Snažilky, ako ste na tom po psychickej stránke?

tanyja
14. dec 2008

pýtam sa všetkých babeniek, ako ste na tom po psyhickej stránke?
ako zvládate a ako reagujete na akékoľvek situácie?
poraďte, pomôžte, a nielen mne

tanyja
autor
4. nov 2009

lulu ty si zlatá, však je úžasný pocit tehu knižka , ja som sa cítila ako v siedmom nebi ked som ju dostala , neopísateľné !!!!
tie romány by mohli písať viaceré, ja mám skúsenosti aj z inej stránky, ved vieš .. už to nebudem znova rozpisovať, načo aj, stačí, ked zo spálne počuť plač mojho anjelika , všetko zlé je zabudnuté 😉
a šetri sa a hlavne žiadne rozčuľovanie !!! dúfam, že náš malý bude mať čoskoro nádejnú budúcu frajerku , a ak by to bol chalan, tak kamoša 😀

vika34
4. nov 2009

ahoj tanyja , viem presne na čo si myslela,že aj s inej stránky,mne teh.knižku dali iba raz a to až v 13tt 😒 ,ved vieš prečo,ale som rada,že aspoň raz som ju mala 😅

lulu107
5. nov 2009

Samozrejme, že sa teším, ale zároveň sa bojím o drobčeka, som rada, že idem na 3D na budúci mesiac budem spokojnejšia keď ho uvidím zo všetkých strán, každý deň sa modlím za jeho zdravie. Veď viem tanyja aké si mala problémy s tým a včera som pozerala modré z neba a praská mi za takými deťmi srdce, aj keď nie sú moje.

tanyja
autor
6. nov 2009

ja radšej modré z neba už nepozerám - je to príliš veľký ciťák pre mňa, radšej si idem s drobcom ľahnúť , aby som bola svieža na druhý deň, ale spinká musím uznať dobre 😉 😉 😉
ja som tehu knižku mala viackrát , len s nedobrým koncom ☹
vika, kedy idete na ďaľlí pokus ? spomínala si niekedy v novembri ..
ja som na 3D sone nebola ☹ , ale zato som pri doktorke na sone mohla počítať pršteky na nožičke 😀

sofokleska
6. nov 2009

lulu ako často si chodila na to sledovanie ovulacie?bo čo som pozerala,tak najblišie mam blavu takych 100km od nas.teplota sa mi stale drži hore,už 12den,ja neviem čo to ma byť a či je to normalne.... 😒 2000sk to ešte nieje taka strašna suma,ze by sa to nedalo...

lulu107
6. nov 2009

sofokleska - myslím, že som tam bola asi 2 X počas jednej ovulku, ja mám to o niečo bližšie asi 50km

tanyja - ty si počas tehu nebola chorá, bojím sa že ma chytajú priedušky, ale snažím sa piť veľa ovocného čajú s medom, aby sa mi lepšie dýchalo, tak cumlem tic-tak, počas tehu ak ochorieš môžu sa brať aj nejaké lieky?
No dúfam, že to prejde, inak v pondelok idem k doktorovi.

tanyja
autor
6. nov 2009

lulu - ja som bola chorá hned na začiatku a to som ani netušila že som tehu, ale lieky som nebrala, brať môžeš panadol ten obyčajný a zdá sa mi, že aj paralen, v lekárni ti poradia , jedz veľa ovocia
sofokleska - ja mám blavu od domu cca 350 kg a chodila som do centra každý druhý deň , stálo ma to cca 60.000sk , embryjko sa neuchytilo a neľutujem ani korunku, aspoň sme zistili, že máme nádej mať zdravé bábo
takže bud chceš bábo a dáš sa na to, peniaze nebudeš počítať , alebo to necháš tak

sofokleska
8. nov 2009

dva krat to by sa ešte dalo,ale každy druhy den by to bolo horšie kvoli robote tolku absenciu by som si nemohla dovoliť ked sa u nas prepušťa ako na bežiacom pase každy mesiac.....nikdy neviem či tento mesiac nieje posledny aj ked mam zmluvu na neurčito....tanyja jasne peniažky sa nepočitaju,ale ani neviem kde by som v krajnom pripade nabrala tolko koruniek ked mesačne zarobim 300 eur a priatel o moc viac tiež nezarobi plus ešte vyplatiť najom, inkaso....
no uvidim čo bude s tim clostilom prvy mesiac a ked nič tak tam zavolam a poinformujem sa ohladom tej inseminacie.

ozaj čo si myslite o tom očkovaní proti chripke bo teraz nič dobre o tom nepočuť aj to čo je na tej ukrajine ☹ ?

sofokleska
8. nov 2009

lulu prajem skore uzdravenie aj bez liečikov,ak ťa boli hrdlo tak skus anticol ten čierni ked je to v začiatku tak to zaberie.

zuzana0612
8. nov 2009

ahojte. ja síce veľa neviem, o tom, čo sa teraz bavíte, nezisťovala som ešte nič také. ale iba ma tak napadlo sofokleska, že či nemáš nejaké iné centrum bližšie ako BA.

sofokleska
8. nov 2009

nie zuzi nemam aj som priamo z novych zamkov,a čo som kukala tak asi len ta blava☹

vika34
8. nov 2009

ahojte ja som celý víkend v robote,makám ako šrob,tak som nakukla a zdravím vás

luly idem ak to stihnem v januari

tanyja
autor
8. nov 2009

ahojte, ale máme čas upršaný, ale vychádzku sme stihli 😅 a padlo nám to dobre !!
sofokleska - my sme dlhšie šetrili aby sme mohli skúsiť blavu, a ináč to nebýva také drahé, ale my sme absolvovali PGD vyšetrenie a to samotné stojí okolo 25-30tis sk, pokiaľ ti budú len vkladať a lieky k tomu, nebude to také drahé
očkovanie proti chrípke ani ja nezvažujem, teraz ani nemôžem pokiaľ kojím
vika - nepracuj toľko 🙄 šrobka jedna

vika34
8. nov 2009

tanyja ,keby som nemusela trčať v robote,ležím doma pred telkou 😀

zuzana0612
8. nov 2009

sofokleska, tak to potom asi BA je najbližšie. My by sme to mali niečo cez sto km a o niečo bližšie máme Piešťany. Je to náročné, keď musí človek takto dochádzať. Ja som aj na genetické vyšetrenia musela chodiť 60 km a aj to bolo dosť, keď tam človek musel ísť niekoľkokrát po sebe. Zvlášť, keď nemá príjmy, že by mu bolo jedno koľko precestuje. Dnes je tuším všetko o peniazoch. Aj keď je určite viac možností, ale ľudom zase chýbajú peniaze.
u nás tiež prší, začalo tak pred hodinou. Ale od rána inak svietilo slniečko, cez obed inak bolo teplúčko.
ja si musím ísť zase lahnúť, lebo mi vystúpila teplota.
a inak očkovanie proti chrípke - pre mňa to nie je, lebo s mojou slabou imunitou by som určite dostala riadnu chrípku. chodí nato kamarátka a potom je vždy chorá. ja skôr vitamíny sa snažím brať. ale aj tak ma to chytí, ako napr.teraz. nádcha ustúpila ale teplota nič.

tanyja
autor
9. nov 2009

zuzi prajem skoré uzdravenie a pravdupovediac toto počasie tomu veľmi nepomáha , skôr naopak 🙄
ja som už zriadila celý byt aj poprala, teraz troška oddych a nech neprší, chceme ísť troška vonka , najskôr tak o hodinku

tanyja
autor
10. nov 2009

ahojte, tak my sme sa dnes prechádzali v daždi s kočíkom pod dáždnikom po vonku, doma je to už na nevydržanie a malý bol nervózny, tak sme šli a bolo mu dobre, pekne spinkal 😉 , pôjdeme aj zajtra
a my sme už mali Mikuláša 🙂 🙂 , včera dostal balík s množstvom nádherných vecičiek , dnes od mojej mamči a aj mojej švagrinej, no nie je mu nádherne 🙂 🙂 🙂 🙂 , aj ja by som brala

zuzana0612
11. nov 2009

ahoj, ja som dnes prišla do práce celá zmoknutá. čakala som na auto, a fúkal vietor, tak bol dáždnik skoro nanič, lebo aj tak som celá mokrá okrem hlavy. snáď sa to počasie čoskoro zlepší, lebo nič príjemné. a dnes je Martina, mal by prísť na tom bielom koni, ale asi z toho nič nebude.
to sa niekto má, keď má Mikuláša už mesiac popredu...😉

tanyja
autor
11. nov 2009

Martinovi by sme mali odkázať, aby poslal toho svojho brata menom Dážď do teplých krajín na dovolenku a nech pošle brata tretieho - Slniečko, lebo toto počasie je už na nervy
my sme dnes vstali pred ôsmou, večer prišiel drahý z práce domov, tak sme si pospali, no ale von pôjdeme, predsa len hneď sa drobcovi lepšie spinká
a Mikuláša kto by nebral o mesiac skôr, aj ja, ale ja už Mikuláša vlastne mám - nášho Radimka, on je dar za všetky dary a nad všetky ostatné dary 🙂 🙂

zuzana0612
11. nov 2009

no to ano, ty máš už aj vianočný darček 😉 .mne by tiež také darčeky "stačili" 🙂 .
hovor mi niečo o tomto počasí. teraz tu začalo snežiť. tak sa strieda dážď a sneh. mám to iba kúsok k auto, ale kým tam prídem tak budem poobede zase mokrá. prídem domov a suším.
dnes máme ešte aj nemčinu v práci, tak do pol štvrtej tu musím byť. a tak sa mi nechce. počasie na spanie...

tanyja
autor
12. nov 2009

dnes máme ďalší vianočný darček - vyliezlo slniečko, takže ked vstane ten náš zázrak, tak môžeme ísť von bez toho, aby sme sa báli, že zmokneme 😀 😀
lulu ako sa máš ? a drobček rastie ?

lulu107
13. nov 2009

Ahojte dlho som tu nebola mala som 2X poplach v sobotu prvý bola som na pohotovosti pretože som začala špiniť hnedé špinenie, našťastie utz bol o.k srdiečko bilo. V utorok som si vkladala utroš. a vypadla zo mňa želatínka, tak som utekala k svojmu gyn. spravil mi utraz. drobček bol o.k a bolo vidno na utz že mám trošku krvácanie v maternici, doki povedal, že to môže byť aj z uhniežďovania žltkového vaku. Tak som si vydýchla 😉 Na prvú poradňu idem 26.11, tak dúfam, že okrem odberov mi spravia aj utz a hlavne dúfam, že už také poplachy nebudú.

Teraz som trošku zahlienená - ráno, tak kloktám šalviu a včera ma bolelo hrdlo tak som si dala kúsok cesnaku rozkúsala som ho a zhltla, no klop klop na drevo už to hrdlo tak necítim. Veď cesnak by nemal vadiť drobčekovi, čo myslíš tanyja? veď aj do jedál sa dáva, v hrdle zničí baktérie a v žaľúdku sa to aj tak pomieša.

A už mám aj malé bruško, aj prsia sú objemnejšie a citlivé, je to ešte len 9tt, som zvedavá aké bruško bude do 12tt 😉

tanyja
autor
13. nov 2009

ahoj lulu, teraz papaj všetko, už len ked bude drobec na svete tak si budeš musieť dávať pozor čo zješ aby ho nebolelo bruško

sofokleska
13. nov 2009

lulu myslim na teba,neboj všetko bude dobre 🙂 do 12tt nieje až tak daleko....

tanyja
autor
13. nov 2009

lulu , potom pridaj foto bruška, aby sme videli, ako drobček rastie 😉 , tomu nášmu sa darí , rastie ako z vody
mne brucho vyskočilo až v 4 mesiaci, ja som plnšia, tak preto, ale teraz ma váha netrápi, teraz mi je drobec dôležitejší !!!
zuzi ako ?

lulu107
14. nov 2009

o.k dnes nafotím a pridám foto, ešte je malinké, ale na to že som tam nemala nič 😉
s váhou si nebudem starosť robiť ani ja, jem ako mi chutí, nedávam si pozor, ale mám pocit, že keď som nebola tehu, tak som jedla viac, možno je to aj tým, že som doma.

lulu107
15. nov 2009

pridala som tam foto tanyja, zmyzlo mi doma inštalačné cd na foťak tak som dnes stiahla a pridala fotku.

tanyja - teba tiež v tehu bolievalo bruško, raz má bolí v panve chvíľkami cítim bruško, potom to prestane

tanyja
autor
15. nov 2009

ahoj lulu, mňa brucho nebolievalo, už len ked bol drobec väčší, tak ma tlačil na mechúr , každú chvíľku som chodila na wc 😀 a to vypadli 4 kvapky zo mňa 😀 😀
bruško máš už peknučké, ja som sa nevedela dočkať, kedy mi ho bude vidno a dočkala som sa , len tak ďalej !!!

lulu107
16. nov 2009

ahoj tanyja - ja som mala vždy citlivé bruško, keď som mala mršku tak som mala neskutočné bolesti v robote som si vždy musela dať tabletku.
Aj teraz chvíľkami cítim, niekedy ma tam pichne, niekedy cítim také teplo a niekedy ma trošku pobolieva, cítim, že sa tam niečo deje a to mám také od kedy mi do bruška vložili drobčekov.
No mám pocit, že rýchlejšie mi rastú prsia než bruško 😀 už som si bola kúpiť väčšiu podprsenku 80C.
Ja sa už neviem dočkať na koniec 12tt, koniec krízy a potom drobček bude už rásť, inak už teraz ma tvar plodu, stále si prečítam v knižke podľa tt ako asi vyzerá.

tanyja - tebe pri každej poradni robili aj utz, mám ísť 26.11, tak strašne by som drobčeka chcela vidieť, že je v poriadku.

tanyja
autor
16. nov 2009

ahoj lulu - ja som chodila do poradni ku svojej obedvodnej gyn.dr a ku svojej špeci gyn.dr a ona mi robila zakždým utz - vlastne kvôli tomu som k nej chodila, ona sa špecializuje na genetické vady, takže hneď videla drobčeka vo svojej kráse a vždy mi všetko do piku vysvetlila , mala som veľmi zlatú pani doktorku - všetka česť
mňa brucho pri mrške nebolievalo , bolelo ma možno 2x aj to bolo ešte na škole , prsia mi nenarástli ani počas tehotenstva a ani teraz, väčšie sú len vtedy, keď dlhšie nekojím - teda v noci, ked malý spinká aj 5 hodín 😀 a to som vtedy už ako sopka - chrlím mlieko na všetky svetové strany 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre