Snažíme sa otehotnieť. Čo ešte zaberie okrem chudnutia?

krpcatko
3. sep 2007

Ahooojte všetky snažilky,

donedávna som si to nechcela priznať, ale s manželom sa už snažíme asi 3 rok a stále nič. Ja mám jeden dosť veľký problém. Prvú menštruáciu som dostala v 18 po tom čo som návštívila doktora a nasadil mi antikoncepciu. Po vysadení liekov na spustenie menštruačného cyklu som menštruáciu zasa nedostala. V tom období som mala aj problémy s nadváhou. Všetko sa teda priklanalo k tomu, že pokiaľ schudnem všetko sa napraví. Tak sa mi podarilo schudnúť ale nič z mojich problémov sa nezmenilo. Jednu výhodu to malo počas tej doby som si našla svoju lepšiu polovičku a zobrali sme sa. Od tej doby sa snažíme otehotnieť ale nedarí sa nám. Teta môjho manžela je gynekologička a tak mi spravila všetký testy a vraj je všetko v poriadku a pripravené na babatko. Ale nie je tomu tak. Už sa vyše 3 rokov snažíme a stále nič. Podarilo sa mi zasa dosť pribrať a prestala som sa aj hýbať. Chcela by som to zmeniť a tak som sa dočítala že je treba znížiť hmotnosť, prijímať viac vitamínov C a E a športovať. Ak viete ešte o niečom inom ako sa dočkať babanka dajte mi vedieť. Vopred veľké dík

melle
3. sep 2007

ahoj krpcatko, ja som tu prednedavnom zalozila presne opacnu temu, ze ako pribrat a ci mozem otehotniet, ked mam podvahu, lebo tiez sa nam uz druhy rok nedari pocat babatko. Mozno sa zda, ze moj problem je o inom ako tvoj, ale je to vlastne to iste. Pribrat je pre mna rovnaky problem ako pre ine baby schudnut. Urcite sa odporuca upravit si vahu tak aby si mala BMI od 20 do 30 a rovnako aj sportovat a zdravo sa stravovat. Ale tvoj problem moze byt kludne aj v niecom inom, rovnako ako problem mozno ziadny nemate, len ste proste zatial nemali stastie. Ak ta zaujima vsetko o tom, ako prirodzene otehotniet, odporucam ti knihu Jak prirozene otehotnet od Karen Trewinnard, rovnako aj stranku www.merenibtxf.cz Drzim ti palce.

miriamka
4. sep 2007

Krpcatko...neviem o akej nadvahe hovoris,ale my ked sme sa zacali snazit,doky mi hned povedal ze odporuca mi schudnut a zacat sportovat.Spravila som tak,a teraz sa na mimi citim ovela lepsie pripravena!

lienocka235
4. sep 2007

baby aj ja sa pridavam musim schudnut aby mi mohlo rast brusko 🙂 krpcatko aky mas BMI resp. kolko chces schudnut..? ja dost vela jedno baby uz mam ale dost som po nom pribrala a tak to teraz nejde ako by som chcela...ach jo.. len tie diety a sport.. ale uz idem na stepper.. 😀

bihan
4. sep 2007

Krpcatko, ak si ty absolvovala všetky testy a všetko je v poriadku, nie je rad na tvojom manželovi?

fedra
4. sep 2007

ake testy ti gynekologicka robila ?
Pretoze je vela pricin, kt. odhalia az v centre. A mozno sa len nedari.
Ale fakt je, ze asi najskor mala urobit spermiogram

miriamka
4. sep 2007

Baby ja mam PCO,a preto mi odporucil schudnut a drzat si potom nizku vahu 🙂

google
4. sep 2007

baby ako vam je dobre... ja mam BMI 33 takze asi moje nadeje na skore otehulkovanie su ruzovym snom, co?

google
4. sep 2007

ale ked sa pozeram obcas na temu tehulky xxl na ceskom konikovi, tam otehotneli aj silnejsie baby ako som ja.. no neviem... ale ked ja bez sladkeho neviem ziiiiit

fedra
4. sep 2007

ak je vsetko ostatne v poriadku, otehotniet mozu aj baculky.

emjee
4. sep 2007

viem, ze obezita je problem, ale neznasam lekarske rady typu - to mate z toho, ze ste taka tucna 😠 musite bezpodmienecne schudnut, inak vam nepomozeme - nie vzdy je pricinou obezita, tak ako nie kazda obezita je sposobena prezieranim sa, preto neznasam doktorov, ktori z jedneho pohladu na mna (lebo ta svina obezita je vidiet na sto honov 😝 ) zhodnotia co mi je 😝
som zdrava a to je podstatne, a ak ma chce doktor odbit takymito slovami, ma smolu 😝

krpcatko
autor
5. sep 2007

avoj lenočka no ja mám teraz váhu 75 pri výške 163 cm takže by som chcela tak okolo 60. Ja sa teraz dávam na rotoped v lete sa mi nechcelo cez to teplo takže tiež teraz začínam držím palce ako v chudnití tak aj s druhým babatkom

krpcatko
autor
5. sep 2007

bihan ja mám od začiatku problémy s krámami a ženskými vecami takže skôr ja ako on. jedine je tu ešte jedna možnosť že sami môžeme mať ale spolu nie. uvidíme chceme teraz navštíviť moju lekárku čo povie. tak uvidím

krpcatko
autor
5. sep 2007

google mne to aj doktor na vyšetrení ultrazvukom povedal, že pokiaľ neschudnem tak je veľká pravdepodobnosť, že bude pre mna problém otehotnieť. Vraj telo nie je pripravené na taký proces a preto ho odmieta. Uvidíme čo povie gynelogička ked tam pôjdem. Ty si vravela, že sa nevieš zriecť sladkého. Vyskúšaj jogurty čokolády, džemy light vraj to odporúčaju ako náhradu. Neviem ja sladké nemusím. U mna je skôr problém ten, že papám dosť na večer a prestala som sa hýbať. Takže chcem to napraviť len sa mi nechce začať ale ked sa rozbehnem bude dobre

miriamka
5. sep 2007

Krpcatko...ja som mala v january ked mi doky povedal aby som troska upravila hmotnost 70kg a teraz mam 57kg.Chudla som pomaly,ale isto 🙂
A co sa tyka zdravia - vysledky sa mi upravili,citim sa lepsie,mam lepsie kondicku,upravil sa mi cyklus,plet...takze suma sumarum,na mimi som teraz lepsie pripravena!

bihan
5. sep 2007

Krpcatko, ja som na tom bola podobne.. aj s váhou aj s nepravidelnou menzes a otehotnela som na prvý šup, počas tehotenstva nemám problémy ani s cukrovkou, ani s tlakom, tepom... proste pohoda... Len si myslím, že ak má pár problémy už takú dlhú dobu, a hovorila si, že si podstúpila už kopec testov, je čas aj pre manžela... pre mňa by argument "skôr mám problém ja ako on" veľmi neobstála... jeden spermiogram a vedeli by ste presne, na čom ste 😉

miriamka
5. sep 2007

Urcite,najskor nech ide manzel na spermiogram,a potom ked bude ok,ries seba!

krpcatko
autor
5. sep 2007

neviem možno je to blok aj z mojej strany ked viem kam mám priviesť dieťa na svet. Bývame u svokrovcov, kde sa ani ja necítim dobre. A predstava, že by tam malo naše babulo vyrastať neviem možno je to v tom. A tiež mám panický strach s pôrodu a z toho, že by som mala ležať v nemocnici tak ako má niekto fobiu z pavúkov uzatvoreného priestoru ja mám z bolesti a nemocnice. No ved uvidíme čo navrhne ta naša doktorka.

miriamka
5. sep 2007

Krpcatko...zalezi kolko mas rokov.Ja ked som mala o 5 menej tiez som vedela,ze mimi chcem az bude byvanie.Teraz byvanie uz takze uz by aj mimi prist mohlo.

adriana27
5. sep 2007

krpcatko, musim sa ozvat k tejto teme, lebo ako keby som sa v tvojom pribehu.. no nie tak celkom, ale niecim urcite.. takisto mam problemy s MS odjakziva.. HAK som brala dost dlhu dobu - myslim ze cca 7 rokov. Pred jej uzivanim som mala MS kazdy 2.mesiac mozno. Na mesiacov VS som na chvilu prestala uzivat a vysledkom bolo ze som nemala cyklus 8 mesiacov!! Po chodeniach doktorovi a opakovanych UZV a injekciach, povedali ze mi nic nie je. Az som isla k numerologicke a reiki liecitelke, ked uz som nevedela co dalej, a ta mi povedala vraj hormonalna nerovnovaha a nasadila mi na 30 dni kvappky - prirodne. Na 30.den ked som ich douzivala som dostala menstruaciu. Okamzite som nasadila tabletky naspat.
Teraz mam 27 rokov, chcela by som uz aj babo, tak som lieky vysadila tento rok v aprili s tym ze sa budeme snazit cca od aug/sept. Samozrejme po vysadeni som opat nedostala MS 4 mesiace!!! Az do min mesiaca, a trvala mi tak 2 dni.. Takze naozaj to nechapem. Takisto mam nadvahu tak ako ty, 75kg, 165 cm. Snazit sa zaciname tento mesiac, bojim sa o to iste - budem moct mat babo? na koho sa obratit ked doktor mi povie ze nevie cim to je a moj cyklus trva 240 dni???? A mimochodom, drzala som rozne diety, vraj som si tym pohorsila, nemam sa trapit dietami, mam papat a hybat sa..
tak len tolko k mojmu pribehu. Mozno sa vam to zda chaosne, som sa trochen rozpisala, ale musela som to popisat, velmi sa bojim ci budem moct mat babo 😢

miriamka
5. sep 2007

Baby...nechcem strasit,ale ked mate problem s cyklom (ja som mala tiez) a isla som na ultrazvuk mi povedali ze mam PCO co znamena ze nedochadza k ovulacii a preto su dlhe cykly.
U mna sa to dost upravilo tym ze som schudla,ale je to asi individualne.
CO vam hovori doky na tie dlhe cykly?

adriana27
5. sep 2007

inac, moja mama tvrdi ze mala to iste, a po prvom dietati sa jej vsetko upravilo...ale nie je mozne aby jedna mlada zdrava baba nemala MS 8 mesiacov.. Jedina odpoved ked pridem k doktorovi je ze nesmiem drzat diety.. Takze opak toho co sa tu bavite - vraj vam kazali schudnut.. Moj doktor tvrdi ze horsi je pokles hmostnosti pre zenu ako narast.. samozrejme ked nehovorime o zene ktora je uz naozaj OBEZNA a pokial nehovorime a Rapidnom priberani.. 😖

miriamka
5. sep 2007

Adriana...ale ked baba nema pravidelny menzes,nema ani ovulaciu takze nemoze otehotniet!Preto by mal doky spravit rychlo ultrazvuk a zistit,preco to tak je.
No rapidne chudnutie nie je dobre pre organizmus,lebo potom vacsinou pride aj rychle pribratie naspat.Lekary radia maximalny pokles -0,5kg tyzdenne.

adriana27
5. sep 2007

jednoducho povedane, na UZV mi nenasli nic, ani krvne testy, ani stitna zlaza, ani hormonalne tesy.. jedine co povedal je ze nesmiem mat vykyvy hmotnosti a najma stres..
Numerologicka tvrdi ze su to hormony a stres.. no ale tak sa pytam.. od 14tich??? acky stres? priberat rapidne som zacal v USA v 17ke a potom som dost vela schudla (25kg).. ale odvtedy som trocha pribrala a mam stale tu vahu.. neviem.. mozno to je fakt v hmostnosi ☹
ale ako to riesit?? doktor mi vždy pichne injekciu a takto to ide dokola. 😠

miriamka
5. sep 2007

No a adriana,ovulaciu mas?Lebo keby si ju mala,tak menzes pride sam...podla mna ovulaciu nemas ☹

adriana27
5. sep 2007

ved to je to.. ako mozem otehotniet ked nemam cyklus? ale na koho sa obratit ked ani doktor nevie? uz som aj doktora vymenila..
a ovulacne testy som nikdy nerobila.. hovorim, teraz sa zaciname snazit..ale asi to bude zbytocne ☹ 😢

krpcatko
autor
5. sep 2007

adulka som na tom rovnako. no ja mám problém k kilami naviac od malička ked som mala 20 podarilo sa mi schudnúť tým že som začala pravidelne jesť postupne som sa začala viac hýbať a schudla som 10 kg v priebehu 3/4 roka. jedla som aj sladké ale bola som na škole prišla som domov o 16:OO najedla som sa a už som viac nepotrebovala išla som von a ked som prišla už som si len lahla. Teraz z roboty prídem o 18:30 najskôr v robote nie je čas a doma potom niečo zjem treba navariť upratať sadnem potom na chvílku pred Tv a idem spať. takže nemienim držať nejakú drastickú dietu uvidím začnem znova cvičiť ako som cvičila upravím stravovací režim. no ja som začala priberať z liekov a teraz sa na to začínam vyhovarať ale je pravda že som s tým prestala niečo robiť tak sa do toho pustím uvidíme každý človek je iný a tak mu aj inak pracuje organizmus. A čo sa týka liekov ja bez liekov ani po 240 dnoch nič nie su liek nie su krámy. Ale mám vyhodu v tom že injekciou nie je problém vyvolať mi ich.

krpcatko
autor
5. sep 2007

mne teraz doktorka nasadila tabletky ktoré nie su antikoncepcia je to nejaký druh liekov ktorý vyrovnava hladiny hormonov na potrebné množstvo. Dá sa pri nich otehotnieť. ale už 2 roky nič už sme s manželom písali aj Eugenovi na výpočet kedy by sme sa mali kedy je ten správny čas v mojom cykle a stále nič. Manželovi som slubila že ak sa nám do septembra nepodarí tak pôjdeme doktorke aby s tým vyskúšala ona niečo spraviť.

mirka21
5. sep 2007

ahojte babenky ja som mala tiež problém otehotniet mám 164cm a vážim 84kg z drahím sme sa snažili o bábo rok a pol potom sa to podarilo ale dĺho sme sa netešili zistily že je to mimomaternicové tak ma museli operovať potom sme sa znovu snažili osem mesiacov a podarilo sa som v 33tt 😀 ale čo tím chcem povedať nikdy ale nikdy nezúfajte to som robila ja každý mesiac ked som dostala menštruáciu strašne som plakala a vičítala som si to že som neschopná,tučná.....a že je to moja vyna že nemožem otehotniet ale nie je to tak každa jedna na to máme len si musíme veriť a nie sa podcenovať

adriana27
5. sep 2007

Kto je Eugen.. No presne mam tento problem.. A ja mam tiez nadvahu od malicka.. ibaze v 17ke som sla na rok do US a pribrala 20kg. Pribrala som velmi rapidne.. z ich stravy, stresu, smutno mi bolo atd atd. prisla som domov, mama ma skoro nepoznala a odvtedy mam s hmotnostou vazny problem.. pred tym to bola LEN nadvaha, ktora sa drzala na jednej urovni.. ale teraz su to vykyvy..
Juj, ked ja tak neznasam cvicit.. to je moj problem. Radsej nebudem jest.
Aj mne vzdy injekciou vyvolaju. Hormonalnu liecbu mi nenasadzovali..
hm, mame asi presne ten isty problem. ☹

krpcatko
autor
5. sep 2007

miruš mi máme kde byvať prerobili sme si vrch u svokrovcov ako samostatný byt. ide o to prostredie čo tam je. je tiež pravda že som už od začiatku nechcela isť tam bývať ale naši do mna nahučali boli na manželovej strane tak som ustúpila. necítim sa tam doma, všetko tam na mna padá, ked sa tam mám vrátiť radšej by som spala pod mostom. ono atmosféra ktorá tam je je že babenka kričí a nadáva, svokra stone a nadáva a manželov strýko je zaostalý rozumovo na veku 10 ročného chlapca, ktorý môže všetko pretože chudáčik ako sa narodil. ráno ta zobudí že počuješ ako sa z dola hádaju kričia po sebe. bez nejakého systému spolužitia. a k všetkému manžel si neuvedomuje že si založil svoju rodinu on je doma a pre neho sa nič nezmenilo len že mu pere a varí niekto iný. Pre mna to moc znamená prvý rok som plakala do podušky potom som to nevydržala a oznámila manželovi že ked sa od tial nechce odstahovať aspon nech kupime chalupu kde budeme my dvaja a iba naše probémy. tak sme ju kupili a on tam nechce chodiť teraz sa mu zasa doprosujem aby tam išiel aspon na víkend. monžno na to všetko vplýva aj toto.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre