Snažíme sa otehotnieť. Čo ešte zaberie okrem chudnutia?

krpcatko
3. sep 2007

Ahooojte všetky snažilky,

donedávna som si to nechcela priznať, ale s manželom sa už snažíme asi 3 rok a stále nič. Ja mám jeden dosť veľký problém. Prvú menštruáciu som dostala v 18 po tom čo som návštívila doktora a nasadil mi antikoncepciu. Po vysadení liekov na spustenie menštruačného cyklu som menštruáciu zasa nedostala. V tom období som mala aj problémy s nadváhou. Všetko sa teda priklanalo k tomu, že pokiaľ schudnem všetko sa napraví. Tak sa mi podarilo schudnúť ale nič z mojich problémov sa nezmenilo. Jednu výhodu to malo počas tej doby som si našla svoju lepšiu polovičku a zobrali sme sa. Od tej doby sa snažíme otehotnieť ale nedarí sa nám. Teta môjho manžela je gynekologička a tak mi spravila všetký testy a vraj je všetko v poriadku a pripravené na babatko. Ale nie je tomu tak. Už sa vyše 3 rokov snažíme a stále nič. Podarilo sa mi zasa dosť pribrať a prestala som sa aj hýbať. Chcela by som to zmeniť a tak som sa dočítala že je treba znížiť hmotnosť, prijímať viac vitamínov C a E a športovať. Ak viete ešte o niečom inom ako sa dočkať babanka dajte mi vedieť. Vopred veľké dík

merryn
24. okt 2011

@janie80 to je super! neboli hlava, hned sa inak na svet pozera...neodobera ti to energiu....no a zajtra uz podla mna nebude taka svalovica lebo uz budu tvoje svaly pripravene🙂

merryn
24. okt 2011

@mima1983 veru netreba to prehanat...radšej postupne...lebo sa znechutim a potom nebude ziadny steper...tak radsej takych udržiavacich 15minut🙂 a ako sa inak citiš? maš nejake priznaky?

janie80
24. okt 2011

@merryn mavala som hrozne celodenne migreny ... kvoli zvysenemu prolaktinu... ale uz ked mi doki zakazala rozculovat sa, tak som musela... 😀 mm sa sice zlostil, ale nepomohlo, aby som bola v klude... 😅

mima1983
24. okt 2011

@merryn ja uz mam vsetky priznaky aj tehu aj mrchy, cize bohovskeeeee..... mrcha nikde, furt len mini spinenie, krize bolia, podbrusko sem tam tiez pobolieva - tak tlmene... prsia trošku cítim..... cize asi tak.... dnes mam 29DC, zajtra 30DC, tak zajtra testnem.... i ked mam strach 🙂 ale zase budem aspon vediet na čom som 🙂 teda dufam, lebo najviac sa bojim možnosti: test negatívny a mrcha nikde ☹

merryn
24. okt 2011

@janie80 zlaty, že je ohladuplny..ved prečo by si sa mala rozčulovať...ja ked sa rozčulim tiež mi ide prasknut hlava....

merryn
24. okt 2011

@mima1983 veru to poznam...mrcha nikde , test negativny...ja potom sa len sledujem a rozmyslam či to je priznak tehu alebo mrchy...presne poznam tie pocity....takze držim palce aby to boli priznaky tehu... 😵 😵

mima1983
24. okt 2011

@merryn ty si sa uz testovala? a negativny? a kedy sa budes opat?

janie80
24. okt 2011

@merryn my dvaja sme super vyvazeni... on sa nerozculi nikdy a ja takmer stale... 😀 ale musim sa od neho naucit nebrat si vsetko tak k srdcu... jednoducho kaslat na cely svet a riesit hlavne seba... a asi k tomu pomaha aj cvicenie... pridem sice vycerpana, ale na druhej strane plna energie... 😉 aj vy mate take pocity? 😕

merryn
24. okt 2011

@mima1983 no nie teraz som sa netestovala, ale ja mam problemy z cyklom takze stale ked meskalo tak som sa testovala....skoro kazdy cyklus....teraz som v obdobi snazilkovania...takze tak....

@janie80 janie presne to tak je u nas...mojho nič nerozčuli...on je klidas... a mna kazda somarina...ale nebola som vzdy taka....bola som kludaska tiez ale proste od kedy som skoncila strednu školu a organizovala stužkovu vtedy mi ruply nervy a odvtedy som fest nervak...ale len somariny ma rozčulia....a to je chyba...musim sa naučiť sa ukludnut ze to nestoji za to lebo iba sebe si škodim....

adika89
24. okt 2011

Ahoj, niečo vyse roka. Ale ja mam aj zdravotne problemy, uzivam clostylbegit ava dufaston, lebo mam problemy s dorastaním vajíčok takze probléím je s ovuláciou.

andulqa
24. okt 2011

@mima1983 juj, drzim palce na testovanie! a potom uz ziadne chudnutie a len prijemne priberanie - s mierou 😵 😵 😵

@janie80 super si sa pustila do toho cvicenia, len tak dalej 😵

@adika89 a mas nadvahu alebo tak? my sa snazime uz vyse dvoch rokov, ale nejako to az tak vyrazne neriesim 🙂 tiez mam problemy s ovulkou ale verim ze schudnutie pomoze 🙂

@merryn tak, treba radsej aj len 10 minut denne ako si to znechutit, verim ze ti to vydrzi 😵 proste kolko clovek vladze a na kolko sa citi zo zaciatku - potom sa ti same bude ziadat viac alebo intenzivnejsie cvicit ked si telo zvykne 😵

mima1983
25. okt 2011

Babulky, je tam slabulilinka druhaaa čiaročka!!!!!!!! Slabunka ale volnym okom viditelna! teda snad nemam vidiny ... čo teraaaaaz???? zajtra opakovať test, či až pozajtra, aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

andulqa
25. okt 2011

@mima1983 jeej, supeer, nemas fotecku? 😵 😵 😵 kludne urob aj zajtra aj kolko chces, ja by som testovala kazdy den ako sa poznam 😵

a hlavne uz ziadna dukanova dieta 😵 😵 😵

mima1983
25. okt 2011

@andulqa jj, nebojkaj 🙂 ale zdravo sa aj tak chcem stravovat..... ale teda vela zeleninky a aj ovocia!

janie80
25. okt 2011

kocky, urcite si pozrite... take by sme potrebovali... 😀 😀 😀 😀

https://www.youtube.com/watch?v=yEH4Yum4nN4
andulqa
25. okt 2011

@mima1983 dufam ze ciarka bude krasne silniet 🙂 krasne spravy po ranu 😵

juj, aj ja uz chcem, furt si vravim ze kazdy cyklus moze byt posledny 😵

andulqa
25. okt 2011

@janie80 to poznam, je to perfektne 😀 😀 😀

merryn
25. okt 2011

@mima1983 neveereriiiiiiiiiimm....supeeeeeeeeeeerrrrrrrrrrrr..............pana som šťastna s tebou....verim tomu ze zajtra ta čiarka bude silnejsia a silnejsia a že sa to podarilo!!!!!!!!!!!!!!!!! daj foto ked sa bude dať!!!!!!!!!! tešim sa s tebou!!!!!!
@andulqa veru pomaly a isto s tym cvičenim🙂

mima1983
25. okt 2011

@merryn dakujem krasne mojenko, skusim pridat foto!!!

adika89
25. okt 2011

@andulqa ahoj ano mam nadvahu, aj sa mi podarilo schudnut ale aj tak nic, viac menej to nepomohlo

andulqa
25. okt 2011

@mima1983 kukla som fotky v albume, to je naadherna ciarka uz, ziadny dusik, gratulujem 😵 😵 😵 😵 velmi sa tesim ze nakoniec u teba problem s vahou ani nebol 😵 😵 😵

@adika89 a na spermiograme muz bol?

netreba sa tomu poddavat hlavne 😵

mima1983
25. okt 2011

@andulqa veru... podla vsetkeho s vahou absolutne ne.... a tom zacala pred tyzdnom ako krasne dietovat, ze nech som aspon pod stovkou 🙂

merryn
25. okt 2011

@mima1983 mimka ved to je nadherna čiarka!!! aj ja chceeeem takuuu...pošli nejake vírusiky aby sme aj mi boli....prosiiim🙂 juj tichučko zavidim...ale v dobrom...dufam, že neprestaneš pisať na modrom koniku...som zvedava na kazdy tvoj den s malou ffazulkou v brušku🙂

mima1983
25. okt 2011

@merryn samozrejme ze neprestanem, ved kto by mi daval tie super rady ked nie baby na MK 🙂 kazdy den som tu 🙂 sama som plna ocakavani a fakt mi to este nedochádza.....

merryn
25. okt 2011

@mima1983 tak to ti verim...citiš sa ako vo sne?🙂 lebo ja po tvojej dobrej sprave dnes cely den mam dobru naladu...fakt!🙂 hned ako som si prečitala o tvojej čiaročke som dostala zachvat štastia a asi trištvrte hodiny som si pušťala pesničky a tancovala...🙂 a to myslim važne....veľmi ti to prajem....verim, že sa aj ja čoskoro pridam k tebe🙂 kiežby Boh dal!🙂

mima1983
25. okt 2011

@merryn joooj, straaasne moc dakujem, je to velmi mile! ale mam pocit ze to ostatne viac prezivaju ako ja, to bude asi fakt tym ze mne to nedochadza, mne to dojde az ked uvidim min. tri testy s riadnou ciarou, a az ked mi to lekar potvrdí 🙂
Neboj, urcite sa ku mne pridas, tak šup šup, snazilkovat! 🙂

merryn
25. okt 2011

@mima1983 no je to fakt, ked o niečom snivaš a zrazu sa to stane skutočnostou...ja by som asi neverila tomu....vieš, ked kazdy mesiac dufaš a nič a potom zrazu sa podarilo...kedy sa ideš testnut?

mima1983
25. okt 2011

@merryn zajtra druhy a potom vo stvrtok si spravim Clearblue Digi.... ten ukazuje aj tyzdne... i ked baby mi radili obden, ale neee, teraz spravim tieto dva, a potom ked ma nieco chytí tak si este spravim, to uvidim.... podla toho ako na ciarky presvedcia 😀

merryn
25. okt 2011

@mima1983 verim tomu ze bude čiaročka iba silniet🙂

mima1983
25. okt 2011

@merryn duuuufam.. ja stale pozeram na ten test z rána, ci sa tam ta ciarocka nahodou nevytratila.... no nešibe mi? 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre