Snažilky, ako ste na tom po psychickej stránke?

tanyja
14. dec 2008

pýtam sa všetkých babeniek, ako ste na tom po psyhickej stránke?
ako zvládate a ako reagujete na akékoľvek situácie?
poraďte, pomôžte, a nielen mne

tanyja
autor
14. okt 2010

@ypsinkova nakukla som - prekladám "všeobecné zmluvné podmienky" - úžasne sa to prekladá, brrr, ja sa tiež na všetko dám nahovoriť 😀 , je to síce akože len jedna strana, ale je to drobným písmom, tak si to vyúčtujem ako 2,5 strany , nech to stojí za to, no nie???
len akosi sa mi ešte nezapli mozgové závity a každé druhé slovo hľadám v slovníku, ale sanžím sa urobiť aspoň polovicu, a za chvíľku som v polovici
moja, si zlatá, že mi dopraješ 😀
a na tie ihly si zvykni, príklad: Keď budeš tehotná, budú ti brať krv aspoň 3x, potom ak ťa niekam pošle na ďalšie vyšetrenie, tak ti znova budú brať krv, potom pri pôrode, buď pichnú vyvolávačku, alebo epidurálku, ak budeš chcieť, alebo ak to bude cisársky, tak injekcie od bolesti 2x denne + injekcie na stiahnutie maternice, no je toho dosť,
ale nechcem ťa strašiť 😀 😀 😀 a nie je to nič hrozné , zvykneš si, prípadne to prežiješ 😵 😵 😵

ypsinkova
14. okt 2010

@tanyja prajem veľa šťastia pri peklade ... znie to hrôzostrašne,ale ty to zvládneš,veď si šikovná 😉 veď jasné,treba vedieť oceniť svoju prácu,takto by ťa pekne okašlali,ak by si si zaúčtovala len ejdnu stranu ... by si bola hlúpa
ja viem,ale v tehotenstve to nejako prežijem,veď treba sa trošku obetovať a to dieťa za to stojí 🙂

ja som kedysi bola darovať krv zo strednej si pamätám,to bola taká akcia na škole a museli ma tam kriesiť,no trapas 😀

tanyja
autor
14. okt 2010

@ypsinkova ale vtedy vlastne zistili, že si jemné , krehké žieňa 😀 😀

už som za polovicou, zvyšok zajtra, nemôžem to preháňať 😵 😵

dopozerám správy a idem spať, dobrú nôcku 😉

zuzana0612
15. okt 2010

ahojte, tak vidím, že keď ja tu ráno nenapíšem, tak nikto... 😀 .

tanyja
autor
15. okt 2010

@zuzana0612 ja sa ospravedlňujem, 😀 😀 boli sme si s chrústikom pre chleba a skončili sme pri mojej mame, Radimko sa hral s Fifom-je chorý , tak nemá školu 😵 😵 a malému sa domov nechcelo - plakal za Fifom aj chodil sám !!! dobrá motivácia 😵 😵
no a teraz už spinká a ja sa vrhám do práce prekladateľstva 😉
čo povedali na ortopédii ??

zuzana0612
15. okt 2010

@tanyja tak to je dobré, tak plakal, že aj zabudol, že chodí sám.... 😀 šikovné dieťa.

z ortopedie ma poslali na fyzio-terapeut.ambulanciu. tak teraz budem chodiť dva týždne na nejaké osvetlovanie a elektriku. a potom neviem, potom uvidíme.

za hodinu končím, lebo ešte musím ísť do lekárne si zobrať niečo, aby som všetko stihla

tanyja
autor
15. okt 2010

ja som šikulka, 😀 😀 ja som už preložila, čo bolo potrebné 😀 😀 a malý plakal, lebo sme išli domov a nechcel ísť domov 😵 😵
kuknem večer, dovtedy pa pa 😅

tanyja
autor
15. okt 2010

ja som šikulka, 😀 😀 ja som už preložila, čo bolo potrebné 😀 😀 a malý plakal, lebo sme išli domov a nechcel ísť domov 😵 😵
kuknem večer, dovtedy pa pa 😅

ypsinkova
15. okt 2010

@zuzana0612 ty píšeš doobeda a my potom poobede a večer 😀
@tanyja malý je zlatý 😵 v tom návale emocii prešiel aj bez pomoci , super 😀
tak večer sa tu vidíme,čus 😉

tanyja
autor
15. okt 2010

@ypsinkova hallo, dolly, 😀 ja som už tu , malý je už v postieľke, ešte nespí, ale určite zaspí , je od 13hod hore..
potom drobec ešte kráčal, ale bez motivácie ........ a je z toho hrča na hlave 😒

tanyja
autor
15. okt 2010

tu všetci zmizli, hm, idem ja preč, pa pa

ypsinkova
15. okt 2010

@tanyja ale veď to zahojí 😉 ...
ja som si konečne kúpila šaty,sú uplne super a sadnú mi ako uliate ,tak som veľmi spokojná

zuzana0612
16. okt 2010

tak dnes nikto ani ráno ani poobede.
@ypsinkova aké šaty si si kúpila?

tanyja
autor
16. okt 2010

@zuzana0612 @ypsinkova my sme si dnes urobili výlet do BB - boli sme na veľký nákup - plienky malému, navigačné veľkému, a kľučky pre naše nové dvere, ktoré dnes konečne dorazili, tak je po výplate .... 😀 😀
a môžeme čakať na ďalšiu
ypsinkova nahoď sa do šiat a prilož foto, chceme vidieť !!!

fertilitycoaching
17. okt 2010

Ahojte kocky,

psychika je veľmi dôležitá pri snažení sa o babätko🙂

Odporúčam Vám pozrieť si moju stránku o "fertility coachingu"

Prajem veľa plodných možností🙂)

Marcela Korcekova

tanyja
autor
17. okt 2010

@fertilitycoaching ahoj, vďaka, ja už patrím medzi tie, ktoré sa konečne dopracovali k bábu 😀
ale ty sa môžeš aj k nám pridať
nemáme nič proti novým tváram 😀 😀

fertilitycoaching
17. okt 2010

Ahoj,

tak srdecne blahozelam🙂))

ypsinkova
17. okt 2010

čaute kočky 😎 ,ako víkendujete ? 🙂 my sme včera boli celý deň mimo,sme boli nečakane pozvaní na oslavu,tak sme šli a bolo super,domov sme prišli ráno o piatej , takže dnes len oddychujeme a nčerpávame sily na pracovný týždeň 😉
fotku šiat priložím,len mi nefunguje kábel od mobilu , tak to budem musieť najskôr nejako opraviť,aby som vám ich mohla ukázať a pochváliť sa 😀

@fertilitycoaching ahoj,pozriem si tú stránku,som zvedavá 😉
@tanyja tak vy ste mali nákupnú horúčku,však ? 😀 veď treba peniaze minúť,snáď ich nebudete sušiť 😀 ...ani si nevravela,že máte nové dvere,vchodové,či ? 🙂

tanyja
autor
17. okt 2010

@ypsinkova nehovorila som, že máme nové dvere, lebo objednané boli "len 5 mesiacov" interiérové a bola som už poriadne nepríjemná, keď som ich bombardovala s telefonátmi, že čo je s tými dverami !!! vchodové máme bezpečnostné a tieto sú na izby, no poviem ti, drahý sa s nimi natrápil - krivé zárubne , ale sú pekné
s tým nákupom to včera bola akcia hop - drahý ma cez zimu behať po európe s kamiónom a on, čo poriadne nikde nebol, okrem čiech a chorvtáska a rumunska, nikde nebol, teda sám
takže sme vyvetrali účet... zajtra nabehne rodičovský, tak zase niečo pribudne
teraz išiel drahý s malým umývať autíčko - vysávať + pozmývať zvnútra, tak som využila čas a farbila si vlasy, teraz mám čas a potom sa šupnem do sprchy, oholím nohy, nalakujem nechty (priesvitný lak) a budem ako nová, len tie kilá navyše keby sa dali odložiť do skrine 😀 😀 😀

ypsinkova
17. okt 2010

@tanyja hm,tak budete ma vynovený byt 😵 ... tak to úsielie stálo za ten výsledný efekt 😉
sama si farbíš ? ja si sama neviem nafarbiť,mám obe ruky ľavé 😝 ale ja si ani nefarbím,akurát občas po lete,lebo bývajú chúďatká také vytiahnuté od slnka ....aj ja si dnes musím nohy oholiť,lebo sa už cítim nepríjemne 😝 ..ach,tak dnes bude z teba oveľa väčšia sexica,manžel sa môže tešiť 😀

my sme dnes poobede mali návštevu,prišla kamoška aj s manželom a malým a vravela,že je tehotná a malý má ešte len 8 mesiacov,že sa im hneď po šestonedelí podarilo spraviť ďalšie,tak bola zo začiatku z toho nešťastná,ale teraz,že už je to v pohode.. šoková terapia 😀

tanyja
autor
17. okt 2010

@ypsinkova my vynovujeme už 8 rokov - stále niečo, nedalo sa to naraz urobiť, už len natrieť zárubne a hotovo, kým teda nebudeme kupovať malému nábytok

no to mala kamoška teda riadnu šokovú terapiu 😀 😀 mne dnes mama, že sa jej snívalo s tým, že som jej oznámila že som tehotná ... 😵 😵 a dnes ma to akurát napadlo, že čo ked som tehotná, nemám žiadne príznaky, mám len mirenu 😀 😀

farbím sa aj sama, zavše drahý, ale väčšinou sama a zvládam to, žeby sexi? som zvedavá, čo povie na mňa drahý ..

ypsinkova
17. okt 2010

@tanyja no my našťastie nič také nekupujeme,zatiaľ všetko drží pokope,veď to v podstate máme aj nové ,tak hádam to aj niečo ydrží,keď sme investovali kopec peňazí do toho ...

tiež som si to povedala,sa bude pekne obracať ... ale ten jej malý je zlatý,kam ho posadíš,tam sedí ...a stále sa len usmieva,fakt také zlatíčko 😵
😀 😀 hm,tak prijala by si ešte jedno malé,nie ? 🙂
ale určite áno,budeš priam neodolateľná 😉 tak večer ťa tu nemám čakať 😲

tanyja
autor
17. okt 2010

@ypsinkova môžeš spokojne, chlapi prišli a nič... žiadna pochvala 😖 😖 , iba keď som sa spýtala, čo na mňa povie, tak som dostala nejaké nóóóó , no môj chlap je na zabitie
tak aj by som pristala na druhé, ale máme len 2izbový byt a už kam by som dala 2.posteľ neviem.. prebúrať sa k susedke.. 😀 😀
máte novostavbu ? my máme starší byt má 37 rokov, ale budeme mať krásnu strechu, ľudia už chodia nazerať 🙂 🙂

aj moje dieťa bolo do 8 mesiacov zlatíčko.. kam som ho dala, tam bol, ale až do momentu, kým nezistil, že má nohy... takže kamoška nech sa pripraví nato, že bude za malým behať s termín má kedy? niekedy o 2 mesiace ? ak dobre počítam ?

ypsinkova
17. okt 2010

@tanyja ach jaj,strašné s ním 😠 😀 ja som zasa bola nahnevaná na drahého dnes,lebo včera vypil viac ako mal a to ma vytáča,keď nepozná svoju hranicu 😠
vy máte len dvojizbový ? no,to nie je bohviečo ... ale tak stále lepšie ako jednoizbový 😀
my sme kupovali všetko nové do bytu,tak dúfam,že nám to aj niečo vydrží a nie,že to prdne po troch rokoch,to by ma nahnevalo 😖 mojej krstnej sa všetko začalo kaziť po smrti jej manžela,to je ako naschvál 😖

to zasa čo mám inú kamošku,tak jej malá bolá živá odmalička 😀 jej manžel vravel,že malá bola dobrá,len keď sa narodila,prvý deň ..najskôr si všetko okukala a keď prišla domov,že bola zlá ako sto čertov 😀
no myslím,že hej ...cca 2 mes.

tanyja
autor
17. okt 2010

@ypsinkova tak aj my máme doma vlastne všetko "nové" - už to má pár rôčkov, ale nič nie je staršie ako 10 rokov, najstaršia je chladnička 9 rokov a stena v obývačke - 8 rokov, ale tá je fajn, je to sektorové, môžem si to rozložiť a zložiť ako chcem, síce malého postieľka je najstaršia má 15 rokov a ešte chlap 31 😀 asi by ho bolo vymeniť

môj najnovšie nič nevypije, lebo stále niekam beží autom, len v nedeľu, keď tu bol jeho švagor, tak si dal 2 fernety citrusy

žiadne dieťa nie je plané, je len živé dieťa a rpíliš živé dieťa a ja mám to príliš živé dieťa, najnovšie mu chutí sviečka"veľkonočné vajíčko"

ypsinkova
17. okt 2010

@tanyja a zatiaľ všetko funguje tak ako má ?
tak to je jasné,že nepije,keď nemôže a má takú prácu ako má...ale moj muž sa spolieha na to,že veď to odšoférujem ja 😝
no podľa mňa existujú aj úplne kľudné deti,ktoré sú dobré,až pokiaľ nevyrastú a neprídu do puberty 😀 ...poznám také dievčatko,tichučké,milučké,dobručké no hotový anjelik 😀 ale ja by som asi také dieťa nechcela,potrebujem vedieť,že to dieťa mám a treba trochu aj povymýšľať 😀

zuzana0612
18. okt 2010

dobre ráno, vidím, že ste zase čo to prebrali cez víkend. ja som bola od soboty u našich. takže prístup na net žiaden.... 😀 . ale veď aj to je dobre, lebo inak by pri tom človek sedel stále. 😀
ja som sa zobudila nejaká nanič. asi som v piatok niečo chytila v tej nemocnici. v nedeľu ma začalo bolieť v krku a dnes už je to celé na figu. tečie mi z nosa. tak som zvedavá, čo z toho bude, či nejaká chrípka či čo

solinkarka
18. okt 2010

Cawte baby...rada by som vedela ci mozem byt v tom ak som v sobotu dostala ms ale iba taku ani nie jednodnovu a dodnes nic iba trosku som mala rano slabunko ruzove aj to len na toaletaku. dakujem za kazdu odpoved 🙂

tanyja
autor
18. okt 2010

aj malý zavše poprská, ale pripisujem to tomu, že nám kúria doma je suchší vzduch - všetko zlé je na niečo dobré - nekúrili a malý nič

@ypsinkova všetko funguje ako má, už len drobnosti doriešiť - ale to je už nič 😀 😀
my sme mali minulý rok oslavu - krstného 60-ka a drahý ťahal so sesterniciným mužom - ten je aspoň trénovaný a môj nie, tak to dopadlo tak, že si nič nepamätal, ked chcel ostať v danej dedine, kde bola oslava, ešte niečo popil v pohostinstve a odspal pri sestre, tam trafil 😀 😀 😀 a potom že ja som ho tam nechala 😵 😵 😵 , ja som bola šofér, lebo som bola tehotná tak som nepila 😀 😀 😀

tanyja
autor
18. okt 2010

@solinkarka a cyklus mávaš pravidelný? veľa závisí od toho, ak ti to chodilo kadejako, tak možno že si len prechladnutá a ono potrebuje chvíľku, kým sa rozbehne, ak mávaš pravidelne a prišlo a nič, tak tam niečo môže byť - tehotenstvo, cysta, zápal, prechladnutie, ale na toto sú odborníci, ja len ako laik
mne to chodilo presne ako hodinky, teraz nemám žiadne, mám mirenu
@zuzana0612 daj si paralen a teplý čaj, prípadne poklokci soľou, mne zaberá aj ústna voda na boľavé hrdlo a štipľavé cukrríky 😉 veľa zdaru pri liečení, no a teraz mám miesto 1 starosti 2 😠

solinkarka
18. okt 2010

@tanyja cyklus mavam vzdy prawidelny..ja som ms dostala teraz v sobotu ale len na ani nie den a doteraz nic tak neviem..pockam este par dni a potom testnem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre