Snažíme sa otehotnieť. Čo ešte zaberie okrem chudnutia?

krpcatko
3. sep 2007

Ahooojte všetky snažilky,

donedávna som si to nechcela priznať, ale s manželom sa už snažíme asi 3 rok a stále nič. Ja mám jeden dosť veľký problém. Prvú menštruáciu som dostala v 18 po tom čo som návštívila doktora a nasadil mi antikoncepciu. Po vysadení liekov na spustenie menštruačného cyklu som menštruáciu zasa nedostala. V tom období som mala aj problémy s nadváhou. Všetko sa teda priklanalo k tomu, že pokiaľ schudnem všetko sa napraví. Tak sa mi podarilo schudnúť ale nič z mojich problémov sa nezmenilo. Jednu výhodu to malo počas tej doby som si našla svoju lepšiu polovičku a zobrali sme sa. Od tej doby sa snažíme otehotnieť ale nedarí sa nám. Teta môjho manžela je gynekologička a tak mi spravila všetký testy a vraj je všetko v poriadku a pripravené na babatko. Ale nie je tomu tak. Už sa vyše 3 rokov snažíme a stále nič. Podarilo sa mi zasa dosť pribrať a prestala som sa aj hýbať. Chcela by som to zmeniť a tak som sa dočítala že je treba znížiť hmotnosť, prijímať viac vitamínov C a E a športovať. Ak viete ešte o niečom inom ako sa dočkať babanka dajte mi vedieť. Vopred veľké dík

cmulinko
14. okt 2011

@irriss dobre...u mna kvalita znamenala tolko,ze ked sme sa s manzelom rozhodli mat dieta,tak sme sa to toho pustili...mam pravidelnu menstruaciu....viem,kedy mam ovulaciu....vypocitam si ten spravny den a za ucelom splodenia dietatka sa milujeme len jediny krat....a vzdy mi to vyslo.nepotrebovala som sa poistit a milovat sa kazdy den ci obden...len jediny krat....takto som otehotnela 5 krat.zial 2 krat som potratila.ked som prvy krat otehotnela tak som mala 65kg...druhy krat 85 a treti krat 95...tie 2 potraty som mala medzi tymito tehotenstvami,ale moja obezita nikdy nebola zdravotnou prekazkou otehotniet...som zena stastia,lebo 5 krat takto otehotniet sa moze povazovat za zazrak 🙂

cmulinko
14. okt 2011

@irriss a este dodam,ze zakladom uspechu je poznat dokonale svoje telo..sledovat,vnimat zmeny a ucit sa rozpoznavat ich....ak to zena dokaze a manzelia su na tom zdravotne vyborne,tak je to najlacnejsia metoda ako urcite otehotniet...samozrejme kvalita sa tyka nielen metody sebapozorovania,ale aj kvality spermii....je absolutny blud si mysliet,ze pravidelny sex zaruci otehotnenie....spermie potrebuju cas na to,aby dozreli a boli zivota scvhopne a oplodnenia schopne....to,ze manzel ejakuluje neznamena,ze ejakulat obsahuje zive spermie.....preto ja osobne odporucam mat abstinenciu minimum 3 dni pred dnom D...my sme mali aj omnoho viac....ale uz mozno zachadzam do moc teoretickych veci.

merryn
14. okt 2011

@sarafortuna no troška dalej od vas, kedže pozeram ze si s Prešova....V poprade je...a je fakt super...
Dnes veľmi potešujuca sprava....dostala som mrchu bez vyvolavačky!!!! Sice na 44den, ale prišla sama...ja som taka happy, že až!!!!!! takže je šanca že sa to všetko upravý.....ani by ste neverili koľka radosť...takže musim čo najskôr kupiť teplomer a začať merať...ešte si to musim naštudovať ale to nieje problem....tešim sa že sa to pohne dalej.... a ktomu ako bonus minus1kg!!! posledne dva dni nejem veľmi vela lebo nemam čas a este aj zle mi bolo minule v nočnej lebo som prazravo zjedla šalat!!!! zeleninovy!!! keby z rezna , ale zo šalatu.... 🙂 🙂 🙂
Takže som nabrala energiu k dalšiemu snažilkovaniu a chudnutiu! jupi...pekny den prajem všetkym!!!

irriss
14. okt 2011

@cmulinko
😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Fakt super rano....chtela jsem jit nadavat delnikum, meli by ti podekovat, ze je nechodim ani kontrolovat... 😀

Kdyz jsem cekala 1. dite, mela jsem zhruba 60kg..povedlo se hned, prvni styk, prvni kluk, prvni otevrene hranice s rakouskem-1.cesta do Vidne...1.prezervativ...ale..byl to ten ozdobny, "ulitla mu hlavicka"(musel ji hledat gynekolog uvnitr).... a za 9 mesicu se tlacila ven synova hlavicka...(pri porodu 101kg)pribrala jsem 40kg za tehotenstvi 😠

2.dite se povedlo az za 10 let...nekolikrat od nas mimi odesla...ale vahou to nebylo(68kg)...mozna stres, starosti a bolest

3. po deseti letech dcerka ani nevim jak, protoze jsem prestala doufat, kvantita vystridala kvalitu...
nejednalo se o planovanou a presnou kvalitu, jak popisujes ty...ja nemela nikdy pravidelny menses..i 3 mesice nic...pak 55 dni nic....furt dokola..
zrejme jsem otehotnela s pouzitim nevlastniho "rucniku"... 😉

4. dvojcatka, ktera byly puvodne trojcatka se povedla na snazeni, velka touha, velka snaha,velka kila 100kg...
ale zadny Labuti tanec...mozna tak atleticky vykon "Skok do dalky, beh na dlouhe trate nebo taky Hod diskem..kdo vi..nevim sice jaka disciplina, ale recordni atrakce urcite)

cmulinko
14. okt 2011

ja som mala vsetky tehotenstva planovane...ani jeden '' accident ''.......som si vedoma toho,ze mam dar od Boha s tym,ze mam pravidelnu menstruaciu...ako hodinky.viem,kedy v ktorom stadiu som a dokonca svoju dcerku som si naplanovala tak,aby sa aj narodila ako dcerka...po 2 chlapcoch to bola moja zivotna tuzba 😵 😵 ...skoda,ze sa neda naplanovat aj temperament a celkove spravanie,lebo tam sa moje vypocty koncia...dcerka je zla ako cert 😀 😀 😀 mojim vypoctom som uz pomohla 2 manzelstvam....jeden par sa snazil 9 mesiacov-po mojej ''kazni'' otehotneli hend na prvy krat.druhy par mal len same dcerky a tuzili po chlapcovi....tak som im toho chlapca pomohla zrealizovat....uz ma 6 mesiacov ten chlapcek.mozno su to nahody,ale mne to robi dobry pocit an srdci,ze mozno na tom nieco naozaj bude a ja som im naozaj pomohla.nie kazda zena pozna svoje moznosti 🙂

irriss
14. okt 2011

@cmulinko
Zni to skoro jako Reklama...😉
Zni to velmi vabive...ale ja se ukecat nedam... 😝

i kdyz se priznam, ze....jsou obdobi, kdy touzim po miminku, ukecavam manzela..pak zase prijde obdobi, kdy chodim a dekuju manzelovi za to, ze se nenechal ukecat.. 😀 😀 😀
takze toto je nase sexulani vlnobiti na teto frekvenci:"kvalita a kvantita"..a tusim, ze to tak bude pokracovat do menopauzy, ktera je asi uz za dverma... 😀

cmulinko
14. okt 2011

@irriss ne ne ...raklama to neni 😉 ...nerobim to pravidelne...robim to len pre kamaratov a len osobne 😉 ...zatial to boli iba tyto dvaja,ktory o moju pomoc stali,lebo ma poznaju a vedeli,ze to praktizujem vo svojom zivote....neboj sa nedavam si inzeraty,ze '' spravim vam dieta rychlo a lacno '' 😀 😀 😀

irriss
14. okt 2011

@cmulinko

Doplnim Tvuj inzerat....

...na lacno..podminkou... 😀 😀 😀

p.s. at nejsme od tematu..

cmulinko
14. okt 2011

@irriss co sa tvojej menopauzi tyka...este mas cas.moja svagrina ma 42 na buduci mesiac a 8 mesacnu dcerku 😀

cmulinko
14. okt 2011

@irriss tak skoro som cvrkla do gati 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

svetlankat
14. okt 2011

@cmulinko inac ja ti to dost verim, ja osobne som si malu tiez planovala, ale tiez mam cyklus pravidelny do bodky, cize sa to da presne vypocitat, nad pohlavim som sa nezamyslala, lebo mi to bolo jedno. Drzim paste.

irriss
14. okt 2011

@cmulinko
Nesvadej mne..."rychlo, lacno a na lacno"... 😉
Ja mam za 8 dni 40let...kdyz jsem slavila 30te narozeniny, den po te jsem vsude pouzivala, ze mi bude 40let...timto jsem si prodlouzila 40tku na 20 let..protoze i ted dalsich 10 let muzu rikat, ze mi je 40... 😉
Recept a elixir "mladi"..zatim zadne vrasky...ale co bude za 8 dni...kdo vi?? 😀

cmulinko
14. okt 2011

@svetlankat dakujem...tu je dalsi priklad,ze to funguje....ak je menstruacia pravidelna tak je to hracka....ale nie je to nemozne ani pri nepravidelnej menstruacii.

irriss
14. okt 2011

@cmulinko
😀 😀 😀 😀 no u nas se klepe uz i pocitac...a nedokazu se ani strefit s houskou tam kam mam..zrejme si od smichu pokousu i ruce...

ps. ..joooo a gate mam "zajistene"... 😉

svetlankat
14. okt 2011

@cmulinko u mna je to veeeeeeeeeeeelmi jednoduche aj preto, ze mam bolestivu ovulaciu, cize na to viem v podstate na stotinky presne 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

irriss
14. okt 2011

@cmulinko
k 12:18..vzdyt to rikam..ty mne "ukecavas a svadis...." 😀

merryn
14. okt 2011

@cmulinko to mas pravdu, ja mam nepravidelnu a nieje to hračka... ale urobim všetko preto aby sa to podarilo....čo by si odporučala?🙂

cmulinko
14. okt 2011

@irriss zena je ako vino...cim starsie,tym zrelsie a ked ju okostuje muz,tak hned mu udrie do hlavy 😀

irriss
14. okt 2011

@merryn
spravne..jen do ni.. 😀

@cmulinko..prvni zakaznik ....

p.s. Mela bych dostat procenta..pomohla jsem Ti k propagaci...

irriss
14. okt 2011

@cmulinko
a jak je to s tim muzem..kam udrie on?

cmulinko
14. okt 2011

@merryn aj pri nepravidelnej menstruacii nie je problem spozorovat zmenu hlienu.....tam ani moc nejde o pravidelny cyklus ako o to,aby si bola schopna zbadat zmenu v konzistencii hlienu....najlepsie ti to vysvetlim asi tak,ze ak zbadas ,ze mas hlien ako vejecne bielko a natahuje sa pooooriadne,tak mas ovulaciu a v priebehu 24 hodin budes najoplodnenia schopnejsia 🙂 .....sleduj si hlien uz od ukoncenia menstruacie....ak taky hlien nebudes mat,tak si prevdepodobne nemala v tom mesiaci ovulaciu...a treba skusat dalej.

cmulinko
14. okt 2011

@irriss nebud zla,lebo aj tebe neco vypocitam 😀 😀 😀 😀

irriss
14. okt 2011

@cmulinko
to nebylo zle... ☹ ...byla jsem rada, ze muzes nekomu pomoct..ja tomu verim, ze ma nekdo schopnost od Prirody... 🙂

irriss
14. okt 2011

@cmulinko

a co si myslis o tech zkumavkach, co Ti prozradi podle slin...

cmulinko
14. okt 2011

@irriss no a u muza je to troska ine...muz je ako sniezik 😀 😀 nikdy niekdy nevies kolko cm bude a ani ako dlho potrva 😀 😀 😀 (tiez z casti k teme) 😀

irriss
14. okt 2011

@cmulinko
jen dodam ze zivota a vlastnich zkusenosti:...centimetry s vekem i kilama ubuudajuuuu.....(neco jako kdyz prichazi jaro a taje..)
a cas se bude stale vice kratit, neco jako ty zimni dny, stale kratsi, kratsi..kratsi...az neni videt vuuuubec, protoze je TMA 😀

merryn
14. okt 2011

@cmulinko veľmi pekne ti dakujem! skusim to....vidis znova som o niečo mudrejšia...toto som napriklad nevedela...dakujem...ja sa mam este čo učiť...diky 🙂

cmulinko
14. okt 2011

@irriss myslis fertility tester,alebo ovulacny mikroskop podla slin....osobne to vyskusane nemam,takze sa k tomu '' prakticky '' nemozem vyjadrovat....neviem na akom principe to funguje....zmena konzistencie slin je ale u mna menej doverihodna ako zmena hlienu....uz len s principu,ze sliny su v ustach...daleko od organov zodpovednych za oplodnenie a hlien je tam,kde k oplodneniu aj dochadza 🙂 ako samotny tester by som asi neodporucala...mozno v kombinacii s hlienovou metodou moze byt vysledok zaujimavy...lebo hlien vam povie fakt...ak povei aj slina to iste v ten isty cas,tak to bude prinajmensom zaujimave. 🙂

cmulinko
14. okt 2011

@merryn za malo a kedykolvek a zadarmo 🙂

irriss
14. okt 2011

@cmulinko
ted vazne, nesmej se!!!- co jsem cetla v casopise:
.....sexuologove tvrdi, ze zena ma dve "genitalie"..
... ty jsi oddelila spodni a vrchni cast,
.....p.s. "profesionalove" .. 😉 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre