Snažím sa otehotnieť po chemoterapii. Ste na tom rovnako?

ivirk
12. jún 2009

Ahojte všetci, 😀
ja patrím medzi snažiace sa a zatiaľ márne. Ja som jeden rok aj 7 mesiacov po liečbe a nikoho takého - s podobnou diagnozou som tu nestretla. Keďže si myslím, že práve v tom bude nejaký problém, že zatiaľ nie som v tom a všetko je podľa dr. OK, tak prosím o akúkoľvek radu alebo skúsenosť

bettynka222
18. jún 2009

dakujem si zlata 😉 je dobre,z e to beries takto. urcite sa to vam (aj nam) coskoro podari a uz bude vsetko fajn. kazda sme si vytrpeli svoje a budeme si babtka o to viac vazit 😉

dush
25. dec 2011

Ahoj ivirk,vidim,ze tato diskusia je stara,ale snad sa este ozves.Ja som sa tiez liecila na lymfom,brala som 6m chemo.Teraz v marci budu 2r co som po liecbe a som v 8tyzdni.Jedno dieta uz mam ma 3r,ked sa narodil tak 3mesiace po porode sa mi urobila hrcka na krku a uz to islo 😒 Teraz sa tiez trochu bojim,ale to je asi normalne.Ako si dopadla ty?Podarilo sa ti otehotniet?Mne sa to podarilo na 1krat 😲

ivirk
autor
28. dec 2011

@dush Ahoj, nam sa dlho dlho nedarilo, gynekologicka mi dala aj clostil, aj pregnyl a nic nezabralo hoci sa vsetko zdalo byt ok. Isli sme do CAR kvoli spermiogramu, ten bol 100 % zly, robili ho manzelovi asi 7 krat s odstupom casu a nezlepsilo sa to, tak sme sa rozhodli pre IVF ISCI, kde ma stimulovali a pri odbere vajicok na oplodnenie zistili ze mam uplne prazdne folikuly - povedali mi ze nemam ziadnu sancu mat deti, lebo chemo znicilo vsetky bunky, to sa neda liecit ani napravit, tak mi odporucili program darcovskych vajicok, rozmyslali sme o oadopcii. Onkologicka ma vsak prehovorila vraj tomu neveri, mam skusit inde, tak mi odporucila lekara ktory ma ubezpecil ze ide o zlu stimulaciu, isli sme do druheho CAR, kde mi povedali rovnaky vysledok na manzela a mne ze mam strasnu endometriozu, vraj ako to mohli prehliadnut, ze s tym nikdy neotehotniem, mali mi robit nejake vysetrenia na 3 DC ale ja om uz bola tehotna... takze som nakoniec otehotnela uplne prirodzene bez akychkolvek liekov a ti odbornici" to ani nevideli. teraz ma moj maly 7 tyzdnov, je zdravy (snad to nezarieknem) ja som snad v poriadku, kontrolu mam az v januari 2012. Mam teraz 26 rokov, toto je prve dietatko, liecila som sa cca 7 mesiacov chemo a mesiac a pol rádioterapiou - hodkginov lymfom a gteraz v februari 2012 to budu 4 roky od skoncenia liecby.

dush
29. dec 2011

Dakujem za odpoved a zaroven gratulujem k babetku.Aj ja som mala hodgkina-nodularnu sklerozu.Oziare som nemala.Kontrolu som mala mat az v marci,ale idem uz v jan.,kvoli gravidite.Ja mam 30rokov.Urcite budes v poriadku aj ty aj maly,su to uz 4r.Drzim prsty.

smoulinka34
19. jan 2012

Chcem pozdravit vsetky dievcata ktoré mali rakovinu a uzdravili sa. Ja som 1 z ních,ale este furt sa liecim. Mala som 6 cyklov chemoterapie. Tu uz mám za sebou. Zvladala som ju v pohode a nemala som ziaden problém. Po chemoterapii ma operovali a zobrali prsník. Uz aj stým som sa naucila zit. Teraz ma caká 25 cyklov radioterapia. Z toho mám trosku strach. Neviem,ake následky môzem od toho ocakávat !! A tiez berem hormonálnu liecbu na 5r. volá sa Tamoxifeno ratiòpharm 20mg. Vie mi niekto poradit,aké ma skusenosti s tými tabletkami a potom s tehotenstvom? Ci sa dajú tabletky prerusit,aby som mohla ostat tehotná,alebo ich musim naozaj uzivat 5r? A aký cas musím cakat,aby som mohla ostat tehotná? Dakujem za skore odpovede a prajem vsetkým hlavne vela zdravia a stastia v zivote..))

smoulinka34
28. jan 2012

Ahojte. Prosím Vás vie mi niekto poradit? Ma niekto skusenosti s Zoladex Trimestral 10,8mg? Dakujem velmi pekne za skoru odpoved..)) Drzím palce vsetkým..))

smoulinka34
29. jan 2012

@ivirk
Tak to som velmi rada, ze uz mate bábo...)) Dúfam, ze aj ja sa toho dockám. Som natom,ako si bola aj Ty. Po kolkých mesiacoch,alebo rokoch Ti odporucili ostat tehotná? Ja som brala tiez chemoterapiu a teraz mám radio. Más volake skusenosti s Zoladex Trimestral 10,8mg? Ake si mala skusenosti s rádioterapiou? Dakujem za skoru odpoverd a prajem Ti a celej rodinke hlavne vela stastia a zdravia v zivote..))

ivirk
autor
30. jan 2012

@smoulinka34 ahoj, tak otehotniet lekarka odporucala najskor po troch rokoch, vraj ale ma nejake pacientky co otehotneli po dvoch a su uplne vporiadku aj oni aj babatka, a papierovo vraj po piatich rokoch povedala moja onkohematologicka. No mne sa to podarilo po troch rokoch aj nejaky ten mesiac, ale rok aj nieco sme to skusali. S tym liekom co uvadzas skusenosti nemam, nepoznam ho, nic mi to nehovori. Na co to je? A s radioterapiou dobre, nebolo mi z nej nic, ozarovali mi oblast mediastiny - 28 oziarov, akurat taky mocit pri prehltani ako keby sa ti zacinal zapalovat hrtan - povedala mi onkologicka, ze to je spalene, lebo pri ozarovani sa samozrejme oziari aj okolie nie iba miesto naznacene. Inak som sa citila uplne normalne, nebola som ani slaba ani nic podobne.
Prajem Ti velmi velmi vela zdravia, aby liecba co najskor uspesne skocila a aby si uz pocula len dobre spravy a co najskor sa dockala babatka 🙂 Ak by som Ti nejako mohla pomoct, kedykolvek mi napis, mozes aj IP, ako chces.

smoulinka34
30. jan 2012

ivirk
Ahoj. Dakujem Ti za skoru odpoved. Tie inekcie sluzia na znizenie zenských hormónov. To je vraj dalsia moznost sa liecit z rakoviny a vraj je to dobre. Znizia mi stým zen. hormóny a rakovinove bunky sa zabijajú. Ked nemaju dostatok z.hormónov, rakovinove bunky nedokázu zit odumierajú. Vraj vela ludi taku moznost nemá, tak ja neviem.Mne tiez povedali,ze by som mala pockat 5r, aby som ostala tehotná. No ja tak dlho nechcem cakat.Preto som chcela vediet, ci niektorá otehotnela predtým,ako 5r. Este raz dakujem Ti a drzím Ti palce, aby si si mohla uzit co najkrajsie a najlepsie Vásho synceka a prajem hlavne vela zdravícka.

dush
7. feb 2012

Ahoj smoulinka34.Ja som tiez tieto lieky nebrala,ale nemala som oziare,len 6mesacny cyklus chemo.Lekarka mi povedala,ze dieta az po 2rokoch a po 2rokoch povedala,ze tak po 3.No ja som uz bola tehotna 🙂 Nemala som problem s otehotnenim ziaden.Len raz sme sa nechranili a hned som otehotnela.Som v 14tom tyzdni bola som na screningoch a male je zdrave.Dufam,ze to tak ostane.Bojim sa aj recidivy.Pretoze moje ochorenie sa spustilo 3 mesiace po porode asi to ma nieco z hormonmy.Chemoterapiu som znasala dost zle,nie ako vy 😖 Prajem Ti vela sil,nech sa cim skor vyliecis.

ivirk
autor
8. feb 2012

@smoulinka34 ja som otehotnele necele tri roky po liecbe, tiez som necakala kym to bude 5 rokov, lebo som sa nemohla dockat babatka 🙂 Tak Ti prajem hlavne aby si sa co najskôr uzdravila a aby si už bola vždy len zdrava a aby sa babatko podarilo čo najskôr 🙂 Držím palce

smoulinka34
16. feb 2012

@dush Dakujem velmi pekne a ak sa este môzem este spýtat..)) Kolko mesiacov trvalo dokial sa Ti vrátil menzes? Mne sa stratil po 3 chemoterápii a tu som skoncila zaciatkom novembra a este stále nemám. Pocula som ,ze to môze trvat viac ako 6 mesiacov, 1rok, alebo sa uz nedostaví..)) A toho sa obávam...)) Na bud. týzdeñ mi zacinaju oziare. Dúfam ,ze to dopadne O.K. a nebudem mat ziaden problém.Dakujem Ti za odpoved a tiez prajem hlavne toho zdravícka pre celu rodinku, lebo to je asi najdôezitejsie v zivote. Drzím palce..)) 🙂 🙂 🙂

smoulinka34
16. feb 2012

@ivirk Dakujem Ti velmi pekne za povzbudenie. Ja sa tiez neviem dockat babatka. Keby to zalezalo na nás, tak uz dnes natom pracujeme 🙂 🙂 🙂 Ked mi povedali, ze musim cakat 5r, tak sa mi skoro zrutil svet ☹ ☹ ☹ Je to dlha doba a tak dlho nechcem cakát ☹ ☹ ☹ Aj ja prajem Tebe a celej rodinke vela zdravícka a aby si sa uz do konca zivota uz mohla iba usmievat od stastia 🙂 🙂 🙂 A som velmi rada,ze tato stranka egzistuje 🙂 🙂 🙂 Su aj ludia, ktorý to nezazili a nechápu to..)) Najviac to chape clovek, ktorý to zazil..)) Zatial pappa a drzím palce, aby uz bolo vsetko O.K..))

dush
17. feb 2012

@smoulinka34dakujem. Mne menzes neskoncil uplne nikdy,len bol pocas liecby hrozne nepravidelny.Niekedy nebol aj mesiac a bol slabsi.Po liecbe trvalo asi 3mesiace a potom nabehol,bol uplne pravidelny,ale to je asi individualne a asi to zalezi aj od toho ake cytostatika dostavas.Neverim tomu,ze sa uz nedostavi,este som o tom nepocula.Urcite sa vrati,len treba pockat,telo sa potrebuje spamatat.Urcite to bude ok.Aj ja som rada,ze sa tu da aspon trosku pokecat a podelit o skusenosti,lebo ozaj v okoli nie je s kym a kto neprezi nevie o com to je.

smoulinka34
17. feb 2012

@dush Dakujem velmi pekne za odpoved. Som taka netrpezliva. Hadam vsetko dopadne O.k. UZ to chcem mat vsetko za sebou 🙂 🙂 Som naozaj velmi rada,ze sa tu da poinformovat a ze su tu taky super ludia,ze poradia 🙂 🙂 Este raz dakujem a drzím palce nech uz je vsetko o.k...)) 🙂 🙂

to.beruska
17. feb 2012

Ahojte!trosku sa pridam tiez do vasej temy,keby niekto potrebuje.pred 15 rokmi som tiez brala chemoterapiu a nie len jednu a tiez ozarie.Ja som mala nador na oblicke tak mi ju museli zobrat.aby to nebolo vsetko tak som dostala metastazi na obidve pluca.dalsie dve operacie a zase vsetko od znova.a aby to nebolo vsetko s tranfuzie este zltacku C.Teraz je vsetko ok a chodim raz rocne na kontroli.co sa tyka babätka to som mala najväcsi strach,lebo mne onkologicka povedala ze takymto pacientom sa neodporuca otehotniet.Akoze mysleli sme ze v zivote asi nebudeme mat ani deti.Ze je tam risk ze moze sa to mne vratit alebo moze sa to preniest aj na babätko.Teraz mame krasneho 2 rocneho zdraveho synceka.dokedy som zostala tehotna to trvalo len 9 mesiacov.mysleli sme ze to bude dlhsie trvat.ALe aj tak sme riskli mat vlastne dieta.no rozmyslame nad druhym ale nechavame to radcej este tak.Tam uz je strach ze prve sa podarilo v poriadku a ja som tiez ok.
Tak babulke dufam,ze niekomu pomozem a dodam silu.Ved co moze byt najkrajsie na svete ako vlastne dieta.Jedine co som musela ist tak cisarskym to mi povedali hned.Tak som sa tesila na drobca,ze som sa nedavala ani uspat.Na ten zazitok urcite nikdy nezabudnem.
Tak urcite sa nebojte.Jedine to potrebuje cas 🙂 😉

smoulinka34
17. feb 2012

@to.beruska Ahoj. Tak aj ty si mala dost trápenia ☹ ☹ No som velmi rada,ze uz más 2 rocneho zdravého synceka 🙂 🙂 A dakujem za povzbudenie. Cloveku to dobre padne. Aj ja strasne tuzim po babatku,ale to sa asi este nacakám ☹ ☹ No musi verit a bojovat. To je najhlavnejsie..)) Tak Ti prajem hlavne vela zdravicka a samozrejme celej rodinke a aby si uz mala pokoj od doktorov a bolo vsetko o.K.. Prajem vela stastia 🙂 🙂

nana40
11. apr 2020

Ahojte. Vie mi niekto poradit kedy sa mi vrati menzes po chemoterapii a ozaroch a zoladexe??? Prekonala som rakovinu prsnika, mam 40 a chcela by som dieta lebo este nemam ale menzes nemam tiez. Mam nejaku sancu?

ladybug138
30. jún 2021

@nana40 ahoj, mozem sa spytat, vratila sa ti ms? Ja som tiez po liecbe, ale inej rakoviny, ozarovana som nebola, chemo dost silna, nemam menzes asi 5 mesiacov...a na utz sa ani nic neukazuje...mam pocit ako keby som bola v prechode

nana40
19. júl 2021

@ladybug138 ahoj. Ano vratila sa mi menstruacia chvalabohu . Zhruba po 3 mesiacoch. Ale skusala som rozne bylinky na upravu hormonalnej rovnovahy ,plus som si davala dokopy stitnu zlazu tiez alternativnou medic. Vsetko potrebuje svoj cas ,vela trpezlivosti. A presne ako pises tiez som mala stavy horsie ako prechod. A fakt tie 2 roky potrebuje telo na regeneraciu,myslim po tom svinstve. Drzim ti palce a uvidis vrati sa ti ms . Psychika a viera je najsilnesia.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre