Snažíme sa otehotnieť. Čo ešte zaberie okrem chudnutia?

krpcatko
3. sep 2007

Ahooojte všetky snažilky,

donedávna som si to nechcela priznať, ale s manželom sa už snažíme asi 3 rok a stále nič. Ja mám jeden dosť veľký problém. Prvú menštruáciu som dostala v 18 po tom čo som návštívila doktora a nasadil mi antikoncepciu. Po vysadení liekov na spustenie menštruačného cyklu som menštruáciu zasa nedostala. V tom období som mala aj problémy s nadváhou. Všetko sa teda priklanalo k tomu, že pokiaľ schudnem všetko sa napraví. Tak sa mi podarilo schudnúť ale nič z mojich problémov sa nezmenilo. Jednu výhodu to malo počas tej doby som si našla svoju lepšiu polovičku a zobrali sme sa. Od tej doby sa snažíme otehotnieť ale nedarí sa nám. Teta môjho manžela je gynekologička a tak mi spravila všetký testy a vraj je všetko v poriadku a pripravené na babatko. Ale nie je tomu tak. Už sa vyše 3 rokov snažíme a stále nič. Podarilo sa mi zasa dosť pribrať a prestala som sa aj hýbať. Chcela by som to zmeniť a tak som sa dočítala že je treba znížiť hmotnosť, prijímať viac vitamínov C a E a športovať. Ak viete ešte o niečom inom ako sa dočkať babanka dajte mi vedieť. Vopred veľké dík

merryn
14. júl 2011

Dievčata, tak za dnešny den si dávam jedničku...aj ked bol nanuk ale tebola som vyše hodiny na korčuliach, aj prechadzka bola, aj nejake minimalne kalorie pri žehličke som spalila...dneska ani hlad nepociťujem...fakt ked je tak teplo necitim taky hlad, skor smäd...na veceru som mala jeden banan a broskynu....to bolo všetko...dufam že mi to vydrži...velmi by som bola rada...a ten pohyb čo mam uz stvrty den mi dodava tolko sili a energie...normalne dnes som bez mužíčka,tak ked som prisla z korčulovania ani som tv nezapla...odobera to energiu...idem čitat knihu a spat....takze palec hore za dnešny den...dufam ze aj zajtrajši bude taky...a veľa pevnej vôle prajem! dobru noc!

sarafortuna
15. júl 2011

@merryn , tak nech ti to vydrží...
teraz keď je horúce nie je až také ťažké odolať jedlu, no aspoň si "hlava" lepšie teraz zvykne na iný režim... 😉

kočky, dajte si záväzok úbytok váhy aspoň 5-10% - už 5% robí v tele veľké zmeny - čo sa týka metabolizmu a celého hormonálneho systému... 😉

ešte som zabudla, pite denne zelený čaj, a vraj pomáha aj Q10 na spaľovanie tukov - ja mám Púpalkový Olej s Evit. a Q10 - sú to kvapky...
ahojte

merryn
15. júl 2011

Tak ako vam to ide dnes...ja som sa len nedavno zobudila, nereagovala som ani na budik...fajne pršalo, takze ma to uspavalo....zatial mam za sebou cerealie v mlieku a normalne som najeta az az....nemohla som dojest...tak uvidime čo dnešny den prinesie...je pod mrakom tak dufam ze vyschne cesta a mozem sa ist korčulovat...lebo to ma asi najviac bavi....🙂))) tak pekny den prajem!

sarafortuna
16. júl 2011

kočky, tak ja sa držím už 3.deń ... ak mám chuť na sladké tak 1-2 karamelky to vyriešia... 😉
zajtra mam free-den, t.j. žiadna diétka, dám si na čo budem mať chuť...

tak sa držte !

merryn
17. júl 2011

@sarafortuna super...ja som sa tiez držala ale prisiel vykend a bolo bo pravidelnosti ale no nebolo to az take hrozne...na korčuliach som nebola od piatka...ale zajtra si to vynahradim...a viete čo? dnes som si kupila steper takze mam činnost na daždive dni🙂 od zajtra uz pravidelny režim...cez vikend bola snaha ale nie 100% takze najlepsie je cez tyzden...lebo vykend prinaša vela pokušeni🙂 drzim palce vštkym ale ako pozeram zostali sme tu len dve sarafortuna🙂))))

cukrik580
18. júl 2011

@merryn aj ja som tu 🙂 len neni cas...robota dom, muz 🙂

merryn
18. júl 2011

Ahojte dievčata...tak dnes som sa po tyzdni važila a nič ani deko dole...ale citim sa lepsie, takze ide sa dalej...🙂

sarafortuna
18. júl 2011

@merryn ,

ja po 4 dnoch odopierania PLUS 1KG 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ja to mám vždy takto 😀 😀 😀

ale pred svadbou som schudla - čítala som niekde, že telo nenaštartuje spaľovanie, keď je "zanesené" tj. pred diétkou a odopieraním si treba dať 1-2 dni očistné ... iba voda, zelený čaj, max. ovocie - nič "vyrobené" s umelinami, ani jogurt iba keď tak niečo z bioobchodu.
Neviem, či mi pred svadbou pomohlo toto, možno aj ten stres a snaha mať v šatách štíhli driek - no proste som schudla, stačilo mi 2 dni očisty a potom asi 2-3 týždne odopierania chlebíka a sladkostí a išlo dole 4 kg...

takže asi budem musieť skúsiť aj s tou očistou - hoci je pravda, že ja necvičím... 🙂 a ubrať z príjmu nestačí...

Len vydržte, uvidíte že efekt sa dostaví.... 😉 😉
Raz , alebo 2-krát do týždna si kľudne doprajte aj koláčik, či zmrzlinku... 😉

elina313
18. júl 2011

Ahojte kočky,
ak smiem vstúpiť do vašej diskusie, odporučila by som vám niečo, nie je to diéta, ale štýl stravovania
Norbi update - máme tu aj tému v MK, ak by ste sa chceli pridať, princípy sú jednoduché a fakt fungujú. Stravujeme sa normálne, ale sú aj kočky, ktoré si priamo stravu kupujú - objednávajú.
Takže aby som vysvetlila základ : do 12 hodiny môžete všetko, od 12 hodiny sa nesmú cukry a múka, do 15 hodiny ovocie, prílohy - zemiaky, ryža... po 15 hodine, zeleninka, mäso, proste bielkoviny a zelenina... Dodržujte pitný režim, žiadne sladené nápoje a koláčik si kľudne môžete dopriať ( samozrejme nie na dennej báze) do 12 bez výčitiek....
Ak by ste sa na to chceli pozrieť bližšie, tak nás nájdete na ...
https://www.modrykonik.sk/forum/chcem-schudnut/norbiho-update-ako-sa-vam-dari/
je to tu aj podrobnejšie rozpísané 😉
Tak vám všetkým želám vytúženú váhu a chuť k pohybu 🙂 🙂 🙂

andulqa
18. júl 2011

Ahojte 🙂

ja som sa tiez minuly tyzden dala na chudnutie...snazime sa uz dva roky a mam podozrenie na PCO aj ked teda ako tak ovulujem - tento rok sa mi to vlastne pokazilo, viem to podla bazalnej teploty, chcem si dat vysetrit aj inzulinovu rezistenciu, aby som vedela ze co a ako 🙄

moju vahu a bmi sem radsej nebudem pisat....uz xy krat som chcela chudnut, ale vedela som ze to nezvladnem, ze nedodrzim to jedenie/nejedenie roznych veci a tak, lebo ked sa citim obmedzena o to viac chcem to co nemozem 🙄 no ale minuly tyzden nastal taky zlom a som si povedala ze idem na to...a nejako to ani neberiem ako obmedzovanie, ale kedze potrebujem nejake pravidla, tak som si povedala ze skusim 90dnovu rozlisovaciu dietu, aj ked asi to nie je uplne najlepsie riesenie, ale nevedela by som chudnut tak ze by som len jedla menej...ale nedodrzujem ju uplne na 100percent, jem viac ovocia ako sa tam pise a pijem rano v praci kavu 😀 vecer cvcim zatial 35minut na rotopede doma, neskor to zvysim trosku, nech mam aspon trochu pohybu 😎

viem ze som zatial nic nevyhrala, lebo predsa len to dodrzujem len tyzden, ale pre mna podstatne je ze mam pocit ze ma to neobmedzuje, lebo to je pre mna zkalad uspechu, nemam dokonca ani chut na nic zakazane 😀

tak drzim nam vsetkym palce nech sa dockame aj toho vytuzeneho balicka ♥

merryn
19. júl 2011

Dievčata dnes som sa zničila...take zle počasie je ze ma boli hlava ale aj tak som dnes bola na korčuliach🙂 vyše hodiny...super bolo ale ozyva sa mi koleno nejako tak dufam to prejde....moje telo asi nezvlada tolko pohybu🙂)))nieje zvyknute🙂)))

sarafortuna
20. júl 2011

@andulqa , no asi sme tu všetky také, že čím viac je niečo zakázané, tým viac to láka a provokuje a podľahneme 😉 😉 😉
ja si myslím, že základ je ZAČAT a vydržať v tom "obmedzenom" režime....
škoda, že necvičím - nemám tu rotoped - u rodičov mám a manžel mi ešte svoj nedovliekol (on ma tiež u svojich rodičov)... tak veľa makačiek nemám.... 😒
Ale fakt to myslím vážne, na chladničke mám pohľadnicu s ružovučkým bábom - dnes ma odchytili na zbierku na detskú onko a oni dávajú pohľadničky.

@merryn ,
len pozor na úrazy... 😉

@elina313 . vdaka za info, popozerám vašu tému, prípadne prídem na "návštevu" 😉

merryn
20. júl 2011

ahojte dievčata, tak zatial sa držim...dnes bolo škarede počasie, tak som nebola na korčuliach ale konečne som vyskušala ten moj novy steper! a poviem vám, je to riadna makačka...po 10minútach sa zo mna lialo poriadne...potom som si dala pauzu a potom znova na 10minut...nechcela som uz viac lebo som sla do nočnej tak aby som sa totalne nezničila...ale je to fakt užastna vec a vrele ju doporučuujem....!

sarafortuna
21. júl 2011

@merryn , tak ty riadne makáš ... 😉 😉
nezabudni pravidelne jesť,... 5x denne a pitný režim... aby si pekne spaľovala... 😉
ja som po 6 dňoch (či koľkých ) odriekania zistila, že NEMAM CHUŤ na sladkééééé.... myslím, že som znormalizovaná... ale dnes si asi dám ku kávičke malinovú DELI 🙂

a tiež som si dnes poznačila moje miery - nech vidím, či sa niečo deje alebo nie... 😀 😀 😀 😀 😀 😀

andulqa
21. júl 2011

@sarafortuna no ved to je asi taky zakladny problem, dodrzat tie zakazy 😀 skoda ze to nejde tak lahko vsetko dole 😠 ja som si miery nebrala, nastastie nemame ani vahu, mna by to stresovalo, mozno sa odvazim o tyzden u rodicov, viem priblizne kolko mam lebo pred dvomi mesiacmi ma vazila moja gyneko, takze nepredpokladam ze sa to tak zmenilo 🙂

inak ja zatial tiez nemam chut na sladke, ale hresim pri kazdodennej salke kavy, ale davam si ju uz len s jednym cukrom, miesto doterajsich dvoch 🙂

@merryn sikulka! ja kazdy den makam aspon na rotopede, zacala som na 30min a teraz to postupne zvysujem 🙂 aj o chvilku idem trosku pocvicit 🙂

merryn
21. júl 2011

ahojte dievčata...musim makat lebo inak by som neschudla....dnes som u mamky tak som si dala tri pizza zavinčeky take male tak som zhrešila ale inak v pohode...ja mam na sladke chut ale nastastie mam po ruke melon a ten mi uplne stači...nočnu som mala krutu lebo som sa poriadne nenajedla a strasne ma bolel zaludok od hladu...tak som zistila ze ked som sa minule najedla o osmej vecer zeleninovy šalat s kuracim meskom tak som bola spokojna celu nočnu...už aspon viem ako sa najest...
@sarafortuna piť sa snažim...niekedy aj viac ako dva litre a aj jest sa snazim kazde tri hodiny niekedy nie presne ale snazim sa...a vecer uz velmi nejem len ked tak ovocie....
@andulqa super...rotoped je tiez dobry ale mne s neho bolel zadok, tak ma to potom prestalo bavit...to som ho mala u mamky, teraz u svokry som nemala nič tak som si kupila ten steper...vzdy som ho chcela...a je fakt super...dnes som nebola lebo som u mamky ale zajtra pojdem aspon na dvadsat minut...tak pekny vecer dievcata a držim palceky...pa

januska22
22. júl 2011

@fedra podla teba mozu otehotniet aj zeny s nadvahou?

januska22
22. júl 2011

Ja mam nadvahu snazim sa otehotniet mala som s priatelom sex naplno sexovala som s nim aj pred menstruaciou aj po.Mala som menzes 1.7 do 5.7 potom od 19.7 do 21.7 boli ma hlava,brucho mavam aj zavraty poradte

sarafortuna
23. júl 2011

@januska22 , problém otehotnieť neznamená, že neotehotnieš po jednom mesiaci 😉 😉 , problém je ak sa nedarí 8 a viac mesiacov - ale s tým, že vieš že ovuluješ... 🙂
a tým chceš povedať, že si mala cyklus iba 18 dňový?

obezita spôsobuje sterilitu (hormonálna nerovnováha v tele-anovulácia), potraty, prípadne rôzne komplikácie pre bábo alebo pre teba počas tehotenstva...
odporúčam popozerať po googli túto problematiku...

to že ti niekto povie, že sa s tým DÁ otehotnieť ešte neznamená, že netreba trošku tu váhu upraviť... 😉 zdravá žena má problémy v tehotenstve, tak si neviem predstaviť, že mám riadnu nadváhu a ešte k tomu tehotenstvo 😕 😕

fedra
23. júl 2011

januska .... myslela som tym,ze nie je pravidlo,ze ak mas nadvahu, tak nemozes otehotniet. Mam zname ktore so znacnou nadvahou otehotneli na prvy sup, naopak aj kamaratku chuducku ako prutik, ktora musela absolvovat IVF aby prisla k dietatku ( a ziadny problem u nej ani manzela nezistili, len sa nedarilo
Zalezi to od mnoha faktorov.
Ak sa nedari viac ako rok, treba to zacat riesit ....

januska22
24. júl 2011

@sarafortuna hej mala zacali 1.7 skoncili 5.7 a zacali 19.7 skoncili 22.7.Na 3 augusta mam termin u gynekologa priatel ma tam posiela lebo sa boji o mna.Mavam krce bolesti poradte ak si kupim ovulacne testy tak kedy ho mam urobit?Poradte

merryn
24. júl 2011

Ahojte dievčata takže vcera som sa vazila a ta moja váha ma velmi potešila ukazala mi o 1,7kg menej....velmi ma to povzbudilo a ide sa dalej....kupila som si kyselinu listovu ale asi mi nerobi dobre lebo zatial čo som zobrala tabletku tak ma v ten den prehnalo...tak neviem čo to ma znamenat ale poskusam este raz či je to tym a uvidime...pekny den vam všetkym prajem a držim vam palčeky... 😀 😀

sarafortuna
24. júl 2011

@januska22 , nech ti dr. spraví hormonálny profil... ak mávaš ovulku tak mrcha chodí 10-14 dní po ovulke... čiže si spätne odrátaj od dlžky cyklus 10-14 dní - tam niekde by mala byť ovulka... ak mávaš také krátke cykly, tak je otázne, či ju vôbec máš...
fakt si preštuduj stránky na www.fertility.sk, prípadne elep.sk a podobné...
ja si meraním bazálnej teploty viem zistiť, či ovu bola alebo nie.. mne sa totiž od kyretu všetko pohnojilo ☹ ☹ ☹ ☹ a už rok sa snažíme a stále nič a ovulka si u mna chodí, kedy sa jej zachce... preto chcem schudnúť... 😅 😅 😅

@merryn , listovka by mala byť pred otehu samozrejmosťou, ak ti nerobí jedna dobre, tak skús inú... ja ich jem väčšinou po jedle, nie na prázdny žalúdok 😉
super, že máš úúúbytok - ja veru nemám žiadny, ale to je tým ako som písala, rotoped je u svokrovcov a aj u mojich rodičov a ja v "treťom domčeku", muž už slúbil, že mi ho dovlečie (hoci to slúbil už pred 2 mesiacmi) 😉

januska22
24. júl 2011

@sarafortuna mne sa mikdy nsetalo ze by som mala dva krat za mesiac a to od 1.7 do 9.7 a 19.7 do 22.7 predtym som mala sen o 2pozitivnych testoch a mala som vela krat sex naplno.Vcera bola u priatela dostala take bolesti,ze ma bolelo brucho pri chodzi chcel mi volat zachranku a na gynekologiu som objednana na 3.augusta skor nema volny termin poradte

andulqa
24. júl 2011

Ahojte babulky,

no tak ja som dnes porusila, dosla na navstevu moja teta k rodicom, ktoru som nevidela uz 10 rokov a mama spravila rezne..tak som si dala jeden taky maly a aj kolacik :( na veceru som uz sice nic nejedla (nebola som ani hladna), a som si 45min zabicyklovala ale aj tak ma to stve....ja zatial teda nikomu nehovorim ze chudnem, lebo to nemam rada, radsej az ked uz budem mat nejake vysledky 🙄

aj som sa odvazila, ale bolo to zrovna hned po obede, tak podla toho sa mi vaha zmenila trosku asi 0,5 kila 😀 tak mozno keby som sa vazila rano, tak by to bolo este nieco viac...nie je to nic moc ale potesi 😀 v kazdom pripade si zajtra davam velmi lahky den, aby som odcinila ten dnesok 😖

merryn
25. júl 2011

@andulqa ja sa vážim každy pondelok rano po vecku, nalačno... vtedy je to objektívne si myslim...ja som posledne dva dni pohnojila ale nejedla som chleba ale dala som si vcera kolačik u švagrinky ale dnes to vystepujem a idem do nočnej takze tak....vikendy su pre mna kritické lebo je vela pokušení, grilovačky a takk, ale snažim sa nejest chleba čo sa mi aj celkom na moje pomery darí a nevzdavam sa....môj ubytok ma posunul dopredu, takžze ma to veľmi motivovalo....

@sarafortuna možno som urobila chybu ze som ju na prazny zaludok zjedla...no uvidime...ked znova nebude dobre tak kupim inu...
@januska22 mne sa dnes v noci snivalo ze som mala bejby a ze som ho kojila! pana taky živy bol ten sen....

sarafortuna
25. júl 2011

kočky, mne sa zase vrátili "CHUTE" na sladké a nezdravé veci, takže zase bojujem odznova 😠 😠 😠 😠
mám aj nervy z hľadania práce - zase ma odmietli a mne to dajako deptá - cítim sa neschopnááááá
Ale mužík už prislúbil, že dovlečie rotopéd tak som zvedavá, či budeme na neho vešiať oblečenie, alebo sa na nom budem potiť 😀 😀 😀 😀

kraskanz1
25. júl 2011

jeeej tema pre mna ja sa radim medzi vas...vsade kade chodim mi vravia schudnite schudnite a schudnite .... 🙂

merryn
25. júl 2011

@sarafortuna nevadi!!!! ide sa dalej!!! a ked budeš mať rotoped tak uvidis ake to bude super, lebo vždy ked z neho zosadnes sa budeš citit lahsia...

ja som dnes veľmi potešena, lebo som prisla do prace a kolegyna na to ze či som neschudla, lebo ževyzeram chudšie...a hned na to kolega ze či som neschudla...takze asi to vidiet...a veľmi ma to posilnilo a hlavne potešilo🙂)))

@kraskanz1 vitaj medzi nami🙂 a začala si chudnut ked ti to vsade hovoria?

kraskanz1
25. júl 2011

jasne ale ja mam za sebou uz kade co takze to chudnutie je posledna sanca pred IVF....a co baby vy ste ako na tom??
mne mrchav obec nechodi a o ovulacii ani nehovorim... 😖

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre