Snažíme sa otehotnieť. Čo ešte zaberie okrem chudnutia?

krpcatko
3. sep 2007

Ahooojte všetky snažilky,

donedávna som si to nechcela priznať, ale s manželom sa už snažíme asi 3 rok a stále nič. Ja mám jeden dosť veľký problém. Prvú menštruáciu som dostala v 18 po tom čo som návštívila doktora a nasadil mi antikoncepciu. Po vysadení liekov na spustenie menštruačného cyklu som menštruáciu zasa nedostala. V tom období som mala aj problémy s nadváhou. Všetko sa teda priklanalo k tomu, že pokiaľ schudnem všetko sa napraví. Tak sa mi podarilo schudnúť ale nič z mojich problémov sa nezmenilo. Jednu výhodu to malo počas tej doby som si našla svoju lepšiu polovičku a zobrali sme sa. Od tej doby sa snažíme otehotnieť ale nedarí sa nám. Teta môjho manžela je gynekologička a tak mi spravila všetký testy a vraj je všetko v poriadku a pripravené na babatko. Ale nie je tomu tak. Už sa vyše 3 rokov snažíme a stále nič. Podarilo sa mi zasa dosť pribrať a prestala som sa aj hýbať. Chcela by som to zmeniť a tak som sa dočítala že je treba znížiť hmotnosť, prijímať viac vitamínov C a E a športovať. Ak viete ešte o niečom inom ako sa dočkať babanka dajte mi vedieť. Vopred veľké dík

cukrik580
13. júl 2011

no , ja radsej nechcem vediet moj bmi...moj problem:mozno sladke, ale to ozeliem...jem malo a vecer som hladna, ale len ked mam poobednu...inak nie a je jedno ci v robote nieco zjem alebo nie...proste o desiatej sa citim akoby som tyzden nejedla...a proste ked citim, ze som hladna, tak sa musim najest, lebo inak mi je hrozne zle-na odpadnutie...samotnu zeleninu a ovocie nemozem, teda mozem, ale som po nich hladnejsia ako predtym...ale s niecim, priklad masko so zeleninkou, to mozem 😉
dokoncujeme k tomu domcurik, pomaly uz zariadujeme a tak, tak dufam, ze ked uz budeme konecne vo "svojom" , tak to pojde a budem si moct varit, co chcem, teraz sa musim prisposobovat...najhorsie, ze mne sa neprisposobuje nikto... 😠 😠

a o cviceni radsej pomlcim...som strasne vycerpana z roboty a z toho vsetkeho, co sa okolo deje, ze nemam kolkokrat cas ani na manzela a nie este na cvicenie...a ani najmensiu chut...

sarafortuna
13. júl 2011

@cukrik580 , ja som si tiež mylela, že keď budeme vo "svojom"- tiež dokončujeme domček no už bývame - tak že už s tým niečo spravím... Jasné, že takto je to už lepšie, nedráždia ma hrnce niečoho "mastnejšieho" ako sú moje chute no aj tak som sa odhodlala až teraz a aj to neviem, či to dokážem... 😒

to je zlé, že v práci neješ, ja som tiež robila niekedy na smeny a večer som jedla cestou domov nejaké to jablko/musli tyčinku alebo som sa aspoň poriadne napila vody, aby som o 22h nevyjedala hrnce 😉

a s pohybom stačí nechodiť MHD alebo vystúpiť skôr a ísť pešo rýchlym krokom... 😉
proste niekde začať treba 😉

cukrik580
13. júl 2011

teraz sa to bude zdat ako vyhovorky, ale inak ako mhd sa do prace nedostanem...teda este autom...a vystupit skor nemozem, lebo nestihnem...a potom ked idem z prace, tak to uz chcem byt rychlo doma,...my uz sme boli v podnajme, vtedy som trosku schudla, ale vratilo sa...niekedy jem a niekedy nie...jak sa podari...nie je cas...ale aj keby som sa o osmej najedla v praCI, TAK O DESIATEJ BUDEM HLADNA JAK VLK...-ODSKUSANE...

sarafortuna
13. júl 2011

@cukrik580 ,
tak potom musíš telo klamať a jesť tak aby bolo sýte, ale aby nedostalo veľa kalórii 😀 😀 😀 😀

kočky, mojou snahou nie je, aby ste schudli VY ale JA 😀 😀 😀 😀 spolu s vami... aby sme sa navzájom motivovali... 🙂 🙂 🙂 🙂

ja to vidím aj v rodine - švagrinka aj sesterka, pred tehu schudli - ale oni o dosť a pomaličky, lenže mali z čoho 😉 a tak otehotneli v pohode aj s prvým aj druhým bábom...

sarafortuna
13. júl 2011

@st2 , mne fakt každý v poradni na webe odporúčil schudnúť... ☹ ☹ ☹ ☹
veď ty trochu poznáš, tie moje cykly/ necykle a debilné grafy, a na TOTO mi fakt bolo poradené schudnúť, začať pravidelne cvičiť, znížiť sladké a bielu múku (ja mám pocit že všetky vynikajúce tradičné jedlá sú z bielej múúúúky!!)

cukrik580
13. júl 2011

urcite su z bielej muky 🙂 podla mna aj zmrzlina 🙂))) srandujem...spolocne to nejak zvladneme...aj ja mam z coho...tak verim, ze to pojde,...chcela by som si kupit vibrafit, ale manzel sa neda nejako prehovorit 🙂 musim ho nejak dokopat 🙂 nie je to mala investicia, dufam ze pomoze 😒

lucinocka
13. júl 2011

@sarafortuna ja som mala pred tehu 75 kg, pred troma tyzdnami som mala 73.. ale uz budem mat asi viac, lebo vidim,ze nejak mi narastlo brusko 😀cize tiez nesom modelka:D
ten termin je predbezny, podla velkosti plodu, ale myslim, ze sa este bude menit🙂
Nj a od zaciatku sme na injekciach, uzivame si modriny a modriny ☹

sarafortuna
13. júl 2011

@lucinocka ,
jasné, ja netvrdím, že kto ma nadváhu tak neotehotnie...
len keď sa nedarí, tak nestačí len fňukať (ako ja) a čakať že lekári dajú clostil a dufík a bude bábo.
My sa snažíme už 3 roky, takže už musím skúsiť aj túto cestu, lebo to jediné z prirodzených ciest k otehotneniu som ešte nedokázala...

jasné, že termín sa ti asi zmení - ale ja milujem dvojky 😀 😀 😀 - aj 12, tak verím, že hádam v roku 2012 už fakt porodím zdravé bábo...

a kedy ti dali injekcie a prečo?

lucinocka
13. júl 2011

@sarafortuna mam geneticku mutaciu na trombozu, tak mi dali preventivne.. uz som raz mala trombozu, pred dvomi rokmi a nechcu riskovat..tak si to uzivame.. a kedze byvame pri mori, tak kazdy den vystavujem svoje krasne bmodre brucho svetu 😀D
Tri roky, panecku, my sme sa snazili 9 mesiacov a bola som na kraji nervoveho zrutenia..ku koncu som len plakala cele dni, ja by som viac jak rok nezvladla, my sme chceli ist po roku na umele oplodenie, ale tak chvalabohu sa zadarilo skor 🙂 Ale hlavne kvoli tomu, ze som nastupila do prace a zmenili sa mi priority aj myslenie a zrazu som nemala tolko casu mysliet na to🙂

sarafortuna
13. júl 2011

@lucinocka , no my sme mali jeden MA takže lekári to neberú ako celé 3 roky, proste snažíme opäť 1 rok, no sa mi dokafrali cykly, tak nečudo, že to tak trvá...
ja mám Leidena + MTHFR a ešte nejaké somarinky, takže hned jak zistím že som tehu mám utekať po injekcie, a ak sa nebude dariť dlhšie, tak budem pichať už od ovulácie...
no proste sa máme na čo tešiť 😉 😀

to nič, že modrinky, len nech tam pekne bije srdiečko.... 🙂

st2
13. júl 2011

kocky docitam a pripojim sa k vam az zajtra, dnes ma uz len povinnosti cakaju 😵

lucinocka
13. júl 2011

@sarafortuna to to mam aj ja.. 🙂 lenze mne sa na gynde spamatala az v 9 tyzdni, ze treba injekcie, dovtedy ma ignorovala 🙄

sarafortuna
13. júl 2011

@lucinocka , no ja som preto vymenila gyndoša, lebo som k nemu došla na začiaku 5tt a že či mám ísť na hemošku a že NIEEEEEEEEEEEE ešte je skoro...
a táto nová gyndoška, keď to videla, tak že to je proste na 50% že kvôli tomu som potratila, takže teraz už viem, že najprv na hemošku a potom na gyndu. Vraj sa v tejto problematike doktori nevedia dohodnúť, výskumy im vychádzajú ináč, než ukazuje prax...

aj ja končím,
musím vybicyklovať tú dnešnú čokoládu 😉
@st2 ahojte

merryn
13. júl 2011

dievčata musim sa pridať...mam tiez nadvahu...a moje bmi ani nechcem vediet..lebo je to hruza...a chceli by sme babo...zatial sa znažime len druhy cyklus...tak uvidime...chcela by som schudnut ,lebo ked este počas tehotenstva priberiem tak uz budem ako totalny slon...ale motivacia je aj to aby som sa citila dobre... nefučala hore schodami, nepotila sa pri minimalnej namahe, aby som si mala čo obliecť, a hlavne som prestala uplne chodit na kupaliska a plavarne...lebo sa za seba hambim...aj na dovolenku ma velmi netaha, lebo sa hambim vyzliecť do plaviek..takze asi tak...tak dufam ze tu najdem oporu vo vas, lebo ma to veľmi motivuje kked viem, že niesom sama...začala som pomaly..treti den korčulujem asi hodinu a s jedlom je to horsie ale uz treti den sa snazim...nakupila som si vela ovocia, a pijem...nie este dostatok ale pijem...ide to lepsie lebo mam tyzden volna ale neviem ake to bude ked nastupim do roboty...ale budem sa snazit aj v robote...musim sa zaprieť...lebo veľa krat som začinala a veľa krat som skoncila...ale raz uz musim začať a neprestať! tak držim všetkym chudnucim snažilkam prsty!

sarafortuna
14. júl 2011

@merryn , na začiatok to stačí... 😉
ja tvrdím, že proste len treba znížiť príjem a zvýšiť výdaj... jednoduchá prvácka matematika...

na mna napr. diéty neplatia, no teraz chcem skúsiť, taký svoj vlastný rozpis... mna láka všetko, čo je zakázané 😀 a ja už ked vydržím tak podľahnem niekde u svokri alebo u mojich rodičov, alebo si dám niečo ku káve, čo nájdem medzi mužovými zásobami a už je všetko v prdeli 😒 😒 😒 😒 😒

takže dôležité je zvyknúť si na aktivitu - aerobná aspoň 3krát do týždna 45-60minút a aspoň trošku sa začať obmedzovať s jedlom - nie objem ale to čo jeme...
tak držím palce, kočky 😉

edita84
14. júl 2011

Ahoj kočky musím sa tu ozvať ja nie som z najchudších a ako tu čítam vy ani nie ste xxl čo ja určite som mám jednu dcérku a teraz čakáme druhé snažiť sme sa začali o druhé mimi v septembri 2009 nedarilo sa až v auguste 2010 som našla // ale skončilo sa to minipotratom. pred tým som aj mm poslala na spermiogram jasneže v poriadku ja som mala spravený Hp aj ten v poriadku. no a po minipotrate som nastúpila v septembri do práce a snaženie sme nechali tak a užívala som si prácu dieťa a nové kolegynky chodili sme žúrovať a nakoniec 23 decembra som si spravila test a // otehotneli sme neplánovane tehotenstvo som začala s váhou za ktorú sa veľmi hambím 104 kg na začiatku som schudla na 102 a teraz mám na sebe + 8 kg ale všetko išlo na malého. problémy som žiadne nemala ani nemám len tie isté ako ostatné tehulky teraz najmä teplo 🙂

takže kočky nehovorím aby ste nechudli lebo aj ja chcem po pôrode schudnúť lebo sa necítim dobre v tomto hrošom tele ale nadváha nie je príčinou neotehotnenia.

držím Vám všetkým palce aby ste čo najskôr hlásili // .

sarafortuna
14. júl 2011

@edita84 , bohužiaľ v mnohých prípadoch nadváhe JE príčinou neotehotnenia i potratov... 😉 😉 😉 😉
ty si mala šťastie 🙂 🙂 🙂 🙂 a možno ti pomohol aj tvoj vek alebo si proste výnimka... 😉

na mna šťastie nesadá už 3 roky, tak mu chcem pomôcť 🙂 🙂 🙂 🙂
tak si užívaj ešte brušinko a všetko dobrééé. pa

merryn
14. júl 2011

No poviem vám, kamarátka tiež nieje z najchudších, podarilo sa jej to na prvy šup ale tehotenstvo mala tažke, najprv bolest v križoch asi mesiac, a potom tehotenská cukrovka....toto by som nechcela...chcem si bruško užívať a stresovať či je všetko v poriadku...takze musim schudnut....a teda aj chcem schudnut🙂 tak čo dnes za aktivitu planujete?🙂 😀

sarafortuna
14. júl 2011

@merryn ,
tak ja začínam pasívnou aktivitou - ráno som odolala chlebu a dali si len kávu s tými polystirénmi s jogurtovou polevou - na moje prekvapenie sa mi to zdalo sladké... 😉 😉
ale ja mám tento týžden 3 kvačky pri športových aktivitách... ale som aj žrala, takže efekt 0 😠 😠 😠 😠 😠

záväzok na dnes - "pečivko a sladkosti dnes do papuľky nedám".. 😉 😉 😉 😉 a už len samotné prežitie v tomto teple nám spáli viac energie než obvykle 😉
kto to zvládne nech sa večer pochváli... ;)
a kto zhreší musí odmakať... 😉 😉 😉 😉 (kvôli sebe, nie kvôli nám a tejto téme)

PS: idem si zmeniť pozadie v mobile - dám si tam také malé detičky 😉 (na motiváciu)

merryn
14. júl 2011

@sarafortuna tak ja sa este nemam čim pochvalit,kedze som este v posteli, ale uz to idem napraviť...vcera som spapkala vela bielej muky...dnes nesmiem ziadnu...dnes aj ja vyhlasujem den bez pečiva...a večer pojdem znova na korčule...zapačilo sa mi to...a niesom sama na korčuliach , lebo sa ku mne pridavaju aj deti, takze mam o spoločnosť postarane🙂

idem si dať raňajočky: jogurtove mliečko!
vidiš, aj ja sa musim nejako namotivovať🙂

sarafortuna
14. júl 2011

@merryn , raňajky sú ZAKLAD... tam si dožič... 😉
hlavne večer treba obmedziť... 🙂

merryn
14. júl 2011

@sarafortuna ved som si aj dožičila🙂 400gramov jogurtoveho mlieka s obsahom 1,5%tuku...to je az az...spravila som si velky čaj a to mi musi stačiť...musim najprv prinutit moj zaludok aby nebol taky rozozrany ale aby sa scvrkol troska 😀 snazim sa jest kazde 3 hodiny...🙂

cukrik580
14. júl 2011

cavte babyyyy 🙂 tak ja vam zhrniem moje predchadzajuce dva dni 🙂 utorok-jeden rohlik s kuskom sunky, liter coca coly 🙂 mam nejaku crevnu onu...streda-dva rohliky so sunkou, kusok slivkoveho kolaca, plnene trubicky, asi liter coca coly a asi liter mineralky a dnes zatial jeden suchy rohlik a skusila som broskynu...uvidim, co to spravi...zajtra uz musim do prace,tak dufam, ze nic...

cukrik580
14. júl 2011

@sarafortuna u mna su tiez ranajky zaklad, ja ked sa rano niecoho nenajem, tak mi je hrozne zle 🙂

sarafortuna
14. júl 2011

@cukrik580
@merryn
bez dobrých raňajok vám nebude cez deň správne spaľovať, raňajky sú štart metabolizmu po noci - dostane telo do stresu ak si nedáte výdatné a vyvážené rańajky ...

a aj ja sa chcem dostať do fázy, že žalúdok bude pýtať menej 😉
ked kliknete na mna, tak v jednom článku mám aj tabuľku príkladu diétky... nemusíte to dodržiavať, ale trochu sa tomu priblížiť - je to rozpísané tak, aby telu nechýbalo nič a malo všetko v správnom pomere 😉

ja som si to tam vylepšila dňami kedy dieétku dodržiavať nemusím (kedže nenávidím všetko čo MUSIM) tak som zvedavá či aspoň toto zvládnem...

merryn
14. júl 2011

@sarafortuna no tak to si pozriem...dnes prehrešky ale vykompenzovala som si to pohybom a este ma čakaju korčule....dala som si k obedu dve knedle, lebo byvam u svokry a keby som si nedala tak mi mozno aj jednu streli🙂 takze asi tak...a ked som sa bola prejst tak som si dala nanučik, no to dnes vykorčulujem....musim...takze dnes hlasim ze napriek prehreškom som so svojim vykonom spokojna..🙂

cukrik580
14. júl 2011

ja nemozem nieco drzat...uvediem priklad...klobasu a slaninu bezne nejem...nemusim, nejak extra nelubim...ale...ked je to niekde vyslovene zakazane, tak by som na posedenie zjedla asi aj kilo...
a teraz by som chcela vysvetlenie...ako to?????????????preco je to tak????ja to nechcem tak mat :(

sarafortuna
14. júl 2011

@cukrik580 , práve preto som si ja "nakonfigurovala" vlastný rozpis diéty a mám tam myslím, že najprv po 2 dnoch a potom po 3 a potom po 4dnoch PAUZU 1 deň- akože taká odmena 😉 😉 😉 😉 .

dnes som vydržala, večer otec robil pečené mäsko na grile, tak som zjedla iba mäso so zeleninou - pečivo žiadne... a cez deň sme mali také nemastné zemiak-cuketové placky ...

a veru aj sladké bolo - karamelky 😉 😉 😉 😉 😉 😉 - málo kalórii a pekne to oblbne mozog (manžel kúpil v Jednote)

a fakt som si aj v mobile dala pozadie a šetrič také zlaté bábätká 😉 😉 😉

sarafortuna
14. júl 2011

@cukrik580 , písala si že po zelenine si ešte hladnejšia...
aj po uhorke? treba jesť ovocie a zeleninu ktorá obsahuje veľa vody - melón, šťavnatá nektarinka, uhorky a pod. a zeleninu si daj s niečim... ja mám rada so syrom a tie diétne chlebíčky 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre