Snažíme sa otehotnieť. Čo ešte zaberie okrem chudnutia?

krpcatko
3. sep 2007

Ahooojte všetky snažilky,

donedávna som si to nechcela priznať, ale s manželom sa už snažíme asi 3 rok a stále nič. Ja mám jeden dosť veľký problém. Prvú menštruáciu som dostala v 18 po tom čo som návštívila doktora a nasadil mi antikoncepciu. Po vysadení liekov na spustenie menštruačného cyklu som menštruáciu zasa nedostala. V tom období som mala aj problémy s nadváhou. Všetko sa teda priklanalo k tomu, že pokiaľ schudnem všetko sa napraví. Tak sa mi podarilo schudnúť ale nič z mojich problémov sa nezmenilo. Jednu výhodu to malo počas tej doby som si našla svoju lepšiu polovičku a zobrali sme sa. Od tej doby sa snažíme otehotnieť ale nedarí sa nám. Teta môjho manžela je gynekologička a tak mi spravila všetký testy a vraj je všetko v poriadku a pripravené na babatko. Ale nie je tomu tak. Už sa vyše 3 rokov snažíme a stále nič. Podarilo sa mi zasa dosť pribrať a prestala som sa aj hýbať. Chcela by som to zmeniť a tak som sa dočítala že je treba znížiť hmotnosť, prijímať viac vitamínov C a E a športovať. Ak viete ešte o niečom inom ako sa dočkať babanka dajte mi vedieť. Vopred veľké dík

zuziklc29
15. dec 2011

@kacena85 mne sa zatial este nic neupravilo.menzes som nedostala a dnes mi brali krv,musim cakat na vysledok do pondelku

kacena85
15. dec 2011

@zuziklc29 ale mala si ho pred mesiacom ja vobec rok preto sa pytam

merryn
15. dec 2011

@zuziklc29 super si to vyriesila🙂

merryn
15. dec 2011

Ahojte dievčata! ako sa mate? Ja dnes troška upratujem, hlavne skrinu lebo to bol vybuch🙂 trošku som požehlila...manželik šiel do pracičky a pride až zajtra takze dnes slamena vdova🙂a pauza v snazilkovani...teplotka sa nehybe je nizka už aby bola vyššia že pokračujeme🙂 dnes tiež podbruško pobolieva....a čo vy? ako ide den?

zuziklc29
15. dec 2011

@kacena85 treba povedat lekarovi,ze to chces a hotovo . . . . .treba tlacit na lekarov. . . .prajem ti to . . krasne vianocne sviatky . .ja pridem az na silvestra.zajtra odchadzam do rakuska

zuziklc29
15. dec 2011

@merryn juuj to ja jak torpedo 😀 pokladik,prajem ti krasne prezite vianocne sviatky . . . .nna silvestra sa ozvem

merryn
15. dec 2011

@zuziklc29 zuzik aj tebe krasne sviatky! 🙂

kacena85
15. dec 2011

@zuziklc29 aj tebe krasne sviatky prajem

bambul7
16. dec 2011

@kacena85 prepac, nejak sa mi nezobrazovali nove prispevky 😠

K tej soji, myslela som fytosoju (sojove izoflavonoidy), ma to vraj podobny ucinok ako clostilbegyt (mne sa podarilo prvykrat otehu az po nom, ale to uz je kopec rokov). Teraz naposledy som dala s nou doporiadku cyklus, co mi blbol , hned sa nam podarilo otehu, ale zial v 10.tt missed ab. :(

A na to, ze nemas rok menstruaciu ti nic nedali? Ja som kedysi mala tak trikrat do roka , dostavala som na to liek, ktory mi upravil krasne cyklus, akurat ze bol anovulacny 🙄

ja uz v pondelok gynda a skompletizovana genetika a vsetko, ale kamoska, ktorej tatino to robil, dala infosku, ze to je, zda sa v ramci moznosti ok , tak som zvedava, co a ako dalej...

inak si vas poctivo docitam, kocky, len nestihacka 🙂

kacena85
16. dec 2011

@bambul7 aoj, nevadi, sak mas cas, no to som o tej soji este nikde nepocula, no dr po potrate mi povedal ze mam cakat, potom mi povedal ze este pockame dal mi vyvolavacku a nic, potom ze antikon. na upravu hormonov a stale nic, ziadne tabletky nic. tak teraz mi povedal ze sa mam objednat na hysteroskopiu ze ma pozru zvnutra, ale jaaa tam strasne necem ist fnuk

bambul7
16. dec 2011

@kacena85 to mi je luto 😒 ale hlavu hore. Nejako to vsetko zvladnes. O tej soji je aj tu na modrom konikovi hodne popisane. Ja som sa k tomu v aprili dostala prave cez tie kocky... a zabralo... i ked mohla to byt aj nahoda. .. Inak ta alchemilka nechuti uz ani mne, bleee 😝 ale tak, co clovek neurobi pre to bejby, ze 🙂

tu mas linku na tie infosky o soji, ak by ta to zaujimalo: https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-na-to/sojove-isoflanovoidy-ako-nahrada-clostilbegytu/ 😉

merryn
17. dec 2011

Ahojte dievčata! Ako sa mate..ja som už zufala...miesto toho aby teplotka stupala, tak klesa...včera už hlienik nebol dnes som ho tiez nepostrehla.vcera ma este pobolievalo podbruško aj križe....takže si myslim, že tam bola ovu...ja tomu veerim...takk potom prečo teplotka nestupa?joj....

kacena85
17. dec 2011

@bambul7 ahoj, dakujem za info o soji, no nevesem hlavu, uz som bola zufala ked mi dr povedal, ze mam aj zle vysledky horm. testov, nizky proges. vysoky testosteron, ale bola som u tej tety bylinkarky a tam ma super naladila, okaslaniii su seci doktori, jaj po tichto skusenostiach vrrrrrrrrrrrr..ale keby aspon vidim nejaku namahu snahu, ale on len kuka hmmm no ..hmmm.jaj porazit ma ide.no alchemilku som pila tiez dost hlavne po potrate, teraz vobec, mam odporucene pit zensky caj gynastan 2x denne, tak pijem a ten mi uz zacina liezt krkom 🙂. ale mas pravdu co neurobime len nech najdeme dve ciarky.ja sa obavat test robit ale mala by som zbezne lebo kedze nemam menzes tak ani neviem a ked som naaaahodou tehu tak nemozem si davat take obklady.ale ti poviem inokedy som sa vrhla hned na test a teraz to uz tyzden odkladam

sepi
17. dec 2011

@zuziklc29 Sranda, nemame rovnaky kalendar? Aj ja mam totiz tento mesiac chlapceka a januar dievcatko 😉

kikaneu
17. dec 2011

@merryn ahoj, tak to potom u teba vyzerá čudne, keď ti teplota klesá, ja neviem, čím to môže byť....
ja sa mám dobre, skoro ako vždy 🙂 niet sa na čo sťažovať 🙂

merryn
17. dec 2011

@kikaneu ja uz nechapem...4dni ma pobolieva podbruško ako na mrchu a dnes teplotka este nizšia ako včera...dnes som na nočnej tak ranna teplota bude skreslena ale aj tak som zvedava...ja citim ze ovu bola alebo je ja neviem...dnes už ani hlienik nebol tak dufam ze rano už bude vysoka tepltoka a bude dobre...ani tabletky este neberiem, tak už by som rada aj začala....joj...
tak čo pisomka už vymyslena? či si to nechavas na zajtra? ja som včera po robote este do stvrt na desať po obchodoch chodila...tak som bola taka zničena...maximalne...a zajtra ked sa po nočnej vypsim ma čaka to iste...ideme este po obchodoch pochodiť, stale nemame všetko...

kikaneu
17. dec 2011

@merryn no, tak držím palce, nech je už teplota zajtra vyššia....a načo sú tie tabletky čo ideš brať?
hej, písomka hotová 🙂 ešte mi treba prípravu na jednu hodinu napísať, lebo mi príde kolegyňa na kontrolu 🙂 tak dúfam, že to dobre dopadne 🙂
určite už zajtra všetko dokúpite a budete mať pokoj 🙂

merryn
17. dec 2011

@kikaneu na upravu cyklu...a aj keby som bola nahodou tehotna tak na udržanie...no uvidime...nechcem zas mať 40dnovy cyklus...chcem aby sa upravil...
šikovna si ze si to už spravila...🙂určite kontrola dopadne dobre..verim tomu🙂

kikaneu
17. dec 2011

@merryn aha, tak ja mám chvalabohu cyklus pravidelný, tak nechápem, že prečo sa ešte nepodarilo, niekde bude problém, ale asi bude skrytý...tak ho pôjdeme hľadať 🙂

merryn
17. dec 2011

@kikaneu určite ho treba najst a zatočiť s nim🙂 nech ti nekomplikuje život....takže od januara to ideš riešiť? ja si myslim ze pre nas bude rok 2012 prelomovy a podari sa nam to!🙂

kikaneu
17. dec 2011

@merryn aj ja v to verím, keď to už tento rok nevyšlo, tak budúci už musí 🙂 hej, v stredu idem na prehliadku, tak jej poviem, že nech to už riešime 🙂

merryn
17. dec 2011

@kikaneu super, držííím velmi velmi palce...uvidiš, že sa na to pride a vyrieši sa to a bude klud...🙂

kikaneu
17. dec 2011

@merryn ďakujem 🙂 idem pozerať shreka 🙂 tak dobrú noc 🙂

merryn
17. dec 2011

@kikaneu 🙂 pekny večer prajem...a dobru noc🙂

keenfan
30. dec 2011

AHoj dievcata,
dake je to tu mrtve, asi sviatkujete ako sa patri 🙂 Ako sa mate a je daco nove, nejake snazilky sa premenili na tehulky? Supe sem s novinkami 🙂 🙂 🙂

kikaneu
30. dec 2011

@keenfan ahoj 🙂 no, úplná pohoda doma, oddychujeme 🙂 ja hlásim, že cez sviatky bola ovu, takže mám čakacie obdobie 🙂

keenfan
30. dec 2011

@kikaneu ahoj, tak by sa mohlo zadarit 🙂 ja som mala ovu pred sviatkami, ale mali sme tu rodinu takze moc sme sa netulkali, nedalo sa-takze sa zacneme snazit v novom roku.. a s chudnutim som to moc tiez neprehanala 😒 ako si na tom Ty v tomto smere?

kikaneu
30. dec 2011

@keenfan mohlo, no uvidíme.... 🙂 ja vôbec, iba som sa neprežierala cez sviatky a pre istotu ani nevážila, hoci manžel mi dnes povedal, že som schudla, no neviem, mne sa nezdá 🙂 ty už máš jedno bábo?

keenfan
30. dec 2011

@kikaneu ani ja az tak-ale som si to len myslela, hrdo som sa postavila na vahu no a skoro som odpadla 😠 hrozne...tak sa musim spamatat...tak to si sikovna ked si to takto zvladla...a kedy (ne)ocakavas mrchu?
no, uz jedno mame, chlapca-uz bude mat 3 a pol, tak by sme sa potesili druhemu mimi...uvidime, no..

kikaneu
30. dec 2011

@keenfan no, ja sa asi ráno postavím, nalačno 🙂 ale už mám záväzok, že od nového roka idem na to poctivo 🙂 mrcha tak 6.-7. no bola by som najšťastnejšia na svete, keby už neprišla 🙂 no, tak to už je veľký chlap 🙂 a ty kedy (ne)čakáš?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre