Snažíme sa otehotnieť. Čo ešte zaberie okrem chudnutia?

krpcatko
3. sep 2007

Ahooojte všetky snažilky,

donedávna som si to nechcela priznať, ale s manželom sa už snažíme asi 3 rok a stále nič. Ja mám jeden dosť veľký problém. Prvú menštruáciu som dostala v 18 po tom čo som návštívila doktora a nasadil mi antikoncepciu. Po vysadení liekov na spustenie menštruačného cyklu som menštruáciu zasa nedostala. V tom období som mala aj problémy s nadváhou. Všetko sa teda priklanalo k tomu, že pokiaľ schudnem všetko sa napraví. Tak sa mi podarilo schudnúť ale nič z mojich problémov sa nezmenilo. Jednu výhodu to malo počas tej doby som si našla svoju lepšiu polovičku a zobrali sme sa. Od tej doby sa snažíme otehotnieť ale nedarí sa nám. Teta môjho manžela je gynekologička a tak mi spravila všetký testy a vraj je všetko v poriadku a pripravené na babatko. Ale nie je tomu tak. Už sa vyše 3 rokov snažíme a stále nič. Podarilo sa mi zasa dosť pribrať a prestala som sa aj hýbať. Chcela by som to zmeniť a tak som sa dočítala že je treba znížiť hmotnosť, prijímať viac vitamínov C a E a športovať. Ak viete ešte o niečom inom ako sa dočkať babanka dajte mi vedieť. Vopred veľké dík

cmulinko
14. okt 2011

@irriss a teraz sa nesmej ty...zena ma naozaj 2 genitalie.....zensky klitoris je totiz vyvojovy zbytok muzskeho penisu....u sexuologov sa aj oznacuje ako ''zensky penis''....klitoris je tak isto schopny erekcie ako penis. 🙂 takze to je cislo 1 a cislo 2 netreba predstavovat 😀

irriss
14. okt 2011

@cmulinko
nesmeju se, vim to...videla jsem i pozustatek opice a lidsky ocas co vede z patere...
Ohledne zenskeho penisu vim neco dokonce i z blizkeho okoli...,ale ze je schopny erekce, to je pro mne novinka...
takze se 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
sorry...
jen jsem si vzpomnela, jak chlapi rikaji, ze bez nich by "zivot" neexistoval...no a kdyz je to tak...tak proc nechteji povolit lesbicke manzelstvi? Kdyz je jedna tak a druha s erekci? 😀 😀 😀
Jo a abych nezapomnela..jakze to souvisi @cmoulinko s tematem?
... ☹ asi jen tak, ze toto jsou myslenkove pochody "maminek s kilama navic" a ponauceni, ze i s kilama navic, nejen, ze neni problem otehotnet, ale neni problem ani zblbnout ci blbnout... 😉

mima1983
14. okt 2011

ahojte babulky! mozem sa k vam pridat? mam tiez znacnu nadvahu a planujeme babatko..... teda uz sa aj snazime, ale zatial nic... zacali sme 3.mesiac, tak som zvedavá... i ked mam trosku aj strach.... mozte mi napisat vasu vysku a vahu, ak to teda nevadí? dakujem 🙂

beapn333
14. okt 2011

no ahojte tak ja som tiez nemohla ostat tehotna ,mam 41rokov a mame 2rocnu dceru ...strasne mi pomoholi vyrobky z justu.tak ak by si chcela nieco vediet nieje problem otom pokecat 0905223482..bea..pozrite sa na www.just.sk

sarafortuna
15. okt 2011

@mima1983 , ahoj... ide o BMI... kočky si tu včera robili srandu a dobre že sa tu nepopišali z toho, že niekto rieši nadváhu 4kg a podobne... lenže pri PCO alebo stačí že je podozrenie, alebo problém s cyklom a ovulkou, tak tam rozhoduje každé kilo tuku... niekde asi 2-3 strany dozadu som dávala odkazy o tom, že práve v tuk má vplyv na hormóny...
Ja mám BMI asi 25. Mala som cca 26-27 a bolo mi odporúčané dostať BMI na 24. Tak pomaly chudnem, hoci mi to zatiaľ ide samo - nastupila som do novej práce 🙂
Ale je potrebné zmeniť životný štýl, obmedziť hlavne sladké, zemiaky - proste cukry a škroby - zvýšiť ovocie zeleninu a pravidelne začať cvičiť... Nie len kvôli chudnutiu ako takému, ale aby bolo telo pripravené na tehotenstvo, prekrvenie, spevnenie panvy a pod.

Dôležité je zmeniť POSTOJ v hlave a brať to ako "nový životný štýl"... nie chudnuť formou drastických diét - to telu a hormónom uškodí...
ak chceš tak môžeš napísať IP andulqe, lebo jej chudnutie ide perfektne... 😉 😉 😉

cmulinko
15. okt 2011

@mima1983 mam 95kg a 170cm a 3 deti...z toho najmensie ma 5 mesiacov a pred poslednym otehotnenim som mala tiez 95kg.

sarafortuna
16. okt 2011

tak zase nám zmenili tému... 😖 😠 ☹ 🙂 ešte že ju mám v obľúbených, inak by som ju asi nenašla 😀 😀

mima1983
16. okt 2011

@cmulinko tak to si na tom este dobre, v porovnaní so mnou :-/ 172cm 99kg a ziadne dieta :-/ blbee co:? 🙂

merryn
16. okt 2011

@mima1983 vobec na to nevyzeraš....no a ja? 166cm a 85kg.....je to bieda....a tiez ziadne dieta...ale idem na to, ide sa schudnut a snazilkovať...nebudem plytvať časom ani nič nenecham len na nahodu...pekne ideme do toho dievčata! hore hlavu....

janie80
16. okt 2011

ahojte dievcata... mozem sa k vam pridat? ja som podobny pripad ako @merryn cize 165cm a 84kg... nikdy som nepatrila medzi stihle dievcata, ale po potrate v decembri sa mi spustili problemy so stitnou zlazou, tak som pekne postupne zacala priberat... ked ma teraz vo stvrtok doki na endokrinologii zvazila, az mi vyskocili oci... takze ide sa pekne chudnut... 😉

merryn
16. okt 2011

@janie80 vitaj...!tak sa mi to pači..čim viac nas bude tym sa bude chudnut lepsie!
ja som dnes inak vyradena uplne z provozu🙂 ked mam mrchu mam nizky tlak..no a dnes sa to pekne prejavuje...mam hlavu ako po opici....toči sa mi v nej...boze...pijem dosť, aj som jedla, aj kavu som vypila...poradite este niečo?

janie80
16. okt 2011

@merryn ja uz som chodievala cvicit cca rok pred svadbou, nech som kocka do siat... 😀 chcela som aj pokracovat po svadbe, ale podarilo sa mi pri otvorenom okne prechladnut a potom som sa uz nedonutila... 😅 ale vidim, ze budem musiet zacat zase so sebou nieco robit...

merryn
16. okt 2011

@janie80 no ja som chcela pred svadbou chudnut ale nejako som nemala čas...a to je moja najčastejšia vyhovorka...nemam čas, už som unavena, a veľa inych.... ale mala by som s tym prestať...prestať s vyhovorkami a začať konať....

janie80
16. okt 2011

@merryn mne sa podarilo donutit tak, ze som stretla kolegynu na ulici, a pytala som sa jej kam ide... a ona na to, ze cvicit... a o dva dni dom uz isla aj ja... 😉 u mna je najvacsi problem, ze potrebujem niekoho, kto do toho pojde so mnou... ale asi sa budem musiet donutit sama... 😠

merryn
16. okt 2011

@janie80 u mna je to tak isto...keby som mala parťačku s ktorou sa to da, ze sme dve, že sa podrzime, povzbudime...islo by to lepsie....jednu by som aj mala ale ona ma babo a uz predsa nema tolko času ako ja...takze si budeme musieť vystačiť asi online🙂

janie80
16. okt 2011

@merryn keby si bola z PO, tak partacku mas... 😉 tak sa budeme povzbudzovat aspon takto... 😉 kedy ides cvicit prvy krat? 😀

lucinocka
16. okt 2011

@janie80 nenapisala si tam nahodou blbe cisla? :D sak na fotke vyzeras taka spilka :D

janie80
16. okt 2011

@lucinocka Luci, to su cisla zo stvrtka... 😢 v lekarskej sprave z vysetrenia ma napisane, ze nadvaha... 😔 ono to tak na mne ani nevyzera, ale vaha hovori jasnou recou...

merryn
16. okt 2011

@janie80 škoda no.....🙂 no myslim, že začnem asi najprv doma....mam stepper takze začneme tam a hlavne viac sa hybať...asi začnem takto...a potom sa mozno odvažim isť medzi ludi sa pučiť🙂a ty?

janie80
16. okt 2011

@merryn ja by som chcela od stvrtku... dnes uz bolo prve mini cvicenie na lopte... a medzi ludi... vyzeriem si to az do dna... 😀

desiree_tf
16. okt 2011

@google Ahoj, kup si v lekarni tabletky chromu a papaj ho kazdy den. chud na sladke pominie casom, mam to odskusane na sebe 🙂 Tiez som dakedy davno jedla denne 250g orieskovo - mliecnej cokoladky. Potom mi moja babka, byvala zdravotna setsra odporucila chrom. Zacala som ho brat a presla ma postupne chut na sladke. Aj som upravila stravu trosku a pekne som aj schudla 😉 vela stastia ti zedlam, maj sa pekne pa

lucinocka
16. okt 2011

@janie80 mne to pisali do puberty, kadza jedna diagnoza obezita:D potom som prestala jest, tak mi zacali pisat anorexia :D tak neviem co je horsie:D na stitke mi obcas spomenu , ze by som mala schudnut , ale mfp, u mna sa to hojda podla toho co robim, co prezivam a neplanujem sa vratit do obdobia, ked som sa po platku sunky utekala vazit.. teraz mam nejakycxh 170 cm a nejakych 74-75 kg.. a cokolady sa neplanujem zriect:D

merryn
16. okt 2011

@janie80 super! ja by som dnes mala čas na cvičenie, ale mam hrozne nizky tlak a toči sa mi v hlave...dnes som totalne mimo...ale keby sa mi to dnes polepšilo isto vyskocim na steper...aspon niečo...začala som si zapisovať čo jem no uvidime či to bude na niečo dobre🙂)))

merryn
16. okt 2011

@desiree_tf takže chrom? no ja niesom veľmi na sladke...ked ho nemam tak mi nechyba...ale stane sa mi ze ked mam tak zjem kym nieje....no asi na tym porozmyslam....🙂

janie80
16. okt 2011

@lucinocka ja tize nie, ale mohlo by to byt aspon trosku s mierou... 😀

janie80
16. okt 2011

@merryn ja ked nemam sladke alebo slane, tak nechcem... potom nieco kupim a stoji to a stoji... ale ked sa uz raz do toho pustim, tak neprestanem , kym nezmizne... 😀

merryn
16. okt 2011

@janie80 presne tak....potom ma to v skrini mrzi...a pri najmensej chuti na sladke to zbaštim....z jedlom sa snazim kontrolovať...ale žijeme u svokri a ona vari...aj ked je to vyborne ale je to nezdrave....dosť tukove...ja mam rada zdrave veci...len mi je blbo povedať, že nechcem že ja si navarim sama....no ale mozem povedať, že sa snazim jesť zdravo...aj ked niektore situacie(oslavy) to cele pokazia....☹

janie80
16. okt 2011

@merryn ja musim mojho mm presvedcit, ze nemusim silou-mocou vecerat teplu stravu... ze po piatej mi jogurt alebo ovocie staci... a asi by sa zislo aj ranajkovat... 😅 lepsie je asi ranajky a obed ako obed a vecera... 😉

merryn
16. okt 2011

@janie80 no ja sa snazim ranajkovať....niekedy sa uz tešim na ranajky lebo niekedy nejem vecer a potom som rano vyhladovana...takze asi tak...ja sa sanzim kazde 4hodiny jest....aj sa mi to celkom dari...ale vravim...nieje to najzdravšie...myslim hlavne obed...aj v robote jem obed čo som si orazila, takze asi tak...nechcem radikalne zmeniť vsetko lebo potom to pojde pomaly...chcem to pomaly nasmerovať tym správnym smerom🙂

janie80
16. okt 2011

@merryn ja sa donutim ranajkovat len sem-tam... cez tyzden by som mohla aspon musli alebo nejake vlocky... cez vikend ranajkujem stale... 😔 asi si urobim iny rezim: rano vlocky, obed klasicky, na olovrant nejake ovocie a na veceru uz len jogurt... od zajtra zacina testovaci tyzden... ci to vobec vydrzim... 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre