Snažíme sa otehotnieť. Čo ešte zaberie okrem chudnutia?

krpcatko
3. sep 2007

Ahooojte všetky snažilky,

donedávna som si to nechcela priznať, ale s manželom sa už snažíme asi 3 rok a stále nič. Ja mám jeden dosť veľký problém. Prvú menštruáciu som dostala v 18 po tom čo som návštívila doktora a nasadil mi antikoncepciu. Po vysadení liekov na spustenie menštruačného cyklu som menštruáciu zasa nedostala. V tom období som mala aj problémy s nadváhou. Všetko sa teda priklanalo k tomu, že pokiaľ schudnem všetko sa napraví. Tak sa mi podarilo schudnúť ale nič z mojich problémov sa nezmenilo. Jednu výhodu to malo počas tej doby som si našla svoju lepšiu polovičku a zobrali sme sa. Od tej doby sa snažíme otehotnieť ale nedarí sa nám. Teta môjho manžela je gynekologička a tak mi spravila všetký testy a vraj je všetko v poriadku a pripravené na babatko. Ale nie je tomu tak. Už sa vyše 3 rokov snažíme a stále nič. Podarilo sa mi zasa dosť pribrať a prestala som sa aj hýbať. Chcela by som to zmeniť a tak som sa dočítala že je treba znížiť hmotnosť, prijímať viac vitamínov C a E a športovať. Ak viete ešte o niečom inom ako sa dočkať babanka dajte mi vedieť. Vopred veľké dík

merryn
11. nov 2011

@janie80 🙂)))) sorry🙂)))) DNes NEČAKAM mrchu.....a ani ju nesmiem dostať🙂))))

keenfan
11. nov 2011

@merryn ahoj! ako dnes?

merryn
11. nov 2011

@keenfan ahoj! no dnes nečakam mrchu🙂 zatial nič, uvidime...ale pobolieva ma v podbrušku takk uvidime...necham sa prekvapiť.....
Z jedlom je to...no....na obed som mala parene buchty☹ žiadna slava ale pri svokre si nemozem vyberať....ale dala som si rozumne množstvo.....a ty akO,?

keenfan
11. nov 2011

@merryn dobre dobre tak nech ani nechodi, kto chce mrchu, nikto predsa! 😀
To poznam, moja svokra sice nevari casto, ale jej druh ano a to su take maskrty ze vzdy ked sme u nich mam plus dve-tri kg len taky fukot 😨
ja som dnes robila palacinky, drahy si vypytal ze dlho sme nemali, ale spravila som len obmedzene mnozstvo a mala som "len" dve..no a uvidime co vecer, ideme pozriet na daku svatomartinsku paradu do mesta, tak som zvedava ci sa tam ovladnem alebo nie 😀

merryn
11. nov 2011

@keenfan no dala som si prechadzku dnes a idem sa pripravovat do nočnej...žiadna slava....nechce sa mi vobec ale ta uvidime...som zvedava aka bude zajtra teplotka a ked neklesne tak kupim test a budem sa testovat....som zvedava...🙂

keenfan
11. nov 2011

@merryn no tak to aj ja...potom sa ozvi, budem silno drzat palcek!!!
inak dnes som bola v lekarni a take mini nutkanie kupit ovu testy..ale udrzala som sa, este dost casu aby mi z toho takto uz sibalo 😀

merryn
11. nov 2011

@keenfan ja som zvedava tiež..sice ma pobolieva brucho ako na mrchu ale zatial nikde..uvidime...kiež by to vyšlo...

keenfan
11. nov 2011

@merryn snad ano! a zvykne Ti chodit nacas?

merryn
11. nov 2011

@keenfan no ani nie...ale tento mesiac som brala lutenyl a predtym duphaston a to mi prišli presne...takže čumim že mi to na den neprislo presne...no uvidime zajtra...aj ked bude asi teplotka troska skreslena lebo si budem merat v robote a nie po 6hodinovom odpočinku a podla všetkych pravidel ako sa ma...ale som zvedava....až sa mi to nechce veriť, žeby to vyšlo....zatial sa nevzrušujem....

keenfan
12. nov 2011

@merryn jasne ze ano musi to vyjst! 🙂

merryn
12. nov 2011

@keenfan dievčata dnes teplotka stale vysoko....uuuuu.....a zbadala som na sebe niečo...dočitala som sa že to može byť priznak tehu a kedže mi meška pripisujem to tomu....v noci som zistila, že mam taky skoro čiry vytok z jedneho prsnika...ked si stlačim...viem, že to moze byt priznak aj niečoho ineho , ale na ultrazvuku prsnikov som bola pred dvoma tyzdnami a bolo všetko v poriadku...takze toto škrtam, a potom je tam možnosť zvyšeneho prolaktinu ale neviem či by to mohlo byť to,lebo som brala lieky lutenyl tak si myslim, že by to malo byt ok...no sama som zvedava....pojdem si dnes spraviť asi test lebo do rana nevydržim a uvidime...myslite ze po dvoch dnoch meškania by sa niečo zobrazilo?

gelinka75
12. nov 2011

@merryn ja som mala rano teplotu 37,2 a teraz dosla mrcha, takze mozne je vselico.. 😖 dufam, ze ti to vyjde, lebo ja uz ani teplote nerozumiem 😀

zuziklc29
12. nov 2011

@merryn jaaaaj ja osm si zacala kupovat suchare.v rakusku su take male a chutove ovela lepsie ako u nas na sk ale ked nestuhnem kupit tak kupim aj u nas. . . . . . . . . .aky stroj?no to je . . tam precvicujes aj nohy aj ruky . .je to princip beziek :D co su lyziari . . . .na bezkach

zuziklc29
12. nov 2011

@janie80 ach jaj ved to . .tie vycitky . .najlepsie jje,ked si poviem . .od pondelku zacnem chudnut,ibaze chudni ked sebe musim varit ine a muzovi zase ine a este aj piect aby mal,to sa neda.a ked som v rakusku tak uz potom konecna.tam opat ina strava.ale tam aspon dodrziavam pravidelnost.

keenfan
12. nov 2011

@merryn ahoj jasne to moze byt priznak! sice skoro, ale moze byt...a myslim ze uz yb Ti test mal nieco ukazat, urcite! sup sup testovat 🙂 🙂

cora73
12. nov 2011

ahojte,skuste pozriet aj sem,vyzivovy doplnok na podporu otehotnenia.. :

http://rng.uforum.sk/topic/750/podpora-plodnosti/

merryn
13. nov 2011

@gelinka75 no tak to je zaujimave...ja meriam len prvy mesiac a zaujimave hodnoty my vychadzaju...som zvedava čo ukaže test v pondelok to bude 33DC
@zuziklc29 aha uz viem aky stroj...tak len pekne cvičkaj🙂 ja som dlho nebola na steperi ale ani čas som nemala a ani som nemala chut...ked neviem na čom som ta sa mi nič nechce...nech dojde mrcha alebo čo lebo na važkach nechcem byt....

gelinka75
13. nov 2011

@merryn a uz si si robila test? som zvedava..podla mna mas vsetky priznaky ok :D

merryn
13. nov 2011

@gelinka75 robila som si vcera to bol druhy den meškania...ale robila som si ho vecer, lebo do rana by som envydržala...takže to mohlo tiež ovplyvniť....ale v pondelok si pojdem kupiť a urobim si doobeda a uvidime čo ukaže...mohlo by to vyjsť...ja si tiež myslim, že priznaky sedia, aj pocitovo sa citim čudne, inak...ale tiež to može byť aj moja psychika...ale beriem to z rezervou....už sa nechcem sklamať....

gelinka75
13. nov 2011

@merryn ja som tiez vselico citila...ale pred mrchou a nakoniec dorazila, ale ked uz mas meskanie tak je to na dobrej ceste, teda ak ti nezvyknu meskat casto

merryn
13. nov 2011

@gelinka75 no mna brucho boli ako na mrchu ale už tri dni...a križe ma nehorazne bolia....no ja mam problemy s cyklom, ale tento mesiac som brala tbl lutenyl, tak si myslim ze by mali prist načas, lebo po dufastone mi na minutu presne chodili...tak si to neviem vysvetlit....no ved to ze ja si tiez namyslam, pozorujem sa a potom som sklamana preto tento cyklus som to brala lažo plažo...nesustredila som sa na to až tak velmi....

janie80
13. nov 2011

@zuziklc29 ja ani najem nic ine ako mm... uvarim (alebo svokor 😀) uplne klasicky, ale nalozim si menej zamiakov alebo ryze a o to viac zeleniny... 🙂 momentalne ficim na uhorke... a po piatej zjem maximalne jogurt alebo pohar mlieka...
@merryn zajtra testujes? drzim vsetky palce... 😉

zuziklc29
13. nov 2011

@janie80 juuuj ty si teda silna na toto . .ja zacinam cvicit a chudnut od pondelku . . . . . . .xi xi ale neviem od ktoreho . . .. . . . 😀 😀

janie80
13. nov 2011

@zuziklc29 uzasnou motivaciou je, ked uz ti po zopar zhodenych dkg zacne muzicek ohmatavat postavu a opisovat, ktore kosti uz citit... oproti tomu, co tam bolo tuku pred mesiacom... :_D

zuziklc29
13. nov 2011

@janie80 jaaaj to je super ibaze mne vybehnu licne kosti a moj muzik mi zapilil,ze by som mala jest a odkladat si tam jedlo ako skrecok 😀 ale nie . . . . ved sranda musi byt . . . .

janie80
13. nov 2011

@zuziklc29 jedine, co sa mojmu nepaci, je ze u prs ide skor ako z ostatnym partii.... cize cvicenim sa umensuju a to mu nevinia... 😀

zuziklc29
13. nov 2011

@janie80 u mna ide velmi tazko brucho. . . ja som ako pavuk . . . . nohy chude,zadok nikde a brusko . . . . 😀

janie80
13. nov 2011

@zuziklc29 no u mna tiez ide brucho najtazsie... zadok je uz peknejsi, nohy a ruky tiez ale brucho ma trapi...

zuziklc29
13. nov 2011

@janie80 ja
@janie80 ja ti mam ruky nejak divne . . . .asi by som mala posilnovat vsade .. .. 😀 tak kocky od zajtra mam dietu a opat svihadlo . . susedia traste sa .. . . . 😀

janie80
13. nov 2011

@zuziklc29 my v ramci aerobicu aj trochu posilnujeme nohy, zadoka ruky, podla toho na co vyjde cas... takze zatazujem svaliky rovnomerne... 😉 a aku dietu ides drzat? 😕

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre