Snažíme sa otehotnieť. Čo ešte zaberie okrem chudnutia?

krpcatko
3. sep 2007

Ahooojte všetky snažilky,

donedávna som si to nechcela priznať, ale s manželom sa už snažíme asi 3 rok a stále nič. Ja mám jeden dosť veľký problém. Prvú menštruáciu som dostala v 18 po tom čo som návštívila doktora a nasadil mi antikoncepciu. Po vysadení liekov na spustenie menštruačného cyklu som menštruáciu zasa nedostala. V tom období som mala aj problémy s nadváhou. Všetko sa teda priklanalo k tomu, že pokiaľ schudnem všetko sa napraví. Tak sa mi podarilo schudnúť ale nič z mojich problémov sa nezmenilo. Jednu výhodu to malo počas tej doby som si našla svoju lepšiu polovičku a zobrali sme sa. Od tej doby sa snažíme otehotnieť ale nedarí sa nám. Teta môjho manžela je gynekologička a tak mi spravila všetký testy a vraj je všetko v poriadku a pripravené na babatko. Ale nie je tomu tak. Už sa vyše 3 rokov snažíme a stále nič. Podarilo sa mi zasa dosť pribrať a prestala som sa aj hýbať. Chcela by som to zmeniť a tak som sa dočítala že je treba znížiť hmotnosť, prijímať viac vitamínov C a E a športovať. Ak viete ešte o niečom inom ako sa dočkať babanka dajte mi vedieť. Vopred veľké dík

katkarv
10. okt 2011

podla mna kila navyse a otehotnenie nemaju nic spolocne!!!!To len lekari alebo kto vam to radi nevedia co zo sebou.Ja som mala najviac kil kolko som nemala nikdy cize 89kg pri vyske 155cm cize BMI tazka obezita a otehotnela som,sice sa par mesiacov nedarilo ale nasla som pricinu,mala som malo ovulacneho hlienu ale kupili sme Pre seed gel a hned som otehotnela.

zuziq
10. okt 2011

ahojte, ja sa chcem podelit s mojou skusenostou. Nikdy som nepatrila k najchudsim a prve tehu sa nam podarilo po viac ako pol roku... Najprv sa nam nedarilo, popri tom som chudla a az ked som schudla, tak sa nam zadarilo. Stale som vsak mala daleko k idealnej vahe 🤐 Pocas tehu aj po nom som pribrala, viac ako polovica je uz dole, ale stale mam vahu vysoku a snazime sa uz okolo 10 mesiacov o druhe a nic.. Myslim, ze potrebujem opat zhodit este nejake to kilo, aby sa zadarilo.. takze ono to nie je o tom, ze pri nadvahe neotehotniete, ale ak sa vam dlhsi cas nedari, naozaj treba skusit zhodit zopar kil.. Nejde o to dosiahnut idealnu vahu, ale par kg. dole by mohlo pomoct k otehotneniu.. 😉

sarafortuna
10. okt 2011

@katkarv bohužiaľ, je vedecky dokázané, že MAJU dosť spoločné... ale nikto nikdy nepovedal, že to platí na každú ženu... všetko v medicíne je o štatistike a pravdepodobnosti... o ničom inom... 😉 😉 😉
takže ty máš bud super šťastie, alebo sa vymykáš z bežného priemeru a tvoje telo si funguje v pohode aj s nadváhou...
bohužiaľ, u väčšiny žien to takto nefunguje... 😒 😒
o stranu či 2 späť sú články o nadváha a otehu... no ty to už riešiť nemusíš 😉 🙂 🙂

andy86
10. okt 2011

Ahojte baby, mozem sa k vam pridat? My sa sice este nesnazime, ale tento mesiac ideme na to 😎 Ja mam 171cm a 73 kil a teda si myslim, ze to nie je "katastrofa" a ze by som s touto vahou otehotniet mohla ale ide tu skor o mna, ze nechcem vyzerat ako slon pocas tehotenstva 😒 a nikdy som tolkoto kil nemala...
Chudnut som zacala dnes 🙂 a chcela by som ist na tych 63-65 kil, vtedy sa citim a vyzeram dobre 😎 Hlavne mam skrinu plnu oblecenia do ktoreho sa nenasukam a strasne ma to roculuje. 😠 Takze chudnutiu a tehulkovaniu zdar, idem si zacvicit 🙂

merryn
10. okt 2011

Ahojte dievčata, konecne sa to tu rozprudilo...🙂 som rada....
No mne zatial kramy nedosli a začala som konať...dnes som si bola zmeniť doktora a v stredu idem k novemu...tak sa na neho spolieham, že dufam ze sa nesklamem.....verim, že tento lekar mi pomoze....a bude mať o mna večši zaujem ako ten predchadzajuci....
S chudnutim je to znova horšie lebo vikendy su zabijacke...muž mal narodeniny tak bola oslava...takz jedlo a alkohol...no čo vam budem...zatial všetko zapisujem aby som vedela ako hrozne sa stravujem...🙂 ale začina novy tyzden tak sa ide do toho...dnes uz cvičiť nestiham ale veľa som nepapala...a kupila som si dnes na rozveselenie nove topanky takze nalada zdvihnuta....a tento tyzden bude lepsi...mam ho sice nabyty ale ideme do toho! chudnutiu a snazilkovaniu zdar!!!🙂

odabinka
10. okt 2011

@andulqa Nebolo to myslene zle! Vela zien sa ale zameria na jedno a pritom je problem niekde inde. Mne moja lekarka povedala, ze ja neotehotniem, lebo som tucna a nastastie... A v tretom mesiaci mi povedala, aby som isla na potrat, aby som schudla a otehotnela este raz!!! A prave preto, ze som otehotnela s neskutocnou nadvahou a mam bezproblemove tehotenstvo, tak si myslim, ze sa netreba prilis fixovat na jeden problem. Neverim vsak tomu, ze ma vaha nieco spolocne s plodnostou, alebo tomu asi verit nechcem ☹

andulqa
11. okt 2011

@andy86 vitaj a hor sa do chudnutia 🙂 hlavne aby sme sa dobre citili 🙂

@odabinka ved v pohode 🙂 ono kazda zena je individualna na niekoho to az taky vplyv nema, ale keby to aj vplyv na plodnost nemalo, tak stale je obezita sposobuje vela inych zdravotnych problemov, ktore sa mozu prejavit az neskor...tiez mam znamu ktora v pohode 3x otehotnela a tych kil navyse ma tiez pozehnane, proste niektorym zenam to nevadi a niektorym moze vadit aj par kil navyse, v tomto suhlasim s @zuziq ze ani nejde o to dostat sa do pasma normalnej vahy mozno, ale dat aspon cast kil dole 🙂

@merryn oslavy su zabijak 😀 ale verim ze sa do toho zas dostanes a kileciek bude ubudat 😵 a urcite aj novy lekar pomoze, ja som tiez tento rok menila, zatial sme toho moc neporiesili ale tesim sa ked sa pojdem pochvalit ze som schudla 😀

katkarv
11. okt 2011

@rozpravocka presne tak,uplne stebou suhlasim az si myslim ze tie baby tu len zartuju ked pisu ze pri takej vahe chcu schudnut.Ja som sa tiez na to vykaslala a vtedy sa zadarilo 🙂 ako som uz pisala Ja mam 155cm a 89kg a mam kamosku co ma o 5kg viac ako ja a otehotnela v pohode.Skor ked zacnu drzat dietu tak si rozhadzu chod tela a to sa bude branit ako bude problem.

andulqa
11. okt 2011

@katkarv je trosku povrchne mysliet si, ze ked ty nemas problem, tak ho nema nikto 😉 bohuzial to tak nefunguje 😉

uvedom si ze niektore baby, ved vela nas sem aj tak nechodi, sa snazia uz dlho a vtedy proste clovek skusi vela veci, aj schudnut par kil ak by to pomohlo....ja mam tiez riadnu nadvahu (takych dobrych 30 kil) a chudnutie som zacala riesit az po dvoch rokoch neuspechu 😉

ale som rada ze tebe sa to podarilo a nemusis to riesit 😉

inffinity
11. okt 2011

ahojte holky nemusí neúspěchy souviset s nadváhou ale stačí mít trochu tukem zanesené cestičky k vajíčku a je to, může se to stát komukoliv i s prominutím tlustým i hubeným...já jsem akorát a nedařilo se, pila jsem od Herbalife thermojetics ten rozpouští škodlivé tuky v oraganizmu a taky tang kuei který už jsem zminovala a bylo to... a co se týká diet a hubnutí, záleží hodně jakým způsobem hubnete, když budete držet hladovku, nesnídat, nejíst po 17té hodině vaše tělo bude strádat a stejně bude ukládat tuky na později.. a to nemluvím o tom že se mu nedostává dostatek živin..takže když hubnou tak zdravě, pozor na to! čajik moc doporučuji dodává i kupu energie.. kdybyste někdo chtěli poradit napište mi.. držím vám palce at máte stále dost sil o trpelivosti!!!!

katkarv
11. okt 2011

@andulqa ja netvrdim ze ho nema nikto,ale vela robi psychika az velmi vela.Ked velmi chcete babo tak to nejde a mozte to hadzat aj na kila,no najma tie co maju 65kg.Aj u mna bol chvilu len banalny problem:nedostatok hlienu.

sarafortuna
11. okt 2011

myslím, že túto tému nám pokazili admini, lebo spravili dosť blbý názov, teraz tu vyzeráma, že chudneme a pevne veríme že "z toho" otehotnieme... 😀 😀
Tiež by bolo zaujímavé vedieť, koľké z vás máte "nábeh" na PCO alebo vám to už doktor v súvislosti s vašim menom aj povedal.
Ak máte akné, mastné vypadávajúce vlasy, nadváhu, prípadne aj problémy s cyklom alebo ovuláciou, tak to vyzerá na PCO - hoci tento pojem je dosť diskutabilný a sami lekári v nom nemajú jasno - takmer ako vo všetkom.. ☹ ☹

Myslím, že radšej sa tu povzbudzujme k tomu aby sme trošku schudli 😉 😉 než sa obhajovali, či vôbec má význam chudnúť... 🙂 🙂

Tak hor sa do chudnutia, nech majú naše bábätká pekné štíhle mamičky... 😀 😀 (ja myslím, že aj našim chlapom spravíme lepšie "chuťky" keď nám trošku sadielka ubudne... 😉 )

merryn
11. okt 2011

@sarafortuna 100 bodov treba sa povzbudzovať a take schudnutie aspon 1 -2 kilečiek nikdy nieje na škodu....a len to prospieva....
Mne sa dnešny den veľmi nepodaril, ale ide sa dalej...skoro som sa držala kym sa neotvorila bombonierka a bolo to v šetko v ťahu...za to môžu aj nervy lebo nemam kramy a dnes som robila s kolegynou ktoru nemam rada a ktora mi dokonca robi napriek, tak to oslabuje celu moju volu....a všetko...no čo uz.....ale zajtra idem k novemu lekarovi tak som strašne zvedava aku nasledujucu liečbu zahaji....

sarafortuna
12. okt 2011

@merryn , neboj, sem-tam sladké nezaškodí... 😉 😉 😉 len treba vedieť kedy skončiť a nezjesť toho veľa 🙂 🙂 🙂 Andulqa písala, že si kľudne dá aj sladké, ak má fakt chuť... 🙂
tak držím zajtra palce u dr. 🙂

merryn
12. okt 2011

@sarafortuna tak poviem vam dievčata......ze som toho svojho doktora nevymenila skor...tento je uplne bombovy...nedavno som v Eve čitala članok ze ako zistime ktory gynekolog je ten pravy...tak vam poviem, že ja som ho nasla. nielenze ma vypočul, všetril všetko čo ma ( preventívna,usg,prsniky...lebo ten moj moj prsniky nevidel ani na obrazku🙂) ale aj poradil, nakreslil!!! a vysvetlil čo ako bude a ako sa nasa spoluprava bude odvijať....bola som z neho hotova....predpisal mi luteyn tbl, vyvolavačku kedze kramy stale nemam, odporučil merať si teplotu dva mesiace a potom sa pohneme dalej....poslal ma na usg prsnikov....proste takto som si to predstavovala...povedal (veľmi taktne) ze by som mala chudnut aspon troska ze to bude len plus...a vobec sa ma to nedotklo lebo mi to povedal prijemnym tonom a nie rozkazovačnym ani pohrdavim...proste som unesena...takze ideme na to!🙂

timonko
12. okt 2011

Ahojte ... ja som pri prvom babatku mal 65 kil a nevedela som otehotniet cca 8mes. Pri druhom som bola pribrata este z prveho tehotenstva, kojenia atd. mala som 85 kil a otehotnela som hned ... 🙂

aduliak
13. okt 2011

ahojte, ja vas chcem len povzbudit, ze aj s kilami navyse sa otehotniet da....snazili sme sa rok s prestavkami, dr radila schudnut a nakoniec sa to podarilo a bolo to cele o psychike....drzim vam, a aj mne, lebo idem chudnut, kedze som skoncila s kojenim, palce, nech sa dostaneme na nasu zelanu vahu, ci uz je to 5 kil dole, alebo 30.... 🙂

sarafortuna
13. okt 2011

@merryn , a to kde je taký supiš doktor... ja si meriam BT a moja dr. kuká furt jak na blbca, ked jej opakovane hovorím, že podľa BT viem že ovu nebola... aj ja by som chcela takého...
Lutenyl je podobný ako Dufaston, trochu by mal pomôcť napraviť "hormóny" a cyklus...
tak pa a držím palce

sarafortuna
14. okt 2011

@merryn
@andulqa , jééééj, poprosila som o úpravu názvu témy a upravili nám to ... už tam nie je ta otázky, či to súvisí... lebo to tu asi riešiť ani nechceme... 🙂 🙂

A dnes mi váha ukázala zase o kilko menej - jasné, že je to také vrtkavé, ale takú váhu som nemala asi 2,5 roka 😀 😀 😀 😀 - sa teším... ja len menej jem... a veľa sa snažím chodiť pešo... 😉

cmulinko
14. okt 2011

taktiez len dodam troska optimizmu...mam na sebe nadvahu 30kg a jedine co mi v zivote vychadza na prvy pokus je otehotnenie 😀 😀 drzim palce kazdej z vas 😉

irriss
14. okt 2011

@cmulinko
mam ten samy zivotni styl....cim vice kil nadvahy tim vice otehotneni...a to i "multi..."

cmulinko
14. okt 2011

@irriss podla mojho osobneho nazoru... problem otehotniet moze,ale nemusi suvisiet s nadvahou ci s obezitou...skor to ma negativny ucinok na prebieh tehotenstva...na nohy,chrbticu,dychavicnost,unava..... je to obrovska zataz....to som sama pocitovala,ze telo zabera na plne obratky.mam plno znamych zien- okolo seba,ktore ked vidite zozadu,tak mate pocit,ze ste v Bratislave pri Michalskej brane....a maju minimum 3 deti....teda tie co poznam maju aj viac.A nie su to jemne zienky okolo 90kg.Irky patria medzi najtucnejsie v Europe....a deti je tu ako maku....to je naozaj optimisticka informacia.

irriss
14. okt 2011

@cmulinko
Kdyz jsem si kdysi procitala zdejsi prispevky, byl tu nekdo s obavou i nekolika par kil navic - snad 4kg..musela jsem se smat...
Ja vidim problem v otehotneni spojene s obezitou v PRAKTICNOSTI (v praxi)...kdyz jsou obezni oba...jen si to predstav.. 😀 😀 😀 ..podle meho je to na dlouhe "nejen lokte" 😉 🤐

cmulinko
14. okt 2011

@irriss 😀 😀 😀 co k tomu dodat...ja mam 95kg a manzel 105kg....a co sa '' praktickosti '' tyka,tak veru Labuti tanec to nie je 😀 😀 😀 😀 😀

irriss
14. okt 2011

@cmulinko
radeji prestaneme, jinak se tema zvrhne ..ale klepou se mi vsechny pneumatiky i zidle se stolem....od 😀 😀 😀 😀

cmulinko
14. okt 2011

@irriss troska zivota do toho umierania treba. 😉 .....ale aspon sme mozno povzbudili niekoho,ze nic nie je nemozne a nie vzdy je na vine kg....ale cm 😀 hlavu hore a mysliet pozitivne. 🙂

irriss
14. okt 2011

@cmulinko
jen potichu - mezi nama, vsak se trosku uz zname.....septam, snad to nikdo neslysi.. 🤐 🤐 🤐
ale nebylo by to spatne tema, ze..trochu veselo, rano, v poledne i vecer...zazitky z noci zase rano..v poledne a vecer... 😀 😀 😀 😀 😉
utikam pryc...Pravidla jsou Pravidla... 🤐

irriss
14. okt 2011

@cmulinko
😀 😀 😀 nejen hlavu hore..co se tyce tema!!! ( mam na mysli kg hore.....atd 😀 😀 😀 😉 )

cmulinko
14. okt 2011

@irriss ja uz som na taku intenzivnu aktivitu stara ....mam 30 coskoro 😀 😀 a casovo som zaneprazdnena a podmieny na to su tiez uz neriesitelne.. ....u nas sa osvedcila kvalita a nie kvantita 🙂

irriss
14. okt 2011

@cmulinko
Pro ty, co to budou chtit mazat a zamykat: 😉
Nejsme mimo tema!!! Rozebirame kila problemu s problemy kil pri sexu..coz je prvni krok k otehotneni...

😝
Ted jde o to, jesli se nevymlouvas na kvalitu a nesmirujes se se situaci 😀 😀 😀
Ona kvalita a kvantita muze jit spolecne... 😀 😀 😀

Vidis, takove tema, kolikrat a jak casto a kolikrat, kdyz... 😉 by nebylo spatne tema...taky bych rada srovnavala vek, kila spravna=kila sexy s kilama navic s pocitem "nesexy"....

ven s tim, ta kvalita, jak je casta??? 😀 pozn. autora..porad se snazime dopidit toho, zda kila navic, jak rika Tema, jsou opodstatnena k uvaze a problemum s otehotnenim...
Proto se tu vyzvidame navzajem, my mamky baculky, jak a v kolika kilech jsme otehotneli, ze to mozne je otehotnet a ted se snazime i prispet tim, jaka KVANTITA staci a jaka KVALITA prispeje ke zdarnemu oplodneni... 😉
Tak ven s tim Cmulinko, nez nas zavrou 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre