Snažíme sa otehotnieť. Čo ešte zaberie okrem chudnutia?

krpcatko
3. sep 2007

Ahooojte všetky snažilky,

donedávna som si to nechcela priznať, ale s manželom sa už snažíme asi 3 rok a stále nič. Ja mám jeden dosť veľký problém. Prvú menštruáciu som dostala v 18 po tom čo som návštívila doktora a nasadil mi antikoncepciu. Po vysadení liekov na spustenie menštruačného cyklu som menštruáciu zasa nedostala. V tom období som mala aj problémy s nadváhou. Všetko sa teda priklanalo k tomu, že pokiaľ schudnem všetko sa napraví. Tak sa mi podarilo schudnúť ale nič z mojich problémov sa nezmenilo. Jednu výhodu to malo počas tej doby som si našla svoju lepšiu polovičku a zobrali sme sa. Od tej doby sa snažíme otehotnieť ale nedarí sa nám. Teta môjho manžela je gynekologička a tak mi spravila všetký testy a vraj je všetko v poriadku a pripravené na babatko. Ale nie je tomu tak. Už sa vyše 3 rokov snažíme a stále nič. Podarilo sa mi zasa dosť pribrať a prestala som sa aj hýbať. Chcela by som to zmeniť a tak som sa dočítala že je treba znížiť hmotnosť, prijímať viac vitamínov C a E a športovať. Ak viete ešte o niečom inom ako sa dočkať babanka dajte mi vedieť. Vopred veľké dík

andulqa
18. sep 2011

@sarafortuna urcite ano 🙂 super ze v praci je uz lepsie...ja som tiez mala obdobie ze to bolo v praci cele zle, ale uz sa to trochu ukludnilo....ja to tam moc nemusim, ale da sa 🙂 len nechcem menit lebo co ak by sa podarilo - akurat ze to si hovorim uz dva roky 😠 😠 😠

andreaa1983
18. sep 2011

ahojte, ja len na povzbudenie... mam PCO aj nadvahu... rok sa nam nedarilo, potom som si povedala, ze kaslat na to... ked babo pride tak pride, schudla som par kg, jedla som vela ovocia, okrem ineho... pridala nejaky ten pohyb... a teraz sme v 15. tt...

veji
18. sep 2011

@andreaa1983 ahoj. v prvom rade blahoželám k miminku 🙂 môžem sa ťa opýtať, čo to znamená že máš nadváhu? ak sa neurazíš, koľko meriaš a vážiš? ja sa tiež snažím otehotnieť a už si začínam myslieť že to môže súvisieť s váhou. ja meriam 174 cm a vážim 66 kg. donedávna som vážila 62, ale po zvýšení dávky liekov ktoré užívam som pribrala 4 kg ☹

merryn
18. sep 2011

Ahojte dievčata...tak som z dovolenky doma..v krutej realite....uz som aj v praci....boli sme v Egypte....bolo vyborne...oddychla som si...teraz kym sa znova zaradim do procestu tak to potrva....no ale čo ine mi zostava....na dovoške sme sa snažili o stopäť tak dufam ze sa podarilo....ale do mrchy este daleko tak uvidime...tento mesiac som nebrala dufaston a beriem len tie femi kvapky...nebolo velmi podstivo na dovolenke ale uz znova podstivo beriem....uviidme....
s chudnutim to nieje nič moc, ale kedze sme na dovolenke s manzelom bojovali s faraonovou pomstou tak sme nepribrali a ja som dokonca dala dole pol kg....takze od augusta mam dva kg dole...je to malo...ale aj to poteši....ale ked vidim andulqu ako sa je dari...tak by sa patrilo zaradiť do procesu a začať na sebe pracovať...v egyte som sa dokonca nehambila dať do plaviek...podarillo sa mi prekonať samu seba a niekolko krat!🙂 takze som nabrala sily, odvahy a aj troška sebavedomia a myslim že ma ta dovolenka v určitych veciach zmenila...tak sa potom niekedy ozvem ako postupujem🙂 pekny vecer prajem všetkym!

janielik87
18. sep 2011

@andulqa Plan - zhodit pekne kilecka, co som nazbierala po svadbe :( vdaka stresu. Chodim nepravidelne (zatial) do posilky a teraz by som chcela skusit ist aj na zumbu. Sme sa prestahovali a nikoho tu nepoznam, takze tazsie to je... :/ A doma by som chcela podla instruktazneho dvd skusit brusne tance...vraj to pomaha pri snazilkovani. 🙂)
Ale teraz som nejaka nachladnuta, vsetko telo sa buri nejako....:( vyhadzala som sa, nachladnuta som neskutocne...pms ako vysite...uz som 36DC cakam, kedy dojde...resp. nedojde...🙂 Ja mam uplne nanic cykly, cize...:(( No a strava...idem skusit po 6 nepapat nic ...ak tak maximalne jablcko...aj ked s mojim chlapom vymyselnikom je to tazke...

janielik87
18. sep 2011

@veji pochybujem , ze 4kg to urobia 🙂 ja som po svadbe pribrala 15, cize to je daco :((((

andulqa
18. sep 2011

@andrea1983 gratulujem k babatku 😵

@veji mas BMI 21,8 takze v tvojom pripade si naozaj nemyslim ze by mohol byt problem vo vahe....ako dlho sa snazite? mate za sebou uz nejake vysetrenia?

@merryn vitaj naspat 🙂 drzim moc palce nech ste sa vratili z dovolenky uz traja 😵

@janielik87 to je dobry plan, ten pohyb urcite pomoze...a bazalnu teplotu nemerias, by si videla ze ake tie cykly su - ovulacne alebo nie 🙂

janielik87
18. sep 2011

@andulqa no skusala som merat, ale som bola z toho v strese, takze som to nechala...lebo len, ci pride, ci bude, ci bola...nic ine som nerobila...teraz mam mat clostil buduci cyklus, tak som nakupila ovu testy a budem kazdy den "cikat na palicku" :D

pici
18. sep 2011

@veji urcite nemas problem s vahou

merryn
18. sep 2011

@andulqa dakujem...kiež by to tak bolo....veľmi by som bola rada....

veji
19. sep 2011

@andulqa snazime sa asi 7 mesiacov, takže už začínam uvažovať na všetkými možnosťami prečo to neide.... ja mám za sebou vyšetrenia u gynekológa, endokrinológa... manžel pôjde na spermiogram len čo mi dorazí ms 🙂

veji
19. sep 2011

@janielik87
@pici viem že 4 kilá nie sú veľa, ale je ich na mne dosť vidno. mužoví kolegovia sa začali vypytovať či som už tehotná, lebo som sa zaokrúhlila 😒 viete si predstaviť aký je to blbý pocit...

janielik87
19. sep 2011

@veji no to si viem predstavit ten pocit :/ lebo ja to iste zazivam u svokrovcov...na nic ine ani nie su zvedavi ... ale co uz. Vzdy to nejak prezijem. A keby len vedeli ako rada by som to mala z tehu...

janielik87
19. sep 2011

@veji presne..my mame za sebou 6mesiacov a proste stale daco riesim, ze preco to nejde...ale uz mam predpisany clostil, cize tam bude asi chyba...uvidime..len nech uz mi dojde ms..som 36DC

veji
19. sep 2011

@janielik87 nooo, aj ja by som to mala najradšej z tehu, ale... rozhodla som sa že sa pokúsim schudnúť tých 4-6 kg, lebo už sa necítim dobre. tak som zvedavá ako to pôjde. bude to fuška 😒

janielik87
19. sep 2011

@veji no tak ale snad mensia ako keby si mala 15zhodit 🙂 drzim palce

veji
19. sep 2011

@janielik87 a kolko vazis? ak mozes prezradit 😉

pici
19. sep 2011

@veji myslela som ze mas vahu v absolutnom poriadku, cize sa nemusis trapit ci je nedarenie sa vysledkom vahy.. lebo iste nie... a muzovi kolegovia nech sa staraju o zeny doma :D

andreaa1983
20. sep 2011

@veji dakujem... poslem do internej posty... nie je to nic cim by som sa chcela chvalit 🙂

merryn
22. sep 2011

Ahojte dievcata....ako sa mate? Tak ja odkedy sme prišli z dovošky pracujem.... ☹
Inak užívam Femi kvapky a fakt mi pomahaju....fakt....citim ze mam konecne ovulaciu....kupila som si aj ovulačne testy....neskoro ale jeden mi ukazal druhu čiarocku slabu....tak neviem ale myslim ze uz je po ovulacii takze uz netestujem a budem testovať potom...teplotu nemozem merat lebo chodim na nočne....ako by som si merala teplotu? je niekto v takej situacii??? ako to riešite?

mima1983
27. sep 2011

@merryn ahoj, tie Femi kvapky, to je co? dik 🙂

merryn
27. sep 2011

@mima1983 to su prirodne kvapky a su dobre na vajecniky a na všetko daj si do googlu femi kvapky od Valoviča...aj taka tema je tu niekde tak si prečitaj...mne pomahaju...fakt!

mima1983
28. sep 2011

@merryn daju sa stie kvapky kupit bezne v lekarni, ci len cez net sa daju objednat? a nevadi ze uzivam Femibion 800?

merryn
29. sep 2011

@mima1983 No v niektorych ich maju...to by si musela skusiť ale ja som ich u nas nikde nenašla takže som si ich musela objednať.... Myslim, že nevadi že uživaš Femibion ja uživam kyselinu listovu....ono to tam pise ze pri uživani inych pripravkov bylinnej rady maš mať prestavku 5 minut a pri uživaní z inými liekmi je dôležite mať časový odstup 30minut..... Čitala si aj prispevky tu na koniku k týmto kvapkám? Su aj pozitívne aj negatívne, ja si myslim ze je to na každom...Ja som napriklad nemala ziadne ovulačne bolesti brucha a myslim ze ani vytok nebol skoro ziadny...dva mesiace ich uživam a pekne som mala ovulačne bolesti aj vytok bol vyditeľnejsi...tak si myslim ze maju niečo doseba....🙂

mima1983
29. sep 2011

@merryn uz som si ich vcera objednala z netu, tak dufam ze cim skor pridu 🙂 ja mavam ovulacne bolesti slabunkeee a vytok takmer ziaden.... takze tiez neviem ani kedy mam ovulacne dni 🙂 tak som teda zvedavá... dakujeem pekne

merryn
29. sep 2011

@mima1983 nieje začo...dufam ze ti tiez pomozu ako mne....🙂

mima1983
29. sep 2011

@merryn dufam aj ja 🙂) veeeelmi by sme babatko chceli

merryn
29. sep 2011

@mima1983 No tak to niesi sama...mi tiež tužime po babetku ale zatial sa nedari...no dufam ze sa čoskoro podari...čakam čo bude lebo som mala dostať kramy a zatial nič ale myslim ze dojdu...no uvidime...koľko sa snažite?

mima1983
30. sep 2011

@merryn my druhy mesiac neuspešný :-/ ..... teraz mi skoncili kramy, takze mozme ist na to 🙂) uvidime, papam tretí mesiac Femibion800 a este som si teraz objednala aj FEMI Kvapky, tak som zvedavá... 🙂

merryn
30. sep 2011

@mima1983 no ja mam teraz 4mesiac a zatial kramy nedosli tak je tam taka mala dušička, ale na meškanie vplyva vela faktorov tak si nadeje veľmi nerobim....boli sme aj na dovolenke a aj to moze ovplyvniť a aj som tento mesiac vysadila dufaston takze tak....uvidime....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre