Snažíme sa otehotnieť. Čo ešte zaberie okrem chudnutia?

krpcatko
3. sep 2007

Ahooojte všetky snažilky,

donedávna som si to nechcela priznať, ale s manželom sa už snažíme asi 3 rok a stále nič. Ja mám jeden dosť veľký problém. Prvú menštruáciu som dostala v 18 po tom čo som návštívila doktora a nasadil mi antikoncepciu. Po vysadení liekov na spustenie menštruačného cyklu som menštruáciu zasa nedostala. V tom období som mala aj problémy s nadváhou. Všetko sa teda priklanalo k tomu, že pokiaľ schudnem všetko sa napraví. Tak sa mi podarilo schudnúť ale nič z mojich problémov sa nezmenilo. Jednu výhodu to malo počas tej doby som si našla svoju lepšiu polovičku a zobrali sme sa. Od tej doby sa snažíme otehotnieť ale nedarí sa nám. Teta môjho manžela je gynekologička a tak mi spravila všetký testy a vraj je všetko v poriadku a pripravené na babatko. Ale nie je tomu tak. Už sa vyše 3 rokov snažíme a stále nič. Podarilo sa mi zasa dosť pribrať a prestala som sa aj hýbať. Chcela by som to zmeniť a tak som sa dočítala že je treba znížiť hmotnosť, prijímať viac vitamínov C a E a športovať. Ak viete ešte o niečom inom ako sa dočkať babanka dajte mi vedieť. Vopred veľké dík

merryn
12. dec 2011

@keenfan ahoj! panečku tak to ste mali šťastie...juj...no hlavne ze sa vam nič nestalo....no mi nič nove...snažilkujeme sa o 105...asi este ani jeden mesiac od svadby sme sa tak nesnažili...či sa naša snaha vyplati a zuroči to neviem...ale podla teplotky este ovu nebola a to je dnes asi 19den...tak som zvedava kedy dorazi...ale kazdopadne tabletky este neberiem kym nieje ovu potvrdena...a ked tento mesiac nebude tak ja neviem kedy tie tabletkky začnem brat...ja by som najradsej žiadne nebrala, ale tak uvidime...musim sa odpozorovať...boze roboty s tym je...🙂)))joj🙂dufam ze to nevyjde na zmar...🙂

kacena85
13. dec 2011

@zuziklc29 aoj, no je take obdobie ked som nervna len vrcim, ale teraz je dobre, my sa lubime smiat a hlavne ked si utahujeme jeden z druheho alebo na vselicom.treba asi aj u vas nejak otocit naladu lebo aj to velmi vela robi, a test si si robila?naaaahodou keby nieco, ja si budem robit asi tiez koncom tyzdna, lebo tie obklady si nemam davat ked ostanem tehu a ked nemam menzes tak to inak nezistim, to zas bude testov a testoov

kacena85
13. dec 2011

@bambul7 ahoj, jasne chapem, ked mas dcerku s predch. priatelom tak isto tuzite po spolocnom a predsa ked clovek vidi tie babatka, juuuuj opat mat take malinke domka hehe.jaaaj dufam, ze sa nam to podari. velmi sa budem tomu tesit a drzim tu kazdej palce, isto to urcity cas potrva, nic co sa robi na rychlo a hrrrr nie je predsa dobre 😉 , ale verim tomu, ze ked sa clovek dobre naladi tak to vyjde, hlavne treba verit...ja si davam teraz veci od bylinkarky a veriim ze to vyjde..

merryn
13. dec 2011

Ahojte dievčata ako sa mate? ja dnes volno takze oddychujem....včera som bola cvičit tak normalne troska citim ramena aj chrbat...ale fajne som sa vyskala🙂 dnes 20dc a ovu stale nebola...nechapem...ale nevadi...čakame dalej!🙂

bambul7
13. dec 2011

@kacena85 ... ona s mojim terajsim manzelom ma krasny vztah, ale tak... sama by si priala surodenca, mozno aj preto, ze jej spoluziaci a spoluziacky uz surodencov maju, starsich alebo mladsich... a predsalen aj ja by som si este rada zopakla 🙂 Ale presne ako pises, tak netreba okolo toho robit zbytocny rozruch. Ja si "uzivam" teraz mrchu a popijam alchemilku. Uvazujem, ze si supnem od zajtra soju, co to spravi a snad o mesiac testujeme 🙂
Ozaj, co dobre ti poradila bylinkarka? Mne v jednom obchodiku chcela predat pani caj pre "tehotne na vyvoj plodu", ale bala som sa vtedy (v lete), predsalen, vela tych byliniek pocas tehotenstva zena nesmie. Este aj na tej alchemilke je upozornenie, ze je nevhodna pre tehotne a dojciace a tusim od 2. polovice cyklu ju baby nedoporucovali.
Babulky, ozik, ako ste na tom s upravou vahy? Mne posledne kratucke tehu suplo tri kila navyse a neviem a neviem sa dostat na povodnu vahu ... 😨

kacena85
13. dec 2011

@bambul7 tak to je super, ze ma taky vztah s terajsim ocinom 🙂, no dala mi pit vit E, pit caj gynastan (ten pijem odkedy som mala bolestivu mrchu a je skvelyy), taky odvar z cerv. vina a obklad na podbrusko z bieleho vina. a tie bylinky to som aj ja citala, ze pri tehu ani extra nic nemoze sa take pit, aj ona mi povedala, ze ked zistim, ze som tehu hned s tym prestat, len neviem ako to ja zistim, kedze nemam mrchu uz rok, budem muset stale testovat jooj...uz sa normal bojim tich testov, nie a nie tam naskocit dve ciarky.alchemilku som pila aj ja dooost fuuu az som ju ani citit nemohla hlavne po kyrete.tiez som pribrala ale potom mal priatel vaznu nehodu tak boli hned dole aaale ja lubim velmi papat takze mam opat viac ako chcem.a ta soja?to mas ako na mysli?to som este nepocula

zuziklc29
13. dec 2011

@kacena85 veru ja si tiez pamatam . .ked menzes meskal tyzden uz sa kupovali testy . . . . . .a ja uz rovno tie digitalne 😀 jaaaj ja pojdem na gyndu takze si nebudem nic kupovat ôlebo aj tak viem ako to asi dopadne . . .a uz dalsie sklamanie by som nechcela . . . . ☹

kacena85
13. dec 2011

@zuziklc29 no len mne ten menzes meska rok takze inak to zial nezistim...asi si zacnem robit ciarky kolko testov spravim kyym tam dufam uvidim tie dve ciarocky fnuk

kikaneu
13. dec 2011

@merryn ahoj 🙂 držím prsty, nech tá ovu príde už, nech ťa nenapína....ja som dnes bicyklovala, spálila 200 kalórií, vraj 🙂 tak som spokojná a zajtra budem cvičiť buď pilates alebo podľa mojžišovej, ešte uvidím 🙂

zuziklc29
14. dec 2011

@kacena85 no aj moja kamoska Kacena,nemala vraj rok a uz je v piatom mesiaci 😉 neboj sa . . . . . .

sepi
14. dec 2011

@zuziklc29 ...tak držím silno palčeky, aby Ti to vyšlo čím skôr a súhlasím s Tebou, najlepšie je sa nesnažiť 😉

sepi
14. dec 2011

@zuziklc29 Ešte som zabudla, potom zreferuj ako dopadol Tvoj "Jonášov termín", som zvedavááá. Mne prvý pokus nevyšiel ☹ mala som 4 deň krámy...no ale v januári mám ďalší vhodný termín, tak sa už teraz teším...veď raz nám to predsa musí výsť, nie? 😉 Pekný dník

zuziklc29
14. dec 2011

@sepi juuj ja som mala teraz 11teho.len neviem.ved uz dva tyzdne nic . .a brala som clostal a duphaston. . . . .ale neviem ci som mala podla Jonasa termin.Lebo . . .sice kazda zena ma inak termin.ja uz nicomu nerozumiem,je to na prd . . . . . 😢

zuziklc29
14. dec 2011

@sepi aj ja som zabudla . . . . .xi xi . . .mne tento mesiac vychadza chlapcek.januar mam dievcatko,takze ak sa budeme snazit tak len vo februari to je tiez chlapec : 😀

kacena85
14. dec 2011

@zuziklc29 nemala rok menzes?a nevies mi dat na nu nejaky kontakt mail, alebo sa jej nemozes spytat v com bol problem a ci jej to preslo a dostala nakoniec menzes, ci ani nedostala a je tehotna?jemine co sa to deje, samee problemy maju vsetci..jak moja mama sa nestiha divit, toto za nasich cias nebolo, sa len pousmejem vzdy, sak volakedy nebolo tolko stresu, robota od nevidim do nevidim, tolko aut, skodlivin, ako sa mavas, co ma nove?

kacena85
14. dec 2011

ahojte baby, mohli by ste mi poradit co pomaha ked sa snazime o tehu,viete take babske rady a co pomaha ked mam nizky progesteron??dakujem

zuziklc29
14. dec 2011

@kacena85 dala by som ti len ona pravdu nepovie.s druhou kamoskou sme sa zhodli,ze musela byt na nejakom prefuku alebo niecom takom lebo mala dve operacie a potom do polroka otehotnela.no pytala som sa lekara.aj napriek tomu ze nemas menzes ovulaciu mas a tak mozes aj otehotniet.Takze asi tak . . .ja idem zajtra na gyndu a nemam suknu.vbsetky som odniesla ku nasim lebo aj tak cez zimu sukne nenosim.tak neviem ci si dam uterak okolo pasa a budem sa tvarit,ze som isla na kupko a nejakou nahodou som sa dostala na gyndu 😀

kacena85
14. dec 2011

@zuziklc29 a to si sa pytala na mna tvojho gynekologa ci?ale to ze nemam menzes nemusi znamenat ze mam ovu zevraj..mala by som si merat BT, tak si to asi cca par tyzdnov odsledujem.a co ma sukna spolocne s gyndou? 🙂

merryn
14. dec 2011

@kikaneu Ahoj kikus...dnes bol dobry den ale teraz som sa troška vytočila....no dnes prešiel den v pohode v praci som bola len do druhej potom som pobehala mesto a nakupila čo som mohla na vianoce...no kupila som si dnes ovu testy...viem ze asi neskoro ze to sa ma dlhsie testovať ale poviem ti včera hlienik malo ale ukazkovy a dnes rano ze vela a ukazkovy a od rana ma boli brucho akokeby mrcha mal dojst ale fakt dost ma bolelo podbruško aj este pobolieva...tak som vydedukovala ze ovu...no a ze kupim si test, ze ci ozaj...vysolila som 15 eur za 5testov a 1 tehu test k tomu bol...palka jak svina ale tak si vravim...uvidime....no čo ti poviem test je negativny ....ako ja nechapem vobec tomu ale ma to nasralo lebo ja mam pocit ze ta ovu je...rano sice tepltoka nizka no som zvedava aka bude zajtra....ja budem mat asi sto dnovy cyklus!🙂 ale kupila som si zensky čaj tak idem popijat...uvidime čo to spravy🙂)))a ty ako dnes?

evickav
14. dec 2011

@merryn ahoj, ja chcem len napísať,že ovu test je pozitívny tak dva dni pred ovulkou - do 24 až 48 hodín potom prebehne ovulácia,,, takže test v deň ovulky už je zase negatívny,,, aj BT je pred ovulkou najnižšia a až na druhý deň ráno stúpne,,, lenže deň ma 24 hodín a ty nevieš kedy presne na hodinu je ovulácia,takže sa snažte už dnes večer a ak môžete, tak aj ráno
držím pästičky

merryn
14. dec 2011

@evickav jeeej dakujem ti za vysvetlenie...ja som z toho už totalny magor....dakujem...beriem ta za slovo...neviem sice či rano manzelika prehovorim, ked ide do prace...je rad ze vstane ale ver tomu ze večer ho zničim🙂 tento mesiac je taky najintenzivnejši čo citim ovu aj cely cyklus je taky iny...no kiež by to vyšlo🙂 dakujem este raz!

evickav
14. dec 2011

@merryn 🙂 🙂 😲 😲 😀 😀

zuziklc29
14. dec 2011

@kacena85 ked ides na kontrolu vzdy sa v kabine prezlecies do sukne . . .ja tiez nemam menzes a preto som sa pytala lekara

merryn
14. dec 2011

@zuziklc29 a nemaš nejaku tuniku? alebo niečo dlhšie? ja si vzdy dam taku tuniku čo mam pod zadok zeby som tam hola nelietala🙂

zuziklc29
14. dec 2011

@merryn nemam ani zasteru . . . 😀 😀 jaaaj neviem co si dam . . . . .mam tu jednu suknicku co je pod zadok ale tak nepojdem tam v nej . .a ku svokre si pozicat tiez nepojdem . . 😀 dam si uterak a nafukovaciu kacicku si vezmem a budem sa tvarit nenapadne . . . . 😀 😀

kacena85
14. dec 2011

@zuziklc29 a kolko nemas menzes?co ti na to dava dr?aha no ja to s tou suknou nepraktizujem 🙂

merryn
14. dec 2011

@zuziklc29 🙂ma trafi z teba🙂))))) niečo vymysli🙂potom napiš čo si vymyslela...

zuziklc29
15. dec 2011

@kacena85 tak menzes som mala pred mesiacom . .takze tyzden alebo dva mi meska. . . .lekar mi daval clostil a duphaston

zuziklc29
15. dec 2011

@merryn dala som si tu suknicku pod zadocek 😀 co ine mi ostavalo . . .

kacena85
15. dec 2011

@zuziklc29 a predtym si nemala vobec pred tym ako sa ti to upravilo?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre