Snažíme sa otehotnieť. Čo ešte zaberie okrem chudnutia?

krpcatko
3. sep 2007

Ahooojte všetky snažilky,

donedávna som si to nechcela priznať, ale s manželom sa už snažíme asi 3 rok a stále nič. Ja mám jeden dosť veľký problém. Prvú menštruáciu som dostala v 18 po tom čo som návštívila doktora a nasadil mi antikoncepciu. Po vysadení liekov na spustenie menštruačného cyklu som menštruáciu zasa nedostala. V tom období som mala aj problémy s nadváhou. Všetko sa teda priklanalo k tomu, že pokiaľ schudnem všetko sa napraví. Tak sa mi podarilo schudnúť ale nič z mojich problémov sa nezmenilo. Jednu výhodu to malo počas tej doby som si našla svoju lepšiu polovičku a zobrali sme sa. Od tej doby sa snažíme otehotnieť ale nedarí sa nám. Teta môjho manžela je gynekologička a tak mi spravila všetký testy a vraj je všetko v poriadku a pripravené na babatko. Ale nie je tomu tak. Už sa vyše 3 rokov snažíme a stále nič. Podarilo sa mi zasa dosť pribrať a prestala som sa aj hýbať. Chcela by som to zmeniť a tak som sa dočítala že je treba znížiť hmotnosť, prijímať viac vitamínov C a E a športovať. Ak viete ešte o niečom inom ako sa dočkať babanka dajte mi vedieť. Vopred veľké dík

sussi29
6. dec 2011

@sarafortuna ďakujem 😉 v týchto "veciach" sa až tak veľmi nevyznám, nikdy som totiž svoje telo až tak nepozorovala, až teraz, keď chceme dieťatko 😉 ako dlho vydržia potvorky čakať? niekde som čítala, že aj 3-4 dni, je to pravda?

sarafortuna
6. dec 2011

@sussi29 , ak sú v dobrom prostredí a sú zdravé a životaschopné, tak áno. Poznám kočky čo otehotneli aj napriek tomu, že sa snažili občas a sexík mali 3 dni pred ovu 😉 . Preto netreba panikáriť - ak to má vyjsť, tak to vyjde. Je to v rukách Pána boha alebo kto to tu vôbec riadi 🙂 .pa

sussi29
6. dec 2011

@sarafortuna 😀 pekné zakončenie, vďaka za debatu 😉

skaredekacatko
6. dec 2011

ahojte tak ani ja sa nevyznám v tých veciach, až tak začala som sa intenzívne zaujímať až teraz ten to mesiac, uvidím koľko mesiacov mi to bude trvať dnes som si kúpila aj ovulačný test ale ten na viacnásobné použitie

kacena85
6. dec 2011

@zuziklc29 ahoj, no dnes som bola opat u gynek, pichol mi opat nospu na bolest, podla mna tie caje super pomozu, zahreju z vnutra a je to isto lepsie ako keby pijem vodu. aspon ked nic tak ten pocit, ze nieo pre to robim a prijemne zahreju 🙂hadam to uz prejde, dnes doobeda strasne bolesti ale pak som dala aj tabletky aj litre caju a je to o polovocu lepsie, priatel musel ist do prace skoda 🙂
veru stara sa vzorne, ale ked on mal nehodu v marci tak to som mala aj ja co robit tak teraz je to vzdy take vzajomne. doteraz ma aj on po havarii zdrav. problemy tak sme ako dvaja invalidi 🙂

merryn
6. dec 2011

@sarafortuna ale ved nevadi...stale sa ide dalej! aj s neuspechom sa prid pochvalit...ved nato sme tu aby sme ta povzbudili🙂
Ja som už v praci...zatial to vizera na klud...no nechcem to zakriknut...uvidime....🙂

zuziklc29
7. dec 2011

@kacena85 je to mile . . . . dolezite je mat vedla seba niekoho komu mozes verit a koho sa da opriet. . . . .vezmite aj mna do spolku ja uz tiez invalid 😉

kacena85
7. dec 2011

@zuziklc29 nooo mozme zalozit klub mladych invalidov 🙂)), je to veru mile velmi, mi vravi, ze to co som ja behala okolo neho pol roka mi velmi rad vrati 🙂 ale ze chora nemusim byt.dnes som dostala zakaz od neho vychadzat z postele, ledva na wcko ma pusti heheh ale nie...len vcera som uz umierala od nudy taksom navarila fuuu to bolo kriku heh som sa smiala ze jak male decko sa citim.zajtra idem poobede liecitelke pri prievidzu tak sa na vsetko popytam aj priatel ma po nehode platnicku v krku a vecer ho to dost bolieva tak sa spyta aj on ked tam uz budeme cakat.
takze dnes oddych a lenosenie a to ma caka az do pondelka hmmmmusim si nejaku cinnost vymyslet, telka ma nebavi cely den.musim nejaku knizku vylovit...

kikaneu
7. dec 2011

@merryn ahoj 🙂 no ako? ja som včera vôbec nič nestíhala a vyzerá to tak, že do Vianoc bude ešte veľa perných dní....niet na nič čas, do práce mi treba veľa vecí pochystať, doma upratať a piecť, och, ale teším sa 🙂

merryn
7. dec 2011

@kikaneu ahoj moje...no chcela by som mat tvoj zhon...ja sa citim dosť nepotrebna tu u svokry ale tak kašlem na to...ja dnes vybubkana po nočnej už som stihla otočiť aj mesto a aj som bola na latte🙂 takze som spokojna...a už len oddychujem...zajtra niečo upratkam, chcem prezliecť perinky a asi pojdem k mamke spat lebo manzel ide do BA, takze budem na jednu noc slamena vdova...dufam, že nebudem mať akurat vtedy ovu...no uvidime....

kikaneu
7. dec 2011

@merryn och, to ti verím, neviem si to ani predstaviť....och, latte, ja dúfam, že ukecám kolegunku v piatok na jedno 🙂 už sme dávno neboli 🙂 jednu noc bez manžela zvládneš 🙂 ale posnažte sa dnes a potom zas keď sa vráti, potvorky toľko na vajíčko počkajú 😉

merryn
7. dec 2011

@kikaneu chod urcite chod, inak ako sa citis? neprichadza mrcha? verim tomu ze nie....hej dnes vyskusame to pradielko čo som si objednala...tak sa tešim🙂

kikaneu
7. dec 2011

@merryn cítim sa tak nijako.....síce sa snažím nesledovať veľmi a ani na to nemám čas, ale občas mám v žalúdku akokeby kameň, včera celé dopoludnie bol taký....ale to neberiem za príznak a podbruško občas pobolieva ako pred mrchou, tak uvidíme🙂
hej? ani si nespomínala 🙂

tweety25
7. dec 2011

ahojte
pre planovane tehotenstvo mozem odporucit doplnky vyzivy (konkretne multi maca, gin chia, aloe berry nectar, a-beta-care a royal-jelly) od istej americkej firmy. da sa zadarmo zaregistrovat na stranke www.royal-jelly.myflpbiz.com a objednavat si vyzivu podla potreby. ja a aj vela mojich priatelov sme pravidelnymi uzivatelmi vsetkych vyrobkov ktore ponuka, na tej stranke je to aj s poradenstvom. stoji to za pokus 🙂

zuziklc29
7. dec 2011

@kacena85 no ja mam tiez knihy rada a pomalicky by som mala docitat aj ja tu co mi kupil moj drahy . . . .no ale tak ja mam nieco v poslednej dobe s chrbticou.to kde je pri prievidzi ta liecitelka . . . .ved porad.potrebujem nieco na chrbticu.skus sa prosim opytat alebo mi posli jej kontakt a ja jej zavolam ze ci aj tomuto sa venuje.dakujem

zuziklc29
7. dec 2011

@tweety25 ahoj . . .pomaha to aj ked mas problem s otehotnenim?

sepi
8. dec 2011

@zuziklc29 Ahoj, tak náš prvý pokus nevyšiel ☹ škoda. Bol by to aj malý zázrak lebo som mala 4 deň MM, takže som do tohto termínu veľké nádeje nevkladala. No ale v kútiku malej dušičky bolo vždy, čo ak predsa? Veď to možno poznáš 😉 Už teraz sa teším na koniec januára, vtedy mám druhý "vhodný" termín, tak uvidíme. Raz to predsa musí výsť!!! A Ty ako? Máš niečo nové? Držím palce, papa

merryn
8. dec 2011

@kikaneu
@kenfan ahojte dievčata...ako ide den? ja mam volno takze som si fajne pospala a idem sa napapkat a niečo porobit lebo poobede idem ku mamke....tešim sa...na mojho psika krasneho....juj veľmi mi chyba....a konečne sa vykecam...lebo u svokrovcov sa to neda...takze sa tešim..🙂 teplotka sa drži nizko....ale kazdopadne sa snažilkujeme...dnes 15den minuly mesiac sme mali okolo 17dna tak uvidime....🙂

kikaneu
8. dec 2011

@merryn ahoj 🙂 tak ja som ešte v práci, už nie dlho chvalabohu....príde po mňa manžel o chvíľu....ráno som si myslela, že mrcha príde, tak ma brucho bolelo a aj som trošičku špinila, no prešlo to, tak ktovie čo sa tam vnútri deje.....

merryn
8. dec 2011

@kikaneu juj moje...dufam,že sa tam deju len tie veci ktore myslime že sa deju🙂 a že mrcha nedojde....svinucha jedna....ja som dnes upratkala čo som chcela, perinky prezliekla a šla som ku mamke kde budem aj spat...fajne je mi doma🙂 a mam taky pocit ze zajtra ovu...a manželik pride tak sa budeme snažilkovať...ani minutu na zmar...🙂 ked chceme maleho santa clausa🙂)))všetkym prajem dobru noc a pekne sničky!🙂

merryn
9. dec 2011

@kikaneu
@keenfan
ahojte dievčat ako sa dari? ja celkom ok...mam pocit ze dnes ovu lebo mam take bolave prsia a v podbrušku citim taky tlak jemny...tak uvidime....teplotka trošinka stupla...včera som si dala 30 minut na orbitreku či ako sa to vola a bolo mi super....dnes zopakujeme...mozno stepper alebo kym som u mamky ten orbitrek...celkom dobry zaberak...

kikaneu
9. dec 2011

@merryn tak ja som dnes mimo, došla mrcha, tak cvičiť určite nebudem, len pred chvíľou mi zabrala tabletka, tak pôjdem aspoň trochu upratovať, lebo zajtra doučujem a nebudem to stíhať 🙂

merryn
9. dec 2011

@kikaneu oooooj takze došla????svinucha jedna!!!! nevadi...ide sa dalej🙂 takze este v sobotu praca? ja tiez zajtra....uff...ale to volno mi velmi prospelo....som plna energie tak ju mozem zajtra v robote vybiť🙂 ale večer sa ide na medovinku na trhy....mnam

kikaneu
9. dec 2011

@merryn tak mám zajtra jedného študenta, len poobede, ale je to už taký zabitý deň, doobedu nestíham a keď on odíjde tak sa mi nechce....no, my budeme doma, možno si uvaríme víno....a po Vianociach idem za lekárkou, nech nás pošle na nejaké vyšetrenia, už som rozhodnutá a kašlem aj na chýbanie v práci, nech sa dajú vypchať..... 😠

merryn
9. dec 2011

@kikaneu presne tak...zdravie je prednejšie...a hlavne potomstvo....ani ja by som nevahala...

kikaneu
9. dec 2011

@merryn my už máme rok bez ochrany za sebou, teda bude o týždeň, tak už niet na čo čakať.....

merryn
9. dec 2011

@kikaneu mas pravdu,...nieje dôvod čakat....ja ked sa teraz nepodari tak tiez idem lebo povedal ze dva mesiace si mam merat teplotu a brat tabletky a ked nič mam dojstť...tak uvidime....dnes 16den tak uvidime kedy dojde ovu...a kedy vlastne tie tabletky začnem brat...ale nemusim všetky tabletkky vybrat,nie? stači tak aby mi vyšiel 28dnovy cyklus...? nevieš nahodou?

kikaneu
9. dec 2011

@merryn netuším, nemám so žiadnymi tabletkami skúsenosti...papám iba vitamíny a asi aj tie prestanem, neviem čo robiť....som z toho znechutená ☹

merryn
9. dec 2011

@kikaneu nebud znechutena...hlavu hore...nevzdavaj to v žiadnom pripade....bude dobre uvidiš!

kikaneu
9. dec 2011

@merryn hej, hej, ja viem...len ono to je ťažké, ale už som sa rozhodla, že teplotu meriam len kým mi graf nevyznačí ovu, potom už nie, nebaví ma pozerať na krásne grafy, ktoré končia negatívne...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre