Snažilky,čo si chcú aj adoptovať dieťatko. Pridajte sa

pimpa
2. nov 2007

Ahojte všetky, čo sa chcete zapojiť do tejto novej témičky!
Tak ma papadlo, že možno su tu nejake snazilky ako ja, co okrem snazenia sa o svoje babetko su pristupne aj pre adopciu...mohli by sme spolu predabatit rozne veci s tym suvisiace a zaroven by to mohlo byt premostenim medzi bilogickym a nahradnym rodicovstvom. 😵 😵

janis24
2. nov 2007

ahojky pimpa, ja o tom rozhodne rozmyslam. Rozhodli sme sa pre adopciu este predtym ako sme vobec vedeli ze budeme mat problemy s otehotnenim. Este to nie je celkom aktualne ale v blizkej buducnosti mozno nieco podnikneme...

pimpa
autor
2. nov 2007

Janis, to je super. U nas to bolo tak, ze ked prisiel cas hovorit o tom, ze chceme deticky, ze uz prichadza nas cas, tak sme od zaciatku hovorili aj o tom, ze chceme mat svoje a tiez ze chceme dat domov aj opustenemu babatku. Verim ze to pojde 🙂
Tak teraz sa aj snazilkujeme, a dali sme si aj ziadost na adopciu.Inak je to trochu zlozite, lebo musis absolvovat aj pripravku na prijatie dietatka a vselijake papiere. Ale zase je to super rozptylenie, lebo aspon nie som upnuta na seba a na svoj cyklus, pripadne sklamania, ked pride mrcha a tak.
Vraj cakacia doba na osvojenie je 1,5 roka aj pri uplnom novorodeniatku. Tak uvidime, ake bude poradie v nasom pripade, ci zatial budeme mat biologicke, alebo ako prve bude babetko z velkeho domu 🙂
No aj keby som teraz zistila, ze som tehulka, budeme chciet si osvojit, lebo my to neberieme ako nahradne dieta, pre nas to bude jedinecne naplnenie otvorit domcek aj pre ine dietatko 🙂
Tak nech sa dari aj vam 😉

janis24
2. nov 2007

Presne tak to citim aj ja. Bude to proste nase a basta. A nenapadlo vas aj zobrat nejake mozno aj vacsie dietatko z detskeho domova? Ja by som mozno skusila aj to. Na tie pripravy sme v podstate pripraveni, obaja s partnerom sme psychologovia, takze nas pravdep. nicim neprekvapia... Problem je zatial v tom, ze este nie sme zobrati, takze najskor sa musi vybavit toto. Ale zatial vsetky nasetrene peniazky idu na oplodnenie 😒

pimpa
autor
2. nov 2007

My si chceme vziať menšie dieťaťko 0-10 mesiacov 🙂

andreya
5. nov 2007

pimpa, kde sa treba obratit, ked si chces adoptovat babatko?

mexx
5. nov 2007

No holky, tato tema aj mna zaujima, zatial sa sice este ani nesnazime otehotniet, skor sa zameriavame na zabezpecenie byvania a podobne, ale jedneho dna by som si tiez rada nejakeo prcka adoptovala. Keby sme nahodou nemali vlastne deti, tak urcite si chceme adoptovat, a mozno aj v pripade vlastnych... 🙂

monika3
5. nov 2007

ahojte babulky, aj my sme sa dali po neuspechoch mat babo na adopciu. Teraz sme vo faze sedeni u psychologicky, tak koncom novembra to hadam budeme mat ukoncene. Nam tiez povedali ze sa caka rok apol az dva. My by sme tiez chceli co najmansie ale tak do roka a pol moze byt 🙂 🙂 🙂

redkvicka
6. nov 2007

Jej, ahojte, to je super, takato tema ma ani nenapadla. My sme v procese cakania na adopcatko tiez. Uz sme ukoncili trening v Navrate, to bolo skvele a teraz uz iba cakame, aby nas zaradili do poradovnika a budeme cakat. Chcem vsetkych upozornit, ze novorodeniatko, pri momentalnom zakone nedostanete. A pripravte sa na velku davku trpezlivosti. Dnes idem na sluzobku, ale urcite sa ozvem neskor.

monika3
6. nov 2007

ahooj Redkvi,to fakt nie je moznost dostat novonarodeniatko..? este raz peknu sluzobku a ozvi sa potom. To ma zaujima 😉

andreya
6. nov 2007

kamaratka dostala zhruba pol rocneho chlapceka

monika3
6. nov 2007

andreyka to je pekne, takeho pol rocneho chlapceka by som prijla 🙂 🙂 🙂 A ako dlho cakala?

andreya
6. nov 2007

zhruba 2 roky, mozno si o nej pocula - nevidiaca matka Galina

monika3
6. nov 2007

Tak to priznavam, ze nepocula... ja tiez tak pocitam ze budem cakat 2 roky..
A aj ty si vybavujes adopku? 🙂

andreya
6. nov 2007

zatial nie, ale uz som o tom uvazovala,

monika3
6. nov 2007

jasne, ono to nie je lahke prijat. Nam to tiez trvalo dlhsie kym sa k tomu dopracovali 🙂

pimpa
autor
6. nov 2007

Hmmm..u nas to bolo tak, ze po svadbe sme nechceli mat deti hned, ja som skoncila VS a nechcela som hned vhupnut na matersku, ale trochu aj skusit pracu a zistit, ci to co som studovala ma zmysel atd.
No a ked prisiel na nas oboch cas tuzit a hovorit o detickach, tak sme obaja zacali s tym, ze chceme mat svoje, ale chceme si aj adoptovat. V nasom pripade neriesime, ci mozeme alebo namozeme mat vlastne deti. Len tu energiu, co chronicke snazilky vkladaju do sebapozorovania sme sa rozhodli venovat inak, darovat rodicovstvo aj ako dar pre babetko, co tu uz niekde je a je opustene. Ale myslim, ze u kazdeho je to inak a nie kazdy par je schopny prijat aj ich nebiologicke dieta.
Ja pracujem s detmi, aj s velmi malymi, tak mozno mam aj vdaka tomu uz nejaky ten proces za sebou a nemam strach "z cudzich deti", aj v praci beriem deti tak, akoby boli tak trochu moje 🙂

monika3
7. nov 2007

Ahoj Pimpa, aj my si hovorili ze chceme aj adoptovane dieta ale tuzba mat vlastne ako prve bola silnejsia...Vieme ze ked prijmeme dieta do rodiny, tak ho prijmeme akokeby bolo nase 🙂 a sme na to pripraveni 🙂 🙂

pimpa
autor
7. nov 2007

To je super 😵 😵 takze ste ti spravni adepti na adopciu..
my mame este pred sebou vikendovku(pripravu) s Navratom a potom cakanie.
Ste tu niektora, co uz ste v tej faze "iba" cakania?

monika3
8. nov 2007

Pimpa vo faze cakania je uz Redkvicka,ona je na sluzobke tak sa potom urcite pripoji. Ona isla tiez cez Navrat. Pred 2 tyzdanmi sme sa aj spolu stretli a pokecali.. 🙂 🙂 Im trvala ta pripravka asi mesiac a pol..
Zato nam to trva a trva... lebo my chodime podla toho ako to vyhovuje manzelovi, on sa z prace nemoze casto uvolnit ale myslim ze nic nam neutecie, bude tak ako to ma byt. 🙂 🙂

pimpa
autor
11. nov 2007

Ja som myslela, ze v Navrate sa to robi ako vikendovka...teda aspon tak nam to povedali...my sme sa uz s nimi stretli 2 krat a raz s psychologom, vikendovka nas este caka. Dufam, ze aj v decembri budu nejaku robit.
Tak vela stastia vsetkym, co si otvorili srdiecka pre babetko z velkeho domu 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre