Snažíme sa otehotnieť. Čo ešte zaberie okrem chudnutia?

krpcatko
3. sep 2007

Ahooojte všetky snažilky,

donedávna som si to nechcela priznať, ale s manželom sa už snažíme asi 3 rok a stále nič. Ja mám jeden dosť veľký problém. Prvú menštruáciu som dostala v 18 po tom čo som návštívila doktora a nasadil mi antikoncepciu. Po vysadení liekov na spustenie menštruačného cyklu som menštruáciu zasa nedostala. V tom období som mala aj problémy s nadváhou. Všetko sa teda priklanalo k tomu, že pokiaľ schudnem všetko sa napraví. Tak sa mi podarilo schudnúť ale nič z mojich problémov sa nezmenilo. Jednu výhodu to malo počas tej doby som si našla svoju lepšiu polovičku a zobrali sme sa. Od tej doby sa snažíme otehotnieť ale nedarí sa nám. Teta môjho manžela je gynekologička a tak mi spravila všetký testy a vraj je všetko v poriadku a pripravené na babatko. Ale nie je tomu tak. Už sa vyše 3 rokov snažíme a stále nič. Podarilo sa mi zasa dosť pribrať a prestala som sa aj hýbať. Chcela by som to zmeniť a tak som sa dočítala že je treba znížiť hmotnosť, prijímať viac vitamínov C a E a športovať. Ak viete ešte o niečom inom ako sa dočkať babanka dajte mi vedieť. Vopred veľké dík

keenfan
8. nov 2011

@merryn to hej 🙂 vidno ma uz z dialky 😀 ja si tiez myslim ze je lepsie mat menej, ono nevies kolko sa da v tehotenstve pribrat..a je lepsie mat menej ako viac, logika nepusti..ale dost bolo teorie podme na prax 🙂 🙂

merryn
8. nov 2011

@keenfan čo navrhuješ?🙂))) mna dnes čaká nočná, takže mam o zabavu postarane🙂))mala som ist na stepper ale celu noc pracujem tak sa dnes šetrim ale zajtra na neho vyskočim určite!🙂

keenfan
8. nov 2011

@merryn dneska? tak vidis, v nocnej budes mat asi pohyb, co? takze hotovo..a ja skusim odolat dnes na nakupe, ideme aj s drahym lebo doma nic, tak to bude skuska 😕 no a vecer 🤐 nezrat 😀

merryn
8. nov 2011

@keenfan niečo spapaj kym pojdete lebo to v hlade nakupovat, vieš,že nieje dobry napad....tak držim palce v odolavaní ...ale verim tomu žže odoláš a zvládneš to🙂 aj pri nakupovaní spališ nejake kalórie🙂 ja nemam namahavu veľmi nočnu ale hybem sa....takze zatial ti prajem pekny večer a ja sa iddem chystat....v nočnej sa mozno ozvem...papiky

keenfan
8. nov 2011

@merryn daco mini asi predsa hej..diky, potom sa ozvem ci som to zvladla.. 😀 inac obdiv-podla mna su nocne dost narocne, ja som davno bola na zopar brigadne a stacilo mi..ale lepsie ako nic, ja si hladam robotu a nedari sa...nic sa mi nedari, ja som taky nestastnik v poslednej dobe ☹ ale nech Ti nekazim naladu pred pracou...papik

merryn
8. nov 2011

@keenfan ahoj! hlasim sa z nočnej....no ti poviem, že je nočna naročna a hlavne na moj žaludok, lebo som hladna a veľmi nechcem v noci jesť...no ale dačo si stale dam lebo ani hladna zostať nemožem....moj organizmus si už zvykol na nočne...moj biorytmus je narušeny ale už si zvykol...no prezrad či si si niečo dala? a ked ano tak čo?🙂 pekny vecer

keenfan
9. nov 2011

@merryn ahoj, no ved prave aj kvoli tomuto, ze v noci pracujes a jest by sa nemalo v noci, ale zase nemozes byt hladna...celkovo to mas asi prehodene, sps cez den, pracujes v noci.. joj, dala ale len troska chipsov, viem ze nie dobre, ale fakt to bolo malo-taky maly sacok 😨 ale chute boli, ale musim sa drzat 🤐
pekny den a vela spanku 🙂

merryn
9. nov 2011

@keenfan ahoj! no ja som si v nočnej hladala ze čo by sa malo jest cez nočnu a akurat som jedla cukrik a čitam, že len nejedzte sladkosti🙂 tak som sa pousmiala...ale aspon ma to drzalo pri zmysloch...no neda sa to veľmi v noci obmedzovať....a hladna zas nemozem byt....
dnes som ale zhrešila zase, lebo som mala po nočnej strašne chut na sladke a neodolala som...dala som si keks!a vecer som sla na varene vino a tam som tiez zhrešila...proste dnes sa nemam čim chvalit, ale to vecsinou ponočnej mam take stavy...a tam to aj pisali ze ked telo je hladne duplom viac zjeme...a viac si pyta...no dnes to bolo presne o tom....joj ale slubujem sa polepšim....!pekny vecer!

merryn
10. nov 2011

@janie80 a ty ako? ako sa držiš? cvičiš?

@keenfan ahoj! no ako?

keenfan
10. nov 2011

@merryn ahojcek, chapem uplne Tvoje chute ,to by som aj ja mala keby som mala takto prehodeny biorytmus...ja dnes zatial ako tak,pijem zrovna kavu a vynimocne bez sladkosti,co je pre mna nepredstavitelna vec 😀 a drzim palce nech nepride mrcha, potom daj vediet. 🙂

merryn
10. nov 2011

@keenfan No a som pred mrchou, takže chute su....ale dufam, že nepride🙂som zvedava...teplotka sa drži tak uvidime...
ja mam kavičku za sebou...ja pijem vodu...pitny režim🙂 na nete mi vyšlo, žeby som mala za den vypiť 2,8litra vody...uf...to neviem či dam...2 litre dam ale nie vzdy...no uvidime🙂))))

janie80
10. nov 2011

@merryn ahoj, drzim sa, cvicim... mm je spokojny, ze vraj to uz vidno... ale myslim, ze ma len chce povzbudit... 😉 myslim, ze po minulom nekonecnom anovulaku aj vajecniky zacali pracovat... citim ich uz od mrchy... tak dufam, ze aj ovulovat budem tento mesiac... 😅

merryn
10. nov 2011

@janie80 to je super! stale chodiš na step aerobic? a vahovo to vidno? alebo v cm? to je super, že sa vaječniky rozhybali...tento cyklus ti to už musí vyjsť.-))))

janie80
10. nov 2011

@merryn juj, dakujem... bodaj by si mala pravdu... ale uz nejako neverim, ze by to mohlo vyjst... po tolkych placoch som pripravena na dalsiu mrchu... aj ked na 10DC este sance su... 😅 na vahe som stala naposledy pred tyzdnom, ked este nic nebolo vidno... a v cm... neviem... ale rifle sa mi uz obliekaju trochu lahsie... 😀

merryn
10. nov 2011

@janie80 vzdy treba veriť....triezvo ale treba...ja verim tomu, že sa to niekedy podari a nevzdam sa toho....je to moj sen a sny si treba plniť.-)
takze na vahe nič? ja som sa v poslednych dnoch zlajdačila...a musim to napraviť....musim!!!

janie80
10. nov 2011

@merryn tiez verim tomu, ze to raz pride a nevzdam to... ale kedze uz rok sa len mordujeme a nadejame, tak som pripravena, ze to zase raz nemusi vyjst... ale nevadi, mam uzasneho muzicka a zatial si musime vystacit sami... ved kym postavime domcek, babo urcite bude... 😉
drzim palce v napravovani... ono sa to niekedy inac ani neda... ja som tiez vcera zjedla keksik... po dlllllhej dobe, ale neodolala som... ale zase, strasne sa dnes tesim do telocvice, tak to napravim... 😉 mozno sa odvazim postavit sa na vahu zajtra rano... ale mam strach, ze tam bude zase tych hrozitanskych 85 kil... 😠

merryn
10. nov 2011

@janie80 presne tak ako vraviš....raz sa to musi podariť.-)
no ja mam menej🙂84,6🙂))))a stoji to a ani sa vaziť nebudem lebo teraz pred mrchou to nieje dobry napad..🙂
prajem pekne a prijemné cvičenie dnes🙂

zuziklc29
10. nov 2011

baby chudnut je jedna vec ibaze vec sa ma v tom,ze sa to neda stale,hlavne ked vam davaju v kuse hormony.clostal,duphaston a kila idu . . . . .a ja mam anovulaciu.menstruacia sama od seba nepride tak sa davaju olejove vyvolavacky. . . .ma z vas niektora taky isty problem ako ja a uz sa jej podarilo otehotniet? ja neviem ci si zacnem kupovat vitaminy alebo co . . . . . ☹ uz som zufala . . . . .

keenfan
10. nov 2011

@merryn no ja by som mala tiez vela vody pit, myslim ze tak nejak ako Ty..teraz poslednu dobu pojem menej, predtym som pila vela vody, ale teraz mi to tak nejde, zas ale pijem aj caj casto aj dvakrat denne, takze tekutin mam dost, problem u mna je skor v tom sladkom a pecive 😅

janie80
10. nov 2011

@zuziklc29 ono mozno nejde ani tak o chudnutie, ako o kondiciu organizmu... trosku pevnejsie svaly (nie masielko 😀 ) a lepsia kondicka su len pozitivom... ja som napr. zacala cvicit cca pred rokom a pol... nejako extremne som neschudla, lebo nemam taku postavu, ale bola som pevnejsia, citila som sa lepsie... a otehotnela som na prvy sup... potom som cvicit prestala, lebo som hrozne prechladla, potom potratila, potom dalsie zdravotne problemy, potom, potom... a stale nejake vyhovorky, preco este nie... 😅 tak som si povedala, ze uz za ten super pocit to stoji... unavena, takmer mrtva, hrozne spotena, vycerpana, totalne trasuce sa nohy, vidina neskutocnej svalovice... ale hlava vyvetrana od vsetkych stresov... a stastna a hrda na seba, ze som sa prekonala a sla som do toho... za ten pocit to stoji... a potom, ked mi mm pri kazdej prilezitosti povie, ze uz je to vidno (aj ked myslim, ze este nic nevidno, len ma chce povzbudit a podporit) je len prijemny bonus... 😉

zuziklc29
10. nov 2011

@janie80 no ja som schudla 15kg za osem mesiacov.kazdy den bicykel a 100 brusakov.viem,ze cvicenie je super ale je lepsie ked mas niekoho.ja som zacala cvicit na svihadle pretoze ja osm nachylna a hned prechladnem.takze skacem a robim zle susedom 😀 no a je dobre jest vela zeleninky . . . . . . uvidim ake to bude ale dam sa s vami kocky do toho . . . . . .ved uz na chladnicke mam napisane cica nezer 😀 ale mne staci pohar vody a kila su na mne

janie80
10. nov 2011

@zuziklc29 ja tiez vravim, ze ja sa na jedlo len pozriem a uz priberam... 😀
neboj, tiez som na to sama... chodila som s kolegynou, ktoru prelozili do ineho mesta a ostala som na tu moju pevnu volu sama... ale o to viac som na seba hrda, ked tam idem... 😉 a cez MK mam kamosky "snazilky cvicilky" 😀 a spolu to zvladneme... 😉

merryn
10. nov 2011

@janie80 ja som z dediny a tu take možnosti na cvičenie niesu ale už začalo u nas jedna precvičovať tak v pondelok idem na to....musim....a ked vidim kolko zien tam skače tak ma to nabudi, lebo viem, že v tom niesom sama....🙂a presne ako vraviš, ono to tak povzbudi🙂ked si to niekto všimne....až rastiem🙂
@zuziklc29 krasne! 15kg!!! to je super!!!! vitaj medzi nami...dufam, že sa budeš povzbudzovať s nami na MK...lebo ja tu vzdy naberiem tolko pozitivneho a tolko sily, že až...🙂

Ja dnes niesom podla pravidiel...nejako sa nemozem zmestit do koze ale to je asi tymi hormonami, lebo mam stale chut na niečo...a už nechcem večerať, tak som si spravila kakauko a cmurkam🙂

zuziklc29
10. nov 2011

@janie80
@merryn dakujem ze ste ma prijali medzi seba.No ja sa zatial drzim len vec je v tom,ze ja mam tazke kosti 😉 ale tak svihadlo je super.Musim sa donutit vypit viac vody.Najhorsie je,ze mam nepravidelnu stravu.niekedy sa pristihnem,ze na ranajky dam termix.potom kava,dalej si dam na obed spagethy a vecer sem tam klbasku 😉 muzik je masiar a robi juuuj dobre klbasy.ale tak toto nejem stale.mam dni ked nestiham ani cigaretu.Ved rano rychlo kava,cez den si dam jablko a vecr rozmyslam,ze preco ma boli hlava a potom si buchnem do cela rukou a poviem . . . marnost ved ja som nejedla 😀 no a potom si dam co najdem alebo salka caju a celu noc mam nocnu 😀 napisala som jeziskovi,ze v tescu je v akcii ten stroj,tak som zvedava,ze ci mi to donesie.ale ak nie tak budem zlaaaaa 😠 ha ha ha

merryn
10. nov 2011

@zuziklc29 a to je najhorsie, nepravidelna strava...ja som tak isto jedla...a je to viac na škodu ako na užitok...ale uz asi dva mesiace sa snazim pravidelne jest aspon približne..nieje to na hodinu presne ale snazim sa si dať 5jedal denne....a zatial to zaberalo...sice pomaly ale isto som dala 3kg dole..je to malo...ale robia mi radosť🙂 a chcem ist dalej a zhodiť viac...dokonca 4kg do vianoc...či sa mi to podari neviem ale fandim si🙂 a aky stroj chces?

zuziklc29
10. nov 2011

@merryn ja som prestala jest uplne pecivo.chlieb ked zacitim a vidim juuuj mam chut ale musim ist prec . . . . .a teraz ked som si dala kusok ze som zhresila,tak mi uz bolo zle.Zaludok nejak strajkoval 😒 akoze dost zaujimave,takze ja osm uplne dala prec alkohjol,chlieb . .ibaze teraz hormony ☹ jaaaj tazko bude

merryn
10. nov 2011

@zuziklc29 ja som tiez prestala jest pečivo...asi tri mesiace ale potom sme sli na dovolenku a tam som ho znova začala jest a znova nemozem nabehnut ale nejem ho až tak vela...jeden kus denne nie viac...teda snažim sa niekedy mi to nevyjde...🙂 myslim ze dosť zeleniny aj ovocia jem...len ten pohyb je horsi, lebo nie vzdy mi vyjde cvicenie na steperi....alebo tak....a ty aky to stroj chces????

janie80
10. nov 2011

@zuziklc29 mne endokrinologicka nakazala jest 4x denne male porcie... a ak to nejde 4x, tak aspon 3, ale fakt je tam dolezita ta pravidelnost... jasne, ze nie vzdy to ide, ale aspon ta snaha sa ceni... a potom vycitky... 😀
@merryn pecivo zboznujem... hlavne biele... 😀 ale uz dva tyzdne som sa ho ani nedotkla... mm mi kupuje celozrne alebo slnecnicove... to je tiez super 😀

merryn
11. nov 2011

@janie80 ja tiez som prešla na celozrne....snazim sa čo najmenej jest pečivo....ale niekedy som taka hladna, že jedine to mam po ruke, čo ma zasyti...ale polepšim sa🙂
Dnes mam dostať mrchu, no zatial nič, a teplotka neklesla....dufam, ze ma to len moje telo nenatahuje a že budem sklamana....no uvidime....

janie80
11. nov 2011

@merryn nevravi sa "MAM" dostat mrchu, ale "dnes NECAKAM" mrchu... 😀 😀 😀 drzim palce... 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre