Snažíme sa otehotnieť. Čo ešte zaberie okrem chudnutia?

krpcatko
3. sep 2007

Ahooojte všetky snažilky,

donedávna som si to nechcela priznať, ale s manželom sa už snažíme asi 3 rok a stále nič. Ja mám jeden dosť veľký problém. Prvú menštruáciu som dostala v 18 po tom čo som návštívila doktora a nasadil mi antikoncepciu. Po vysadení liekov na spustenie menštruačného cyklu som menštruáciu zasa nedostala. V tom období som mala aj problémy s nadváhou. Všetko sa teda priklanalo k tomu, že pokiaľ schudnem všetko sa napraví. Tak sa mi podarilo schudnúť ale nič z mojich problémov sa nezmenilo. Jednu výhodu to malo počas tej doby som si našla svoju lepšiu polovičku a zobrali sme sa. Od tej doby sa snažíme otehotnieť ale nedarí sa nám. Teta môjho manžela je gynekologička a tak mi spravila všetký testy a vraj je všetko v poriadku a pripravené na babatko. Ale nie je tomu tak. Už sa vyše 3 rokov snažíme a stále nič. Podarilo sa mi zasa dosť pribrať a prestala som sa aj hýbať. Chcela by som to zmeniť a tak som sa dočítala že je treba znížiť hmotnosť, prijímať viac vitamínov C a E a športovať. Ak viete ešte o niečom inom ako sa dočkať babanka dajte mi vedieť. Vopred veľké dík

mima1983
22. okt 2011

@merryn nooo tesim sa z tych kileciek prvych 🙂 dnes rano -0,5kg 🙂 tak super 🙂 co je horsie, prichadza mi pravdepodobne menzes ☹ co ma teda zas az tak neteší... ☹ ale tak co uz....budeme samozrejme pokracovat dalej, teraz som naladena najma na dietku, cize musim sa vytesovat z vysledkov tam 🙂
Ja som vcera bola na stepperi 10 min., tak ze 3 minuty - pauza- 4 min.-pauza-3min., v kuse 10 min. by som nevydrzala.... mam to aj na dost silnejsi supen nastavene..... ale dnes chcem dat 15 min. jak aj ty 🙂

merryn
22. okt 2011

@mima1983 aj to je super, ze daš desať minut...a aky mas steper? taky nejaky vymakany? či obyčajny? ja taky obyčajny....a ked som dlhsie na steperi tak mi ide lahsie lebo tie piesty sa zahreju....takkze mozno preto tak vydrzim....dnes som nebola...aj som zhrešila som si dala kremeš, ale ide sa dalej...idem akurat na nakup tak si pokupim fajnotky zdrave a bude dobre🙂 a zajtra pojdem na ten steper na 100%🙂 ako si prezila dnesny den? čo si papala?
@janie80 takk ako? svalovica bola riadna?🙂

mima1983
22. okt 2011

@merryn Dnes som si dala 15 min., akurat som z neho zliezla 😀 Stepper mam z Lidla, uz asi dvojročný... myslim ze je ok, lebo mne teda pri dlhom slapani ide stale rovnako ťažko 😀 žiadna uuulava 🙂 To ze si si dala kremes, je v pohodeeeee.... lepsie jak nad ním slintat 😀
Dnes som mala ráno - klasika - vanilkove acidko + otruby, obed - to iste kuracie masko co vcera, mala som ho spraveneho viac... a teraz si idem dat asi cottage s pažitkou 🙂 mnamky 🙂
Zajtra ideme k svokrovcom na cely den, takze sa musim nabalit mojou stravou, lebo oni budu mat urcite nieco veeelmi kaloricke .-) cize zajtra ani stepper neuvidim, ale neva, dam si dlhuuu prechadzku so psom... aj tak je v dukanke pisane ze denne 20min. prechadzka 🙂 takze pohodka 🙂 Inak zatial ok, mam 3 dni za sebou a je to uplne v pohode, ziadne sialene stavy, ani nic 🙂 ale fakt je ten ze na zeleninku sa uz straaasne tesim.... aaale, v pondelok si spravim rybičku 🙂 mnaam... na bylinkach... aj na dva dni

janie80
22. okt 2011

@merryn ahoj, no este je... riadnejsia ako vcera... 😅 a este sme s mm dnes zavarali jablka... uz nastruhane, take rovno na kolac... 17 sklicok... si necitim chrbat ani ruky ani vobec nic z mojho tela... 😅

merryn
22. okt 2011

@mima1983 supeeer....15minut krásne! dobre celkom znie to jedlo...ale ja by som nemohla pri svokre držať...no prechadzka dobre padne...zima je sice vonku ale ked sa dobre naobliekaš, tak to bude v pohode...🙂 no to bude asi tazsie odolavat ked musis tu svoju stravu papat a u svokry budu urcite nejake lakotinky..či nie?🙂
ja som sa vratila z nakupu...no sklamana som lebo vecer uz nemaju take cerstve ovocie a zeleninu ale tak niečo som nakupila🙂 kupila som si aj avokado...lebo som ho nikdy nejedla...zajtra si spravim pomazanku!🙂 som zvedava....
@janie80 fuuu makačka riadna.... v utorok tu svalovku rozcvičiš🙂))

janie80
22. okt 2011

@merryn dufam, ze do utorka to uz bude ok... este zajtra to bude tazke, lebo som si aj dnes nalozila roboty... 😅

romanaw
22. okt 2011

@mima1983 skús imago,určite ti pomôže

merryn
22. okt 2011

@janie80 no do utorka budeš fit🙂

@romanaw čo je imago?

janie80
22. okt 2011

@merryn citam, ze si si dala kremes... nic si z toho nerob... aj zhresit sem-tam treba... 😅 my sme si dali vcera s mm cervene vinecko a cca pred pol hodinou som ochutnala z jablkoveho kolaca, lebo hrozi, ze do zajtra by mi neostalo... 😅

merryn
22. okt 2011

@janie80 hej ani neviem či to mam ratat za cely kus ale boli obrezky tak som si s nich dala...troska boli vyčitky ale tak čo narobim...moj mm nieje vobec solidarny....vidi, ze cvičim a potom vyberie zmrzlinu...je toto fer? keby si ju vybral ked som v sprche ale nie...on si vyberie ked ja docvicim a osprchujem sa ta vtedy....aj vcera...boli sme v bare a bola som hladna a on kupil chipsy...keby ich aspon neotvoril, ale nieeee...on ich musi otvorit...a mavať mi pod nosom.....musim ho preškolit lebo to nieje unosne pre mna...a moju slabu volu....

mima1983
23. okt 2011

@merryn urcite bude mat svokra pecene kura alebo rezne pocitam..... ale tak ked budem skoro stale vonku so psom tak snad si velmi nevsimnem co vari.... len dufam ze zas sa nebude vypytovat ze preco nejem a ci zas chudnem a blaa blaa blaaa 😀 😀 šak to poznáme 😀
Večer dám vediet čo a ako 🙂

mima1983
23. okt 2011

@romanaw ani ja neviem čo je imago..... ???

sarafortuna
23. okt 2011

@merryn , kočky ja som na tom slabo... schudla som trošku, už mám aj 1kg späť 😠 😠 😠 😠 😠 ale mám aspoň o 2kg menej ako pred začiatkom chudnutia 🙂 🙂 🙂
Kúpila som si Sarapis a od kedy ho beriem, tak sa mi aj cyklus umúdril... 😀
Ja sa stále na niečo vyhováram - moje cvičenie, je akurát nejaká tá fyzicka práca. 🙄 🙄
Ale cítim na stehienkach a na bokoch, že sa trochu tuku rozpustilo - ešte chcem bruško 😀 😀 😀

merryn
23. okt 2011

@mima1983 tak ked mas taku svokru ako ja tak to si piš ze sa ta bude vypytovat...moja by ma aj tak nukula a nukala....len aby si v tej zime vydrzala vonku dlho🙂 neze prechladnes🙂

@sarafortuna aj tak dobre!kazde minus je super!🙂 takze sarapis ti pomaha? mne femi kvapky dobre robia....myslim ze mi naštartovali ovulaciu...ale to uvidime kedze si teraz meriam teplotu tak uvidime či je to naozaj ovulacia....

mima1983
23. okt 2011

@merryn nenukala zatial, len sa cudovala ze co jem len kuracie masko na stave 🙂) ked mala k tomu ryzu a polievku som nemala, alebo bola taka husta, omackova... tak to akurat ze co si nedam a blaa blaa blaa..... ale robila babovku, tak sa bojim ze neodolam 🙂 inak ok.... a von, veru neviem ci teda nakoniec pojdem, prechladnut urcite nechcem..... dnes som mala dostat kramy a zatial nic, ani ziadne bolesti, tak neviem...

merryn
23. okt 2011

@mima1983 no este ze ta nasilu nenuka tak jak moja....no babovka....ufff mi mame kremeš, ale uz si nedam...kaslem na neho....a vonku by som ani psa nevyhnala....tak neviem🙂 no mozno kramy nedojdu🙂))) to by bolo najlepsie🙂

mima1983
23. okt 2011

@merryn uvidim, nebudem sa predcasne tesit.... snazim sa na to nemysliet... 🙂

merryn
23. okt 2011

@mima1983 tak tak, treba mysliet triezvo...aj ja sa snazim tak mysliet...

mima1983
23. okt 2011

Dnes mam 28DC - cize menzes mam dostat dnes, najneskor zajtra, lebo cyklus mam 27-28... no tak som zvedavá veru

merryn
23. okt 2011

@mima1983 🙂 juj tak držím place...nech to vyjde...ja som akurat v období snazilkovania...teplota zatial nestupa, takze zatial nič...☹

mima1983
23. okt 2011

Priznávam sa bez mučenia 😀 Dnes som mala maly prehrešok - 1 maly kuštik babovky, u svoky, jak inak ale prezijeeem.... ale zase na druhej strane som mala hodinovu prechadzku s havinom a zajtra si dám 20 min. na stepperi (za ten kustik babovky) 🙂

merryn
23. okt 2011

@mima1983 nevaaadiiiii......a ta prechadzka! palec hore! si super! ja som dnes dala 15minut na stepepi...dosť makačka...a zajtra dam 20minut....este ma čaka dlha noc...som na nočnej...takze ziadna slava...ale prezijem nejako🙂a odolala som kremešu...ešte sa musim pochvalit🙂

adika89
23. okt 2011

Baby ja som tu celkom aj nová, chcela by som sa opýtať, čo urobiť aby psychika nebola len o tom ze sa milujeme s partnerom len preto aby som otehotnela, on to berie v pohode ved chlap ale ja som na nervy. Poradte ucinný recept ako prirodzene otehotnieť, čo po milovaní robiť, ja isto robím chybu lebo sa hned postavím a proste cítim že vsetko ide so mna von.dakujem za skorú odpoved.

merryn
23. okt 2011

@adika89 nevadi ze sa postaviš...čitala som, že to neovplyvniš tym ze budeš pol dna hore nohami...proste tie šikovne spermie sa dostanu aj ked sa postaviš...ja nemam osvečeny recept kedze este stale niesom tehotna, ale teraz si meriam teplotu aby som vedela či ovulaciu mam...a teraz sa sustredujem na chudnutie viac ako na plodenie....takže asi tak..najst si niečo čo zamestna tvoju mysel viac ako myslienka na to ze musim otehotniet...a kolko sa snazite?

mima1983
24. okt 2011

@adika89 ja mam presne ten isty problem, a cim dlhsie sa snazite tym asi horsie :-/ my tretí mesiac.... tiez sa snazim mysliet na ine veci.... i ked velakrat je to tazke

merryn
24. okt 2011

@mima1983 ahoj! no ako dneska? aky si mala den?

Ja som po nočnej...som rozbita, ale v pohode...dnes som si slubila steper 20minut tak ked ma prestane boliet hlava tak sa do toho pustim....
@janie80 a ty ako?

mima1983
24. okt 2011

@merryn ahoooj, no dnes ok.... mrcha nedorazila, stale to mini spinenie.... tak zajtra rano urcite robim test 🙂 priserne ma bolia krize, ja dnes stepper vynecham...

janie80
24. okt 2011

@merryn ahoj, mna uz nic neboli, tak sa mozem ist zajtra znovu dokatovat... 😀 odkedy mi doki zakazala rozculovat, tak aj migreny zmizli, tak sa vytesujem...

merryn
24. okt 2011

@mima1983 no znie to slubne!🙂))) ale nepredbehujeme situaciu...som zvedava, že čo zajtra...hned napiš...som nedočkava!!!!!! ja som dala steper ale len 15 minut...nevladzem...som po nočnej a nie celkom dobre vyspata, tak mozno zajtra🙂

mima1983
24. okt 2011

@merryn netreba to prehánat!!! 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre