Snažíme sa otehotnieť. Čo ešte zaberie okrem chudnutia?

krpcatko
3. sep 2007

Ahooojte všetky snažilky,

donedávna som si to nechcela priznať, ale s manželom sa už snažíme asi 3 rok a stále nič. Ja mám jeden dosť veľký problém. Prvú menštruáciu som dostala v 18 po tom čo som návštívila doktora a nasadil mi antikoncepciu. Po vysadení liekov na spustenie menštruačného cyklu som menštruáciu zasa nedostala. V tom období som mala aj problémy s nadváhou. Všetko sa teda priklanalo k tomu, že pokiaľ schudnem všetko sa napraví. Tak sa mi podarilo schudnúť ale nič z mojich problémov sa nezmenilo. Jednu výhodu to malo počas tej doby som si našla svoju lepšiu polovičku a zobrali sme sa. Od tej doby sa snažíme otehotnieť ale nedarí sa nám. Teta môjho manžela je gynekologička a tak mi spravila všetký testy a vraj je všetko v poriadku a pripravené na babatko. Ale nie je tomu tak. Už sa vyše 3 rokov snažíme a stále nič. Podarilo sa mi zasa dosť pribrať a prestala som sa aj hýbať. Chcela by som to zmeniť a tak som sa dočítala že je treba znížiť hmotnosť, prijímať viac vitamínov C a E a športovať. Ak viete ešte o niečom inom ako sa dočkať babanka dajte mi vedieť. Vopred veľké dík

merryn
25. okt 2011

@mima1983 no ťazko sa tomu veri...viem si to predstaviť...ja by som robila to iste🙂

merryn
25. okt 2011

@mima1983 manžel o tom vie?čo on na to?

zuziq
25. okt 2011

ahojte, tak aj ja sa pridavam do klubu snaziliek, ktore sa snazia zhodit nejake to kilecko. Jedneho drobca uz doma mame ale ten druhy sa nam nejako nedari uz skoro rok.... AJ pri prvom nam to trvalo 1/2 roka a otehotnela som ked som schudla, teraz sa mi vsak nejak nedari ☹ Schudla som asi polovicu toho co som pribrala pocas tehu a dalej uz ani za nic.. u mna je to hlavne psychika, tyzden dva sa drzim a akonahle prejde polovica cyklu, uz som nervozna z toho, ci sa nam zadarilo a dobieham tie dva tyzdne, co som sa drzala ☹

zuziq
25. okt 2011

@mima1983 vooobec ti nesibe 😀 Ja doma nemozem mat ziadny tehu test, lebo akonahle je aspon 20ty den cyklu, uz sa testujem a cely den obkukavam test, ci sa tam palicka nezjavi - tomu sa hovori ze niekomu sibe 😀

mima1983
26. okt 2011

@merryn manzel o tom ece nevie... za ked tomu uverim ja tak potom mu to poviem.... len by to chcelo nejako originalne.... zajtra si spravim CLEAR Blue Digi test

mima1983
26. okt 2011

@zuziq zlateeeee 🙂

ivana2301
26. okt 2011

ahojte dievčence snažilky... skúste si vygoogliť "prstikova metoda"...stojí za to pozrieť si to..možno niekomu pomôže..... 🙂

merryn
26. okt 2011

@mima1983 pana ja by som nevydrzala...ja by som mu hned povedala...!
dievčata...dnes cely den zle zle zle....ťazky den....vela roboty...slaby pitny režim....zjedla som trocha z čokolady, troška keksika a zaklincovala som to slovakia chips ale nie chipsy ale tie tixy....ale nie cely sačok...z kazdeho troska...boooze mam nerv aj vyčitky ale ta čo narobim...zajtra ideme dalej...a bude to ovela lepsie....

merryn
26. okt 2011

@ivana2301 no idem pozriet...znie to zaujimavo...som zvedava.....

mima1983
26. okt 2011

@merryn zajtra rano robim test.... uvidim ci ciarka zosilnela, i ked niektore mi hovoria ze asi bude taka ista ako pred dvomi dnami... no uvidím.... mam ten digi s pocitanim tyzdnov, tak som zvedavá... a v piatok mu to poviem, lebo zajtra som cely den v praci

adika89
27. okt 2011

@andulqa Ahoooj jasné bol ma to OK aj priehodnosť vajcocodou mam v poriadku, takze asi je problem fakt len v tej psychike, lebo teraz som si chatovala s jedným doktorom a on mi povedal ze ked mi dorastá len jedno vajíčko ze to nie je vobec ziadny problem, niektore zeny su na tom tak ze nemaju ani toto co mam ja.Cakam mrchu uvidime ci pride, lebo uz cca 5 dní mali podbrusko a veraposledné dni aj žalúdok, tak verím ze sa tam dole niečo pekné deje 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

merryn
27. okt 2011

@mima1983 mimka gratulujem!!!!! juj manželik bude šťastný! chcela by som vidiet jeho reakciu...a už si niečo vymyslela nejaku basničku? Ja mam niečo zo svojej hlavy, ked ovšem nieje neskoro🙂
"Milačik, musím ti niečo povedať,
priprav sa, nádych, výdych.
Nebudem sa ti dlho spovedať,
ved aj ty si bol pri tých nociach prebdetých.
Chlapci sa pochlapili,
dorazili na miesto,
my sme sa povavili,
a zamiesili sme cesto🙂

čo ty na to?🙂

zuziq
27. okt 2011

tak ja som si dnes robila test a vysiel fakt zaujimavo. do mrchy mam este 5 dni a ta druha palicka bola na konci toho testovacieho pruzku co sa namoci 😀 urcite to neberiem ako pozitivny test, ale voobec by som sa nenahnevala keby sa o par dni posunula trosku viac k tej druhej palicke 😀

merryn
28. okt 2011

@zuziq zaujimavy vysledok...no som zvedava, že čo z toho nakoniec vznikne...
Ja momentalne v 15dc čakame na ovu tak som zvedava či dojde,....nenahnevala by som sa keby došla ze ideme šup šup na to...tak držte palce...

merryn
28. okt 2011

@mima1983 napiš reakciu manželika...som velmi zvedava....

mima1983
28. okt 2011

@merryn Ja som mu ten darcek nechala na posteli v spalni, a on tam cca 5 min. nato ako som tam bola ja, nieco isiel zobral a zbadal to tam, a pytal sa ma ze co to je? reku ja nevieeem 🙂) ja neviem kto to tam dal 😀 No a on to zacal citat a uz uuusmev od ucha k uchu, s otazkou: "Takže sme tehotní????" 🙂) a ja reku vyzera to tak 🙂) no a potom ma objal a vybozkaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaval..... ale slzičky mu nevyhŕkli 😀 šak to sú typickí chlapi, to len my sme také citlivky 😀 😀

merryn
28. okt 2011

@mima1983 Juuuj.zimomriavky mi po tele idu....chcela by som to už zažiť....dufam, že sa mi to čoskoro splni....inak ako sa citiš?nadcha eeste je?

merryn
29. okt 2011

ahojte dievčata! tak čo nove? neviem si poradiť....rano teplota nizka uplne ale podla hlienu je ten spravny den...čo teraz? mam si spravit ovulačny test? som zmetena...
@mima1983 ako?

mima1983
29. okt 2011

@merryn ahojček 🙂 ja ok.... zajtra si spravim druhy čiaročkovy test, som zvedavá či čiaročka zosilnela, a chceme to povedat zajtra mojim rodičom 🙂

mima1983
29. okt 2011

@merryn a veru nádcha je a poriadna!!!!! a citala som ze to moze byt aj cele tehu, reku uff 🙂 ale ked je to naozaj pravda ze sa telo zbavuje škodlivín, tak nech sa ich zbaví poriadne!!! 🙂

merryn
30. okt 2011

Ahojte dievčata...tak ako sa vam dari? Nejako tato diskusia zamrzla☹
Ja som si vcera robila ovulačny test a nič....negativny...dnes rano trošička stupla tepltotka...no som zvedava ako sa to bude dalej vyvijat....či bude stupat...lebo podla grafu mi koliše...najviac som mala 36,6...
S chudnutim je to na dobrej ceste....kontrolujem sa a vaha ide dole...pomaly ale isto...veľmi sa tešim...a chcem pokračovať! A vy ste na tom ako?
@mima1983 ako sa mas? potom napiš, ako reagovala rodina🙂
@zuziq a ty ako? palička sa pohla?🙂
@adika89 ako?
Napište dievčat...tato tema mi velmi pomohla, nechcem aby prestala....

zuziq
30. okt 2011

@merryn zatial som sa netestovala, cakam do utorka ked mam dostat mrchu.. ale klasika z toho urcite nic nebude ☹

zuziq
30. okt 2011

@mima1983 ja som mala plny nos takmer cele prve tehu.. najhorsie to bolo vecer, nemohla som koli tomu spavat, v kuse plny nos. Pouzivala som homeopaticke kvapky do nosa, celkom to pomahalo 😉

merryn
30. okt 2011

@zuziq nesmieš myslieť negativne....mysli pozitivne....je to ovela lepsie na psychiku....to si piš...alebo skus neutralne....radšej nič neočakavat a nesklamať sa ako očakavat a pride sklamanie...ja posledny mesiac takto zmyslam....

merryn
31. okt 2011

Dievčata! Dnes rano zvyšena teplotka! A ovu test s druhou čiaročkou slabučkou ale je tam....jupí...ide sa snažilkovať naplno🙂

merryn
31. okt 2011

Asi si tu pišem sama zo sebou ale nevadi...pochvalim sama seba....dnes 30minut steper bez prestavky a 1586krokov mam za sebou...za vsetky prehrešky som to dnes vybavila🙂Pekny vecer prajem

mima1983
31. okt 2011

@merryn no teeeeeeeeeeeda, tak to je super! ja som akosi prestala odkedy som si našla dve čiaročky..... ale chyba mi to, ale teraz sa bojim na tom skakat, uvidim časom

andulqa
1. nov 2011

Ahojte 🙂

@merryn parada! len tak dalej!

@zuziq dufam ze mrcha nedorazila este! 😵

@mima1983 no ako sa citis tehulka? 🙂 😵 😵 😵 😵

a ja som sa prehupla cez dalsi stupen BMI (do obezity I. stupna 😎 ), tesim sa, uz je to len 34,5 (z povodnych 41 😠 ) 😵 😀

zuziq
1. nov 2011

@andulqa tak veru nedorazila, zacinam mat z toho dobry pocit 🙂 Inak krasne ti ide to chudnutie.. drzis nieco konkretne alebo sa obmedzujes len?

andulqa
1. nov 2011

@zuziq tak to je super, drzim palce nech ani velmi dlho nedorazi uz 🙂

nedrzim nic specialne, proste len menej jem a cvicim - kazdy den hodinku na stacionarnom bicykli 🙂 aj sladke si dam, aj hocico - len s mierou...vela zeleniny, vylucila som pecivo (tak na 90 percent), prilohy (ale ak sa neviem vyhnut prilohe tak tiez si dam)...proste jem s mierou a nejako to same ide dole 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre