Snažíme sa otehotnieť. Čo ešte zaberie okrem chudnutia?

krpcatko
3. sep 2007

Ahooojte všetky snažilky,

donedávna som si to nechcela priznať, ale s manželom sa už snažíme asi 3 rok a stále nič. Ja mám jeden dosť veľký problém. Prvú menštruáciu som dostala v 18 po tom čo som návštívila doktora a nasadil mi antikoncepciu. Po vysadení liekov na spustenie menštruačného cyklu som menštruáciu zasa nedostala. V tom období som mala aj problémy s nadváhou. Všetko sa teda priklanalo k tomu, že pokiaľ schudnem všetko sa napraví. Tak sa mi podarilo schudnúť ale nič z mojich problémov sa nezmenilo. Jednu výhodu to malo počas tej doby som si našla svoju lepšiu polovičku a zobrali sme sa. Od tej doby sa snažíme otehotnieť ale nedarí sa nám. Teta môjho manžela je gynekologička a tak mi spravila všetký testy a vraj je všetko v poriadku a pripravené na babatko. Ale nie je tomu tak. Už sa vyše 3 rokov snažíme a stále nič. Podarilo sa mi zasa dosť pribrať a prestala som sa aj hýbať. Chcela by som to zmeniť a tak som sa dočítala že je treba znížiť hmotnosť, prijímať viac vitamínov C a E a športovať. Ak viete ešte o niečom inom ako sa dočkať babanka dajte mi vedieť. Vopred veľké dík

merryn
1. nov 2011

@mima1983 necvič....ty už nemusiš, ty budeš až potom po porode zhadzovať, a možno nebude treba🙂rodine si to už povedala?🙂 čo oni na to?
@andulqa super ti to ide...ja sa tiež snažim...možno aj dnes dam stepper...uvidime...zajtra do prace, tak uvidim....ale chcela by som...ked počuvam pri tom tu spravnu hudbu tak ma to nabudzuje🙂)))
@zuziq a meškaju ti?

janie80
1. nov 2011

ahojte kocky, co nove? dlho som tu nebola... ja poctivo cvicim, po siestej zjem maximalne jogurt... na vahe sice este nic nevidno, ale citim sa lepsie... 😉 a mm tvrdi, ze mam pevnejsie nohy a zadok... 😀
@andulqa ja mam BMI 30,8.... ciel je 25... 😅

mima1983
1. nov 2011

@andulqa tak s tou vahou zavidim 🙂 ... inak sa mam ok, zatial vsetko v poriadku, zajtra idem prvykrat ku gynekologovi ako tehu, tak som strasne zvedava a aj trošku nervozna! jak keby som tam isla prvykrat 🙂

mima1983
1. nov 2011

@merryn ale bolo by mi treba dat dole! ale teraz sa bojim cokolvek robit, aj si len poriadne kychnut, len ked sa to neda nejako zastavit.....

keenfan
2. nov 2011

ahoj dievcata ja by som sa pridala tiez potrebujem dat dake kg dole aby sme sa mohli zacat snazit a aj pre lepsi pocit samozrejme 🙂

mima1983
2. nov 2011

@janie80 co by som ja dala za BMI 30... jooooj :/

zuziq
3. nov 2011

tak baby palicka sa veru pohla a uz su krasne vedla seba, ako maju byt 😵

merryn
3. nov 2011

@zuziq gratulujem! Hej nejako sa to tu rozširuje ako nejaka nakaza...dufam, že aj mna nakazite🙂))))
No mne asi skoncila ovu pravdepodobne lebo teplotka troška klesla...ale ide sa dalej....vcera som nebola na seperiku lebo som bola po praci strasne unavena ale dnes pojdem určite...tak pekny den prajem všetkym

zuziq
3. nov 2011

@merryn mam pocit ze nam pomohlo po kazdom snazilkovani aspon 20 minut klud na lozku a az potom vstat 😀 takze pripajam to ako dalsiu vec, co mozno urobit pre to, aby ste cim skor boli tehulky. A tiez je zaujimava moznost zistenie ovulacie podla krcku maternice.
http://tehotenstvo.rodinka.sk/planujeme-dieta/p...

merryn
3. nov 2011

@zuziq no ja to tiež praktizujem to ležanie...aj ked nie dlho ale snazim sa poležať potom chvilu a nie hned vstavat...uvidime čo pomoze...a či sa to podari...aj to sledovanie krčkka maternice je zaujimave mozno aj to vyskušam....

aadulik2110
3. nov 2011

@merryn
@zuziq taktiež som si vždy poležala.... určite to nie je jediný faktor, ale musím povedať, že určite prispel k otehotneniu.... lebo sa nám to podarilo na prvý krát :D

martika32
3. nov 2011

ahoj dievčatá,chela by som Vás poprosiť o radu,snažime sa s partnerom rok o babatko a zatiaľ nič,už som bola aj na krvi /hormony/ aj na sone počas ovu, lekar nevidí nijaký problem, nasadil mi dva dni po ovu Duphaston,dnes som ho začala uživať, aký má Duphaston vplyv na otehotnenie,mate nejake skusenosti? ďakujem

merryn
3. nov 2011

@martika32 ja som brala duphaston ale to mi len spravidelnilo cyklus ale ked som ho prestala brat znova som nemala pravidelnu mrchu...ale nakoniec prisla sice po 44dnoch ale prisla sama...teraz som na lutenyle...a zatial pohoda....snažime sa stale tak uvidime....

martika32
3. nov 2011

@merryn ja mam cyklus v celku pravidelný, ale čítala som nejaké članky, že baby po uživaní duphastonu skorej otehotneli,tak čo je na tom pravdy,či to može ovplyvniť alebo to bola nahoda ???

merryn
3. nov 2011

@martika32 tak to ti neviem povedat ale ja som neotehotnela pri uživani dupastonu....takže neviem...ale ja všeobecne mam problemy s cyklom...takze asi tak...ale u teba to može byť ine🙂

martika32
3. nov 2011

@merryn dakujem, no a ešte jedna otazočka ,teda ak mi viete poradiť,v pondelok som bola u gynekologa,robil mi sono,povedal,že v po a ut mame snažilkovat,že mam ovu, od dnes beriem duphaston a ked som došla domov tak mi začalo take pobolievanie vo vaječnikoch ako pri ovulke,tak neviem či je to stale ovu alebo tým duphastonom? ..t

sarafortuna
4. nov 2011

@martika32 , doktor až tak presne nevie kedy bude ovu... ešte snažilkujte aj dnes...
folikul praská niekomu pri veľkosti 22mm niekomu pri 28mm...
tiež je otázne, čo znamená "pichanie" - ja napr. cítim "pichanie" PRED ovu.. .a po nej skôr také tlaky...
mnohé ženy pociťujú to pichanie až PO ovulke - v podstate rastie žlté teliesko, folikul tak praskne, vytečie tekutina, takže ozaj je nám ženám ťažko povedať, že čo nám to tam pichá 😉 (či vajko alebo už je vajko na "vandrovke")

a ked berieš nejaké lieky, tak si pozri na nete, že čo berieš...
pýtala si sa na duphaston.. je to progesterón, takže ak ma žena problém so žltým telieskom alebo proste ten jej vlastný progesteron nie je dostačujúci, tak pomôže dufík... čiže sa doplna progesterón umelo do tela - dá to logiku, že to zvyšuje šancu - nie na počatie, ale na to, že sa to stihne uhniezdiť a že bude zárodok životaschopný a bude rásť

merryn
5. nov 2011

Ahojte dievčata...tak ako sa mate? ja dnes volno tak si to naplno užívam...ale začala som kaloricky...no nevadi...už slubujem že budem dobra....🙂vcera som na stepperi nebola ale dnes by som chcela ist...vcera som bola v praci a tak prišerne ma lamaly nohy že sa to nedalo proste a bolo aj neskoro vecer....ale dnes sa pokusim...uvidime čo s manželičkom podnikneme....chcela by som ist do kina ale nehraju podla mojho gusta tak uvidime....
ovu asi skoncila teplotka sa drži celkom ale nieje veľmi vysoka ale drži sa tak na 36,8-36,9...no uvidime čo z toho vznikne...to sa ma držať do mrchy tak alebo čo? neviem ako to pokračuje....či sa zniži alebo čo?som zvedava🙂
Tak vam prajem pekny dnik pa!

janie80
5. nov 2011

@sarafortuna ale potom duphaston sa berie az po potvrdenej ovu, ked si dobre spominam... 😕
@merryn ja som tiez tento tyzden necvicila... v utorok bol statny sviatok a vo stvrtok sa mola taaaaaaku migrenu, ze az... ale doki mi kazala dietny rezim nahodit, co sa tyka stravy, tak na to som uz nabehla... 🙂 a slubujem, od utorka zase zacinam cvicit... 😅
tie teploty by sa tesne pred mrchou mali znizit... teda, ak pride mrcha... u mna to klesne v den mrchy a uz viem, ze ani netreba testovat... ale u niekoho zas ostanu hore, mrcha pride a klesnu az v priebehu mrchy... ked si tehu, tak hore ostanu dlllllllllllho... 😉

merryn
5. nov 2011

@janie80 kiežby zostali hore🙂))) no uvidime...ja dnes so stravou na hovvvvvvno...ked sa tak musim vyjadrit dnes prehrešok za prehreškom ale zajtra sa polepsim a aj cvičit budem....bo to si človek lahko zvykne na prehrešky...joj ma to mrzi ale ta čo....ide sa dalej
🙂

lilylilka
6. nov 2011

Ahoj kočky.,
Už 18 mesiacov sa snažíme a stale ,zúfalstvo ,všetky v okolí tehotné a u nás stále nič , ☹ Užívala som si vitamíny zdravú zeleninku všetko som skúšala .
Napokon sme prerábali dom , starosti na mne ,manžel bol vycestovaný ,nespráva strava , stres , dokonca som si po 5 rokoch zapálila cigaretu a háádajte čo ? // 🙂 Jediné čo som užila bol vitamín E 😀
Veru veru kočky asi mi tie stresy a chaos pomohli Možno vitamín 😵
Všetkým držím palce aby // mali

merryn
8. nov 2011

Ahojte dievčata! ako sa vam dari? no ja som mala minuly den velmi zly lebo som spravila všetky prehrešky ake som mohla urobiť....ale v nedelu som uz pekne cvičkala...vcera nie lebo som mala tazky den a dnes idem do nočnej tak uvidime.....Vaha stoji, ale aspon nestupa🙂))) a moja teplotka sa drži na 37 a vyzera to ze 11 by mala dojst mrcha, čo dufam nedojde a uvidime či sa teplotka zniži alebo ostane...juj som zvedava....🙂Pekny den prajem

keenfan
8. nov 2011

@merryn Ahoj no ja na vahu posledne tyzdne ani nejdem aby som sa nezrutila z vysledku ☹ 😀
drzim palce aby nedosla, snazilkovala si? 🙂

merryn
8. nov 2011

@keenfan ja tiez opatrne vstavam na vahu...ale zatial som spokojna...len keby sa pohla smerom dole este....dala som si zavezok ze do vianoc este 4kg no ale to uz nezaručujem....🙂))
snazilkovali sme...no či sa niečo uchytilo...uvidime....🙂))

keenfan
8. nov 2011

@merryn tak to je fajn, ja ani netusim, len dufam ze sa to pohybuje vice-mene narovnako 😀 No ja mam zase smely plan do Vianoc dostat sa pod 90, co ale neviem, nechcem daku prisnu dietu takze najskor bude treba zapojit daky pohyb..Lenze ja a pohyb.. Kolko mas Ty na rovasi ak sa smiem opyt?
my sme sa tiez snazili, aj ked nie naplno, ale mrcha nesklamala a vcera prisla 😠 Asi musim naozaj najprv schudnut... 😲

merryn
8. nov 2011

@keenfan ja tiez odmietam diety...z kazdej som mala jojo efekt...takkze koniec dietam...snazim sa jest pravidelne nie vela a pohyb...tiež niesom velky fanušik pohybu ale snazim sa a začina sa mi to aj pačiť...vaha ide pomaly dole ale ide a to ma povzbudzuje a hlavne zamestnava moju myseľ, čiže tak nemyslim na snaženie a babetka🙂 no ja sa chcem dostat na 80tku🙂 takze tak...je to fuška...ale tak je čas zamysliet sa nad sebou a robiť so sebou niečo...

keenfan
8. nov 2011

@merryn ved to...cloveka to laka, lebo da sa zhodit rychlo a dost kg, ale potom ten navrat spat je este horsi a metabolizmus je v p:deli 😖 to je fajn ze Ti to ide, ja sa uz tiez musim nejako nastartovat..viem co to je, mat veeeela kg a byt tehotna.. No, 80kg..to bol maximum co sa mi podarilo raz dosiahnut a to bol iny pocit! 😀 a vysku mas aku?

merryn
8. nov 2011

@keenfan no ja som nizka...asi 165cm....ja ani neviem....bože čo som to za človeka ze nepoznam svoju vyšku...zato svoju vahu poznam veľmi dobre🙂 lebo ju vidim kazdy den v zrkadle🙂))))
Nikdy som nebola chuda, ale taku vahu ako som mala a mam som este v zivote nemala...no a musim to napraviť...a v celku mi to aj zamestnava moju myseľ, takze dobre🙂)))))) a ty? dlho bojuješ so svojou vahou?

keenfan
8. nov 2011

@merryn to aj ja a to sa ani v zrkadle vidiet nemusim, staci citit 😀 😢 😢 no ja mam takmer 180, to na vysokej babe tiez nevyzera dobre ked ma bezmala 100kg...cize by som mala mat 70, take ambicie nemam, zato tych 80by som brala hned 😀 A ako dlho bojujem? No dlho veru...naposledy som zhodila daco pred rokom, to som sa dostala na 86 kg ale to bolo pred Vianocami no tak to potom dopadlo 😨 No a odvtedy mam 10kg nazad(!) a bojujem, ale asi malo...

merryn
8. nov 2011

@keenfan no to si riadne vysoka🙂 pekne si sa dostala na 86...ja som tiez pri jednej diete bola spokojna zo sebou ale jojo efekt ma dostal!🙂 takze musim si to vybojovať dalej..nechcem to hnusne čislo 8 na zaciatku ....chcem tam mat 7!!!!🙂))))a ked chcem byt tehotna tak si musim zvyšiť naskok...lebo ked priberiem v tehotenstve takk to bude horsie...a ked dam dole tak sa to len vyrovna🙂 toť moja teoria🙂))))

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre