Snažíme sa otehotnieť. Čo ešte zaberie okrem chudnutia?

krpcatko
3. sep 2007

Ahooojte všetky snažilky,

donedávna som si to nechcela priznať, ale s manželom sa už snažíme asi 3 rok a stále nič. Ja mám jeden dosť veľký problém. Prvú menštruáciu som dostala v 18 po tom čo som návštívila doktora a nasadil mi antikoncepciu. Po vysadení liekov na spustenie menštruačného cyklu som menštruáciu zasa nedostala. V tom období som mala aj problémy s nadváhou. Všetko sa teda priklanalo k tomu, že pokiaľ schudnem všetko sa napraví. Tak sa mi podarilo schudnúť ale nič z mojich problémov sa nezmenilo. Jednu výhodu to malo počas tej doby som si našla svoju lepšiu polovičku a zobrali sme sa. Od tej doby sa snažíme otehotnieť ale nedarí sa nám. Teta môjho manžela je gynekologička a tak mi spravila všetký testy a vraj je všetko v poriadku a pripravené na babatko. Ale nie je tomu tak. Už sa vyše 3 rokov snažíme a stále nič. Podarilo sa mi zasa dosť pribrať a prestala som sa aj hýbať. Chcela by som to zmeniť a tak som sa dočítala že je treba znížiť hmotnosť, prijímať viac vitamínov C a E a športovať. Ak viete ešte o niečom inom ako sa dočkať babanka dajte mi vedieť. Vopred veľké dík

zuziklc29
13. nov 2011

@janie80 to je na tyzden . .mas tam kuracie prsia napriklad,uhorkovy salat ale tak ze kuracie prsia robis len na prirodno . .ziadny olej,mast nic . .len trochu masla na panvicu . .trosilinku soli,korenia . . . .potom napriklad das ananas a biely jogurt je na veceru.alebo mas salat a jablcny ocot.denne dva litre vypit . .kazdy den zihlavovy caj na pracistenie krvi a dobre je to aj na plet . inak ty si chuda tak co chces tak velmi chudnut? anorexia uz nie je v mode . . . . . .si pekna tak neprehanaj a chudnutie nechaj na tie co to potrebuju :D

merryn
14. nov 2011

@janie80 @zuziklc29 @gelinka75 @keenfan dievčata ako ste sa tu rozpisali....ja v poslednej dobe zanedbavam stepper...chudatko opočiva v rohu pod mojimi taškami a somarinami....moju hlavu zamestnava moje meškanie ktore nebude tehotenstvo ale len nejaka chyba v programe...☹test negativny po 4dnoch meškania ani len dušik....to hovori za všetko...počkam este a uvidim čo bude a ked sa nedostavi, tak idem k Dr. a ked sa dostavy takk pojdem potom po ms...som s toho troška na nervy ale musim sa skonsolidovať...dnes večer mam isť cvičiť ale som nechcela lebo neviem na čom som ale myslim ze moje podvedomie vie na čom som tak neni dovod necvičiť...tak uvidime ako dnes stihnem...ale musim sa polepšiť a isť dalej....

keenfan
14. nov 2011

@merryn ale tak este nezufaj, ani testy nie su vsemozne a moze to byt tehotenstvo, len sa to nezobrazilo na teste, koniec koncov dolezita je krv a nie daky papierik. 😀 ..takze este by som tomu verila 🙂 Napokon budes mudrejsia asi po navsteve dr. Drzim palciaky 😉

gelinka75
14. nov 2011

@merryn nadej je vzdy, musis verit a vies cca kedy si mala ovulku? lebo to by ti bolo trocha jasnejsie

merryn
14. nov 2011

@keenfan asi troška počkam a ked, tak sa toho tyzdna alebo začiatkom dalsieho tyzdna pojdem k dokymu...uvidim...necham si to prejst hlavou....
@gelinka75 no ja si prvy mesiac meriam teplotu...31.10 sa mi zvyšila teplota na 37 a od vtedy mi troška skakala ale držala sa vysoko...dnes som namerala 36.93...včera som mala 37,01...som zmetena z toho....

gelinka75
14. nov 2011

@merryn ak si mala ovulku 30.10. tak mrcha moze dojst do 16 dni, tak este vydrz, ak budu teploty hore 18 dni a mrcha nikde, je velmi pravdepodobne ze si tehotna, ale toasi vies 😀 dnes si mala pokles, tak je mozne, ze to klesa 😖

merryn
14. nov 2011

@gelinka75 uffff....no ja veľmi este tej bazalnej teplote nerozumiem....boze čiže ovulaci je den pred vysttupenim teploty?

gelinka75
14. nov 2011

@merryn ano, lebo ked sa uvolni vajicko tak sa zacne produkovat progesteron, ktory zvysi teplotu, takze den predtym pravdepodobne prebehla ovulacia

merryn
14. nov 2011

@gelinka75 vzdy sa tu niečo nove naučim...fakt, napriklad toto som nevedela...myslela som si ze ked stupne teplota vtedy je ovulacia...joj ta ja som truba🙂no uvidime

gelinka75
14. nov 2011

@merryn nie si truba, ja tiez sa ucim postupne, co precitam a co baby pisu 😉 tak teraz uz vies..ucime sa poznat nase telo, snad to bude na nieco dobre..a dockame sa 😀

merryn
14. nov 2011

@gelinka75 veru...ja tu tiez nazbieram vela informacii, ktore som ani netušila...tak zostava mi len počkat a uvidime čo sa udeje...či bude zajtra nižšia teplota alebo čo....nemam rada take čakanie....ked neviem na čom som...joj

gelinka75
14. nov 2011

@merryn vies ono ta zaruka nie je aj ked mas vyssiu teplotu, mne sa v sobotu stale drzala na 37,2 a na obed uz som mala mrchu..tie hormony su niekedy nevyspytatelne..nic ine ti neostava iba cakat, ja teraz tiez cakam na dalsiu ovu 😀

zuziklc29
14. nov 2011

@merryn hlavu hore . . . .stepper ti neodskace ved to nie je skokan 😀 nesmies na niektore veci mysliet az tak intenzivne . . .ja chcem tiez velmi babo ibaze uz na to nemyslim az tak . .aj tak moj muz je v rakusku a vidime sa tri dni do mesiaca . . . . .netrap sa ja viem,ze je to blbe ale nejedla si citron v poslednej dobe?lebo ja som jedla a zabudla ze mi ma prist matoha cervena . . . .a mesiac nic,isla ku lekarovi pichol injekciu a hotovo . . . . 😀 na vianoce to bude. . . . .a tehotensky test si date pod stromcek . . . . . 😉

keenfan
14. nov 2011

@zuziklc29 ahoj, a muz aspon chodi vtedy ked ma? 😀 ze ci sa da aj trafit ked sa vidite tak malo..ale mozno to u vas bude skor ako ked sa ini snazia neustale 🙂

merryn
14. nov 2011

@gelinka75 zistila som🙂 skoda, ze všekko nieje tak ako ma ale ze kazda vec ma svoje alternativi...
@zuziklc29 nie citron som nejedla...ja tiez dufam ze to bude maly santa claus🙂 ved uvidime...akoze teraz to beriem viac z rezervou ako som to brala pred tym...kazdy mesiac som bola s toho na kašu ale teraz aj tento mesiac som sa nad tym až tak nezamyslala ani nestresovala...len keby uz dosla ta mrcha ze sa ideme snažiť dalej...nerada stracam čas....a dnes ma potešilo jedno, ked som sa postavila na vahu a za tyzden aspon pol kg dole...toto mi zdvihlo naladu🙂

zuziklc29
14. nov 2011

@keenfan tak toto mi tvrdi vela ludi 😉 dufam,ze sa podari . . .teraz isiel prvykrat . . . . .tak zatial neviem kedy mam ten D den . . . .

zuziklc29
14. nov 2011

@merryn no tak aspon nieco . . . .ked neprsi aspon kvapka sa vravi 😀 neboj maly santa bude . . . .ozaj ved sa milujte len tak . . . . . .ja osm nedavno,kym sa moj muzik sprchoval.pripravila sviecky,slahacku a len tak sme si uzivali jeden druheho bez toho aby sme premyslali ci mam alebo nemam ovulaciu . . . . .ved dieta sa ma urobit z lasky a nie,ako to mam napisane v diariku 😉 tak kocky a dajte si aj za mna . .ja az v decembri . . . . 😠 sakra

keenfan
14. nov 2011

@zuziklc29 uvidis alebo ako ja vravim budes vidiet 😉 mozno sa podari fakt na prvy sup 🙂 a preco az v decembri?

zuziklc29
14. nov 2011

@keenfan no lebo ja idem vo stvrtok do rakuska na dva tyzdne a muzik pride v piatok . . .takze tri tyzdne a mame tu december ☹

keenfan
14. nov 2011

@zuziklc29 ahaa..a tak mozno sa podari k Vianociam, to by bol krasny darcek 🙂 takemu by som sa ani ja nebranila 🙂

merryn
14. nov 2011

@keenfan veru....bol by ten najkrajši darček na svete...🙂

keenfan
15. nov 2011

@merryn ahojky...tak co, nieco nove? Neskusis este testnut?

merryn
15. nov 2011

@keenfan @zuziklc29 @gelinka75 No, teplota znova 37,06.....uz som si posledny test dnes robila....negativny samzrejme...takze už viac ani netestujem...škoda testov☹ už to budem riešiť len z lekarom...možno zajtra pojdem....nech nestracam čas🙂nie?

gelinka75
15. nov 2011

@merryn a ktory si DC? jasne asi skoda testov, nech sa ti kukne lekar co je vo veci

merryn
15. nov 2011

@gelinka75 34DC...asi zajtra pojdem ked dnes nič...lebo ma tak boli brucho a podvozok, ze konec...mozno dnes dojde...☹

ivuss01
15. nov 2011

@zuziklc29 ahoj, taka hlupa otazka, aky ma vplyv citron na cyklus? 😕 😕 dakujem 😉

zuziklc29
15. nov 2011

@keenfan jaaaaj dnes som zhresila . . . . .akoze termix na ranajky ☹ to by boli krasne vianoce . .len to je pruser lebo vianoce som v rakusku . . . ☹

zuziklc29
15. nov 2011

@ivuss01 citron je kyselina . . . .a ta posuva cyklus . . . .to mas ako aj s vinom.ked si das citron alebo teda stavu tak sa ti posunie menzes

zuziklc29
15. nov 2011

@merryn cim skor to treba riesit . . .. . .test si kup len ked ta zacnu boliet prsia . . taky divny tlak ked budes mat . . .a uvidis ani sa nenazdas a budu dve caaaaaaarky 😀 a maly drobec sa narodi v auguste . . . .. to bude lev 😅

merryn
15. nov 2011

@zuziklc29 Dobre dievčata počuvnem vás, zajtra sa ide k dokymu....dnes idem do nočnej a nechcem byt v časovom strese, tak sa zajtra vyspinkam a poobede pojdem....bezpodmienečne....nech sa už veci pohnu...🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre