Snažilky, ako ste na tom po psychickej stránke?

tanyja
14. dec 2008

pýtam sa všetkých babeniek, ako ste na tom po psyhickej stránke?
ako zvládate a ako reagujete na akékoľvek situácie?
poraďte, pomôžte, a nielen mne

ivet55
21. jún 2012

@tanyja Hej hej ona je úžasná, mám troch súrodencov všetko mladších 😀 No ja som jej aj vravela že nech mi to odloží ale nechcela... tak ja si radšej pokúpim nové aspoň sa budem o to viac tešiť 😀

tanyja
autor
22. jún 2012

@ivet55 neboj, teraz je kvantum krásnych vecičiek, ja som viacmenej prekupovala a robím to dodnes, tie veci vôbec nie sú zničené a vôbec to nestojí veľa peniažkov 😉
len my už strašne predbiehame 🙂 , nech je už veľké bruško a budeš môcť nakupovať 🙂 🙂 , začni veľkosťou 62, lebo malé vyrastie strašne rýchlo

ivet55
23. jún 2012

@tanyja Jasné ešte je nato času dosť 🙂 ale mne už strašne vyletelo brucho, mm vraví že to dlho neutajím 😀 tak 62? No ja budem kupovať tak len čo mi bude chýbať z výbavy mojej sestričky 😀 ak mi to mamka dá 😀 ale tak strašne sa už teším, neviem sa dočkať ked už bábo zbadám na sone :_D

tanyja
autor
23. jún 2012

@ivet55 hlavne nech je potom baba, aby mohla nosiť vecičky po tete 😀 , ako ti mohlo vyskočiť brucho, keď ešte ani v 3.mesiaci nie si? mne vyskočilo až v 5.mesiaci 😉
možno je to tým, že už vieš, že si tehotná a psychika pracuje a už telo štartuje, iba ak nebude jedno ale viac 😵 😵 😵

ivet55
24. jún 2012

@tanyja Bolo by dobré keby bolo dievčatko, aj kamarátka má dievčatká dvojičky a vravela že si mám veci vziať že jej to zavadzia aj by som chcela dievčatko ale je mi to viacmenej jedno hlavne nech je zdravé a v poriadku. No ja som dosť pribrala s týmito liekmi všetkými za 8 mesiacov skoro 15 kg a teraz sa mi to brucho tak nafúklo a vyzerá obrovské.... no muž tiež vraví že sú tam možno aj dve 😀

tanyja
autor
24. jún 2012

@ivet55 viem čo sú to hormóny........tiež som si svoje zažila, pichali ich do mňa, aby sa mi tvorili vajíčka, že budeme skúšať, tak som 12kg pribrala a samozrejme nechcú ísť dole zo mňa, a potom keď sme išli na IVF, tak z tých Ďalších hormónov som už našťastie nepribrala 🙂

ivet55
24. jún 2012

@tanyja A doteraz to nejde dole? No ja som nejakých 15, teraz už asi tri mesiace sa držím a nepribrala som a podarilo sa mi 3 kilečká schudnť, no ale teraz začneme pomaličky priberať 😀

tanyja
autor
24. jún 2012

@ivet55 ale tak 4kg zliezli, ale to je všetko, lenže to by som nemohla mať chúťky na kadečo 😀 😀 a v tomto teple sa mi veru nechce bicyklovať doma na rotopede, ten oddychuje 😝

ivia123
24. jún 2012

@ivet55 vobec sa netrap koľko si pribrala,ja som pribrala cez 30 kg,potom som sa už radčšej nevažila.Keď som išla do porodnice to bola hroza,ale manžel mi stale vravel,že som krasna.Teraz mam 60 kg a ani neviem,kde su tie kilečka.Želam veľa šťastia 🙂

ivet55
25. jún 2012

@tanyja Tak ja chodím na bicykli stále do práce a z práce pokial neprší 😀
@ivia123 Nejak sa tým netrápim, je mi to viacmenej jedno, ked sa nám to už konečne podarilo nič iné ma nezaujíma len aby sme to dotiahli až do konca a konečne sa mohli vytešovať 😀 Ja to dám dajako potom hádam dole 😀

tanyja
autor
25. jún 2012

@ivet55 ale teraz by si nemala chodiť na bicykli, bicyklovanie je jeden zo športov, ktorý pri tehotenstve vôbec neodporučujú, dokonca zakazujú !!! aj kvôli možnému pádu a hlavne aj kvôli tlačeniu na dieťa a možnému poškodeniu krčka , akurát teraz minulý týždeň som to čítala v jednom časopise, proste žiadne športy, kde dochádza k otrasom a možným pádom , takže pozor

ivet55
25. jún 2012

@tanyja NO tak to som nevedela... aj muž mi vravel že by som nemala, tak už nebudem 😀 ďakujem za poučenie 🙂 Rozmýšlam nad tým že si do roboty zaučím nejakú babu a pôjdem na PN, radšej budem doma oddychovať ako riskovať

tanyja
autor
25. jún 2012

@ivet55 a máš to ďaleko? žeby si pešo chodila, prechádzky ti neuškodia, práve naopak, sedieť len tak doma nie je bohviečo, ešte dlho budeš doma neboj, aj na nervy ti to pôjde 😉 , teda hlavne do pôrodu, predsa len v robote medzi ľuďmi je lepšie ako doma a pokiaľ máš prácu, ktorá ti dovolí vykonávať ju aj s bruškom, tak na tvojom mieste chodím do roboty a nesedím doma, tehotenstvo nie je choroba, u mňa to bolo iné, ja som bola riziková, preto som bola od 4.mes na PN 😉

ivet55
25. jún 2012

@tanyja NO mám to nejaké 2 km, tak robota je ako tak v pohode ale ja predávam nábytok a to treba aj dvíhať, baliť rozkladať, velakrát som musela kamion vykladať lebo sme tu len dve baby no proste je to niekedy riadne na hovno ako napr. dnes, už som hotová, unavená akurát že som sa dvíhaniu ťažkých vecí dokázala vyhnúť ale už len 20 min. a idem konečne domov. Rozmýšlam že by som koncom leta išla na PN lebo som tu aj tak len na obtiaž ked nič nemôžem robiť a možno to bude pre bábo aj lepšie ked budem v klude a hlavne v psychickom lebo dnes som už hrešila ako pohan. Tak ja sa nebojím že by som sa na PN nudila, mám krásneho hava s ktorým chodím na prechádzky, úžasnú kamarátku - susedu s dvojičkami takže ja by som mala o zábavu postarané

zuzanka9999
26. jún 2012

ahojte kocky, zbadala som tuto temu tak ma napadlo sem k vam napisat, ze mozno mate aj vy podobne pocity. o babatko sa snazime skoro rok, v auguste bude rok. raz to vyslo ale bolo to biotehu:( to bolo vo februari a teraz mi nasadili clostilbegyt a vraj ked sa to do 4-och mesiacov nepodari tak nas poslu s mm uz do CAR. mm ma pekny spermiogram.cize nechapeme preco to nejde:((( na psychiku je to fakt dost tazke, nakolko mam aj pracu v ktorej ta dost stresuju a tlacia aby si co najviac urobil za co najkratsi cas, vznika tam i buzeracia za to ze chces ist na dovolenku a robia okolo toho halooo. pracu som menit nechcela nakolko som na dobu neurcitu to ak budem tehu sa radsej dam na PN. len psychicky to uz nezvladam, mam pocit ze uz nezijem ze tie dni iba prezivam, ze mrcha potom ovulk a a potom nadej zeby vyslo a potom znova to hnusne sklamanie - mrcha. a takto uz rok dookola a uz som z toho zdeptana a mam pocit ze mne to nikdy nevyjde :(((( mate podobne pocity ? a ak ano kocky poradte ako ich aspon trosku potlacit?

tanyja
autor
26. jún 2012

@ivet55 keď budeš PN, dostaneš od dr čas na "voľno" - prechádzky, takže kedykoľvek von ísť sa ti nebude dať, chodia kontroly 😉

@zuzanka9999 v tejto dnešnej hektickej dobe je všetko o držku, ja si zase robotu zháňam a zatiaľ robím len na dohodu a tiež na nás tlačia - rýchlo rýchlo rýchlo, kvalita je druhoradá
čo sa týka bábätka, máš urobené aj všetky vyšetrenia? my sme tiež bojovali, moja psychika šla na plno a nakoniec už keď som sa toho vzdala, žeby sme my mohli mať dieťa, to prišlo 😉 , skús sa od toho trocha odpútať, aspoň trošku, možno by dovolenka pomohla, nechzstáte sa s mm niekam ?

ivet55
26. jún 2012

@tanyja No ved ešte uvidíme že čo spravíme, ja mám zas kopec susedov naokolo čo sú PN a kontroly nechodia tak ja neviem...

tanyja
autor
27. jún 2012

@ivet55 veď uvidíš ako sa to bude ďalej vyvíjať, len náhoda je blbec, nikdy nevieš a že sused nemal kontrolu, neznamená, že k tebe nemôžu prísť, poznám baby, ktoré boli tehotné na PN a kontroly mali... 😒

ivet55
27. jún 2012

@tanyja Tak ja nepotrebujem aj tak neviem kde behať a nejaké vychádzky predsa len budem mať. Je to jasné náhoda je svina a nevieš kedy sa zjavia predo dvermi ale čo som sa pýtala tak tehotným chodia velmi málo. Uvidím čo mi povie doktor už sa neviem dočkať toho prvého sona len odratavam dni 😀 už ho chcem vidieť 🙂

zuzanka9999
27. jún 2012

@tanyja ahoj no mm robili spermiogram tam je vse ok a asi aj u mna nakolko sa mi podarilo otehotniet vo februari ale bolo to biotehu, cize sa to odplavilo neskorsou mrchou. ja mam teraz nasadeny clostilbegyt tak uvidime. hej idem na dovolenku o tyzden v piatok sa neviem dockat 🙂

tanyja
autor
27. jún 2012

@zuzanka9999 tak super a kam idete? aby som mohla tíško v dobrom závidieť 😀 😀
uvidíš, dobre vám to padne 😉 , vypneš, zmeníš vzduch a bude zase nová osoba , 😎

ivet55
28. jún 2012

@tanyja Ahoj, tak dnes som bola na sone lebo ma velmi bolelo vnoci brucho, všetko je v poriadku, už tam bolo vidno malú machuľku, 10.7. do BA a 17.7 znova k môjmu doktorovi, júúúj už sa tak velmi teším 😀

tanyja
autor
28. jún 2012

@ivet55 ja som bola na prvom sone niekedy v 9 tt, nakoľko je to ešte vééééééééľmi maličké, a na knižku si asi ešte počkáš 😉

ivet55
28. jún 2012

@tanyja Ja som tiež chcela ísť až toho 10.7. ešte do centra ale v noci ma strašne bolelo brucho tak som ráno radšej išla a našťastie všetko vyzerá byť ok a potrebovala som aj predpísať utrogestan lebo už mi dochádza

tanyja
autor
28. jún 2012

@ivet55 a utrogestan ešte musíš brať keď už si tehotná? veď to sú hormóny na podporu tehotenstva, nie? alebo čo ti na to povedal doktor? musíš to brať stále?

ivet55
28. jún 2012

@tanyja Povedal že ho mám brať do 12 týždňa kvôli udržaniu a ty si ho už vysadila?

tanyja
autor
28. jún 2012

@ivet55 😀 😀 😀 načo by som ho aj mala brať, ja som ho brala predtým, ako sme išli na IVF, preto sa to prekvapilo, že ho máš ešte brať, estrofem som brala ešte aj po zákroku , len u mňa sa embryjko neujalo ☹

ivet55
28. jún 2012

@tanyja Tak som myslela že či si ho vysadila skôr, len som to sprosto sformulovala 😀 Ja som brala po IUI hned utrogestan a kázali mi ho brať ešte stále do cca 12 týždna tak ja ho poctivo beriem

tanyja
autor
28. jún 2012

@ivet55 nie, vždy som všetko takéto brala podľa uvedenia doktorky, nedovolila by som si sama určovať dávky prípadne ukončiť brať ich, však oni vedia, načo je to dobré a dokedy 😉

ivet55
28. jún 2012

@tanyja Presne tak a preto beriem pekne poctivo aj ja 😀 tak ako kážu 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre