Snažilky, ako ste na tom po psychickej stránke?

tanyja
14. dec 2008

pýtam sa všetkých babeniek, ako ste na tom po psyhickej stránke?
ako zvládate a ako reagujete na akékoľvek situácie?
poraďte, pomôžte, a nielen mne

zuzana0612
18. nov 2009

ahojte, ako sa máte? mali sme v práci predľžený víkend a doma nebol čas na net, tak som nebola pozrieť, čo robíte. my sme boli s drahým v sobotu na krste. kamoška krstila malého. pondelok som využila na návštevu kaderníčky. dala som si urobiť melír a skrátiť vlasy. a okrem toho sme boli kúpiť dar, lebo v sobotu ideme na päťdesiatku.
a keď už rozoberáte tému bolesti brucha, tak mňa bolí vtedy skôr hlava alebo chrbát.

tanyja
autor
18. nov 2009

ahoj , to sa niekto má - kaderníčka , aj mne by bolo urobiť niečo s mojím három , mám to síce stále na postupne, ale bolo by to už trošku skrátiť a nafarbiť, to musím využiť chvíľku a zneužiť vlastného chlapa, nech ma nafarbí 😀 😀 , už ma pár krát farbil, takže obavy nemám
mňa bolí krk ale to z držania malého po papaní aby si odgrgol a tlačí hlávku na môj krk 😀 , už teraz ma ľúbi .....
prajem pekný deň, síce usmoklený ale nech je pekný

zuzana0612
18. nov 2009

u nás je pekne. svieti slniečko. uvidíme, či to vydrží, ale zatiaľ je pekne celkom.
ja si dávam robiť asi tak rok melír u kaderníčky. musím tam chodiť, lebo by som mala inak šediny. 🙂
ja mám tiež do postupna ostrihané dlhé vlasy. a melír si dávam preto, lebo som mávala blond vlasy a drahému sa to nepáčilo. tak som sa dala zafarbiť na tmavo, ale to sa zase mne nepáčilo, tak mám melír. 🙂

tanyja
autor
18. nov 2009

pekný kompromis, ja som predtým niekoľko rokov dozadu mala tiež melír - červený a tmavé vlasy, ja som tmavšia, takže keby som bola blond, vyzerala by som ako čágobelo 🙄 , no a najnovšie to nosím do copu, tak mi to nezavadzia a je to praktické, čo už matka na mateskej , idem max do obchodu a k doktorke
a šediny ? tie mám už pekných pár rokov 😵

zuzana0612
19. nov 2009

ja nosím vlasy v cope iba doma. ja som zase biela ako stena. 🙂 ale nebráni mi to vo tom, aby som si dala na hlavu hociakú farbu. potom to tak občas aj dopadne 🙂 keď bude Radimko trošku väčší, čo bude už za chvílku, tak budeš mať s tým copom aj tak výhodu. nebude ťa aspoň ťahať za vlasy 😉

tanyja
autor
19. nov 2009

😀 zistila som, keď som si nechala rozpustené vlasy a zobrala som si ho na ruky , tak dobre mi schmatol háro, že som ho nevedela z jeho zovretia vytiahnuť 😀
ako je u vás ? tu je hmla, ale chce sa aj slniečkoo vytiahnuť
ja som už na komplet zriadila kuchyňu, obývačku a už len spálňovú skriňu , ale tam to pravidelne prehadzujem a vyhadzujem

zuzana0612
19. nov 2009

u nás je pekne, svieti slniečko. celkom príjemne, iba trochu pofukuje vetrík a ten už nie je veľmi teplý 🙂 . bola som práve na obede a prišla som so studeným nosom.
mňa schmatom za vlasy malý, čo sme boli na tom krste v sobotu a teda mala som čo robiť, aby ma pustil.
ja sa tiež chystám dnes upratovať, keď prídem domov. cez víkend nebude čas, lebo ideme na oslavu.

tanyja
autor
20. nov 2009

to tu niekto stále iba oslavuje, ale keď je na to dôvod , tak prečo nie
aj my plánujeme zápis, ale zatiaľ nevieme, kedy bude, koncom budúceho týždňa sa pôjdem popýtať, či sa niečo zmenilo , či by to predsa len mohlo byť v decembri, alebo nie

zuzana0612
20. nov 2009

v decembri budeme tiež oslavovať 🙂 , lebo budem mať narodky a brat tiež 🙂 . včera som bola v práci sama, lebo baby boli v Rakúsku na školení a doniesli mi super čokoládku, tka si teraz dávame... 😵 mňam, aj keď mi to nie je veľmi treba.

tanyja
autor
20. nov 2009

ale čokoláda robí dobre na nervy, ja som sa jej tiež nanosila domov na kvantá, ked som robila v AT , ale švajčiarska je tiež dobrá , no nebudeme si robiť chúťky, ja by som čokoládu nemala jesť a oriešky už vôbec nie ☹ a tie ľúbim viac ako tú čokoládu
koľkého decmnbra máš sviatok ? mňa to čaká v januári ....... zase o rok staršia 😉

zuzana0612
20. nov 2009

ja tiež lúbim oriešky, a orieškovú čokoládu ... mňam, mňam
6.12. a ty koľkého januára?

tanyja
autor
20. nov 2009

ja ľúbim hlavne celé oriešky 😝 😝 , ja som 19.1 , na mikuláša som mamče aj drahému kúpila milku orieškovú s celými orechmi, nech si dajú aj za mňa 😅

zuzana0612
21. nov 2009

ja ešte nemám na mikuláša kúpené nič. ale určite skočím do obchodu cez týždeň. ja tiež oriešky môžem. a keď sú také čerstvé vlašské orechy,čo sa ešte dajú z tej bielej šupky ošúpať... 😵 tak to je radosť.
dnes je už u nás hmla. čo nemuselo byť. lebo ideme na tú oslavu. teraz nejako nestíham. lebo robíme obed, drahý mi pomáha. musím upratať veci a tak okolo. je toho dosť

lulu107
22. nov 2009

Ahojte, tak mne nespravíte slinky s čokoládou, skladké vôbec nemusím odkedy som zostala tehotná, no včera som si po dlhej dobe otvorila bombonieru ktorú som mala ešte z augusta 😀

tanyja - chcela som sa ťa opýtať ty či si si náhodou nekupovala elektronickú opatrovateľku? Pretože mi vŕta v hlave či to to signalizuje ak by bábetko prestalo dýchať? alebo to zaznamenáva iba plač?

No v štvrtok má čaká prvá poradňa, dúfam, že uvidím drobčeka

tanyja
autor
23. nov 2009

ahoj lulu - ja nemám elektronickú pestúnku, ani som nad tým neuvažovala, pretože náš byt nie je až tak veľký, že by som z kuchyne alebo z obývačky nepočula plač malého, ale ináč určite je to dobrá vec
ak je tá elektroopatrovateľka podložka do postieľky, tak to signalizuje, keď dieťa prestane dýchať, monitoruje to dych dieťatka , múdra vec
ja som tiež vôbec nemala chute na sladké, ked som bola tehotná a akonáhle som porodila, chúťky som dostala kadejaké - hrozné , ako keby som bola tehotná 😀 , ale na čokoládu teiž veľmi nie som, málokedy dostanem na ňu chuť, už ked tak pepermintovú 😝

my ideme dnes do poradne, som zvedavá, aký veľký je už náš poklad 😀

zuzana0612
23. nov 2009

ahojte. ja vám nemôžem písať zo svojej skúsenosti. 🙂 ale kamarátka hovorila, že si treba tú podložku, čo sníma, či bábo dýcha, treba premyslieť, že aký ma rozmer a tak. pretože, ak je postieľka väčšia, a dieťatko sa pohne trošku mimo, tak to nesníma nič, a začne to pípať, že malinké nedýcha. ona to takto zažila a stres bol z toho, kým zistili, že aká je príčina.

lulu107
23. nov 2009

tanyja -a ja si určite dám postieľku k posteli, mne ide o to dýchanie, lepšie povedané syndrom náhleho umrtia.
Len som nevedela či ta opatrovateľka signalizuje dýchanie. Takže na to treba eleroopatrovateľský podložku?
Idem zistiť na net čo stojí, také niečo som v obchode nevidela? len som o tom počula v telke, no oni to nazvali nejak inak.

zuzana - dik za radu, no viete pri mojom šťastí sa môže stať hocičo.

tanyja
autor
23. nov 2009

lulu - neboj nič, ja som toho šťastia tiež nemala ktoviekoľko, ale zatiaľ sa nám krásne darí, malý už váži 4370g, boli sme sa dnes ukázať
zo začiatku som aj ja mala postieľku pri mojej posteli, ale kedže posteľ mám pri radiátore, tak malému bolo teplo, bol z toho nervózny, tak som ju presťahovala ku stene oproti posteli, krásne na malého z posteli vidím a spinká sa mu lepšie
za tie podložky viem, že by to malo stáť okolo tých 2tis sk, ale nie som si istá, asi to záleží od výrobcu a veľkosti , treba to popozerať
zuzi ako po oslave ???

zuzana0612
24. nov 2009

dobre ráno, na oslave bolo super. zabavili sme sa, zatancovali, najedli, vypili si trošku. ale v nedeľu to bolo horšie. človek nevyspatý, pretože ja nevydržím nejako moc dlho ležať a drahý tiež nie. tak sme iba ležali pri telke.
maličký pekne rastie. 🙂

tanyja
autor
24. nov 2009

aj to je forma oddychu, ja tiež nedokážem vylehovať v posteli ako môj drahý, takže vstanem a kedže neviem ani normálne oddychovať, tak vždy si hľadám a aj nájdem nejakú prácu doma 😅 , tento upratovací postih som zdedila po svojej mamine 🙄 🙄 , po nej som takto postihnutá 😀
hlavne že ste sa zabavili a bolo dobre
to máme zase depresívne počasie , no ale ja chvalabohu na zmeny počasia nereagujem zmenami nálad, to by ma skôr noha lámala na zmenu počasia, a to je všetko , ale teraz sa ani také neudialo

pekný deň všetkým

u nás v paneláku je teraz zima, lebo nám menia okná na medziposchodiach , ale potom nastane krásne teplo 😅

zuzana0612
24. nov 2009

nám v robote nekúria na chodbách-šetrenie, v kancelariach ano, ale potom sem vbehne taká zima, keď niekto otvorí dvere. chcela som napísať, že u nás je pekne. ale nejako sa to už pokazilo. ráno trocha pršalo. potom svietilo slnko a teraz som sa otočila do okna a pozerám, že zase hmla. takže tiež také trochu depresívne počasie.

lulu107
24. nov 2009

čaute - pozerám že zuzka už zarezáva v práci, no niekto musí na nás aj robiť 😀 na nás čo sme odkázaný na socialku 😀
No s tým počasím mate pravdu už by sa to mohlo umúdriť, pretože Deisynke musím stále na zabandažovanú nožičku navliecť sáčik.
tanyja - ty si si kupovala novú postieľku alebo na inzerát, pozerám, že či je to nová, alebo stará stojí rovnako 😒
A ja by som strašne chcela bielu. A ten baldachýn a hniezdo viem, že si o tom písala, no neviem či si si ho nakoniec kúpila. Začala som sledovať ceny, dúfam, že nie je skoro 😉 a keď budem v 7 mes. buď to nakúpime tu možno pôjdeme kuknúť do Poľska, no uvidíme. Pozerala som na nete, že kočíky ktoré u nás predávajú sú aj tak z Poľska a predávajú ich zo 100%- prirážkou.

zuzana0612
24. nov 2009

ahoj lulu, tak to ti môžem iba potvrdiť o tých kočíkoch. drahý robil vo firme, čo sa predávala kočíky okrem iného. a kočíky sa dovážali z číny alebo z poľska. takže ak máš možnosť, tak ho kúp lacnejšie tam. lebo je to to isté.
jasnééé, ja makám a makám. a v dobrom vám závidím, že ste doma. 🙂 ale som aj rada, že môžem pracovať, pretože to je dnes tiež neľahké mať prácu.
a myslím si, že nepozeráš ceny skoro. práve tak akurát, aspoň budeš mať prehľad a môžeš povyberať.

lulu107
24. nov 2009

zuzana - práca mi chýba samozrejme aj ľudia, no teraz si nenavyberám, keďže musím byť v kľude kvôli špineniu, už v svojom veku nemôžem riskovať, aj doma sa musím krotiť s upratovaním, každý deň niečo, keď špiním tak nerobím nič. Stačí byť v menšiom strese, napr. v pondelok bol drahý v Nitre po 4 hodinach som mu volala, už som sa bála nemohla som sa dovolať, no nakoniec sa mi ozval a na druhý deň som mala taký malý hnedý fiačik, zatiaľ je to o.k, takže moja stresová práce neprichádza do úvahy.
Rozmýšľala som, že si niečo zoberiem na domov, no uvidím ako budem na tom v januári a potom sa pustím do toho, tá PN je 417 až 430 eur záleží koľko je dní v mesiaci, chceme v apríli prerobiť obývačku a spraviť tam spálňu a v terajšej spálni spraviť decku. V apríli by sa spravila tá najhoršia a najšpinavšia robota, stena omietkam nové parkety do obývačky, ostatné drobnosti by sa kúpili postupne. No uvidíme ako to výjde. Potom prerábať keď sa drobček narodí to by asi nebolo bohviečo. Strašne by som chcela aby mal drobček izbičku nachystanú.

Už som rozmýšľala, že by sme kúpili kočík páčil sa nám VIPER a JUNIOR sú podobné, možno aj na inzerát za 100 eur sme videli, po jednom dieťati, len záleží či v tom období, budú predávať taký ako sa nám bude páčiť, no ak bude za dobrú cenu v Poľsku tak nebudem váhať.

zuzana0612
24. nov 2009

to je jasné, že ti chýba práca styk s ľuďmi. ale určite je lepšie byť doma v kľude a pohode. ja mám tiež takú stresujúcu prácu. tu by si kľud tiež určite nemala.
prerábanie bytu je ale tiež dosť náročná záležitosť.
pozerala som tie kočíky, čo sa ti páčia. sú naozaj pekné.

lulu107
24. nov 2009

možno aj z inej značky by bol pekný, no zatiaľ sme nenatrafili, na inú značku, pozerám na to aby bol dostatočne veľký, aby bábo nebolo v ňom napratané a niektoré napr. trojkolky sami nezdajú bezpečné a niektoré sú už veľmi premodernizované a zdajú sa mi nepraktické 😉 Tvoj drahý má v tom určite väčší prehľad, tak rada si dám poradiť 😉

zuzana0612
24. nov 2009

to máš pravdu. niektoré sú až tak premodernizované a "prepracované", že v dvoch mesiacho už dieťatko do neho nedáš, lebo má blbý tvar. napríklad kamoška si kúpila kočík, malý má tri mesiace a nedá ho do neholebo je tak vytvarovaný, že je mu úzky v ramenách. kočík stál 850 € a koľko ho využila? zbytočne vyhodené peniaze.
skúsim sa doma opýtať, že ktoré sú najpredávanejšie a ktoré najlepšie.

tanyja
autor
24. nov 2009

ahoj lulu - tiež som pozerala tie kočíky VIper, sú pekné, my máme podobný Bebetto je rozhodne väčší ako tie teraz moderné trojkolky, veľa kamošiek má teraz deti a trojkolky a už 2-mesačné bábo je v ňom natrepané
mne sa Trojkolka páči jedine v športovom prevedení a sú dosť labilné
náš kočík je o hodne väčší ako tie trojkolkové, dokonca mi aj jedna baba povedala, že aký veľký kočík , takže tvoj výber schvaľujem 😉
my sme nekupovali novú postieľku, máme postieľku po mojom synovcovi , môj drahý ju len pretrel na bielo, kedže bola predtým akože biela, a s tým baldachýnom som si to rozmyslela vtedy, keď som pozerala na nete a uvidela tú cenu, kúpila som jedine hniezdo do postieľky , to je dobrá vec - malý sa neudrie, ani preivan nemá a vyzerá to útulnejšie ako bez
PN-ka ti vyšla pekná, ja som mala o 100eur menšiu a presne takú istú mám aj materskú no a po Novom roku bude vyššie rodičovské pre tie, ktoré pred tehotenstvom aspoň 270dní pracovali, takže nás sa to týka

ty teraz doma nič neprerábaj, nechaj to na iných, len zdiriguj čo kde a ako má byť 😎

zuzi - sem s tým zoznamom kočíkov , typ McLaren a Ferrari nemusíme , sú nielen drahé, ale hlavne McLaren pre dieťa nebezpečné !!!!!!!!!!

lulu107
25. nov 2009

tanyja - prerábka bude pravdepodobne koncom marca alebo začiatkom apríla, samozrejme, že ja ani tak robiť nebudem, maximálne vypracem nábytok, je malinký pár skriniek, to všetko bude hlavne drahého robota a niekto mu bude musieť pomôcť vypratať izbu.
takže ty máš tiež bielu postieľku, taká sa mi strašne páči, no uvidíme v apríli pôjdeme do Poľska ak tam bude lacnejšia ako 66eur, tak ju kúpime tam, pretože v Ikei ju majú za 66eur a baldachýn som videla v ikei za 3 - 10 eur, no ešte pozrieme v Poľsku, určite si nemôžem dovoliť kupovať nejaké drahé veci, síce ak by bolo všetko v poriadku tak po 1.5r drobčeka by som išla na ďalší KET pre súrodenca, takže postieľka a kočík by som si nechala.

zuzka - takže spolieham sa na to čo zistíš o kočíkoch o značke a potom keď pôjdeme do Poľska tak vám dám presne info koľko tam stál.
Z TT do Poľska je dosť ďaleko, z Humenného tam som sa narodila to bola hodinka cesty, teraz aj 7hodín, ale čo nespravíme pre drobčeka, keby sme zobrali bráška so švagrinou tak by nás cesta vyšla lacnejšie, kufor je kombi.
Tieto nové kočíky sa dobré skladajú, nezaberú veľa miesta.

lulu107
25. nov 2009

Tak strašne sa mi nechce ale budem musieť ísť spraviť na zajtra halušky, pretože zajtra mám poradňu a ešte budem musieť ísť k svojmu dokimu.

tanyja - čo sa týka mojej socialky, tak až tento mesiac dostanem za celý mesiac to mi vychádza do tých 430eur, tento mesiac som ešte dostala výplatu aj za odrobené dni. Ja som rada, že mi vyšla taká PN, síce chceme spraviť 2 izby na 3 a ešte popritom nakúpiť drobčekovi, ale za pomoci kontokorentu to nejako zvládneme. My sme radi že mám toľko čo máme pri hypotéke na byt a že drobček je v brušku.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre