Snažíme sa otehotnieť. Čo ešte zaberie okrem chudnutia?

krpcatko
3. sep 2007

Ahooojte všetky snažilky,

donedávna som si to nechcela priznať, ale s manželom sa už snažíme asi 3 rok a stále nič. Ja mám jeden dosť veľký problém. Prvú menštruáciu som dostala v 18 po tom čo som návštívila doktora a nasadil mi antikoncepciu. Po vysadení liekov na spustenie menštruačného cyklu som menštruáciu zasa nedostala. V tom období som mala aj problémy s nadváhou. Všetko sa teda priklanalo k tomu, že pokiaľ schudnem všetko sa napraví. Tak sa mi podarilo schudnúť ale nič z mojich problémov sa nezmenilo. Jednu výhodu to malo počas tej doby som si našla svoju lepšiu polovičku a zobrali sme sa. Od tej doby sa snažíme otehotnieť ale nedarí sa nám. Teta môjho manžela je gynekologička a tak mi spravila všetký testy a vraj je všetko v poriadku a pripravené na babatko. Ale nie je tomu tak. Už sa vyše 3 rokov snažíme a stále nič. Podarilo sa mi zasa dosť pribrať a prestala som sa aj hýbať. Chcela by som to zmeniť a tak som sa dočítala že je treba znížiť hmotnosť, prijímať viac vitamínov C a E a športovať. Ak viete ešte o niečom inom ako sa dočkať babanka dajte mi vedieť. Vopred veľké dík

adriana27
5. sep 2007

Jeej, Mirka ahoj, ako som sa potesila tvojmu prispevku.. Aj ja som z NMnV.. 🙂 mozno sa aj pozname ale ta malicka fotka mi nic nehovori..

mas pravdu, a to chcem aj ja povedat, ze otehotniet zena urcite MOZE a nebude jej v tom branit nadvaha.. ak je to ten jediny problem.. Krpcatko, my mame isto problem iny - a to su hormony, nepravidelny cyklus.. Isto nie nadvaha..

Inac poznam via silnych bab ktore maju mimina. 😵

krpcatko
autor
5. sep 2007

mirka gratulujem ti k babanku. no myslela som si že sa nebudem ako si povedala podcenovať a že príde príde nepríde nepríde nič s tým nenarobím ale ked vidím ako by manžel chcel...zrovna včera som ho prosila o odpustenie že to nejde skoro ma zabil že to nie je moja vina máš pravdu nesmieme takto myslieť.

adriana27
5. sep 2007

Krpcatko, toto mi pripada ako problem vztahu.. A mimino to nevyriesi, iba by pritazilo.. Musite to vyriesit skor ako sa rozhodnes otehotniet.. inac sa zblaznis.. ked budes na materskej, budes stale doma v jednom kole a toto ti neprospeje na psychike.. 😒 Prepac, iba hovorim svoj nazor..a nezabudaj, ze tazko sa chudne v takom strese - to je dalsia vec 😖

krpcatko
autor
5. sep 2007

on sa volá myslím že jonáš eugen je to doktor je to starší pán ktorý sa začal venovať aj neviem akej metode výpočtu plodných dni vie dokonca vypočítať či budeš mať chlapca alebo dieva a čo budem mať ako druhé dieťa ked počneš v tom či onom období či budeš rodiť cez den alebo v noci. je uznávaný aj medzi normálnymi doktormi že to nie je fušer dokonca vie vypočítať keby sa dá počať životaschopné dieťa pre pár ktorý síce otehotnie ale nedonosí živé dieťa.

adriana27
5. sep 2007

hejj?? tajk to si vyhladam, nieco mi to hovori, ale pokukam..

Krpcatko, nedavaj si vinu, stres ti pritazuje a este mensia sance na babo. Najlepsie by bolo vypadnut niekam s muzikom na tyzdne, total sa odreagovat.

Mimochodom, moja kolegyna nemohla mat mimco asi 4 roky,kupovali byt, byvali najprv u rodicov, hypoteka atd.. stresy.. konecne na 5.rok (uz mala 33 rokov) kupili konecne aj daku dovolenku - ich prvu - Egypt 😎 a zrovna tam sa im podarilo!! Po 5.rokoch!! doktor povedal ze prave ten oddych a relax im prospel 🙂

krpcatko
autor
5. sep 2007

no volá sa jonáš eugen je to starší pán ktorý je oficialne doktor ibaže sa začal venovať nejakému výpočtu plodných dni podla to už neviem čoho. vie ti povedať kedy by ste sa mali snažiť, či to bude chlapec alebo dievča, kedy sa ti narodí životaschopné dieťa pokial má niektorý pár problém donosiť živé babatko. pozriem na neho doma adresu ak chceš ten výpočet stojí 400 sk.

no ja mám cvičenie celkom rada iba sa neviem naštartovať to je pre mna najhorieš ale ked sa rozbehnem je to v pohode. nejdeme na to spolu hmmm budeme podporovať jedna druhu.

krpcatko
autor
5. sep 2007

ibaže ja s tým problémom nič nespravím on odtiaľ nechce odísť a ja nechcem byť tam ale moc ho lubim tak tam som. hoci trpím. ono myslela som si že ked budeme mať chalupu a uvidí aký je ten život tak a aká som tam tak mu to dojde ale nič. ja zbožnujem navrhovanie interieru alebo záhrady... a ked odišiel na služobku a ja som vedela že tam mám isť z roboty sama a byť tam sama niekde kde nechcem tak som prerábala celú noc aby som na to nemyslela. Teraz už nemám chuť ani na to tak len ležím a snívam o NAŠOM živote. ked sme tam kde bývame všetko mi vadí som zlá... ked sme na chalupe je zo mna iný človek smejeme sa beháme po horách ideme spolu von to doma nehrozí. ono j´to je v podstate tak že manžel nemal otca žil od malička s mamou babku a tým postihnutých strýkom. a oni do neho vštepovali že tam bude bývať a hotovo. ja s nim nepohnem.

sstefi
5. sep 2007

emjee, úplný súhlas s tvojim príspevkom 😎 .
inak ja som tiež z tých "väčších" a podarilo sa nám "to" na 1.x 😵 😉

adriana27
5. sep 2007

emjee? ja ziadny prispevok nevidim od emjee 🙄

ale gratulko sstefi ku babetku 😅

adriana27
5. sep 2007

ahaaaaaaaaaaaaa 😒 sorry, mam dlhe vedenie. prepac emjee 😨

adriana27
5. sep 2007

Krpcatko, prosim ta mrkni mi tu adresu na Eugena, bude velmi rada 🙂
a robi na dialku ci sa treba stretnut?
a ty si mu pisala?

krpcatko
autor
5. sep 2007

no písl mu manžel aký mám problém že nemám krámy že beriem lieky... a on poslal dotaznik ktorý sme vypásali poslali zaplatili a do týždna nám prišla odpoved takže mu stačí len napísať zajtra ti ju pošlem bude doma

fedra
5. sep 2007

baby nic v zlom ... ale vy skutocne verite na taketo vypocty na dialku ?

krpcatko
autor
5. sep 2007

ono je to na báze myslím že hviezd a toho tam s tým suvisiacim vraj má 90% uspešnosť odporúčajú ho aj niektorý doktori tak musí mať niečo do seba nemyslíš

adriana27
5. sep 2007

netvrdim ze verim.. numerologii verim, ale toto som nevyskusala. skusam len veci ktore odskusali ini. neverim napr. vestbam, kartam a pod.
Astrologia, numerologia je o niecom inom.. ale nevadi, za pokus nic nedam.. 😒

adriana27
5. sep 2007

krpcatko a napisal ti nieco k veci? á napisal ti ci budes mat babo a kedy ?
hm to ma zaujima.. 🙂

krpcatko
autor
5. sep 2007

hej dosť a dal tie termíny kedy a čo to bude záleží od toho čo vyplníš v tom dotazníku a on to z toho celé nejako počíta.

adriana27
5. sep 2007

ok,. tak plzzzzzz nezabudni na mna a skus to doma vyhrabat 😵 dakujem 🙂

sarafortuna
13. júl 2011

ahojte,
neobnoví sa táto téma? či založiť novú?

kto chce snažilkovať a zároveń chudnúť, ozvite sa prosím... 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Nadváha spôsobuje anovuláciu, dlhé cykly, sterilitu aj zvýšené riziko potratu.

Ja sa jej chcem zbaviť kvôli pravdepodobnému PCO, tak sa prosím pridajte, nech si navzájom pomôžeme, lebo ja si už sama so sebou neviem poradiť ☹ - "chudnem" už 2 roky a fuuuuurt nič neubudlo... 😠

cukrik580
13. júl 2011

musim sa pridat 😝 😝 😝

st2
13. júl 2011

tak som tu ako na koni

cherry1981
13. júl 2011

Jaj baby aj ja by som potrebovala schudnut uz sa mi aj podarilo teraz nieco ale aj tak si nemyslim, ze by bol problem koly tomu otehotniet pretoze pred rokom sa nam to podarilo na prvy krat a vahu mam stale taku istu.

krista5
13. júl 2011

ahojte pridavam sa k vámmm.....velmi by som chcela schudnut ☹ ☹ ☹

sarafortuna
13. júl 2011

@cherry1981
@krista5
@st2
@cukrik580
jéééj, kočky nečakala som toľko odhodlaných snažiliek...
to s tým schudnutím je to otázne, ale určite to neublíži (ak máme nadváhu).
Mne bolo poradené na fertility.sk aj na elep.sk že pri mojich problémoch - anovulácia - folik rastie ale nepraskne a praskne až na 2.-3. pokus v cykle (ak vôbec), je dobré upraviť BMI na 23 a že za takéto výkyvy v cykloch vo väčšine prípadov môže práve nadváha, pretože tuk v tele pomáha k hormonálnej nerovnováhe.

Ja mám pravdepodobne také skryté resp. hraničné PCO - a to sa lieči buď tvrdou chémiou, alebo odhodlaním mať bábo a ísť na to prírodnou cestou - upraviť životosprávu.

Ja osobne mám veľkýýýýý problém so sladkosťami... a dnes som zožrala skoro celú tabuľku Milky a naštvala som sa na seba a prišla k PC a už bolo toho dosť !!! Stále sa obhajujem, že MOJE lepšie JA, a to HORSIE ja bojuje a bla bla... a pritom mám len JEDNU HLAVU , JEDEN mozog.

Takže chcem s tým skončiť a dostať sa z terajších BMI 26 na tých 23 !!! ale asi potrebujem nejakú psychickú podporu alebo čo... 😅 😅 😅

sarafortuna
13. júl 2011

Citujem z mailu, písala som do poradne na fertility.sk
"BMI 26 je naozaj už dosť veľa, mali by ste schudnúť. Nie cez nejaké nízkokalorické diéty, či vynechávanie jedál pred večerom, ale postupným prechodom na iný typ stravy, ktorý dodá telu všetky živiny, takže nebude cítiť potrebu zhromažďovať nadmerné tukové zásoby. Základné zásady viz http://www.fertility.sk/plodnost-a-zdravie/zdra...

Žiadne ďalšie záhadné syndrómy a zázračné lieky nemusíte hľadať - k neplodnosti (anovulácii, potratom) úplne stačí nevyvážená strava a nedostatok pohybu. Keby ste do dieselového motora naliali benzín, tiež by ďaleko nezašlo 🙂."

lucinocka
13. júl 2011

@krpcatko urcite ti na to vplyva to.. ja som bola doma celu zimu, lebo zijem v zahranici, v zime tu praca nie je, nedarilo sa nam otehotniet..prisla jar, nastupila som do prace, zacal stres, schudla som a bum hned prvy mesiac 🙂
My tiez zijeme so svokrou a ked ti mozem poradit utekaj kade lahsie aj s mm... moja svokra je jak anjle, najradsej by stale len pomahala, lenze aj to ide strasne na nervy a tiez sa casto necitim vo svojom jak vo svojom, a pritom mame komplet oddelene byty, len vchodova chodba je spolocna..

sarafortuna
13. júl 2011

@cherry1981 ,
aj ja som si to hovorila - mala som v marci 2010 MA - no teraz sa mi zhoršili cykly a pritom som nič nepribrala...
u mňa je práve problém to, že tu je to podozrenie na PCO - resp. jeho náznaky... zhoršili sa mi to po potrate, preto proste MUSIM už so sebou niečo robiť, lebo ako hovoril môj bývalý lekár: "ženy často chcú deti, no nič preto - okrem sexu a jedenia vitamínov - nie sú schopné spraviť" a ja sa už veru tak začínam cítiť...
len fňukám a žiadna OBETA z mojej strany..
a aj keby mi to bábo neprinieslo, tak aj tak by to malo efekt či už na sebavedomý, na zdraví, či v tom, že by som obliekla staré obľúbené džíny 😀 😀 😀 😀

sarafortuna
13. júl 2011

@lucinocka , krásny dátum pôrodu 🙂 🙂 🙂 , držím palce aby ste to zvládli aj so včeličkami/injekciami... ak som dobre pochopila 😉

áno, druhá vec u mna je trombofília a v prípade tehu pichanie fraxíku, a tam je tiež lepšie čím štíhlejšia, nech máme znížené riziko komplikácii ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre