej môžem vidieť 😀 😀 😀 😀
snažila som sa to s ňou prebrať, ale bohužiaľ, vyšla som z toho ja tá zlá ..., tak nech si trhnú, ja tam chodiť tiež nemusím, aspoň nevidím tie kyslé ksichty 😀

vika34
14. mar 2010

ahoj tanyja ,moja prvá svokra ma mala rada preto,že aj ked sa jej to nepáčilo ,povedala som jej pravdu do očí,ale iba do tej chvíle,ked jej syn jej oznámil,že sa chce so mnou rozviesť,lebo som taká a onaká/dcéra mala 2 mesiace/zabudol jej však povedať,že si našiel milenku pokiaľ som ja bola tehotná

moja druhá svokra zase je háklivá na to ked jej poviem pravdu do očí,aj ked ked sa to nakoniec stane to čo som predpokladala už dávno,prišla sa mi ospravedlniť,ale podotkla,že som jej to necitlivo povedala
ja som už taká,nie som vôbec diplomat,čo na srdci to na jazyku a naozaj to nire je dobré,ale pokúšam sa to zmeniť ,ale ide to pomaly

sofokleska ako ste sa zorientovali?

tanyja
autor
14. mar 2010

vika si fakt dobrá, ja si koľkokrát zahryznem do jazyka, lebo by to určite nedopadlo dobre ... sú z iného sveta ako z toho normálneho... , chodím tam čo najmenej aby sa na mňa nebodaj nemuseli pozerať, už ked som "taká divná" ako mi povedala, no čo už 😀 😀
lulu sa nám kam stratila ??? haló ako sa má maličký ? bude fotbalista ?

zuzana0612
15. mar 2010

tanyja, u mňa je to podobné, tiež väčšinou držím všetko v sebe. ale potom nasleduje zase fáza, že sa to už neudrží a všetko to ide von... to sú potom stavy... 😀 😀 😀.

vika34
15. mar 2010

ja nič v sebe nedržím a tiež to nie je bohviečo,ale čím som staršia tak mám väčšiu úctu k manželovým rodičom,lebo si začínam uvedomovať,že ked dcérin manžel bude taký pravdovravný ako ja ,tak to si užijeme

sofokleska
16. mar 2010

ahojte,vika no nakoniec sme chodili len po obchodnej a palisadach po verdikte v iscare sa nam ani nechcelo moc niečo hladať.... ☹ tak vysledky z genetiky o dva mesiace,to by ešte ušlo.... 😉 ale drahy bol aj na SPG,kt dopadol katastrovalne,maly počet spermii,maly objem a aj s tych mala je vela zlych ba nehybních a ešte k tomu su aj pomale,takže šanca prirodzene je par percent,to by bol zazrak.....tak mi hned navrhla umele ale že aj to by museli nasilu vkladať do vajička spermiu.pytala som sa na šancu-pri tomto je šanca 25% čo tiež nieje moc.ani neviem ako často by som tam mala pak chodiť kvoli robote,ako to cele prebieha.ach jaj mam s toho velku hlavu-neviem čo mam robiť....!poradte prosim................dakujem ☹

vika34
16. mar 2010

sofokleska,žiadna panika.Nie je to samozrejme príjemná informácia,ale treba sa s tým popasovať.
čo sa týka ICSI/napichávanie/to robia aj vtedy,ked žena vytvorí málo vajíčok,lebo je väčšia pravdepodobnosť ,že sa oplodnia a aj samozrejme vtedy,ked je SPG zlý.
Nám to robili pri predimplantačnej genetike aj ked sme to nepotrebovali a otehotnela som ,takže to nie je zlé/zlé bolo ,že som po 6 raz potratila/
Pri dalších dvoch IVF sme nechali vajká sa oplodniť prirodzene a neotehotnela som vôbec,ale v každom prípade aspoň viete na čom ste.Teraz v inej téme otehotnela kočka ,čo manžel mal vždy zlý SPG naposledy iba 250 000 a tiež jej hovorili,že prirodzene to nepôhde a po dvoch neúspešných IVF je tehotná prirodzene,ale zase čakať na zázrak ,to tiež nie je riešenie.Držím palce a asi vás IVF neminie,držím palce

sofokleska
17. mar 2010

uff,len je toho teraz na mna moc.no moj ich mal len 1000 000 ☹ ale dnes som behala po lekarnach a zhanala som ten profetil niektorym to pomohlo.zajtra po to idem....som zvedava 😉 Vika ty si bola v akom centre? neviem ako to je či tam musim chodiť do BA na sledovanie bo na stranke maju napisane že sledeuju ženu v okoli svojho bydliska po celom SR.

tanyja
autor
17. mar 2010

sofokleska nezúfaj, aj môjmu mužovi zistili veľmi pomalé spermie a aha 🙂 , podarilo sa nám prirodzenou cestou a konečne už aj zdravé bábo 😀 😀
centrá sú od toho, aby pomohli a určite aj vám pomôžu
ja som chodila do iscare

tanyja
autor
19. mar 2010

ahojte babenky, musím pochváliť svoje úúúúúúúúúúžasné dieťa : v nedeľu 14.3.2010 prvý krát kakal do nočníka, v ten deň aj 2x a včera 3x a to pomedzi nekakal , takže musím napísať, že môj chrústik je ozaj šikovný
a čo poviete na nový dizajn stránky ? no mne sa veľmi páči, hlavne tá moja fotečka je nádherná - tie vlasy sú presne také isté ako mám aj ja 😀 😀
pripájam ffotečku mojej lásky 😉

vika34
19. mar 2010

ahojte sofokleska ja som chodila aj do GF aj do FC,v Iscare som bola iba na prvotnej konzultácii.
Na všetky kontroly som chodila k nim,kedže som z BA ,ale viem ,že kamoška čo chodila do Brna ,tak chodila na kontroly k svojmu gyndošovi a výsledky a UTZ mu mailovala a potom sa telefonicky dohodli na dalších postupoch.
Chápem ,že ste momentálne z toho výsledku na nervy,ale to sa časom poddá a začnete premýšľať nad tým ,čo s tými informáciami urobíte a ako budete úokračovať dalej ,pá

sofokleska
22. mar 2010

ahojte,no to by bolo super kebyže možem chodiť na krv aj na sledovanie k svojmu dokimu,neviem si predstaviť že by som mala chodiť cca každy druhy deň do BA kedže som viazana na spoje a finačne je cestovne dosť drahe a už sa mi minaju aj dovolenky ☹ ☹
tanyja ty si nepodstupila IVF alebo sa mi to len zda?maličky je nadherný...... 🙂

lulu107
22. mar 2010

čaute, prepáčte mi moju absenciu, no mali sme vypojený pc, kvôli prerábke deckej, včera som ráno pc zapojila. Takže už len doupratovať a potom s vyloženými nohami budem čakať na deň D.

Sofokleska hlavne kľud, dá sa chodiť do centra ešte aj do práce, ja som tak chodila, občas dovolenka občas náhradné voľno a na pn som išla až po zákroku a pri tomto KETE dokonca som zostala doma 3 dni a potom som išla do práce až do krvičky.
Teraz sa sústreď iba na to že konečne ste blízko, nestresuj sa! ak by si sa mala naháňať, tak choď radšej na pn aby si mala kľudnú stimuláciu aj to je dôležité. Ozaj ako stojíš s dovolenkou? koľko máš dni?

sofokleska
22. mar 2010

lulu no ešte mam 20 dni ale 43 hodin som v minuse,pretože raz je robota potom nieje,tak musime byť povinne doma ☹ kedže momentalne robim na tri smeny neviem ako by som si pichala tie inekcie...uff.to je super že si už tu lulu,chybala si 🙂

tanyja
autor
22. mar 2010

ja som IVF absolvovala, ale bohužiaľ nevyšlo, malé sa naujalo, no akosi smola došla, tak sa na nás pri našom poslednom pokuse nenalepila a výsledok pokusu leží v postieľke 😀 😀
lulu makala ako šróbik, však ? veru, ty už len oddychuj a oddychuj
ja som dochádzala tiež každý druhý deň do BA, t.j ca 350km, tak ty to zmákneš !!!

tanyja
autor
22. mar 2010

ale sme kočandy na týchto nových fotečkách ,čo nám dal admin, že ? mne sa veľmi páči 😉 😉

sofokleska
23. mar 2010

aj mne sa velmi pači tento vynovení konik 🙂 popridavam si temy do oblubenych a hned mam všetko po ruke,nemusim to hladať 🙂
tanyja a odkial že si,kolko IVF ste absolvovali?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre