Snažíme sa o malinkého drobčeka

nyya
28. okt 2008

ahojte.nieje nic krajsie ako mat malinkeho drobceka a cakat 9 mesiacov na ten usmev a rucicky a vsetko je to to najmilsie stvorenie🙂))mi sa s priatelom snizime o malike nie dlho ale asi tak 3 mesiace ale nestracame nadej.len som nedavno zostala zlaknuta lebo sa snazime sa aj v normalne dni a aj ked mam plodne dni a este stale nic ale ako si ja vzdy poviem casom vsetko pride a vsetko sa viriesi🙂))

libka1
29. okt 2008

My sme otehotneli tiež po troch mesiacoch... to je príliš krátka doba na to aby si bola v strese, aj keď sa musím priznať že aj mne všeličo prebleslo hlavou keď sa nedarilo ihneď 😅 😅

petikb
29. okt 2008

ahojte aj my sa s manzelom snazime druhy mesiac o babo,najhorsie na tom je ze manzel chodi na tyzdnovky a zrovna vtedy ked mam plodne dni on je v praci.mam 5 rocnu dcerku aj o tu sme sa snazili asi dva mesiace.potom som bola druhy krat tehotna az po 3mesiacoch snazenia,ale bohuzial som potratila ☹ vcera som opat dostala menzes som z toho nestastna.

trini
29. okt 2008

ahojte som tu nová , mám za sebou 2x ICSI a teraz som pred KET , ak máte skúsenosti , poraďte prosím.
aká má byť hrúbka sliznice maternice aby sa to uhniezdilo? podarilo sa vám dobre rozmraziť embryjká? bojím sa , teraz beriem etynilestradiol a potom kontrola . počula som , že keď nie je dosť hrubá sliznica maternice nepustia na transfer . máte skúsenosti?ďakujem a čaute

danakl
29. okt 2008

Ahojte, my sa snažíme s manželom od júna a tiež nič. Viem, že je to krátka doba, ale tiež mi veľa krát preblesne hlavou, že čo ak náhodou niečo nieje v poriadku.Teraz som mala OVU a 02.11. mám dostať mrchu, ale mne to chodí tak všelijak, väčšinou MC trvá viac ako 28 dní. Bruško ma tak trošku pobolieva. tak uvidím.Test som si robila iba raz, bojím sa tej jednej / tak radšej čakám na mršku.

Najhoriši na tom je, že všetci okolo mňa - sestra 3 deti na prvý raz, kámošky tiež ...... prešo sa nedarí nám????

krpatucka
29. okt 2008

My sa snazime uz vyse rok a pol a neprezivam to tak ako vy. To neznamena ze ked na treti stvrty raz vam to nevyjde ze ste neplodne, alebo mate problem. Ked to ma prist tak to pride. Skor ci neskor. Uvolnite sa, zacnite sa zaoberat niecim inym ako sebou a snazenim a ono to pojde.

Danakl ja som potratila 3 deticky a teraz sa nam nedari a svagrinej sa zadarilo na prvy sup. Vidis, je to spravodlive? Ani nie, ale nebudem sa predsa vzrusovat nad nou, nie? To je najhorsie ked sa upinas na druhych. Im sa podarilo vtedy a vtedy. No a? Aj tebe sa podari tak kasli na to komu sa podarilo skor. Iba sa tym sama trapis.

orsulka
29. okt 2008

čavko babeny .-) krpatucka uplne suhlasim...!!!!

danakl
29. okt 2008

krpatucka , tak to mi je veľmi ľúto - to s tými potratmi. Budem Ti držať palčeky.. Viem že je veľmi skoro na to, aby som sa takto vzrušovala, ale ked ja som už raz taký človek, pokym nemám to čo chcem, tak sa zaoberám len tým , aby som to dosiahla. ........ nič iné ma nezaujíma len tá jedná vec. ......

ale budem sa snažiť zobrať tvoje slová vážne a možno raz.............

matelko1
29. okt 2008

ahojte baby.pozeram,ze je tu nova tema.
krpatucka je mi to luto,ale uplne s tebou suhlasim.
my sa s manzelom snazime 4 roky a raz verim,ze sa nam to podari,drzat drobceka v naruci.ja som optimistka a verim.chystame sa na umele oplod.a cakam uz len na ziadost kedy sa mi schvali a ideme na to.
tak baby,hlavu hore a treba si verit.

danakl
29. okt 2008

ahoj Matelko - po toľkých rokoch a ty si stále optimistka????? tak to máš u mna veľký obdiv 😨

Viem je to priskoro, ale ty si to tak na začiatku snažilkovania neprežívala???

matelko1
29. okt 2008

danakl ja som to tak na zaciatku neprezivala.vzdy som si povedala ked to ma prist,tak to pride a stale nic.
chystam sa na icsi+ivf.som optimistka.ved keby som nebola,tak sa zblaznim.ja verim,ze aj na mna sa stastie usmeje a pevne verim,ze uz coskoro 🙂
a poradim ti hlavne na to nemysli,lebo fakt sa zblaznis.ber zivot taky,aky je.

kevama
29. okt 2008

ahoj, my sme sa sice snazili prvy krat len minuly mesiac a povedali sme si ved preco ked sa dari inym na prvy sup ak to nevyjde aj nam.kramy mi sice meskaju uz tri dni aj ked ja to mam tak vselijako rozhadzane no vsetky testu su bohuzial negativne.A hoc som trosku sklamana v porovnani s ostatnymi som na to dobre.U mna je rekord ze sa vobec snazime kedze mojmu drahemu sa do toho vobec nechcelo, dokonca radsej odmietal akykolvek kontakt..A teraz cuduj sa svete sa ma uz pytal ze kedy budem mat plodne dni na buduci mesiac aby vedel ze si nema robit plany ba vecer. 😀
matelko aj ja ta obdivujem,ja by som uz po č rokoch asi zacinala uvazovat o adopcii.
Ja to mam sice o trosku tazsie na psychiku kedze pracujem s tehotnymi mamickami a bohuzial aj s takymi ktore idu na potrat. 😒

maryah
29. okt 2008

ahojte, my sa snazime 6 mesiacov a este nic, ale nestracam nadej a pri mrchce si poviem, ze no nevadi, buduca uz snad nepride 😉 . teraz trosku neplanovane otehotnela moja sestra a strasne sa z toho tesim a zameriavam sa na nu a o sebe moc nerozmyslam, aspon chodim na ine myslienky a tesim sa z nej 🙂

matelko1
29. okt 2008

kevama najprv vyskusame to icsi+ivf,su tam 3 pokusy a ak nahodou,tak potom budem rozmyslat nad kade cim... 🙂
ale nadej stale je a ja verim,ze aj nam sa to podari.obaja sme zdravi,tak neviem kde je problem.manzel ma sice slabsie spermie,ale....
je to sice na psychiku,ale musime verit.snazim sa na to nemysliet.

nyya
autor
29. okt 2008

Ahote holky.tak to mate pravdu 🙂 Nikdy netreba stracat nadej ako sa hovory ked to clovek najmenj caka tak vtedy to vsetko pride 🙂 skor si to vsetko treba uzivat...

krpactucka:moc ma to mrzi s timi potratmi...

petikb
29. okt 2008

ahojte ked to tak clovek cita ake problemy maju ine baby tak mu pripadaju jeho problemy uplne malicherne.ja keby som nemohla otehotniet 4 roky tak sa zblaznim,matelko mas odomna velky obdiv. 😕

nyya
autor
29. okt 2008

matelko:musime si vzdy verit aj ked to niekedy nejde hned.ale raz to pride..len netreba na to mysliet viem ze je to dost na psychiku a hlavne ked vidis niekde vonku malinke mimco.treba sa uvolnit ale uplne treba zapalit si sviecky a uzit si to vsetko 😉 troska romantiky nezaskody 😉

nyya
autor
29. okt 2008

petikb:ako dlho sa vy snazite o malinkeho drobceka??ako mozem vediet 🙂

petikb
29. okt 2008

nyya mi sa snazime druhy mesiac vcera som dostala menzes tak som z toho bola velmi smutna ☹ ,musim sa cez to preniest a skusat dalej raz to urcite vyjde,viem ze pre niekoho to nie je dlha doba snazenia ale mne to pride ako vecnost.a to radsej nebudem ani pisat o cakani na dve ciarky na tehotenskom.povedala som si ze tento mesiac si nekupim ani jeden,az vtedy ak mi bude meskat menzes.

chymenitta33
29. okt 2008

nyya---- Vymyslela si úžasnú tému a všetky ktoré ste tu dúfam, že sa Vám splní sen ako to chcete každá ste odlišná ale táto skupinka Vás spája snaha o mimčo, každá tužite mať maličké drobátko a najhoršie je to keď vidíte na ceste, v obchode bábo a pýtate sa prečo ja nemám.. Ale držím palčeky aby Vám to vyšlo...Držte sa

nyya
autor
29. okt 2008

chymenitta33:dakujem si ma moooc potesila.. 😉 a pozdravuj odo mna malinkeho davidka🙂)ze sa na neho ked pridem domkou a pozriet vas tesi teta Lenka 😉

kolienko
30. okt 2008

ahojte baby,
som tu nová a hľadala som tému, ktorá je nová - kde nemusím čítať najskôr 1000 príspevkov.
Tak my sa snažíme od júna, tak ako danakl a tiež si dávam otázky prečo práve my nemôžme mať na prvý šup. no ale osud to chce asi inak. menzes mám dostať 02.11. vždy mi mešká tak uvidíme ale už ma začína tak trošku pobolievať bruško - na mrchu. Teraz som mala plodné dni 26.10 - podľa jonášovej metódy aj riziko bolo 0 tak som zvedavá, ale asi nič z toho nebude. Máte niekto skúsenosti s touto metódou????

Matelko, tak klobúk dolu aj pred všetkými ostatnými babami, ktoré to roky skúšajú a nič. Ja neviem ako by som to vnímala ja.
a potrat??? hm, to musí byť niečo hrozné , keď sa neviem koľko snažíte a pak nič, ale ak vás to trosku povzdbudí, tak aj moji známi nemohli mať dlho bábo, skúšali všeličo možné aj umelé oplodnenie koľko peňazí ich to všetko stálo a nič. Až jedného dňa mi prišla od nich správa - čakáme bábo a pár mesiacov na to - čakáme 2 bába a majú krásne zdravé dvojičky..... takže čakať sa oplatí a hlavu hore!!!!!!!!

bublinka11
30. okt 2008

Ahojte kocky, aj ja sa rada pridam, ak mozem...tiez som tu kratko a velmi tazko sa pridava uz do zabehnutych tem, tam sa tie kocky poznaju a novacik sa tam podla mna tazsie uchyti.
My sa snazime pol roka a tiez stale nic. Teraz som bola na kontrole u Dr. a mam kratsiu LF, takze beriem pirulky, snad pomozu 🙂

kolienko
30. okt 2008

ahoj bublinka11 som tu fakt krátko ......vysvetli mi čo je to LF.

Ja tie vaše skratky skoro vôbec nepoznám. Ja som u lekára ešte nebola.povedala som si, že až po pol roku snaženia. zatial to nechávam tak, ved aj tak by ma lekár poslal domov a povedal by mi prídite o pol roka.
Len čo ma serie je to, že už sa tak často nemilujeme radosťou a chuťou, ale kvôli tomu , že asi mám plodné dni tak skúšame.Ja neviem presne povedať kedy mám plodné dni, lebo až teraz som sa začala tak skúmať a pozorovať a zistila som, že mrcha mi vzdy meská takých 5-10 dní, doteraz som si myslela, že chodí načas s 1 dňovým meškaním.
a psychika je najhoršia brzda na otehotnenie. Nič iné len stále myslím nato. niekde ma pichne v podbrušku a už si mylsím, že som tehu. a potom to sklamanie. ešte k tomu, ked prídem k svokrovcom, tak počúvam, kedy bude malé???????? tak ma to trápi, že im nemôžem povedať o 9 mesiacov

bublinka11
30. okt 2008

Kolienko LF je lutealna faza, to je faza cyklu po ovulacii, kedy sa ma oplodnene vajicko zahniezdit v maternici. No a ked ju mam kratsiu, tak vajicko nema tolko casu na uchytenie a ak je aj oplodnene, moze sa stat, ze sa neuchyti a vyplavi sa spolu s menstruaciou.
Ja mam tiez casto pocit, ze milovanie je len kvoli oplodneniu, nie z radosti, snad buduci mesiac to bude lepsie, nebudem sa tak skumat, lebo teraz je to prehnane...tiez som uz mala vsetky priznaky tehu 🙂

kolienko
30. okt 2008

Aj ja sa prehnane asi tomu venujem, ale čo sa musím pochváliť, tak som si kúpila od júna len 1 tehot. test. Neviem, ale stále čekám že si ho spravím o pár dní a pak dorazí mrška.

Ako sa teraz bude riešiť tvoj problém????? stačia len pirulky????

Jáj, ked tak pozerám albumy, aké krásne babatinka sú tam pofotené...... 🙂 a tie guľaté brušká???

S Jonášovou metódou nemáš skúsenosti, alebo počula si už niečo o tom??

bublinka11
30. okt 2008

No doktorka mi dala duphaston, ten by to mal upravit, tak uvidime, momentalne som 4 DPO, to je 4.ty den po ovulacii...som sice sfucana, ale aspon nemam bolesti, ktore som predtym mavala. Vzdy 8 dni pred MS som mavala krce a bolesti, az kym MS nedorazila.
Aj Jonasovi som uz pisala, mam od neho kalendar, teda vypocty na cely rok...priznam, sedia, nie uplne presne na ovulku, mylia sa o 2 - 3 dni, ale aj tak je to zaujimave, ze to skoro sedi...tak uvidime.
Ja si uz tehu testy nerobim, lebo tiez som si nimi len privolavala mrsku 🙂

kolienko
30. okt 2008

Ja som si kúpila aj kyselinu listovú, beriem ju 3 týždne a žervaj je dobrý aj babyplanTie bolesti pred MS mávam aj ja. vzdy je to v takých intervaloch a hlavne ked som po malej potreba ráno - ked vstanem z postele.

Potom mám také krče až na 2-3 deň MS.
Ja som Jonášovi nepísala, len som si na internete niečo o ňom prečítala a bola tam aj taká kalkulačka na počítanie plodných dní. .......

Som zvedavá, ako to dopadne, lebo v nedelu som mala najplodnejsí, aký máš len 2 x do roka.
Ak to nevýjde,tak sa už asi ničoho nebudem chytať a nechám to tak.

krpatucka
30. okt 2008

Kolienko potrat je nieco hrozne. Musim sa priznat, ze pri prvom, ked som isla na zakrok tak som rozmyslala aj nad tym ze to skoncim a naveky budem s mojim babatkom, ale nemohla som to urobit aj ked som nechcela aby nas oddelili. Bola tu moja rodina, manzel, ludia ktori ma maju radi a .... a ta hrozna tuzba mat zive zdrave babo. No zatial to osud tak nechce. Postupne ta bolest slabne, otupuje sa, ale nikdy nepreboli. Stale sa snazim mysliet na to, ze raz zase najdem // a konecne donosim vymodlene a vysnivane babo. Zatial sa snazim zamestnat sa niecim inym. S manzelom si robime rozne plany, programy a tak a zaroven podstupujeme rozne vysetrenia aby sa zisitlo preco musime mat tolko anjelikov a ziadne zive zdrave babo. Verim ze mi doktori pomozu ku stastiu. Mozno este tento rok, mozno buduci, mozno az ten dalsi....

kolienko
30. okt 2008

krpatucka, viem, že to musí byť hrozné.... ja som to síce nezažila, ale sestra hej, aj kamarátka a je to veľmi ťažké obdobie. .

Neboj, raz určite uzrieš na testíku 2 čiaročky a vieš si predstaviť tú radosť, keby si si test ani nerobila a len tak prídeš k lekárovi a oznámi ti, že si tehu?? Musíš stále myslieť len na to naaaajj a ak sa to nahodou nepodarí, tak je tu ešte adopcia...... viem nieje to ako porodiť svoje, ktoré ti rastie 9 mesiacov pod srdiečkom, ale je to ako taký malíček na ruke..... časom by si sa tak zaľúbila do každého dieťatka.
Môžem sa ťa spýtať???? fajčila si??? Lebo ja si občas zapálim - tak ked som vonku na káve s babami, alebo v bare takých 10-15 cigariet v týždni a teraz ked sa snažilkujeme tak neviem......

krpatucka
30. okt 2008

Ja viem kolienko, adopcia to nehrozi. Zatial. Ako som pisala podstupujeme vysetrenia, ale otehu mozem len s ostatnym je problem, tak to sa musi vyriesit.

Nefajcila som, nefajcim a ani nebudem. Dokonca ani nepijem. Uz je zo mna abstinent. Nie preto ze co keby? ale preto ze mi to ani nechuti.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre