Snažíme sa o dieťa, zatiaľ neúspešne

mimusa4
20. okt 2007

Ahojte snažíme sa otehotnieť a nedarí sa... všade okolo mňa sú už malé bábiky alebo krásne brušká a ja nič..viem, že nie som sama. Mám otočenú maternicu , čo by možno ani nebolo až také zlé, môj drahý bol na spermograme len raz a vyšlo mu mierna oligostenospermia, alebo tak nejako sa tomu vraví, ale že treba to zopakovať, aby moja gynka vedela či tlačiť do mňa hormóny abo nie. No ďalšia vec je, že užívam lieky ako concon cor a frontin, síce teraz mi ho zmenili za lexaurin. Tak ja fakt neviem ako to dopadne..a fakt by som už veľmi chcela ...nemám tu veľa príspevkov, ale rada sa zoznámim s vami ďalšími..papa 🙄 😀

linka
20. okt 2007

ja mam tiez strach z dvojiciek,beriem teraz proti zrastom hormony,takze mam obavy trochu

linka
20. okt 2007

evi-a v akom smere si carodejka ?

alex
20. okt 2007

a materskú máte akú? U nás je to prvého pol roka 55% z hrubej mzdy, ale ak by si zarábala aj nejako veľa, tak strop je 14 či 15 tis. No a potom vyplácajú okolo 4500 korún.

mimusa4
autor
20. okt 2007

jééééééééééj budú dvojičky, tak to je super aspoň budeš mať pokoj..nechcem nič zlé ale mám kámošku čo má rodiť v decembri a čakala najprv dvojčatá ale potom že neviem v ktorom týždni odumrel jeden plod..hm..smutné, ale to jedno sa drží a bude dievčatko..

evikmi
20. okt 2007

linka: já s těma všema hormonama,co jsem kdy brala a co ještě budu brát,dvojičky určitě mít budu 😀 ale to neva,hlavně,že budou zdravé

linka
20. okt 2007

to je hlavne,aby boli zdrave,ale ked ja mam strach porodit aj jedno,ak bude

alex
20. okt 2007

No ja by som sa bála, ako by sme s dvojičkami prežili. Toooľko vecí tie bábätká potrebujú a všetko by sme museli kupovať dvojmo...
Ale jasné, že by som sa potešila.

evikmi
20. okt 2007

linka: mám předtuchy-deja vu- a cítím bolest druhých a taky duchové - potkávám je skoro všude,taky vídám jednorožce...ale nebojte,jsem normální 😀 teda v rámci možností..:D

linka
20. okt 2007

evi-a nebojis sa? ja by som sa pokakala

evikmi
20. okt 2007

mateřská je u nás kolem 7,500kč aspon švagrová tak bere

mimusa4
autor
20. okt 2007

no to má asi každá, keď počujem tie príbehy tak je mi z toho na nič, len sa upokojím tým, že nie som ani prvá a ani posledná 😉 😨

alex
20. okt 2007

ja som sama doma... nestrašte ma 🙂 Teda svokrovci sú vedľa, ale sama v izbičke. Ja mám z takých vecí strach.

linka
20. okt 2007

kocky,kedy cakate mrchu ?

evikmi
20. okt 2007

linka: někdy se bojím,ale vím,že mi nic neudělají...je to zvláštní pocit..umím i trochu číst z ruky..to chtějí po mě kamarádi,když jdem někam pařit..aale oni to berou jako srandu ☹ umím i odhadouvat lidi..tak n a95%uhodnu,jakej ten člověk je,a to ho vidím třeba jen deset minut,ale jak u koho

linka
20. okt 2007

ja ani radsej nevravim aka som ja bojko,ako mala 😕

alex
20. okt 2007

Linka ja som po mrche a čoskoro bude ovu, takže začína snažilkovské obdobie. Som zvedavá v akom stave manžel príde. Sa dnes na neho chystám 😀

mimusa4
autor
20. okt 2007

anedávali ste si na sociálnej poisťovni žiadosť o dobrovoľné pripoistenie? musíš to platiť 270 dní a potom môžeš poberať buď vyššiu marodku alebo plus k materskej..ja som si to dala, mala to aj moja kámoška a tak si aj polepšila materskú vyšlo jej nejak 13 tis. aj s materskou..len na poisťovniach o tom neradi hovoria aby to veľa ľudí nezneužívalo..

evikmi
20. okt 2007

toho se nemusíte bát,fakt....jsou to většinou Andělové,nebo ochránci....vpodstatě ŽÁDNÝ z nich neublíží..jen si může s váma hrát,ale neškodně 😀

já čekám mrchu asi za 5dní,když doberu ty prášky

linka
20. okt 2007

alex-ja teraz mrchujem a vtedy by som znasilnovala muzicka viac,jak ked nemam 😀
poriadne ho znasilni 😀

evikmi
20. okt 2007

mimi: na to se zkusím zeptat i u nás,ale mělo by to být stejné....penízky se při miminku hodí vždycky

mimusa4
autor
20. okt 2007

no veď práve to, ale nikomu nič nepovedia nikto, ja ešte nemámtaké čisté MS, len začínam špiniť chvíľu hnedé apotom červené, ta asi tak..

mimusa4
autor
20. okt 2007

čaje blíži sa polnoc..sme jak upíri

alex
20. okt 2007

mimusa, tak o tom som nepočula. A to si koľko platíš? Nevieš, ako to celé funguje?

Linka inak ja mám tiež vtedy väčšie chúťky, keď mám mrchu 😉

alex
20. okt 2007

mňa to tiež napadlo...že práve je polnoc 🙂

evikmi
20. okt 2007

holky,představte si,že včera jsem byla tak v depce,že jsem vynadala i manžílkovi ☹ jsem mu řekla,že on si jen vychutná to příjemné-tulínkování- a já musím "sama" vytrpět všechny ty hrozné věco okolo...včetně operací a pak porodu ☹ byl z toho vyřízenej ☹ byla jsem na něj zlá,tak si to zítra budu muset "vyžehlit"

evikmi
20. okt 2007

hodina duchů..právě začíná 😀 😎

alex
20. okt 2007

Ja občas tiež na manžela vybuchnem... och joj, chudáčik. Ale viem, že ma chápe a miluje.

mimusa4
autor
20. okt 2007

aj ja by som si dala povedať.. 😝 teraz som si dala len na hranicu 10.000,-a mesačne platím 440,- ale potom pred koncom dám žiadosť na navýšenie, pokiaľ viem tak od septembra zmenili maimálnu výšku poistného na 26 alebo 28tis., nepamätám už presne aje to dobré platiť si sústavne nikdy nevieš kedy to vužiješ..viac si teraz nepamätám ako to je presne..

mimusa4
autor
20. okt 2007

najlepšie je ísť sa priamo pýtať na sociálnu poisťovňu, ja som ešte stále z toho popletená.. 😵

evikmi
20. okt 2007

já taky vím,že mě miluje a chápe,ale taky vím,že mám vpodstatě pravdu,možná to někdy i přeženu,ale on mi vždy řekne:až to z tebe vyprchá,ta zuřivost,tak přijd...a odejde do dílny kutit ..a to mě rozzuří ještě víc,ale to už začnu brečet,...prostě na palici

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre