Snažím sa otehotnieť po chemoterapii. Ste na tom rovnako?

ivirk
12. jún 2009

Ahojte všetci, 😀
ja patrím medzi snažiace sa a zatiaľ márne. Ja som jeden rok aj 7 mesiacov po liečbe a nikoho takého - s podobnou diagnozou som tu nestretla. Keďže si myslím, že práve v tom bude nejaký problém, že zatiaľ nie som v tom a všetko je podľa dr. OK, tak prosím o akúkoľvek radu alebo skúsenosť

wolfskinka
12. jún 2009

ivirk ... drzim palce a budem sledovat tuto tvoju temicku

lenura
12. jún 2009

Ahoj,
neviem síce, či Ti to nejako pomôže, ale ja som ochorenie prekonala pred viac ako 10 rokmi, takže teraz chodím už len na kontroly, ale čo si pamätám, tak po skončení chemo a rádioterapie ma môj ošetrujúci lekár upozornil na to, že aspoň 1 rok by si telo malo "odpočinúť". Teraz po otehotnení to môj gynekológ vôbec nerieši a berie prekonanú chorobu ako fakt.

wolfskinka
12. jún 2009

lenura ahoj ... sa mi pacia tie tvoje tt ... uzasne gratulujem velmi moc a prajem Ti aby bolo vsetko v poriadku a narodilo sa Ti zdrave babetko a hlavne ti prajem porod bez komplikacii

ja takyto problem nemam a dufam nikdy mat nebudem, mam epilepsiu som stale na liekoch a dost vysokych davkach a v podstate je minimalna sanca na vyliecenie, takze mi nic ine nezostalo len stopat sa liekmi a davat si pozor aby som nemala epilepsticky zachvat lebo ked kdesi spadnem pri zachvate a buchnem si hlavu moze to katastroficke nasledky ............. a za moju epilepsiu moze chlap ktory ma zrazil a nedostal ani podmienku nic a ja mam v podstate "postihnutie" na cely zivot, ale naucila som sa s tym zit, viem co nesmiem ale po par rokoch to uz beriem ako samozrejmost, ale to je v porovnani s Vami nic, obdivujem Vas ako ste to zvladli

kedze som si s ivirk pisala cez IP a v inej temicke tak by som jej to priala z celeho srdiecka po tolkom trapeni a budem rada ked sa ine baby pridaju co maju takuto skusenost a nech je tato temicka plna rad a pomoci jednak pre ivirk ale aj pre ostatne ...

ak Vam nebude vadit rada by som sa zapajala aj ja aj ked nemam skusenosti s tymto problemom ...

ivirk
autor
12. jún 2009

a išlo to haldko s otehotnením? a čo Ti bolo ak sa môžem opýtať

ivirk
autor
12. jún 2009

no samozrejme wolfsinka, len sem prid kedykolvek, budem rada ked ta uvidim

nelynka
12. jún 2009

ahoj
ja takyti problem nemam, ale manzel je po prekonanej rakovine.. a nasledom ozarovani a nam bolo povedane, ze treba cakat minimalne 3-4 roky kym sa telo zregeneruje a u chemoterapii je to este dlhsie, ty ze ta latka koluje krvou..
tak ja by som este aspon rocik vydrzala aj ked si myslim ze ked sa dieta ma narodit zdrave tak zdrave bude aj keby si ostala tehotna este pocas liecby..
vela stastia a drzim palce

wolfskinka
12. jún 2009

nely ahoj, aj tebe vela stastia a hlavne zdrave babetko

nelynka
12. jún 2009

ahoj wolfi, dakujeme 😀 😀
my uz mame zasebou dva a pol roka, tak este nejaky cas vydrzime a uvidime 😉

flyangel
12. jún 2009

Ahojte ivirk želám vela šťastíčka a zdravíčka a dúfam že sa skoro zadarí...mozem sa spytat aký druh onkologickej choroby si prekonala?ak to nebolo ženského ustrojenstva...myslím že šanca otehotniet by mohla byt už teraz relatívne vysoká...držím silno palčeky 🙂

zvedavamama
12. jún 2009

Mojej susedke sa podarilo a maju dvojicky, vsetkym drzim mooc palceky 🙂

lenura
12. jún 2009

wolfskinka, prekonala som rakovinu lymfatických uzlín (Hodgkinovu chorobu), a vďaka tomu, že mi ochorenie bolo diagnostikované skoro, v čase ochorenia som mala len 18 rokov a na krku 1. ročník na výške, som teraz (aspoň dúfam) v poriadku. No a s tým otehotnením, nejako som to stále odkladala, svadbu sme mali minulý rok v septembri po x rokoch spolužitia, HAK som nikdy nebrala a musím povedať, že sa nám to podarilo celkom rýchlo, a to cez veľkonočné sviatky, ktoré sme strávili v Prahe. Straaaaašne sa tešíme, ale ten strach z prípadných zlých výsledkov vyšetrení atď. stále je, ale to je asi normálne....

ivirk
autor
12. jún 2009

lenura : ja som tiež mala toto iste ked som mala 21l trvalo to vyše roka len leičba a boli aj ožiare. Celý čas som brala aj HAK, lebo keby sa vtedy bolo nahodou niečo zadarilo (aj ked som presvedcena ze to by bolo nemozne) tak neviem co by sa to bolo narodilo...asi niečo strašné

ivirk
autor
12. jún 2009

flyangel: mala som hodkingov lymfom - rakovina lymf. uzlin

tadea
12. jún 2009

a nebojíte sa babenky,že to môže počas tehotenstva zrecidivovať? ja som tiež prekonala rakovinu pred 15.rokmi a vždy som otehotnenie kvôli tomuto odkladala,ale už som si povedala,že to nemá význam stále sa báť a skúšam cez IVF...

lacikagr
12. jún 2009

Ahojte,
ja som tiež 15 rokov po chemo a radioterapii, tiež som mala hodkinov lymfom. Momentálne sa mi nedarí otehotnieť, neviem či to má s tým nejaký súvis... Mám vysoký prolaktín, štítna žľaza je asi po ožarovaní nefunkčná a tak... Ale ako písala Tadea, niekedy mám strach či sa počas tehotenstva niečo neprebudí...
Ale radšej na to nechcem ani pomyyslieť! Treba veriť a snáď všetko vyjde ako si predstavujeme a želáme.

ivirk
autor
15. jún 2009

Ahojte, tak teda toto ma nenapadlo. Ja som pocula viacero teórií. Moja známa - zdravotná sestra mi napríklad povedala, ze aby som sa nebála, ze to prospeje organizmu,lebo sa vsetko obnoví, ale na druhej strane je pravda ze ak este nieco co i len minimum zostalo tak to by bol brutal. A moja lekárka, ta mi napriklad na to o tomto vobec nehovorila, iba to ze vycsina jej pacientiek ma uz deti a vsetko je ok, akurat treba zhruba 2 roky pockat od chema, lebo ze to je nebezpecne skor.

wolfskinka
15. jún 2009

dobre ranko ... ivirk som rada ze sa tvoja temicka takto rozbehla ...

ivirk
autor
15. jún 2009

no celkom to ujde, aspon pocujem aj ine nazory 🙂
Si mi dobre poradila 😀

wolfskinka
15. jún 2009

ivirk som rada a prajem nech sa dozvies co najviac skusenosti a rad od kociek co si presli tym istym peklom ako ty

dnes som akasi leniva nic sa mi nechce som po tej chate unavena

ivirk
autor
15. jún 2009

ja som vcera grilovala a sedela som dako cudne mala som plece a cast chrbta na slnku a hlavu v tieni tak som sa nejak pozabudla a mna tak spieklo ze som ani nemohla spat, mam to teraz ako pancier a horim cela ale zaroven mi je zima - no super den fakt

wolfskinka
15. jún 2009

ivirk no parada .... nastriekaj si na to panthenol to ti pomoze ...

ivirk
autor
17. jún 2009

caute, dako to tu chradne....ja nestiham v praci pisat, lebo mi stale niekto beha poza chrbat tak...nasa namestnicka je...nejdem to radsej komentovat tak.....jednoducho musim striehnut aby ma nevymakla.
Ja este musim cakat do 22 ci dostanem ms, obavam sa ze ano ale tak hrozne by som chcela aby sa to nestalo. Mam cely velmi cudne pocity ale niekedy sa pristihnem, ze si to nahovaram tak zrejme to je len o tom 😖

wolfskinka
17. jún 2009

ivirk .. ahoj ... no budem drzat palce, nech ti to vyjde tak ako chces

volali mi zo socialky dnes pridu ku nam na obhliadku bytu a v piatok o 8.00 mame prvu konzultaciu ... uff sa to akosi rozbehlo z kopca ... tesim sa ale mam trosku aj obavy

ivirk
autor
18. jún 2009

wolfi ty si chces adoptovat dietatko? ja som minule nieco zachytila, ale nechcela som sa vypytovat, len som to citala, ani uz neviem v ktorej teme. Ako dopadla obhliadka? a neboj sa, vyde to, konzultacie sa neboj, to zvladnes. A co si chces adoptovat chlapceka alebo dievcatko a aky vek, ci si si nedala taketo podmienky?

Ja mam taky pocit, ze ms pride ako ma t.j. v pondelok, ak nie aj skor, lebo uz mam vsetky priznaky, tak so uz narobim,budem pokracovat potom. Za dva tyzdne mame ist na dovolenku, tak si to nejdem kazit.

No a zajtra idem na kntrolu - to chodim kazde 3 mesiace tak este tam nech nie je daka nemila sprava, ale hadam nie.

Napis mi potom ako si dopadla s tym pohovorom, drzim palce 🙂

wolfskinka
18. jún 2009

ivirk nijako presunuli ju na dnes o 12.00 tak pomalicky sa okolo 11.30 zacnem poberat z roboty, dnes mi zobrali krv na tu borelu a bez ohladu ake budu vysledky zacinam IVF ... teda chcela by som ak mi to schvalia v heliose, ale dufam, ze nebude problem a kedze som dnes dostala tak vlastne oddnes zacinam ratat stimulacny cyklus

ivirk
autor
18. jún 2009

aha, a co znamena IVF? estenie som v tejto problematike doma, ja este tak daleko nie som zatial.
ale o 12 budem na teba mysliet 🙂

wolfskinka
18. jún 2009

v heliku to mam dohodnute zacinam ... od 3.7. zacinam s liekmi do 10.7. s injekciami a 20.7. idem na krv a utz ...

IVF je umele oplodnenie

ivirk
autor
18. jún 2009

aha a ako sa to plati, kolko to stoji. Uz si to niekedy skusala, ze ako to prebieha, nic o tom neviem. mozno to aj ja budem musiet takto skusit

bettynka222
18. jún 2009

ahoj ivirk, citala som si pripevky a chcela by som ta povzbudit do dalsieho zivota. mne osobne sa nic taketo nestalo, ale poznam jednu zenu, ktora mala obrovsky zhubny nador na vajecnikoch, nieco z pohlavnych organov jej dokonca zobrali a ani nie do roka po cheme operacii otehotnela. samozrejme chodila na chemo, malicka ma sice taky flak namicku, ale myslim,z e sa to s vekom zmensuje. a je uplne zdravucka 😎 ta dievcina otehotnela velmi kratko po liecbe, lebo tam bolo riziko, kvoli tomu ze boli napadnute pohlavne organy, ze uz nebude moct otehotniet. a vidis, ziadna rakovina sa nevratila, takze ani ty na nic take nemysli. ja som tiez toho nazoru, ze skor sa telo posilni pocas tehotenstva. a aj zeny, co mali rakovinu krcka maternice, tak im vdaka tehotenstvu odisla. to by sa potom mohla bat kazda baba, aj taka co rakovinu v zivote nemala, ze v sebe nieco ma a pocas tehulkovania sa zaktivizuje. chapem ze strach po takomto hrzonom ochoreni musi byt obrovsky, ale ty len mysli pozitivne. ved si to krasne prekonala...a teraz uz zvladnes vsetko 😎 a co sa tyka problemu s otehotnenim...neviem ci to suvisi s liecbou. zatlac na gyn. ze ved uz si dlho po liecbe, nech ti urobi vysetrenia. mmla by zacat s folikulimetriou, ci dochadza k ovulacii a ak nie, tak riesit toto. ja som teraz po dvoch potratoch, zistili mi trombofiliu (pocas tehotenstva a inych zatazovych situacii mi velmi hustne krv) a keby som mala cakat, ze to same od seba prejde, tak by som donekonecna potracala.
prajem ti skore a bezproblemove otehotnenie 😉

ivirk
autor
18. jún 2009

bettynka222 dakujem Ti za povzbudenie. Som rada ked pocujem kto ma na to aky nazor alebo ked aj niekto pozna cloveka co to zazil a napriek tomu dokazal. Ja si myslim, ze sa na to divam celkom pozitivne - teda zrejme az prilis, lebo ja nemam vobec tazku hlavu z toho ze sa mi to moze s tehotenstvom vratit, aj ked je na to dost vysoky predpoklad, ale snad to nie je zle znamenie. Vies ked tak citam, tu aj v inych temach tak zistujem ze mnoho ludi ma aj vacsie zdravotne alebo psychicke problemy. ja tajne dufam aj ked som dost casto v stave dakej beznadeje, ale asi nie som sama.
Aj Ty sama mas nejaky problem, kazda nieco mame. mna gynekologicka vysetrila a sledovala ci mam ovulaciu, aj kedy zhruba a ci je vsetko ok a vyzera ze by nemal byt vobec ziadny problem no napriek tomu mi dala este clostilbegyt, ten uzivam od 4 do 8 dna cyklu, potom sono a pichne pregnyl podla velkosti folikulov a nakoniec od 16 dna 10 dni beriem duphaston
Aj Tebe prajem skore a uspesne otehotnenie aj donosenie babatka 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre