Snažíme sa otehotnieť. Čo ešte zaberie okrem chudnutia?

krpcatko
3. sep 2007

Ahooojte všetky snažilky,

donedávna som si to nechcela priznať, ale s manželom sa už snažíme asi 3 rok a stále nič. Ja mám jeden dosť veľký problém. Prvú menštruáciu som dostala v 18 po tom čo som návštívila doktora a nasadil mi antikoncepciu. Po vysadení liekov na spustenie menštruačného cyklu som menštruáciu zasa nedostala. V tom období som mala aj problémy s nadváhou. Všetko sa teda priklanalo k tomu, že pokiaľ schudnem všetko sa napraví. Tak sa mi podarilo schudnúť ale nič z mojich problémov sa nezmenilo. Jednu výhodu to malo počas tej doby som si našla svoju lepšiu polovičku a zobrali sme sa. Od tej doby sa snažíme otehotnieť ale nedarí sa nám. Teta môjho manžela je gynekologička a tak mi spravila všetký testy a vraj je všetko v poriadku a pripravené na babatko. Ale nie je tomu tak. Už sa vyše 3 rokov snažíme a stále nič. Podarilo sa mi zasa dosť pribrať a prestala som sa aj hýbať. Chcela by som to zmeniť a tak som sa dočítala že je treba znížiť hmotnosť, prijímať viac vitamínov C a E a športovať. Ak viete ešte o niečom inom ako sa dočkať babanka dajte mi vedieť. Vopred veľké dík

keenfan
30. dec 2011

@kikaneu tak drzim palec nech je tam minus 🙂 a nech nepride 🙂
no mne by mala dojst okolo 2., pocity nejako nevnimam a ani si to nevsimam, predsa len potom sa vzdy sklamem ked pride mrcha..

kikaneu
30. dec 2011

@keenfan ja nemám žiadne pocity, iba ma stále popicháva v pravom vaječníku....a som dnes len 4DPO
ďakujem 🙂

minuska1
30. dec 2011

@krpcatko ja som mala podobny problem, nam to trvalo 2 roky, mala som nejake nedoliecene zapali, haproval mi cyklus, mykozi atd...akurat som mala skor opacny problem s vahou, tvrdili ze ja neotehotniem nakolko som podvizivena a dnes sa uz tesim z 5 rocnej dcerky Tamarky. Jedna liecitelka mi odporucila pit 3 krat denne čaj alchemilku, robila som si sypany, nakolko tym sackovym neverim, dodrziavala som to fakt pravidelne a ....vyslo to....za skusku myslim nic nedas a poznam par zien ktorym to pomohlo.zelam vela stastia 🙂

keenfan
30. dec 2011

@kikaneu a ako dlho sa snazite? ak sa smiem opyt

kikaneu
30. dec 2011

@keenfan rok sa snažíme...a vy?

keenfan
30. dec 2011

@kikaneu celkom dlho...aj my takmer rok, zacali sme v marci ale mali sme aj dake prestavky-chcela som si najst pracu, ale moc sa mi nedari...pravidelne vlastne od septembra..a maly sa nam podaril neplanovane a na prvy "sup" takze ma toto nedarenie sa prekvapuje...asi je to tak ze clovek mieni a pan Boh meni...ale nechcem nejako polemizovat, predsa len to jedno mi pan Boh doprial...tak uvidime ci aj druhe..

kikaneu
30. dec 2011

@keenfan tak, tak...my sme sa prestali chrániť minulý rok pred Vianocami, ale to ešte chodil manžel na týždňovky, tak ovu sme často prepásli a pravidelne sme spolu od polovice júla, čo je už tiež dosť dlhá doba....no ale už mi lekárka brala krv na HP a máme doniesť vzorku na spermiogram

keenfan
30. dec 2011

@kikaneu takze to uz riesite...neboj, bude to dobre..mozno sa podari vtedy ked to budes najmenej cakat..aj ked chapem ze taketo reci nepomahaju a casto zneju klisovito..ale je to casto tak..a zase od polky jula to nie je take zle... 🙂
my sme tiez casto prepasli ovu, casto pred nou, po nej a malo cez 😖 ak do leta nic, tak to zacnem aj ja riesit, to mam preventivku u dokyho, dovtedy to necham na osud..

kikaneu
30. dec 2011

@keenfan aj ja som tak vravela, pred sviatkami som bola na preventívke a doktorka to hneď začala riešiť 🙂 ja viem, že to raz vyjde a podarí sa...verím tomu 🙂 a aj vám to vyjde, aby malý nebol sám ;)

keenfan
30. dec 2011

@kikaneu dakujem, verim ze aj Tebe 🙂 musime byt pozitivne naladene 🙂
a vies uz aj vysledky?

kikaneu
30. dec 2011

@keenfan ďakujem 🙂 neviem, lebo som tam zabudla zavolať 🙂 a teraz dovolenkujú...tak v pondelok tam skočím, lebo idem ešte na ultrazvuk prsníkov, tak pôjdem odniesť výsledky z toho

bambi2
30. dec 2011

skusali ste alebo otehotnel niekto s pulsatillou? 😕 😕 😕

keenfan
30. dec 2011

@kikaneu aha..tak bude vsetko dobre, neboj!

kikaneu
30. dec 2011

@keenfan tak dúfam, upokojujem sa tým, že keby to bolo veľmi zlé, tak by mi volali 🙂

keenfan
30. dec 2011

@kikaneu to asi hej, ale to cakanie je neprijemne tak ci tak..
a co zajtra, mate dake plany na oslavu stareho roka?

kikaneu
30. dec 2011

@keenfan hej máme 🙂 ideme k kamoške a jej priateľovi do bytu 🙂 tak to oslávime vo štvorici 🙂 aj sa celkom teším 🙂

keenfan
30. dec 2011

@kikaneu tak to je fajn...my mame tiez moznost ist za znamymi, ale su to znami a nie kamarati, tak vahame-predsa len, museli by sme aj s malym ist a tak...tak je mozne ze budeme doma..

kikaneu
30. dec 2011

@keenfan my sme pôvodne chceli byť doma, ale odmietli sme ich pozvanie minulý rok, tak teraz už ideme 🙂

keenfan
30. dec 2011

@kikaneu tak si to uzite a novy nech je plodny a uspesny 🙂
idem ja, maj sa pekne 😉

kikaneu
30. dec 2011

@keenfan to isté želám ja vám 🙂 držte sa, papa 🙂

zuziklc29
1. jan 2012

@merryn
@kacena85 stastny novy rok kocenky . . .. . .ako ste sviatkovali a co Vam jezisko doniesol? 😉
@sepi no to moze byt,ze mame nieco spolocne 😀 ako si sa mala cez sviatky?

merryn
1. jan 2012

@zuziklc29 Ahojte kočky! tak s chudnutia cez sviatky nebolo nič ale nevadi...je novy rok a prišli nove predsavzatia, takze ideme do toho....sviatky boli plne pokoja...troška som sa obavala ale prežila som to...a silvester sa vydaril maximalne...takze parada🙂 A prajem vám všetkým štastný nový rok!!!!!

zuziklc29
1. jan 2012

@merryn aj my tebe prajeme krasny novy rok . . . . . . . . . .no a my sme dnes prisli od nasich. . . .a ja som vianoce mala mimo sk . . . . . .schudnutia tiez nic ale mam dobru dietu takze zajtra zacinam

kacena85
1. jan 2012

@zuziklc29 ahoj.sviatky prebehli uplne super,aj ked priatel mal nocnu aj na vianoce aj na silvaka.na vianoce sme boli u nasich a oni u nas na silvaka.trosku mi aj smutno bolo.pred vianocami som robila test a nic fnuk smrk.ale nestresujem.povedala som,ze dnes a najblizsie to nebudem riesit.mozno sa na to moc sustredim.ved ako na novy rok tak po cely.dnes lenosime,boli sme sa prejst a povinne priatel brusko hladka xixi.
Aj vam prajem stastny novy rok babenky a hlavne vela zdravia a dve palicky na teste s uspesnym koncom...

zuziklc29
2. jan 2012

@kacena85 ja som mala dve palicky len dlho sme sa netesili . . . .nevadi uz nechcem na to mysliet . . . . .no my sme boli u rodicov tak . . . . . . . . . . . a teraz moj muzik je v praci a ja doma vegetim 😀

kacena85
2. jan 2012

@zuziklc29 kedy si mala dve palacky?ale to predtym ako sme zacali si pisat nie?dnes musim volat do nemocnice,objednat sa na interne vysetrenie kvoli tej hysteroskopii zaciatkom februara.smrk.my lenosime priatel ma volno a poobede behneme do mesta na nakup a niekam sa napapat.xi

zuziklc29
2. jan 2012

@kacena85 teraz pred vianocami. len moje telo odmietlo prijat oplodnene vajicko. takze som potratila. ☹

kacena85
3. jan 2012

@zuziklc29 jemine,si nepisala tak som ani netusila.tak to mi je velmi luti.aj ides na cistenie?ja som sa vcera objednala na anesteziogiu,este musim na interne.stale dufam verim,ze tam nepojdem fnuk,ze bud nabehne menzes alebo budem tehu

zuziklc29
3. jan 2012

@kacena85 neboj sa tento rok sa dockame,ved uz tie hormony sa musia umudrit . . . . ..nepisala som ze som tehotna lebo som o tom nevedela . . . . . .

keenfan
3. jan 2012

@zuziklc29 ahojky, prave si tu citam takuto nemilu vec, to ma mrzi a zrovna pred Vianocami ☹ prajem Ti aby tento novy rok bol milsi a hlavne plodny a do uspesneho konca 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre