Snažíme sa otehotnieť. Čo ešte zaberie okrem chudnutia?

krpcatko
3. sep 2007

Ahooojte všetky snažilky,

donedávna som si to nechcela priznať, ale s manželom sa už snažíme asi 3 rok a stále nič. Ja mám jeden dosť veľký problém. Prvú menštruáciu som dostala v 18 po tom čo som návštívila doktora a nasadil mi antikoncepciu. Po vysadení liekov na spustenie menštruačného cyklu som menštruáciu zasa nedostala. V tom období som mala aj problémy s nadváhou. Všetko sa teda priklanalo k tomu, že pokiaľ schudnem všetko sa napraví. Tak sa mi podarilo schudnúť ale nič z mojich problémov sa nezmenilo. Jednu výhodu to malo počas tej doby som si našla svoju lepšiu polovičku a zobrali sme sa. Od tej doby sa snažíme otehotnieť ale nedarí sa nám. Teta môjho manžela je gynekologička a tak mi spravila všetký testy a vraj je všetko v poriadku a pripravené na babatko. Ale nie je tomu tak. Už sa vyše 3 rokov snažíme a stále nič. Podarilo sa mi zasa dosť pribrať a prestala som sa aj hýbať. Chcela by som to zmeniť a tak som sa dočítala že je treba znížiť hmotnosť, prijímať viac vitamínov C a E a športovať. Ak viete ešte o niečom inom ako sa dočkať babanka dajte mi vedieť. Vopred veľké dík

keenfan
15. nov 2011

@zuziklc29 to nie je ziadna katastrofa, nejake to malo sladke sa doobeda moze, ja ked kavu tak tiez musim mat sladke..ale len kusok (podla moznosti) 😀 nebudes mat ziadnu dovolenku? akurat na Vianoce? ☹

@merryn jasne, rano mudrejsie vecera 🙂

my sme teraz s malym chori, tak sme uz druhy den doma no des...ozaj ma nadcha nejaky vplyv na ovu a taketo veci? uz mam po kramoch tak k vikendu by sme mohli ist nato..ale ked som chora, neovplyvni to nejako?

sepi
15. nov 2011

Ahojte dievčatá, čítam vaše príspevky a tak mi nedá nenapísať...tiež by som rada pod stromček test s dvomi čiarkami. Asi pred dvoma mes. som si dala urobiť výpočet u Dr. Jonáša, neviem síce aký názor na neho máte, ale ja každopádne veľmi pozitívny. Teda ja osobne mám jeho výpočet v rukách prvýkrát, no mám veľa kamarátok, ktorým pomohol. Teraz koncom mes. mám vhodný termín pre počatie, tak som sama veľmi zvedavá. Držím Vám všetkým palce, aby sme mali zdravé detičky 🙂

merryn
15. nov 2011

@sepi držím palce aby vypočet vyšiel🙂 ja na neho nemam žiadny nazor, kedže som to ešte neskušala, nemam žiadne skusenosti....🙂 a kolko sa snažite?

sepi
15. nov 2011

No pravdupovediac sme ešte ani nezačali, len o tom už dosť dlho premýšľam a neviem, či je na to správna doba. No na druhej strane...tá správna doba asi nebude nikdy. Človek si nájde vždy niečo, prečo ešte nie a prečo počkať. Doma máme dva a pol ročného chlapčeka a tak si myslím, že je už zrejme vhodný čas aj na súrodenca. Od januára chodím do práce, staviame dom a tak som v tom všetkom mala zmätok. No myslím, že bábätko je dôležitejšie ako všetko ostatné. Vo vašich riadkoch som našla trošku aj také povzbudenie pre samu seba...nemyslieť na také "povrchné" veci, ale na ten malý zázrak, ktorý snáď bude dopriaty nám všetkým 🙂 A Ty? Tiež čakáš na vytúžené dve čiarky?

merryn
15. nov 2011

@sepi no sanžime sa zatial 5mesiacov....zatial nevychádza....uvidime...verime, že bude darček pod vianočny stromček🙂

andulqa
15. nov 2011

Ahojteee 🙂 ako sa vam dari kocky? mne uz len kustik chyba do -20 kg 😵 boli sme v milane na predlzeny vikend a tam som teda jedla piate cez deviate, ale nastastie na vahe sa to moc neodzrkadlilo, asi sa ten metabolizmus uz nastartoval trosku, tak sa tesim 😵 akurat som teraz riadne nachcipana, ledva rozpravam 😖 😠

@merryn a nemas niekde graf nakresleny? napr na fertilityfriend ja som merla teplotu vyse roka, teraz uz len tak preventivne, lebo sa mi nechce 😀

mozno mas dlhu lutealnu fazu, co zas nie je zle, skoda ze testik nebol pozitivny 😠

my by sme tiez taky darcek prijali 😵 😵 😵

keenfan
15. nov 2011

@andulqa ahoj, no teeeda, Ty si ina sikovnicka, co by som ja dala za to keby som mala dole aspon polovicu 😕 uzasne! Takze teraz sa uz pustite do snazilkovania? a v Milane muselo byt krasne, jedna z mojich mnohych vysnivanych destinacii..

andulqa
15. nov 2011

@keenfan no my sme sa neprestali snazit ani tak 🙂 prose to tak beriem ze co bude bude 🙂 my sa uz snazime vyse dvoch rokov ☹ mame aj horsi spermiogram, ale moc sa mi zatial do centra ist nechce a tak som sa dala na chudnutie, lebo ja som mala toho na sebe fakt vela, este aspon dalsich 15 kil by som chcela dat dole 🙂 tak dufam ze to pomohlo - minimalne v tom ze sa mi upravil moj rozhadzany cyklus 🙂

teraz zrovna necakam kramy 😀 nemuseli by dojst, ovulka mi vysla prave ked sme boli v milane 😀

milano bolo super, len nam furt prsalo 😠 az tak ma to mesto neohurilo, ale maju nadherny cintorin, ten stoji za to vidiet.....a vsade sami versace, armani, gucci a podobne 😀 😀 😀

merryn
15. nov 2011

@andulqa si uplne super! ticho zavidime...to je super...milano..ved tam sa v živote nedostanem🙂kiež by sa ti to podarilo...zmena prostredia, menej stresu a hlavne menej kg...ved to je uplne idealne...
moj grafik ti dam: http://www.womenzone.cz/app/calendar/tempr.aspx...
dufam, že to zobrazi...
Ja už som psychicky nachystana na zajtra ku dokymu...nech to čo najrychlejšie vyrieši, že nestracam čas...🙂

keenfan
16. nov 2011

@andulqa no, to uz je dlho...a ako to zvladas, myslim psychicky? Ale mozno sa vam zadarilo prave na dovolenke, to je vraj dobre prostredie na pocatie 🙂 A schudnut je urcite dobre, uz len kvoli zdravotnej stranke, aj sa urcite lepsie citis..len ja neviem dako rozhybat 😠 😠
tak si si aj nieco pekne kupila? ked uz mas tolko dole... 😉
@merryn drzim palce nech Ti povie ze je to tehu... 😉

zuziklc29
16. nov 2011

@keenfan
@janie80
@merryn KOCKY LUCIM SA JA S VAMI.PEKNE SI UZITE DVA TYZDNE A NEZABUDNITE TU NA MNA.JA SA VAM VRATIM A POTOM CHCEM VEDIET PODROBNOSTI. KTO S KYM ,AKO A TAK DALEJ . .VED VIETE . . . .A HLAVNE NECH JE SU NA TESTE DVE PALICKY . . . . .ABY BOLO JASNE . . . . . . 😀 TESIM SA NA VAS . . . .TAK O DVA TYYYYYZDNE . . . . .PAPA

zuziklc29
16. nov 2011

@sepi KRASNY DNIK no ja som si nasla na nete vzorec podla coho to pocita. . . . .kamoska mu veri ibaze ja osm nazoru . . .vsetko je o nahode.pretoze ak nemam pravidelny menzes tak sa to vypocitat neda.Bud sa trafi alebo nie . . . . .takze vsetky sa dohodneme,ze pod stromcekom budu dva palicky 😀 tak sup sup na to .. . . . .

zuziklc29
16. nov 2011

kocky tu je stranka kde si viete pozriet ake babo chcete . . .dievca alebo chlapca . ..da sa tam vase meno.datum vasho narodenia apriblizne cas kedy ste sa narodili.potom sa zaskrtne ,,Ich will verhüten.,, a date BERECHNEN . . . . .vyhodi vam to tabulku,kde na kazdy mesiac ssa vam ukaze ci v ten mesiac bude chlapec alebo je posilnene dievcatko . . . . . . .http://www.leichte.info/fuer_Frauen/kosmobiolog...

keenfan
16. nov 2011

@zuziklc29 ahoj a drz sa nech Ti to tam rychlo ubehne aby si mohla prist nazad a ist na vec 😉

zuziklc29
16. nov 2011

@keenfan dakujeeeeem . . . . . .drzkaj sa a maly nech je uz zdravy 😉

keenfan
16. nov 2011

@zuziklc29 diky, aj Ty 🙂 uz je mu lepsie, nastastie 🙂

merryn
16. nov 2011

@keenfan
@zuziklc29 ahoj!majkaj sa pekne, skoro sa vrať a davaj si hlavne na seba pozor!
@andulqa dievčata...tak pan doktor hodil teoriu, že by to mohol byť zvyšeny prolaktin...myslela som si...ale v piatok idem na krv a spravi hormonalny profil, takze budeme vedieť na čom som....zmenil mi tbl z lutenylu znova na duphaston a mam čakať na mrchu...ked do stredy nepride tak asi vyvolavačka....veľmi som zvedava na ten hormonalny profil...ze kde je chyba....no ale aspon budem vedieť na čom som....

andulqa
16. nov 2011

@merryn nejde mi to otvorit :-/ dnes si bola u dokyho? ci zajtra ides? 🙂 som zvedava co ti povie

@keenfan ako to zvladam? ale tak, zatial celkom v pohode, jasne ze niekedy som z toho nestastna, ale si tak hovorim ze sme este s mm mladi (ja 26 on 24), casu mame dost a babo pride ked uzna za vhodne...takto este mozeme aspon trochu cestovat a tak 😀

@janielik87 ahoj, pisala si mi IP ale neviem ti odpisat, vzdy mi to vypise chybu, tak aby si nemyslela ze ta ignorujem 😵 noo u mna plati ze to je v hlave...hlavne nesmies mat pocit ze sa obmedzujes a uz vobec nie ze si hladna, ja rano zacinam ovsennymi vlockami (30g) s rozpucenym bananom a skoricou, je to velka mnamka a mna to zasyti do obeda uzasne...ale kludne to moze byt krajec celozrnneho chleba, zo zaciatku som ja zacinala 90dnovou dietou, cize na ranajky ovocie (ale nedodrzovala som mnozstvo v knihe 😀 ), ale byvala som hladna, tak som to zmenila, vylucila som pecivo, vsetko sladke (hlavne zo zaciatku som bola na seba fakt prisna, teraz si uz kludne dam ak mam chut), takisto nejem prilohy spolu s masom napr - takze trochu taka delena strava, ale teraz uz to tiez tak striktne nedodrziavam, v lete som jedla vela ovocia a zeleniny, a davam si obcas take len cisto zeleninove a ovocne dni....a vela vela pijem 🙂 plus urcite pomohlo kazdodenne cvicenie 60min na bicykli (ale zacinala som na 30tich minutach) teraz to uz tiez flakam...ale telo sa nastartovalo, tak viem ze si to mozem dovolit, lebo kila aj tak ubudaju 🙂 nooo a uz ani neviem, ked mi nieco napadne 🙂

ale vravim, u mna to je cele v hlave, som na to nastavena, na tu zmenu zivotospravy, cize som nemusela riesit v sebe take veci ako ze si nieco odopieram a podobne 🙂

merryn
16. nov 2011

@andulqa už som bola...napisala som aj ako som dopadla....a maš pravdu, chudnutie sa začina v hlave...to je dôležite....ja sa pomaly nastavujem...mam aj slabe chviľky ale znova a znova začinam a pokračujem....netreba to vzdavať....nikdy...

andulqa
16. nov 2011

@merryn no tak sme napisali naraz

tak super ze ti spravi HP, zvyseny prolaktin sa da lahko znizit, tak som zvedava ake budu vysledky

merryn
16. nov 2011

@andulqa asi sme naraz napisali🙂 no to aj ja som zvedava....nech to da doporiadku a nech sa snažime dalej....čo mysliš ako sa potom napravuje? tabletkami?

andulqa
17. nov 2011

@merryn su na to normalne tabletky, ktore navyse este aj celkom rychlo zaberaju, takze uvidis ze to bude v pohodke 🙂

a mne dorazila mrcha 😠 😠 😠 vcera rano som mala na teste slabeho ducha, ale asi to bol len kanalik, lebo uz v podvecer sa zacala mrcha rozbiehat, tak ideme dalej.....som ale rada ze to moje chudnutie mi vratilo ovulku naspat 😵 😵 😵

merryn
17. nov 2011

@andulqa tak to som rada, že rychlo zaberaju...nech to je čo najskor v poriadku...
takže mrcha došla? tak tebe aspon došla🙂 ale mne teplotka jemne klesla takze dufam, že už ta svina dojde ze sa ide dalej🙂

merryn
18. nov 2011

@andulqa
@keenfan
Ahojte dievčata! Tak aky mate dnes den? VOnku je pooooriadna zima...dnes som kvalitne vymrzla ked som bola na krvičku...bude fajna modrina..nevadi...v pondelok idem telefonovať o vysledky takže uvidime....Dnes ma čaka nočna, tak len polehujem....a je mi fajn🙂

sepi
18. nov 2011

@zuziklc29 Ahoj, no ja som si vymenila zopár mailov s Dr. Jonášom a bol fakt zlatý, lebo na každý jeden mi poctivo odpísal. Jeho výpočet absolútne nenaruší nepravidelná menštruácia. Píše sa o tom aj v jeho popise, ktorý som obdržala s jeho výpočtom. Takže fakt nevadí, ak máš nepravidelnú menštruáciu...o týždeň mám ten "veľký deň", kedy máme skúšať, tak som sama zvedavá. Viem, že to nemusí výsť hneď na prvý šup, ale...uvidíme. Veľa štastíčka prajem, papa

merryn
18. nov 2011

@sepi tak to potom držim veľmi veľmi palce, nech sa podari...

merryn
18. nov 2011

@andulqa
@keenfan
ta čo dievčata? dnes nič nepišeme🙂 cely den vyzeram či sa tu niekto neobjavi☹ nevadi...ja dnes pracujem celu noc takže asi tak...tak potom napište čo nove mate....pekny večer

andulqa
18. nov 2011

Ahojte 🙂 my sme dnes menili komp, tak som sa sem dostala az tearz, ale ako vzdy ked kupujeme nove veci do pocitaca, tak zas nieco nejde a musime reklamovat, tak sme to museli prehodit zas na stary 😠

@merryn skoda ze mi nesiel otvorit tvoj graf, by som ho rada kukla 🙂 mrcha stale nedosla? dal ti vlasnte lekar nejaku vyvolavacku alebo tak?

ja som s tymto nastastie nemala nikdy problem, aj ked som nemala ovulku, tak mrcha dosla vzdy 🙄 ale uz by si mohla dat konecne pauzu....mata ma ten dusik na tom teste co som mala....dam vam sem fotku, mozno to bol len kanalik, ale mozno sa aj nieco dialo...no kiezby sa to niekam konecne pohlo 😔 😔 😔

merryn
18. nov 2011

@andulqa ked neviem ako to mam dať aby ti to bolo vidno...nevieš s tym robiť..mam ten graf na women zone....
doky poveda, že ked do stredy nepride mrcha tak mam prist...asi na vovlavačku ale nepovedal to...tak predpokladam....mrcha neprisla este ale trošinka sa znižila teplotka uvidime čo bude rano ale bude to skreslene lebo som v praci, ale uvidime no...
no poviem ti že na tej foto nič nevidno...teda ja aspon nevidim...ale ved sa testini este raz...ja som tiež ten prvy test študovala pod lampou az ma oci boleli...manžel na mna pozeral či mi nešibe...pytam sa ho vidiš niečo? a on len kyval hlavou zdvorilostne ze ahmmm....a ja na neho ze nič čo? a on ze nie...tak a bolo...☹

muca1212
18. nov 2011

@krpcatko
No ja som prestala brať antikoncepciu v roku 2008 a otehotnela som až 2011. 🙂 nejako sme sa moc nesnažili, nejako to prišlo samo, ALE v tom období som prestala žurkovať ( čo bolo dosť často) 🙂 začala som cvičiť, schudla som asi 7 kg a tak celkovo som začala zdravšie žiť a do 2 mesiacov som bola tehotná, akoby mimino proste prišlo do čistého a zdravšieho tela. Tiež som bola u liečiteľa ( kvôli seknutému krku) ktorý mi len tak zo srandy chytil nejaké body plodnosti, či sú OK 🙂 Boh vie možno to spustil aj on 🙂)

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre