Snažíme sa otehotnieť. Čo ešte zaberie okrem chudnutia?

krpcatko
3. sep 2007

Ahooojte všetky snažilky,

donedávna som si to nechcela priznať, ale s manželom sa už snažíme asi 3 rok a stále nič. Ja mám jeden dosť veľký problém. Prvú menštruáciu som dostala v 18 po tom čo som návštívila doktora a nasadil mi antikoncepciu. Po vysadení liekov na spustenie menštruačného cyklu som menštruáciu zasa nedostala. V tom období som mala aj problémy s nadváhou. Všetko sa teda priklanalo k tomu, že pokiaľ schudnem všetko sa napraví. Tak sa mi podarilo schudnúť ale nič z mojich problémov sa nezmenilo. Jednu výhodu to malo počas tej doby som si našla svoju lepšiu polovičku a zobrali sme sa. Od tej doby sa snažíme otehotnieť ale nedarí sa nám. Teta môjho manžela je gynekologička a tak mi spravila všetký testy a vraj je všetko v poriadku a pripravené na babatko. Ale nie je tomu tak. Už sa vyše 3 rokov snažíme a stále nič. Podarilo sa mi zasa dosť pribrať a prestala som sa aj hýbať. Chcela by som to zmeniť a tak som sa dočítala že je treba znížiť hmotnosť, prijímať viac vitamínov C a E a športovať. Ak viete ešte o niečom inom ako sa dočkať babanka dajte mi vedieť. Vopred veľké dík

merryn
28. nov 2011

@keenfan no pekne...hej take stavy niesu sranda🙂 no pomaly začneme...ale mierna depka na mna ide...prave mi pisala sesterka ze je tehotna...a mna to vzalo....do riti..zase toho budem mať plnu hlavu...joj☹(((

kikaneu
28. nov 2011

@merryn ahoj, no mne dnes presne to isté napísala spolužiačka z výšky....ja nemám depku, len trošku závidím, ale v dobrom 🙂 tiež som dnes necvičila, sa mi nechcelo 🙂

keenfan
28. nov 2011

@merryn aje noo, ved este stihate aj vy na Vianoce zamiesit a budes jej aj Ty jej pisat ze si tehu 🙂

merryn
28. nov 2011

@kikaneu
@keenfan ja jej tiez veľmi prajem a som veľmi šťastna ale veľmi ma to mrzi ze ja nie...ze neviem kedy to bude a proste tiez jej zavidim v dobrom....no ale čo narobim...realita...

kikaneu
28. nov 2011

@merryn tak, tak...krutá realita.....veľmi na to myslíme...ona neriešila, nemerala teplotu, proste nič....a chcela začať brať lieky na žalúdok, ale pre istotu urobila ešte test a mala //...ta tak

merryn
28. nov 2011

@kikaneu ta moja sesterka tiez, len tak sa snazili nie naostro...proste vyjde vyjde, nevyjde nevyjde...no a vyslo...do riti aj z taku robotu....ta ale čo už...verim ze tento cyklus sa podari a budeme všetky šťasten....

kikaneu
29. nov 2011

@merryn ja už to tiež tak beriem....neviem ako sa mi to podarilo, ale som tak nastavená, že buď vyšlo a budeme sa tešiť, alebo nevyšlo a ideme na všetky tie zdlhavé vyšetrenia 🙂

merryn
29. nov 2011

@kikaneu
@keenfan ahojte dievčata....no dnes nemam dobry den ani dobru naladu...som nejako deprimovana este stale...aj všeobecne som nejako podraždena...joj....dnes som sa celkom držala...ale necvičila som lebo som bola do druhej v robote a to ma vyčerpalo maximalne...uz len do sprchy pojdema a spat asi lebo zajtra do večera v praci a uz dnes som vyšťavena...nejako to musim vydržať....možno sa potom aj nalada zlepši....a vy ako?

kikaneu
29. nov 2011

@merryn ja ani nejdem dnes cvičiť, ale nemala som nič sladké a ani som sa neprepchávala 🙂 nemôžem obsedieť, mám asi mykózu, ráno idem k lekárke, tak sa neviem dočkať, nech mi dá niečo čo mi pomôže...ach jaj

merryn
29. nov 2011

@kikaneu oj to ma mrzi...urcite chod...nech sa to vyrieši....mne už mrcha odchadza dnes som uz merala teplotku tak uz sa ide do dalsieho kola...

kikaneu
29. nov 2011

@merryn tak držím prsty 🙂 aj ja meriam poctivo každý deň 🙂

eri28
29. nov 2011

@krpcatko necitala som vsetky prispevky, a tvoja polovicka je zdrava 😉

merryn
29. nov 2011

@kikaneu dakujem...a tebe pekne ukaze ovu? presne maš?

kikaneu
29. nov 2011

@merryn minulý mesiac som mala 18DC a tento 14DC.....tak presne to nie je 🙂 ale som rada, že je 🙂

keenfan
30. nov 2011

@merryn ahojky, nic nove tieto dni, vcera bolo celkom pekne ale dnes je tma ako vo vreci, nemam rada taketo pocasie ale aspon neprsi...drzim sa ako tak, ale nemyslim si ze chudnem, asi skor nie, na vahu sa radsej nestavam lebo to by som mala pokazde naladu v p_deli...a teraz pred mrchou budem aj zavodnena takze to by bolo ine numero 😖
co mas nove Ty? krasny dnik Ti prajem 😉

merryn
30. nov 2011

@kikaneu zaujimave...som zvedava kedy budem mat ja toho mesiaca...

@keenfan ahoj moje...no ja dnes praca cely den a tento den bol mimoriadne zly....som maximalne vyštavena, unavena, bolia ma krize, nohy, všetky asi časti tela este aj korienky vlasov🙂))) mam dost...prave chrumkam suchariky a čajik a dnes už nič nechcem jest...celkom som sa držala by som mohla povedať a to preto, lebo som ani nestihla jest....zajtra nočna tak aspon sa rano vyspim...to jedine ma teši....no a počasie je uuuuplne otrasne...ked som doma tak je celly den hmla a ked som v robote tak aspon troška slniečko svieti...ale už sa nevyjadrujem🙂

kikaneu
30. nov 2011

@merryn meriaš teplotu alebo ovu testy používaš?

merryn
30. nov 2011

@kikaneu meriam...robila som si aj testy ale mala som ich malo a neskoro som si ich zrobila ale bola tam slabučka čiarka ale to bolo asi už po ovu...ale hlavne teplotku meriam....ale teraz len druhy mesiac...odkedy mi to poradil moj gyndoš...

kikaneu
30. nov 2011

@merryn aj ja len druhý mesiac 🙂 a testy som si robila až tento, predtým som nemala, ale robila som ich až po, a to som sa čudovala, že prečo je čiarka zo dňa na deň slabšia 🙂 ale som rada, že ovu bola 🙂

merryn
30. nov 2011

@kikaneu no veru ja tiez, podla tepltoky bola aj podla hlienu si myslim ze bola aj testy boli slabe čiarky ale aj to poteši...🙂))) takže uvidime čo tento mesiac bude....som zvedava....

kikaneu
30. nov 2011

@merryn držím prsty 🙂 idem do sprchy a už neprídem, oddychuj a uži si večer 🙂

merryn
30. nov 2011

@kikaneu dobru nocku prajem...ja tiez idem do sprchy a lebediť si lebo som KO🙂papiky

monana
30. nov 2011

@krpcatko my sme sa snazili vyse roka, vsetko bolo ok, absolvovala som vysetrenie hormonalneho profilu, stitnej zlazy, manzel spermiogram. Mala som dlhe cykly : 36 - 40 dni, tak mi chcela gynekologicka nasadit clostyl a duphaston. Ja som sa este nechcela dopovat hormonmi, tak som si dala este 3 mesiace, ze skusim sarapis soja, objednala som si 3 balenia a pri uzivani prveho balenia som otehotnela. Teraz su tie dve balenia v bazare 🙂
Dzrim palce 😉

keenfan
30. nov 2011

o@merryn no november je zly mesiac proste..ale zajtra je uz december, to za clovek aspon na Vianoce tesi..tak snad sa aj pocasie troska znormalizuje..

@kikaneu a ake testy pouzivas? a testujes par dni pred ovu aj,alebo len den v ovu? bo rozmyslam ze by som to skusila s testami, nech viem kedy mam ovu a ci vobec..

kikaneu
1. dec 2011

@keenfan keď prídem domov, pozriem ako sa volajú 🙂 tak ja som mala ovu minulý mesiac 18DC tak som testovala 15, 16 a 17DC ale to už bolo po ovu, lebo tento mesiac bola 14DC 🙂 tak budúci sa chystám testovať už od 10 alebo 12 DC 🙂

merryn
1. dec 2011

@keenfan
@kikaneu Ahojte dievčata! Ako ide den? Ja som sa konečne do sýtosti vyspala a ked som sa postavila na vahu bolo tam o pol kila menej...viete ako ma to potešilo? veeeelmi....mam za sebou ranajky, na obedik mam spenatove halušky so syrovou omačkou...mnam velmi sa na to tešim....dnes ma čaka nočna tak dnes lenošenie...a vy ako?

kikaneu
1. dec 2011

@merryn ahoj, tak môj sa pomaly ale isto blíži ku koncu v práci, chvalabohu 🙂 ja som sa nevážila ani nepamätám, asi si kúpim váhu pod stromček 🙂 ja mám za sebou už aj obed a dala by som si kávu, ale nemám čas ju v robote vypiť, tak musím vydržať domov 🙂 a ja už idem dnes bicyklovať, už je mykóza miernejšia, tak to zvládnem 🙂

merryn
1. dec 2011

@kikaneu chvalabohu...mna este moj pracovny čas čaka....kup si...ja mam taku čo meria aj tuk a somariny ale veľmi to nepouživam....lebo sa mi to nechce stelovať....ja už pijem kavu konečne lebo ma hlava boli...bola som na hodinovej prechadzke a poviem vam je taka zima ze konec....super ze sa to zmiernilo...bicykluj ja mozno budem zajtra...viem ze to vzdy slubujem ale tak niekedy sa k tomu aj dopracujem🙂

kikaneu
1. dec 2011

@merryn tak mám za sebou bicykel 🙂 ešte by som možno pocvičila podľa Mojžišovej, ale neviem, nejak sa mi už nechce a pred chvíľou som večerala, tak asi počkám, kým mi trochu strávi 🙂

kikaneu
1. dec 2011

@keenfan mám testy s názvom ALICE OVULATION TEST

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre