Snažíme sa otehotnieť. Čo ešte zaberie okrem chudnutia?

krpcatko
3. sep 2007

Ahooojte všetky snažilky,

donedávna som si to nechcela priznať, ale s manželom sa už snažíme asi 3 rok a stále nič. Ja mám jeden dosť veľký problém. Prvú menštruáciu som dostala v 18 po tom čo som návštívila doktora a nasadil mi antikoncepciu. Po vysadení liekov na spustenie menštruačného cyklu som menštruáciu zasa nedostala. V tom období som mala aj problémy s nadváhou. Všetko sa teda priklanalo k tomu, že pokiaľ schudnem všetko sa napraví. Tak sa mi podarilo schudnúť ale nič z mojich problémov sa nezmenilo. Jednu výhodu to malo počas tej doby som si našla svoju lepšiu polovičku a zobrali sme sa. Od tej doby sa snažíme otehotnieť ale nedarí sa nám. Teta môjho manžela je gynekologička a tak mi spravila všetký testy a vraj je všetko v poriadku a pripravené na babatko. Ale nie je tomu tak. Už sa vyše 3 rokov snažíme a stále nič. Podarilo sa mi zasa dosť pribrať a prestala som sa aj hýbať. Chcela by som to zmeniť a tak som sa dočítala že je treba znížiť hmotnosť, prijímať viac vitamínov C a E a športovať. Ak viete ešte o niečom inom ako sa dočkať babanka dajte mi vedieť. Vopred veľké dík

zuziq
1. dec 2011

ahojte, tak ja sa asi opat ku vam vratim onedlho ☹ zial vyzera to na anaembryolu. Buduci tyzden idem na poslednu kontrolu ale neverim, ze sa nieco zmeni, kedze som bola tento tyzden uz v 7tt+5 a stale nebolo vidiet babo iba rastuci gestacny vacok 😢

kikaneu
1. dec 2011

@zuziq och, to mi je ľúto ☹ ....ale ešte skús veriť, možno sa to ešte zmení, hm....hlavu hore

keenfan
1. dec 2011

@merryn ahojky, ja dnes ok, bola som u zubara, zalepil mi tu korunku tak som happy ze som nemusela ist domov kvoli tomu. inak nic extra, dufala som ze potom uz nebudem jest ale tak pre mna je jedlo velky priatel a tazko sa mi s nim nepriateli 😀
@kikaneu diky za info pozriem na nete co to zac

merryn
1. dec 2011

@kikaneu super! si šikovna...necvič ked si najedena mala by si aspon hodinu po jedle....ja mam telocvik v robote dnes...nabeham kilometre...škoda ze moje telo je uz na to zvyknute a nebere to ako spalovanie...nech uz je rano ze idem spat a do roboty az v pondelok...jupiii oddychnem si konečne...🙂

merryn
1. dec 2011

@keenfan a bolelo???🙂)) dufam ze nie...a ze vydrži už viacej ako ta predošla🙂 pre mna je jedlo tiez velky kamarat a tažko sa odmieta ale nazim si vypestovať k nemu odstup🙂

keenfan
2. dec 2011

@merryn ahoj, nebolelo,to bolo nic..ked sa odhodlam a dam si ostatne veci urobit tak to este len bude bolest :-/
super,tak mas vikend na oddychovanie,fajn,ze? my budeme asi doma,cakame na vyplatu co dojde az dalsi tyzden takze musime vydrzat..nakupujes uz darceky na Vianoce? pekny dnik 🙂

merryn
2. dec 2011

@keenfan
@kikaneu ahojte dievčata...ja som super vyspata...a este si hoviem v postelke....uz som aj papala takze som spokojna...uz len počkať na manželička nech pride z robotky a dame si kavičku....a vy ako dnes?

kikaneu
2. dec 2011

@merryn ja som si až teraz saadla, upratovala som 🙂 tak sa vytešujem, že o chvíľu si dám večeru (ryžu s mliekom) a potom zas oddych a snáď sa mi neskôr podarí aj bicyklovať 🙂

merryn
2. dec 2011

@kikaneu mnam ryzu s mliekom! to mam rada!
mne uz manzelik prisiel, tak sme sa dnes rozhodli dať si varene vinko🙂 takze dneska romantikuš🙂)))

kikaneu
2. dec 2011

@merryn hmmm, to nie je zlý nápad 🙂 navrhnem aj môjmu 🙂

merryn
2. dec 2011

@kikaneu určite narhni....ja uz sa tešim...trocha relax, oddych...romantika...🙂

kikaneu
2. dec 2011

@merryn tak, tak 🙂 no idem na tú večeru 🙂 zatiaľ pa

merryn
3. dec 2011

@kikaneu
@keenfan ahojte dievčata! ako sa mate? no ja dnes upratane...som zo sebou spokojna🙂 už idem len oddychovať a dnes som sa rozhodla ze ideme sa čľapkať.troška poplavať a hlavne oddychnut si...zresetovať...zahajili sme dalsie kolo snazilkovania tak si to ideme vychutnavat a spríjemnovať...🙂a čo vy dnes?

keenfan
3. dec 2011

@merryn ahoj, wau to mas super program, ja uz som sa takto nekupala ani nepamatam..my sme boli s tatkom na futbale ho pozriet, mozno este pojdeme pozriet na vianocne trhy,alebo zajtra.. tak budete mat romantiku,co? ja mam dostat mrchu takze romantika jak delo 😀

merryn
3. dec 2011

@keenfan no ja som velmi nerada chodila niekam plavat ale po dovolenke som prelomila barieru a strach vidiet sa v plavkach a hlavne sa ukazovat druhym ludom, tak som sa rozhodla ze ked mame volny vikend tak ho chcem vyuziť...🙂 lebo vecsinou volne dni prelenosim prelezime a potom som nervna ze som zabila čas a ze som to nevyuzila lepsie...

zuziklc29
3. dec 2011

@keenfan krasny vecer.No ako ste sa mi mali? 😉

zuziklc29
3. dec 2011

@merryn Ajoooooj . . no uz som sa vam vratila . .kde sme to kocenky prestali? 😉

merryn
3. dec 2011

@zuziklc29 ahooooj! vitaj!!! ako bolo????referuj....no v skratke ja začinam dalšie kolo snazilkovania a s chudnutim je to pomaly a isto....pol kg menej mam....aj z toho som happy...🙂))) dnes večer sa chystame na večerne plávanie tak ideme relaxovat🙂

zuziklc29
3. dec 2011

@sepi prajem ti nech sa vam podari . . . .a potom daj vediet ze ako si dopadla 😀 ja som zvedavaaaaa . . . . .xi xi

zuziklc29
3. dec 2011

@merryn ja som pribrala . . . .lekar mi dal duphaston a clostal . .tak ked aj nic nejem smolu mam . . . . .ale davam sa dokopy lebo ma caka operacia . .davam si kocenky silikony 😉

l_e_n_o_c_k_a
3. dec 2011

aj ja by som potrebovala schudnut, myslite ze nam to pomože počať?

kikaneu
3. dec 2011

@merryn ahoj, tak my sme na víkende u svokrovcov, boli sme na vianočných nákupoch, tak už máme všetky darčeky a máme už pokoj 🙂 dnes som necvičila, tu nie sú podmienky 🙂 tak sa teším, že zajtra večer budem bicyklovať 🙂

merryn
4. dec 2011

@zuziklc29 silikony???waaaaw...tak držim palce aby s to všetko vyšlo a by si bola spokojna...
@l_e_n_o_c_k_a ja si mysim , že všetko čo robiš pre svoje telo mu pomoze a všetko sa zlepši, všetky jeho pochody🙂
@kikaneu tak ty si šikovna! ja este nema absolutne nič...a ani neviem kedy sa k tomu dostanem...dobre by bolo teraz, lebo potom bude milion ludi...a budem nervozna ze nemam nič čo som chcela....
No dievčata ja včera vyčlapkana vybublinkovana maximalne...velmi dobre bolo a nemala som ani pocit zly v plavkach...kašlala som na všetkych čo si myslia...paradne bolo, potom sme zašli na večeru, potom este u nas na vinko a prisli sme domov o jednej v noci! šly sme spať o tretej🙂)) a rano som sa ani nezobudila na budik, že tepltoku merat...takže dnes neodmerana...ale nevadi....ani som nemerala lebo som sa zobudila az o jedenastej...dnes rodinna akcia, to bude zase...všetky tie lakotinky ale vydržim lebo som aj včera odolala a miesto pizze som si dala rukolovy šalat! a som spokojna zo sebou a aj ma to uspokojilo...takze sa potom niekedy priebežne ozvem....peknu nedelu prajem!

kacena85
4. dec 2011

ahojte baby, pripajam sa k vam, ja sa tiez snazim s priatelom o babo, zial tento rok vo feb. som potratila v 6tt, prestalo byt srdiecko, bola som na cisteni, odvtedy mam len same problemy, nedostala som odvtedy vobec menstruciu, dr mi daval injekcie, potom mi nasadil antikon. na upravu hormonov, najnovsie ma povedal ze musim ist na hysteroskopiu aby sa zvnutra pozreli ci tam nemam zrasty.fnuk.bola som sa objednat v nemocnici na zakrok a dr mi hovori, ze ci som mala krv v maternici ked som mala mat teoreticky menzes, vravim mu ze nie, dr tam nic nevidel, tak ze tam asi tazko budem mat zrasty.ze je to uplne zbytocny zakrok, dosli mi aj vysledky z hormo. testov, mam vysoky testosteron a nizky progesteron, tak to je problem. dr mi nedal nic na upravu, ze uvidime po zakroku. objednali ma na februar, ale sak to su este dva mesiace.a my sa tak snazime a neviem ci to ma vyznam.neviete nieco poradit na zlepsenie hormonov. ocividne mam zevraj problem s funkciou vajecnikov ale nikto mi nic na to nedal. ☹

zuziklc29
4. dec 2011

@merryn dakujeeeeeem si mila . . . . . .u nas sa babatko trochu odklada o rok ☹

zuziklc29
4. dec 2011

@kacena85 vitaj kocka medzi nami,.ja som mala ten isty problem co ty.lekar mi dal duphaston a clostal.injekcie na vyvolavacku.moje vajce nevie nejak dozriet a preto mam anovulaciu,to je to,ze nemam ovulaciu a preto nemam menstruaciu bez liekov.Lekar by sa mal snazit a nie este cakat dva mesiace.prepac za uprimnost.Ja som zmenila lekara a tento vzdy ked tam pride mi berie ster z maternice a sono.bavi sa so mnou otvorene a konecne sa nieco so mnou deje.

kacena85
4. dec 2011

@zuziklc29 ahoj dakujem za uprimnost, ja som menila dr po potrate vo februari, k tomuto chodia zname a max spokojne, aj mali problem otehotniet a teraz jedna tehula druha ma rocneho chlapca, ja fakt neviem. nebavi ma len behat od jedneho k druhemu, inak duphaston mam doma este od tehu, dal mi ho dr predtym ako som potratila, myslis ze ho mozem zacat brat?ci uskodit nemoze?

janie80
4. dec 2011

ahojte kocky, ako sa mate? dlho som tu nebola... 😔 co je nove?
ja sa priznam, ze tento tyzdem som cvicit nebola, lebo mi bolo zle... tajne som dufaka, ze tehu zle, ale nic z toho... v piatok prisla mrcha... 😠 ☹ asponze je poriadne silna, ako bola naposledy pred potratom... takze mozno aj to je dobre znamenie, ze sa davam do poriadku... mm ide vo sttvrok na spg, tak uvidime, ci nebudeme musiet riesit aj jeho... 😕 😅

keenfan
4. dec 2011

@zuziklc29 ahojcek, ako bolo? A drzim palcek aj ja, konecne rozhodnutie? Mam kamosku ktore tiez chcela, ale potom si to rozmyslela a nesla..
@l_e_n_o_c_k_a ahoj 🙂
@kacena85 ahoj a drzim palcek
@janie80 😒 skoda ze dosla...aj ja cakam, asi zajtra 😠 drzim palce nech je vsetko ok

janie80
4. dec 2011

@keenfan ja sa celkom tesim z mojho cyklu, lebo bol iba 31 dnovy, ovu na 17DC, LF mala 14 dni... no nadhera... minuly cyklus bol 49 dnovy bez ovu a tri predtym bola ovu na 26-27DC a mrcha na 40.den... tak vcelku dobre spravy, ale v piatok to utecha nebola, ked som zbadala tu znizenu teplotu a potom cervenu...
a ty cakas, alebo necakas? 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre