Snažíme sa otehotnieť. Čo ešte zaberie okrem chudnutia?

krpcatko
3. sep 2007

Ahooojte všetky snažilky,

donedávna som si to nechcela priznať, ale s manželom sa už snažíme asi 3 rok a stále nič. Ja mám jeden dosť veľký problém. Prvú menštruáciu som dostala v 18 po tom čo som návštívila doktora a nasadil mi antikoncepciu. Po vysadení liekov na spustenie menštruačného cyklu som menštruáciu zasa nedostala. V tom období som mala aj problémy s nadváhou. Všetko sa teda priklanalo k tomu, že pokiaľ schudnem všetko sa napraví. Tak sa mi podarilo schudnúť ale nič z mojich problémov sa nezmenilo. Jednu výhodu to malo počas tej doby som si našla svoju lepšiu polovičku a zobrali sme sa. Od tej doby sa snažíme otehotnieť ale nedarí sa nám. Teta môjho manžela je gynekologička a tak mi spravila všetký testy a vraj je všetko v poriadku a pripravené na babatko. Ale nie je tomu tak. Už sa vyše 3 rokov snažíme a stále nič. Podarilo sa mi zasa dosť pribrať a prestala som sa aj hýbať. Chcela by som to zmeniť a tak som sa dočítala že je treba znížiť hmotnosť, prijímať viac vitamínov C a E a športovať. Ak viete ešte o niečom inom ako sa dočkať babanka dajte mi vedieť. Vopred veľké dík

sepi
4. jan 2012

@zuziklc29 Ahoj, no možno máme fakt rovnaký kalendár 🙂 Teraz 24.01. máme vhodný termín, tak určite vyskúšame. Sviatky ubehli ako voda a zase som v práci ☹, ale boli pekné a medzi sviatkami som si vzala dovolenku, tak sme si to s malým užívali. A Ty? Prajem pekný dník, papa 🙂

keenfan
4. jan 2012

@sepi @merryn @kikaneu
ahojte baby, ako sa mate a ako ste vstupili do noveho tyzdna noveho roku?

zuziklc29
4. jan 2012

@keenfan dakujem krasne . . .potesila si ma 😀 a ty mnas co nove?

zuziklc29
4. jan 2012

@sepi krasny dnik aj tebe . .ja mam od 8meho do 10teho a to mam dievcatko 😀 takze sa nemilujeme . . . .ja chcem chlapceka 😀 no ved to je jedno len nech je zdrave a nech sa podari uhniezdenie a nech sa ma dobre. . . . . .ja mam s muzikom teraz romanticke dni . . . . .ved uz o tyzden odchadzam do prace na tri tyzdne . . . . . 😀 ako ste silvestrovali?

keenfan
4. jan 2012

@zuziklc29 tak aspon trosku..ale verim ze to musel byt tazke.. 😒
no ja sa mam ok, cakam na mrchu kedy pride, mala predvcerom-vcera dojst a zase si dava nacas 😠 inak nic extra, vsetko po starom 🙂

kikaneu
4. jan 2012

@keenfan ahoj...ja sa mám dobre a aj začiatok nového roku a týždňa bol celkom v pohode 🙂 taký oddychový a vybavovačkový 🙂 a čo ty?

sepi
4. jan 2012

@zuziklc29 Jáááj, tak my práve naopak, keďže už chlapčeka máme 🙂 Teraz máme vo výpočtoch dievčatko, takže chceme vyskúšať. Ale ako píšeš...hlavne nech je bábo zdravučké, to je na prvom mieste. Pri prvom nám to bolo úplne jedno, no druhé už trošku špekulujeme 😉 No a čo sa Silvestra týka...nic moc, keďže malý mal teplotu lebo sa mu prerezávala stolička. Takže náš Silvester bol "hotel-fotel", ale hlavné je, že Dávidko je už v poriadku. A vy? Dúfam, že ste ho strávili prijemnejšie ako my. Prajem krásne romantické dni, papa

sepi
4. jan 2012

@zuziklc29 A kde vlastne pracuješ, keď píšeš, že odchádzaš až na tri týždne do práce? V zahraničí? Ja som fungovala podobne rok v Rakúsku, ale to ešte počas vyšky. Fúúúú, pamätám na tie depky pred odchodom...

sepi
4. jan 2012

@keenfan Ahoooj, všetko pekné do nového ročku prajem. No vstúpili sme do neho celkom fajn, sme zdraví, hoci ešte na Silvestra mal malý teplotu lebo sa mu prerezávala stolička, ale už je ok. A teraz už klasika v práci...a Ty? Ako ste Silvestrovali? A ako pokračujete v snažilkovaní 😉 ? Prajem pekný dník

keenfan
4. jan 2012

@sepi dakujem, aj ja Tebe prajem...maly mi akurat zaspal tak troska ponetujem 🙂 Sranda, malemu este idu zuby? My sme ich mali dost rychlo-maly ma vsetko hadam uz vyse roka..Inac to je fajn ze pracujes, ja som si tiez myslela a dufala ze minuly rok budem robit no nic a stale som doma 😒 Isla si naspat na povodne miesto ako si mala pred materskou? No na Silvestra sme boli doma, mali sme moznost ist za znamymi ale az tak sa nam nechcelo a napokon sme boli radi aj doma 🙂 No a co sa snazilkovania tyka, snazime sa stale, tiez by som chcela teraz skor dievcatko-ale snazime sa kazdy mesiac tak ktovie co (a ci vobec) nam vyjde 🙂 Akurat cakam mrchu a stale nikde.. 😖 Tak neviem..

keenfan
4. jan 2012

@kikaneu tak to je fajn..mate potom v piatok den volna, tak len zajtra a predlzeny vikend, fajn, ze? no my ok, tiez tak pozvolna-s malym chodime von a tak, klasika-ziadna zmena...no a mrcha si dava nacas zase 😠 co Ty, nejake pocity?

zuziklc29
4. jan 2012

@keenfan hmmmm . . . . .raz sa nevieme dockat mrchy a inokedy ani nechceme aby prisla .. . . . 😉 ja som si nejako vsimla,ze mam plodny den na 29 az 30den od zaciatku menzesu . . .aj to necjhapem

zuziklc29
4. jan 2012

@sepi veru ja v rakusku robim uz tri roky . . . . . .a viem o com pises . .je to dost teda . .bez rodiny,bez zivota . .zijeme dva zivoty 😢 ale tu u nas nie je nic

zuziklc29
4. jan 2012

@sepi aaale my sme isli spat prosim ta pekne o pol jedenactej a zobudili sme sa na ohnostroj . .a este muzik vravi,ze co robia za blbosti susedovci ze nejak skoro buchocu . . . . .a pozreme na hodinky a chuuuups . . .pol noc . . . . .tak sme skoro prespali silvester 😀

keenfan
4. jan 2012

@zuziklc29 tak ja ju necakam, ale citim sa mrchovo takze si myslim ze dorazi len sa jej nechce 😀

zuziklc29
4. jan 2012

@keenfan no moj muzik by ti vedel povedat co je mrchava nalada 😀 on to pozna dokonale . . . . .xi xi . . . .hlavne tyzden pred a potom tyzden po nej . . .a este medzi nou 😀

kacena85
4. jan 2012

@zuziklc29 no tak skoda ze to nevyslo ale ako pises, uz to musi proste klapnut, ten rok 2011 bol cely na prd, a tento zacneme nanovo a isto uspesne, verim tomu

merryn
4. jan 2012

Ahojte dievčata, ako sa mate? dlho som sa neozvala...ale dokopy sa nič nepohlo....ovu podla BT bola nieked v 34dni a ja som to asi prepasla...ale nevadi...citim ze dojde mrcha, ze hned ako doberiem zajtra dufik pozajtra bude tu lebo mi ide uz teraz roztreliť podbruško....pana fest....no ale uvidime...ale myslim ze nič z toho nebude...nesmiem byť negativistka ale uz som po siedmych mesiacoch realistka🙂 čo vam poviem...jedine pozitivum je ze cez sviatky som nepribrala a uz som sa vrhla na chudnutie takze ide sa dalej....verim ze rok 2012 bude pre nás prelomový🙂 a podarí sa to!

kikaneu
4. jan 2012

@keenfan pocitov by bolo 🙂 ale snažím sa si ich nevšímať, lebo by som si namýšľala a nechcem byť sklamaná 🙂

zuziklc29
5. jan 2012

@kacena85 tak si budeme navzajom drzat palce a povzbudzovat sa 🙂

anzelik
5. jan 2012

pridam sa k vam babulky tiez sa snazime a snazime 😉 ,ale nejde nam to ,kupila som si babyplan a alchimilku caj 🙂 tak snad sa podari ak nie tak asi ,,vymenim chlapa´´ 😀 😀 😀 😉 vsetkym drzim palce ,aby nam tento rok tie ,,anjeliky z neba´´ poslali kazdej co to tuzime a cakame ,,nase babetocka´´ 😉 😉 😉 😉 😉

gabinap12
6. jan 2012

..ja sa tiež pridávam, sme na tom rovnako...anzelik to s tou výmenou chlapa nie je zlé len ako ho potom presvedčíš že to mimi je jeho či ako🙂) a súhlasím aj s kacenou85 celý rok 2011 bol na p..d....ale snáď už bude dobre, prajem všetkým snažilkám všetko dobré do nového roka 2012 hlavne aby tie bábätká prišli aj ku nám...držte sa...

kacena85
8. jan 2012

@anzelik ahoj alchcemilka je super, dobry je aj caj gynastan a vit E 400mg, je dobry aby sa ti do tela nedostaval bordel z ovzdusia, ja pijem Femibion, pocuvam nan same chvali tak vyskusam..drzim palce 😉

kacena85
8. jan 2012

@gabinap12 ahoj kolko sa snazite?neboj povedala som, ze tento rok bude lepsi a my s bruskami a tak aj bude a hotovo 🙂) musime v to verit

anzelik
9. jan 2012

ahoj kacenka85 dakujem za rady snazime sa polroka nie je to dlha doba takze cakame a cakame myslim,ze mam problem s ovu vsak uvidim co mi vo februari povie doktorka bola by som rada keby si podarilo myslim,ze vsetky snazilky by boli stastne prestastne keby mali tie dve vytuzene ciarky vsetkym na dialku snazilkam posielam zdravie ,lasku a vela vela stasticka 😉

gabinap12
9. jan 2012

@kacena85 zatiaľ len štyri mesiace, ale zistila som že mi vyskočili vysoké hodnoty ŠŽ, liečim sa na hypotyrézu tj. zníženú funkciu ŠŽ takže endokrinológ mi aj hneď povedal, že otehotnenie s takými výsledkami by ani nebolo možné...najhoršie je že nič nepociťujem, takže mi zvýšil dávky Euthyroxu a čakám ako dopadne kontrolné vyšetrenie o 2 týždne, dúfam že dobre...všade okolo mňa sú tehotné, ktoré ani nechceli byť tehotné a potom nemám byť v strese, tak nech mi niekto povie ako sa to dá...Najhoršie je že som začala užívať tiež Femibion 800, a začala som otrasne priberať, endoš povedal že to z toho a tej nešťastnej štítky tak som začala jesť len bio kyselinu listovú a femi nasadím až keď budem tehu aj tak obsahuje jód čo ja nesmiem síce len minimum ale to necháme pre bábo ak sa zadarí...ja pijem tiež ženské čajíky a tak uvídime čo bude...a vy ako dlho? držím palce...

kacena85
9. jan 2012

@gabinap12 ahoj, no my sa snazime od oktobra, ale mame to take komplikovane cele, ja som minuly rok vo feb potratila v 7tt, od kyretaze som nedostala ms, pila som alchemilku, skusala vsetko mozne.dr mi povedal, ze to prve tri mesiace nechame na prirodu. potom dokola vyvolavacky a nic. potom mi dal antikoncepciu na upravu hormonov, prislo len take uplne mini spinenie, robil mi hormonalne testy, zial nizka hladina progesteronu a vysoka testosteronu. dal mi papier, ze sa mam objednat na hysteroskopiu, objednali ma az na 9.2. to bolo cele.od zaciatku decembra do zaciatku februara mi nedal ani nic aspn zatial. nejak sa mi prestava pacit moj dr.ale uz som po kyrete vymenila tak nechcem stale menit.
tak som skusala rakytnik nic, potom som uz bola aj u pani bylinkarky, ktora mi poradila pit take z cerv.vina, potom zabal z bieleho vit., vit E a caj gynastan (ale ten som uz davno pila)
som aj na PN lebo kazdy mesiac som pravidelne pila urolog. caje a tabletky na zapal, som sa nejedovala bola u obvodneho a povedala mu nech ma vypise, dokola sa mi to vracalo a chcem aby sa mi to konecne preliecilo a chcem ostat PN aspn este tyzden po tej hysteroskopii.
ale stale dufam, ze sa stane zazrak a ze bude otehotniem alebo mi aspon ta ms nabehne.zatial zial nic.cvicim aj cviky podla Ludmily Mojzisove, super na spevnenie panvoveho dna a chrbat.
vidim ze ani vy to nemate lahke....to vsetko robi s nami tato hnusna doba, volakedy porodila zena tolko deti a bez tabletiek a vsetkych moznych vysetreni
dufam ze sa to podari aj nam bezproblemovo a hlavne dotiahnut aj do stastneho konca, vidim ze mas dve deti tak mas radost aspon z nich, my zatial nemame a akurat mi dnes volala tehotna segra 🙂 ze odtiekla plodova voda tak sa tesiim s nou a neviem sa dockat 😉

gabinap12
9. jan 2012

@kacena85 ...to ma mrzí že máš takéto problémy...hej radosť nám robí tu Sebastiánko, len jeho sestrička tu s nami žiaľ nie je zomrela mi počas bezproblémového tehotenstva v 33tt príčinu smrti nezistili podľa všetkých možných vyšetrení bola Sofinka zdravé bábätko, tak neviem prečo nám odišla, prežili sme si svoje najhorší rok môjho života od pôrodu až doteraz nejako sa z toho neviem spamätať, ale snažím sa hlavne pre Sebka potrebuje ma tu...po tomto druhom pôrode som myslela aj na smrť veľa ale ešte nemôžem ísť za Sofinkou...Lekári hovoria, že to takto vyriešila príroda, tiež mám za sebou množstvo vyšetrení a všetko je OK, teda až teraz na tú štítnu žľazu a to je príčinou prečo sa nedarí... Je to strašne nespravodlivé niektoré ženy ani nechcú byť tehotné, nestarajú sa o seba a predsa...dúfam, že do tretice to bude dobré ale zabudnúť sa nedá, vždy mi bude Sofinka chýbať, vždy keď si na ňu spomeniem plačem a to myslím na ňu denne...drž sa...

kacena85
9. jan 2012

@gabinap12 juuj tak to mi je velmi luto, a to na sone zistili alebo ako?ale ved to je uz dost vysoky tt.kazdy na tvojom mieste by zvazoval vsetko mozne, ludska mysel sa neda nijak zastavit. ja som sa z mojho potratu tiez nevedela dlho spamatat a to mi stacilo 7 tyzdnov na to aby som si uz na to babo zvykla.aj ked to este nebolo babo ale proste je to zivy tvor.miluje aj tie reci nemysli na to, vsetko bude dobre, ked sa prestanete tak snazit uvidis, ze to vyjde, toto ma fakt vie nahnevat, jasneee kazda co je teraz tehu alebo uz ma babo moze rozpravat ked nevie ake to je.
presne vela je takych co su este aj pomaly nestastne ze su tehu a co my by sme na to dali, keby zratam vsetky babenky co su tu registrovae a co sa snazia v roznych diskusiach tak to by veru bolo cislo. nevazia si to, alebo je o zaj vsetko o tej psychike, take co to maju na salame aj otehotnenie aj cele tehu tak vidis vsetko je ok
ja mam zakaz aj na pc 🙂 ze to skodi velmi telu a ked je zena tehu tiez strasne, tak ale co mam robit na PN uz tolko ale snazim sa sem tam len tak kuk
zabudnut sa veru neda, aj moja najstarsia sestra porodila chlapceka vsetko ok a zrazu velke problemy, ze na sone to nevideli, nemal dobre vyvinute este pluca a to porodila v terminem, a hned aj v ten den zomrel :( takze ta si tiez uzila svoje, ma uz velku dceru, tohto chlapceke, o ktoreho prisla a po 5 rokoch sa jej podarilo otehotniet a ma teraz rocnu dcercku Sofinku aka zhoda mien...neboj isto to bude ok musime verit juuj

gabinap12
10. jan 2012

@kacena85 prišla som na to sama, zo dňa na deň som prestala cítiť pohyby maličkej...tri dni pred tým bolo na UZV všetko v najlepšom poriadku a zrazu sa stalo takéto niečo...všetko ostatné išlo akosi mimo mňa, normálny pôrod, pohreb...neprajem to zažiť nikomu, hrozné stresy a na tie citlivo reaguje najmä ŠŽ, ale čo už narobím...zdravá ŠŽ to zvládne ale mne musia hormónmi nastaviť správnu hladinu, tak čakám ako dlho to bude trvať len si stále opakujem nesmiem sa stresovať...no niekedy to nie je možné v tomto hroznom svete, samé násilie a nenávisť okolo...držím palčeky...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre