Snažíme sa otehotnieť. Čo ešte zaberie okrem chudnutia?

krpcatko
3. sep 2007

Ahooojte všetky snažilky,

donedávna som si to nechcela priznať, ale s manželom sa už snažíme asi 3 rok a stále nič. Ja mám jeden dosť veľký problém. Prvú menštruáciu som dostala v 18 po tom čo som návštívila doktora a nasadil mi antikoncepciu. Po vysadení liekov na spustenie menštruačného cyklu som menštruáciu zasa nedostala. V tom období som mala aj problémy s nadváhou. Všetko sa teda priklanalo k tomu, že pokiaľ schudnem všetko sa napraví. Tak sa mi podarilo schudnúť ale nič z mojich problémov sa nezmenilo. Jednu výhodu to malo počas tej doby som si našla svoju lepšiu polovičku a zobrali sme sa. Od tej doby sa snažíme otehotnieť ale nedarí sa nám. Teta môjho manžela je gynekologička a tak mi spravila všetký testy a vraj je všetko v poriadku a pripravené na babatko. Ale nie je tomu tak. Už sa vyše 3 rokov snažíme a stále nič. Podarilo sa mi zasa dosť pribrať a prestala som sa aj hýbať. Chcela by som to zmeniť a tak som sa dočítala že je treba znížiť hmotnosť, prijímať viac vitamínov C a E a športovať. Ak viete ešte o niečom inom ako sa dočkať babanka dajte mi vedieť. Vopred veľké dík

keenfan
23. nov 2011

@merryn to hej..je to dobre mat svoje, byt sama sebe panou..nikto Ti do nicoho nekeca a robis si ako Ty chces..zrovna sa kamoska stahuje s priatelom do podnajmu, cely zivot s mamou a ruzove to teda nemali..tak som videla na nej ze uz to potrebovala ako sol..
co dnes? no toto pocasie ma nebavi, sice neprsi ale ja mam nizky tlak tak sa potom cely den citim na spanie, co sa ale pri krpcovi neda 😀 Asi este vybehneme do obchodu na daku vecernu mnamku, a budeme sami bo manzel ide do mesta, maju vianocny vecierok z firmy tak zas budeme sami gazdovat 😒

kikaneu
23. nov 2011

@merryn ahoj 🙂 nie, zadok nebolí, to len bezprostredne po bicyklovaní 🙂 pozerám, že bývaš so svokrou a máte len jednu izbu...to by som ani ja nemohla....nezniesla by som takú stiesnenosť.....my zas bývame u mojich rodičov, ale máme celé poschodie pre seba, je to ako 3 izbový byt, len kuchyňu ešte nemáme hotovú...zajtra prídu spotrebiče a na linku šetríme 🙂
havka máme vlčiaka, prišiel k nám v sobotu, túlala sa po dedine a vybrala si nás 🙂 krásavica 🙂 tak sme si ju nechali a vykrmujeme ju 🙂

merryn
23. nov 2011

@keenfan a presne to chcem! byt sama sebou pani...a za tym si stojim....ja tiez mavam nizky tlak....ja som zbehla do našho motorestu na latte a dala som si saj vecer a už nič papkať sa nechystam....
@kikaneu no ti vravim aj ja to chcem aj keby sme sli do podnajmu....je mi to jedno ze velkeho domu do zajačnika ako sa hovori ale za tu cenu mi to stoji....nech sa manžel odputa od mamky....super...psik to je oživenie...🙂

kikaneu
23. nov 2011

@merryn čo z veľkého domu, keď máte len jednu izbu....to je oničom....poznám to....som veľmi rada, že my sme na tom tak ako sme 🙂 už len našetriť čím skôr na tú linku 🙂 no ja mám šťastie aj v tom, že mama ma často nechá realizovať sa v kucyhni, vyváram a vypekám, keď mám čas....len mi vadí, že môj otec a brat v jedle vymýšľajú a obmedzujú moju kreativitu a chute...joj....ale už to nejak vydržím 🙂

merryn
23. nov 2011

@kikaneu presne tak, a ani sa nevyuživa cely...no musim to začat riešiť ale povedala som si ze od noveho roka....n o keby som sa realizovala ja v kuchyni tiež by to nikto nejedol lebo su zvyknuty na ine chute aj rada experimentujem a mam rada take dietnejsie jedla...a oni zase plne chute musia byt veľa masti aby to malo chut poriadnu a k tomu mam svokru cukrarku a svokra kuchara...takže vieš si to predstaviť...🙂
No dnes som dala 20minut na stepperi a 1020krokov...som na seba hrda...ale to preto som vydržala lebo mrcha sa este nerozbehla tak ako zvykne...tento cyklus si dava načas🙂nevadi, hlavne ze sa niečo deje🙂 zajtra ma už čaka nočna, tak neviem či pojdem na steper ale v piatok by som mohla aspon 20minut dať...a sobota cely den praca tak znova nič...no takže zase vybehnem z rytmu ale budem sa snažiť nevypadnuť....pekny večer všetkym...

merryn
24. nov 2011

@kikaneu
@keenfan ahojte dievčata tak aky mate den? Ja celkom fajn...pozeram ze aj slniečko sa troška ukazalo....Čo dneska papate? ja dnes ranajky jogurtik z jablčkom a na obed som si namočila soju....lebo svokrovci si robia vypražany syr s hranolkami a to nechcem....mam za sebou tri dni bez pečiva a chcem pri tom ostat uvidime ako dlho vydržim, lebo dnes idem na nočnu a noc je kruta🙂

kikaneu
24. nov 2011

@merryn ahoj 🙂 tak ja v pohodičke 🙂 na raňajky som mala pol cereálnej bagety so šunkou a syrom, na desiatu jogurt, teraz mi skončí hodina po dvanástej, tak idem na obed, no ale máme knedle....ja nemôžem diétovať, v školskej jedálne je to nereálne, škola je malá a varia nám len jedno jedlo.... takže tak
a na večeru má manžel robiť špagety, tak si dám, keď prídem domov....už sa teším, ale dnes je dlhý deň, tak sa ešte načakám 🙂

merryn
24. nov 2011

@kikaneu Tak to si urcite nemozes vyberat, ja si v robote mozem vybrat zo 4jedal, ale kazde jedlo je ako psi grc takze je to bieda...vyberam si bez knedli ale kazdopadne je do aj tak dietne lebo mam pocit ze vseto je na vode a bez chut...no čo hlad je hlad...mnam spegetky ja rozmyslam ze si nejaku cestovinku spravim na veceru aby som celu noc potom vydržala a nelakali ma ziadne pečiva a somarinka🙂

merryn
24. nov 2011

Dievčata chcem sa este opytat...ked mi vychadza ze teoreticky by som mala mať ovulaciu na 17den a doky mi povedal aby som duphaston začala brať na 16den...nepotlači to ovu? Nemala by som to začať brať na 17den? čo myslite?

kikaneu
24. nov 2011

@merryn tak nám tiež varia tak diétnejšie, lebo normy ich nepustia chvalabohu 🙂 dnes som necvičila, mali sme návštevu a potom som musela ísť umyť vlasy, tak už som okúpkaná a bicyklovať budem zajtra....a zajtra máme po práci poradu, tak bohvie kedy prídem, och joj 🙂 už sa mi zajtra nechce, nejak to ešte vydržať a hurá víkend 🙂 a s tým duphastonom ti neviem poradiť, nemám s tým skúsenosti

aduskatt
24. nov 2011

@merryn potlaci, ber ho az po tom, co budes mat potvrdenu prebehnutu ovulku🙂

merryn
24. nov 2011

@aduskatt dakujem!
@kikaneu nevadi..ja tiez neviem kedy sa znova na steper dostanem...mozno zajtra u mamky ale to este uvidim či sa mi bude chciet...vidim to asi na nedelu ale to idem na nočnu takže nezaručujem....joj zase vybehnem z tempa...nevadi...

anzelik
25. nov 2011

ahojte vsetky snazilky snazime sa s partnerom o babo 5mesiacov mala som 2samovolne potraty ,ale teraz mam uz 3den zaludok ako na hojdacke ,,som pazrava´´ 😀 raz sladke raz cipsy potom mandarinka no hruza a nemam mat mrchu az 8.12 pred 2dnami som mala cudny vytok ,ale len 2krat ked som bola na wc, boli ma kus dole spodok bruska citim sa nejak cudne ☹ zeby to prebehlo tak rychlo menzes som mala 11.11 a sexik 🙂 17´.11 😀 spo ma dost boli co vy nato bambulky? dakujem za nazor 🙂 🙂 🙂

keenfan
25. nov 2011

@merryn ahoj ako sa mas, co nove?

@anzelik ahoj, nechcem Ti brat iluzie, ale myslim si ze vtedy si nemala plodne dni, vtedy som ich mohla mat ja, ale to som mala mrchu o 4 dni skor ako Ty..a rovnako si myslim ze je skoro pocitovat nejake priznaky, mas este dva tyzdne do dalsej mrchy..Ale ktovie, v dnesnej dobe je mozno vsetko, takze mozno tehu si 🙂 🙂

anzelik
25. nov 2011

neviem ci ano ci nie necham to na osud nikdy neviem ci mam ovu ,alebo nie ,lebo moja mrcha si chodi ako chce 😠 takze necham to tak zatial a nema ani iluzie mozno na mna lezie nejaka viroza 😎 ,ale dakujem si moc mila ,,keenfan kazdy nazor potesi 😉 pekny dnik 🙂 🙂 🙂

keenfan
25. nov 2011

@anzelik ani ja to nejak extra nesledujem, mozno teraz trocha viac, lebo by sme chceli druhe..ale je to mozne, sice skor nepravdepodobne, ale dnes je fakt mozne vsetko, ktovie 🙂 A nemas zaco, mozno sa podarilo, prajem to kazdej co tuzi 🙂

anzelik
25. nov 2011

aj ja ti zelam keenfan vela zdravicka vela pozitivneho a hlavne to vysnivane 😉 a to zelam vsetkym mamickam snazilkam 😉

keenfan
25. nov 2011

@anzelik dakujem 😉 🙂 si mila

merryn
25. nov 2011

@keenfan ahoj moja...dobre sa mam...som po nočnej nedavno som sa zobudila, lebo som si zrušila budik a vonku je tak hnusne ze sa mi chce spat....ešte si hoviem v posteli ale pomaly pride manželik z roboty tak sa tešim na neho lebo som sa den nevideli🙂 spapkala som obedik pirôžky ale stale mam na niečo chuť.čitala som že ked si veľmi hladna tak to potom aj viac zješ lebo telo sa nemoze upokojiť...presne to preživam...nemožem sa upokojiť...ale dufam, že to prejde....dnes sa chystam ku mamke, budem tam aj spat, lebo zajtra idem do prace a moj drahy sa ide zabavať!prestavte si to🙂 a namal by ma kto hodiť do prace....tak sa aj tešim za mojim psikom krasnym a rodinou....je pol roka po svadbe a ja si stale nemožem zvyknut....tebe to trvalo ako dlho po svadbe?

kikaneu
25. nov 2011

@merryn ahoj 🙂 tak mňa dnes bolí hlava, mali sme po práci 3 hodinovú poradu...som mŕtva...totálne, nič nerobím už, mám na háku 😅

merryn
25. nov 2011

@kikaneu n tak to vyštavy maximalne...to poznam....ja chodim tiez niekedy vycicana maximalne z roboty....nič nerob...oddychuj...ja dnes tiez mrtva po nočnej a zajtra znova do prace rano vstavať tak to bude zabijak....no ale dajak bolo, dajak bude,nie???🙂)))

kikaneu
25. nov 2011

@merryn presne, presne 🙂 treba aj relaxovať 🙂

keenfan
25. nov 2011

@merryn no ja som tiez mala dnes daku zravku...aj som dost chlebov jedla a potom vecer dosiel manzel a reku ze sa podme niekam najest, ze sme dlho neboli..tak sme si dali rebierka, fajnee 🙂 ale ostalo mi maso medzi zubami, tak som si sparatkom one...a ostala mi v ruke korunka zo zuba 😒 😖 no fasa, tak mam o zabavu postarane, len kedy to vyriesim ked nemame cestu na SK planovanu...super zazitok, nie?
jaaaj no ja som sa vydavala tehotna a vsetko to prislo tak rychlo takze ja som to ani nevnimala ze som vydata, ani teraz dako, nie je v tom az taky rozdiel..

merryn
25. nov 2011

@keenfan oj to ma mrzi ze zubčeky povolil...dufam, že aspon neboli...tak potom patriš asi medzi tie šťastnejšie ze nevidiš rozdiel..ja si zvykam a veľmi ťažko...no kedy si naozaj zvyknem tak to vobec netušim...ja som teraz u mamky a dala som si na veceru fajnu ryzu s mliekom tak som spokojnučka maximalne...dnes som necvicila lebo sa dnes necitim bohvieako dobre...mrcha uraduje a este aj moje zmeny nalad dnes su viditelne pre vsetkych...tie hormony sa somnou zahravaju....☹ tak pekny vecer prajem všetkym

merryn
26. nov 2011

Ahojte dievčata! ako ide den? ja som v praci...dnes je to o držku...ale zvladam zatial🙂 ved som šikovna🙂)))))) že niečo tu smrdi🙂))))
Dnes sa celkom držim lebo nemam čas ale tak uvidime ako dovečera...🙂a vy ako?
@keenfan
@kikaneu

kikaneu
26. nov 2011

@merryn ahoj 🙂 deň v pohode 🙂 som sa poriadne vyspala, oddýchla som si, nič som dnes nerobila, s jedlom nepreháňala, cítim sa super, pobolieva ma pravý vaječník, tak asi už ovu klope na dvere 🙂 a manžel niekde vonku so psom....hrozné 😉

keenfan
26. nov 2011

@merryn ahojky..no zub neboli, je to jednotka hore ale sa bojim ze ho mozem stratit, pri jedeni alebo tak...a potom chodit s takym hlodakom 😖 Lebo fakt neviem kedy sa dostanem na SK no ale kvoli tomuto mozno aj skor ako sme planovali, co ma byt na Vianoce..
inak ok, maly je trocha chory tak sme dnes moc nikam nechodili, ja som mu bola doobeda kupit medicinu, potom sme si spravili granadir a teraz relaxujeme..
a ako dlho ste spolu? ja som si to mozno neuvedomovala lebo u nas sa ro zbehlo vsetko tak rychlo, po polroku chodenia sme spolu uz byvali, potom som oteho, svadba a bolo 😕 mozno to budes inak vnimat ked budete mat mimi.. 🙂
co budes robit vecer?
@kikaneu ma asi program jasny 😉 🙂

kikaneu
26. nov 2011

@keenfan presne tak, manžel ide do sprchy, potom ja a robíme si romantiku 🙂

merryn
26. nov 2011

@keenfan ahojte dievčata! konečne som doma.....som maximalne unavena....popozeram este spravy a idem do sprchy....a budem oddychovat...dnes veľky prehrešok teraz na večeru sme si dali pizzu...mali sme vyročie s manželom tak sme si to oslavili takto...mohli sme aj inak ale tak čo už...teraz už nebudem mať prehrešky už buddem dobra...skonči pomaly aj mrcha tak už budem sruhať dobrotu🙂

@kikaneu no tak ovu prichadza??? šup šup nato ani minutu nepremrhajte🙂))))

merryn
26. nov 2011

Dievčata ja mam brutalne ale brutalne vyčitky...normalne sa mi chce z toho revat...že som to tak po sra....la....☹ jednoznačne sa musim polepšiť....tak dlho sa držim a tak dose...rkam...boze ja som ale blbá....joj do riti....teraz ani nejdem spat kym mi to nestravi....citim akokeby som prehltla kamen...joj som ja ale deeeebiiiil....manžel ide pozerať transformerov ta ja neviem čo budem robit...asi čitať knihu....alebo čo...tak pekny večer prajem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre