Snažíme sa otehotnieť. Čo ešte zaberie okrem chudnutia?

krpcatko
3. sep 2007

Ahooojte všetky snažilky,

donedávna som si to nechcela priznať, ale s manželom sa už snažíme asi 3 rok a stále nič. Ja mám jeden dosť veľký problém. Prvú menštruáciu som dostala v 18 po tom čo som návštívila doktora a nasadil mi antikoncepciu. Po vysadení liekov na spustenie menštruačného cyklu som menštruáciu zasa nedostala. V tom období som mala aj problémy s nadváhou. Všetko sa teda priklanalo k tomu, že pokiaľ schudnem všetko sa napraví. Tak sa mi podarilo schudnúť ale nič z mojich problémov sa nezmenilo. Jednu výhodu to malo počas tej doby som si našla svoju lepšiu polovičku a zobrali sme sa. Od tej doby sa snažíme otehotnieť ale nedarí sa nám. Teta môjho manžela je gynekologička a tak mi spravila všetký testy a vraj je všetko v poriadku a pripravené na babatko. Ale nie je tomu tak. Už sa vyše 3 rokov snažíme a stále nič. Podarilo sa mi zasa dosť pribrať a prestala som sa aj hýbať. Chcela by som to zmeniť a tak som sa dočítala že je treba znížiť hmotnosť, prijímať viac vitamínov C a E a športovať. Ak viete ešte o niečom inom ako sa dočkať babanka dajte mi vedieť. Vopred veľké dík

keenfan
4. dec 2011

@janie80 fuu, no tak dlhe cykly, nechcela by som 😖 ale aspon sa Ti to znormalnilo, tak uz len preckat do plodnych dni a hor sa do dalsieho snazilkovania 🙂 my sme sa snazili, ale minuli sme ovu takze mrcha pride, uz to citim, bud dnes alebo skor zajtra 😠 co uz...

janie80
4. dec 2011

@keenfan este nic nie je stratene... poznam na MK kocku, ktora mala posledny sexik 4 dni pred ovu... jeden mesiac chceli vynechat, lebo nechcela rodit na vianoce a predstav si, o par dni rodi... 😀
tie dlhe cykly som mala po potrate, ale dufam, ze po roku sa mi to konecne znormalizovalo... 😝

l_e_n_o_c_k_a
4. dec 2011

@keenfan ahojky 🙂

kikaneu
4. dec 2011

@merryn my sme prišli už domov neskoro, tak už som nerobila nič, sprcha a teraz ešte niečo do práce pripraviť, čo som v piatok zabudla 🙂

merryn
4. dec 2011

@kacena85 vitaj! a maš nadvahu? no ja by som asi nečakala ja by som dokymu rovno povedala, nech cez tie dva mesiace niečo robi...lebo je to strata času....sama si duphaston neordinuj asi by som to konzultovala s dokym...
@janie80 super ze sa ti to pomaly upravuje....nevadi ze prisla mrcha ide sa dalej do dalsieho kola ja to tak beriem tiez...ide sa dalej...uvidime čo prinesie dalsi mesiac...tento mesiac nasadzujem duphaston tak uvidime ale najprv potvrdena ovu a potom začnem brať...som zvedava kedy tento mesiac bude...
@keenfan
@kikaneu
No dievčata, nedela za nami...navšteva odisla...dnes som to trocha pohnojila ale v ramci normy...myslim z jedlom...ale zajtra pondelok -novy tyzden...ide sa dalej a polepšim sa...tento tyzden uz zahajim stepper a bude....od šiestej uz nejem, prave som si spravila čajik s medom a oddych a psychicka príprava na zajtrajši pracovny den...dufam ze nebude taky ťažky a že ho zvladnem bez ujmy na psychike🙂)))lebo posledne dni v robote su nad moje sily...ale sme silne sebavedome zeny a všetko zvladneme!🙂 nie?🙂)))

kikaneu
4. dec 2011

@merryn aj ja som dnes jedla viac ako jem bežne, ale to u svokry sa ani inak nedá 🙂 ale v pohode, nerobím z toho tragédiu 🙂 už sa teším na zajtra do práce, nebudem mať čas rozmýšať nad tehu príznakmi 🙂 jasné, že všetko zvládneme 🙂

merryn
4. dec 2011

@kikaneu počkaj, asi som mimo obrazu....nema ti dojst mrcha alebo ake priznaky? niečo som premeškala?🙂 či to myslis vo všeobecnosti?
ja tiez sa viac drzim v robote, lebo tam bud nemam čas jest zakazane veci kedze si ich do roboty nevezmem a skor sa mi tam pravidelne podari jest ako doma...sice doma sa tiez snazim ale v robote čas nemam veľmi...dam ta skor zvedie na zle chodničky dostatok času🙂
včerajšie plavanie ma dosť nabudilo k tomu, aby som sa nezabednovala doma ale aby som chodila viac medzi ludi...zistila som to ked sme potom sli na vino a ja som sa vykecala so znamimy a bola sranda a vysmiala som sa do sytosti...proste chyba mi to lebo u svokrovcov sa zavrem do izby a nič...nemam s kym komunikovať, len s vami a ked pride manzel tak ten ma len potom chudak pocuva a nieje velmi zhovorčivy tak tam sa dialogu nedočkam jedine monologu🙂)))

kikaneu
4. dec 2011

@merryn tak ja zas nemám problém, že sa nemám s kým vykecať, som učiteľka, takže aj s deťmi v škole sa dá, aj s kolegyňami aj s manželom aj s rodičmi, lebo my bývame u mojich rodičov 🙂 a mrchu nečakám v piatok....no ale psychika pracuje, tak príznaky si viem ponamýšľať kadejaké 🙂

merryn
4. dec 2011

@kikaneu no ja u svokrovcov a veľmi si nemam toľko s nimi čo povedat....takze potom som neriadena strela ked kecam aj to čo nemam....🙂))))
No ja tiez robim s ludmi...som sestrička...ale to sa neda veľmi vykecavať🙂)))))
takze v piatok nečakaš mrchu? super...verim tomu že ani nepride....a ani ju nečakame, však?🙂))))

kikaneu
4. dec 2011

@merryn robíš v nemocnici, však? no nechcem ju ani vidieť, ale keď príde, tak príde, no čo už, nezbláznim sa z toho a to už bude rok, tak pôjdem za lekárkou, nech to rieši....no uvidíme 🙂

merryn
4. dec 2011

@kikaneu ano v nemocnici....no ved jasne ked pride tak pride ale nemusela byť....a do teraz si to nijak neriešila?

kikaneu
4. dec 2011

@merryn tak my sme začali so seksíkovaním naplno minulý rok pred Vianocami, ale to som ešte chodila na výšku a v máji mala mať štátnice, tak som aj bola rada, že nevyšlo a k tomu ešte manžel robil na týždňovky, tak sme sa videli len cez víkendy.....a prakticky od polovice júla sme spolu každý deň 🙂 ale už to pôjdem riešiť 🙂

merryn
4. dec 2011

@kikaneu určite chod, nech vieš pripadne to len postrčia...a bude to...🙂 mi mame prave pol rok čo sa snažime...je to o dosť ťažšie ze kazdy sa pyta kedy, kedy? a troška ma to už znervoznuje....čo troška...dosť...lebo kazdeho koho stretnem sa to vypytuje....

kikaneu
4. dec 2011

@merryn mňa sa už nepýtajú, chvalabohu, prešlo ich to 🙂

merryn
4. dec 2011

@kikaneu no neviem kedy prejde mojich znamych pytanie sa...ale tak čo už...ľudia su taky....

kikaneu
4. dec 2011

@merryn tak, tak 🙂 už si na to asi len zvyknúť a mať po ruke nejakú odpoveď, ktorá ich schladí a dajú pokoj

merryn
4. dec 2011

@kikaneu ja este stale neviem reagovat...vzdy som zaskočena....ale musim si niečo univerzalne pripraviť...

domi1988
4. dec 2011

ahoj baby mozem sa k vam pridat? tez sa snazime o mimiska, zatial len druhy mesiac...zatial bez uspechu. som xxl teda mozno aj xxxxl 😖 tak sa bojim ci sa to vobec podari...

keenfan
4. dec 2011

@janie80 jaaj taketo smutne veci, nikdy nepochopim preco sa deju..☹ ale urcite sa dockas a po smutku pride stasticko 🙂
@merryn my to ani nevravime ze sa snazime, je to aj tym ze to nie je uplne na plno a potom aj kvoli tomu ze by som to nevedela zniest ze sa vsetci pytaju..mi stacilo raz ked som to mame naspomla, ze sme sa snazili (este predtym) a ona ze:"a nic"? ako keby to bolo automaticky.. tak radsej potom prijemne prekvapit🙂
@domi1988 ahoj

zuziklc29
5. dec 2011

@kacena85 pozri radsej sa porad s lekarom a neriskuj opat.Ak chces naozaj babo ako kazda z nas,tak toto je hormon a moze ti viac uskodit ako pomoct,Bude lepsie ked lekar bude o tom vediet alebo ked ta bude mat pod kontrolou:ja som chodila do lucenca ku lekarovi a teraz chodim do Banoviec.Toho lekara mi odporucila jedna muzova kamoska a povedala som ze to vyskusam.a fakt som spokojna . . . .co tak vymenit si cisla?

zuziklc29
5. dec 2011

@domi1988 vitame ta tu . . . . . .ked to mate len dva mesiace tak nezufaj a hlavu hore.Su tu kocky co sa snazia aj Pat rokov a to je uz dost.Vy ste len na zaciatku tak sa treba len milovat a sprijemnovat si chvilky s muzikom.milovat sa preto,ze po sebe tuzite a nie preto,ze v hlave mate film dieta dieta dieta . . . . . . .vypusti to z hlavy a uvidis pojde to . . . . .drzim palceky 😀

zuziklc29
5. dec 2011

@keenfan juuuuj ja osm ako parny valec,ked sa rozhodnem tak idem.som tvrdohlava a uz som to chcela a chcem sedem rokov a to uz je ako mania.musim si este nasetrit a pojdem . . . .. . 😀 moja polovicka uz teraz ziarli ako maly chlapec.doteraz nic a zrazu,ked som sa uz objednala a vidi ze to myslim vazne . . . .

keenfan
5. dec 2011

@zuziklc29 jaj no tak to je jasne, ked si uz rozhodnuta tak to je fajn 🙂 hlavne aby si bola spokojna, to je dolezite..a preco si nepomoct ked to dnesna doba umoznuje, nie? 😉

zuziklc29
5. dec 2011

@keenfan veru,ved uz je to ako predlzenie vlasov.Kazda tretia to ma.,a ked vidim este 18tku a uz to ma tak ako . . . .ja uz 30tka o par mesiacov a . . . . . .uz to bude 😀

keenfan
5. dec 2011

@zuziklc29 si das riadny darcek k narodkam 🙂 originalny 😉

kikaneu
5. dec 2011

@merryn ja hovorím, že keď to bude, tak im určite poviem....a to stačí a sú ticho

kacena85
5. dec 2011

@merryn ahoj no nadvahu asi nemam, mavala som okolo 60kg a teraz mam asi tak okolo 66kg. ked ja tak luubim papat.dnes som rano behla obvodnemu tak ma celyy spodok boli neskutocne, asi som prechladla tak mi nieco predpisal a rovno som mu povedala, ze nech ma aspn na tyzden vypise, ze ma to boli, potom som sla aj gynek. tak pre istotu, pozrel ma, ze to vyzera ok, dal mi injekciu nospu a ze rano mam dojst opat, a tlacila som nanho ze nieco na tie hormony ci neda, ze lebo sak dva mesiace budem len tak necinne cakat?snazit sa mozno zbytocne ked je aj priatel ok ale ja nie kvoli hormonom. tak som zvedava co mi povie zajtra rano.tyzden si polenosim konecne...

kacena85
5. dec 2011

@zuziklc29 ahoj, no bola som dnes rano aj u obvodneho aj u gynekol.. lebo ma tak celyy spodok zacal v noci boliet, ledva som rano presla. dal mi injekciu nospu proti bolesti a rano mam dojst, neviem sice na co. a tiez som sa ho pytala co tie dva mesiace, krutil hlavou ze ma tak neskoro objednali a ze uvidime, zajtra sa ho spytam opat...ako mne doteraz max vyhovoval a nechcem kazdeho pol roka menit dr..tak uvidim. dnes bol moj drahy v prirod. lekarni a spytal sa tam na moj problem. zlaty to chlap. keby nemam jeho tak neviem. namiesali mu dva caje, jeden zensky a druhy na hormony, 3x za den mam pit zensky a ten na hormony vecer pred spanim. ako si mala na mysli tu vymenu cisiel?

sussi29
5. dec 2011

ahojte,
chcem sa vás opýtať - všetky snažilky, či máte skúsenosti so stimuláciou folikulov a s tabletkami ako: clostylbegyt, duphostan... snažíme sa s manželom o bábätko už asi rok a zatiaľ nič..... na folikulometrii mi zistili, že moje folikuly sú malé a tak mi lekár nariadil túto liečbu.... po clostyle sa mi vytvorili až 2 folikuly a sú už aj dostatočne veľké, čomu sa teším, no predsa len..... nemáte skúsenosť? 😎

sarafortuna
5. dec 2011

@sussi29 , neviem, čo chceš počuť, každá druhá žena po clostile otehotnela.
clostil stimuluje vaječníky a dufaston je na rast sliznice - pretože clostil "brzdí" sliznicu k rastu, tak sa to musí podporiť liekmi - proste tie 2 lieky patria spolu k sebe.
Sú to dosť silné tabletky resp. riadne chémia, odporúča sa skúsiť liečbu 3 mesiace a potom pauza.Ale niektorým kočkam už potom clostil ani netreba, lebo vaječníky "nabehnú" a fungujú správne.
Niekto tvrdí, že by sa mali iba pár krát za život, moja dr. mi ich napríklad odmietla dať, lebo vraj môžu mať viac negatívnych účinkov na naše telo (nie na bábo) než tých pozitívnych- no moja dr. je exot - jedna z 1000 😉 .

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre