Snažíme sa otehotnieť. Čo ešte zaberie okrem chudnutia?

krpcatko
3. sep 2007

Ahooojte všetky snažilky,

donedávna som si to nechcela priznať, ale s manželom sa už snažíme asi 3 rok a stále nič. Ja mám jeden dosť veľký problém. Prvú menštruáciu som dostala v 18 po tom čo som návštívila doktora a nasadil mi antikoncepciu. Po vysadení liekov na spustenie menštruačného cyklu som menštruáciu zasa nedostala. V tom období som mala aj problémy s nadváhou. Všetko sa teda priklanalo k tomu, že pokiaľ schudnem všetko sa napraví. Tak sa mi podarilo schudnúť ale nič z mojich problémov sa nezmenilo. Jednu výhodu to malo počas tej doby som si našla svoju lepšiu polovičku a zobrali sme sa. Od tej doby sa snažíme otehotnieť ale nedarí sa nám. Teta môjho manžela je gynekologička a tak mi spravila všetký testy a vraj je všetko v poriadku a pripravené na babatko. Ale nie je tomu tak. Už sa vyše 3 rokov snažíme a stále nič. Podarilo sa mi zasa dosť pribrať a prestala som sa aj hýbať. Chcela by som to zmeniť a tak som sa dočítala že je treba znížiť hmotnosť, prijímať viac vitamínov C a E a športovať. Ak viete ešte o niečom inom ako sa dočkať babanka dajte mi vedieť. Vopred veľké dík

pici
25. aug 2011

@bambi2 no asi budem musiet tu knihu opat raz otvorit :D

merryn
25. aug 2011

@bambi2 a ako sa odkysluje?
@pici ja mam tiez slabu vôľu...je to na prt....

bambi2
25. aug 2011

@merryn napisem ti zajtra, neni som na svojom pc...

merryn
25. aug 2011

@bambi2 super! dakkujem ti!

sarafortuna
25. aug 2011

@bambi2
@pici
áno kočky, súhlasím... ja som kdesi raz čítala o chudnutí a vraj sa telo nerozhýbe v pálení zásob, kým sa telo neprečistí... a tým aj nepriamo asi neodkyslí...
pred svadbou som chcela schudnúť a nešlo to, tak som sa veru zaťala a vydržala asi týžden na "ľahkej" strave - biele jogury, nič sladké, tie polystyrénové chlebíky, ovocie, zelený čaj, riedený dzus, minerálka, káva bez mlieka.... z toho týždna som mala na začiatkju asi 2 dni "očisty" - ovocie a tekutiny ... a potom som pridala tie ľahšie veci...
A až po tomto tyždni som sa pokúšala schudnúť a išlo to v pohode - jedla som menej ako obvykle, veľa ovocia zeleniny a vynechala som chlieb.... myslím, že som ani necvičila poriadne a veru išli asi 4kg za mesiac dole...

štart metabolizmu je veru dôležitý... 😉
@pici , tak si skús napísať jedálniček na týžden - to čo máš rada (zdravé veci 😉 ) a si to pekne rozpíš na 5-6 jedál...

pici
25. aug 2011

@sarafortuna v podstate mi doma mame len zdrave veci, vobec nesmazime maximalne raz za mesiac, olej mi vydrzi aj niekolko mesiacov len do babovky ho davam :D ale ja obcas pozerem piate cez deviate

sarafortuna
25. aug 2011

@pici , niekedy pomôže odľahčiť telo od tých "priemyselných" zložiek - farbivá, stimulátory a pod. a to nájdeš takmer vo všetkom čo kúpiš... preto je potrebné obmedziť takéto "priemyselné" veci a kúpiť niečo "fajné" v obchodoch so zdravou výživou (ja som si napr. kupovala tyčinku zo srvátky so slnečnicou... fajnotka 😉 )

a aké máš BMI? na foto vyzeráš "chudučko" 😉 😉 😕 😕

pici
25. aug 2011

@sarafortuna ja nie som tucna. mam 165 cm a vahu tak okolo 60, niekedy 62 niekedy 64
cize BMI mam v norme :D

sarafortuna
26. aug 2011

@pici tak ty chudnut nemusis, my tu mame minimálne nadváhu a tuk velmi nepomáha telu k hormonálnej rovnováhe-prave naopak ;). Ty sa trápiť obmedzovaním nemusis, staci pridať trochu športu 🙂.

pici
26. aug 2011

@sarafortuna ja som odkyslenie volila kvoli zdravotnym problemom. ... ked je telo prekyslene nefunguje tak ako ma....a je nachylne na vselijake hnusoby....

lauricka
26. aug 2011

ahoj, ak nemas menstruaciu, tazko moze byt vsetko v poriadku a pripravene na babatko alebo cykly uz mas v poriadku? tu by bolo dobre vediet, ake vysetrenia Ti doktorka urobila, ci naozaj dostatocne. Je to vela veci, v podstate je nemozne Ti takto poradit. Pokial sa snazis uz tri roky, je cas navstivit centrum asistovanej reprodukcie, nech sa na Vas OBIDVOCH pozru poriadne. Vela stastia.

sarafortuna
26. aug 2011

@lauricka , Lauricka si myslela mňa? 😕
no my sme 1,5 roka od kyretu - prirodzené tehu, takže 3 roky čakania to sú, ale pre lekárov nič ohromujúce - proste som sa "pokazila" od kyretu... niektoré telo sa spamätá hneĎ, iné sa "zasekne" a chce čas ... asi tak ako moje...
Vyšetrenie máme zatiaľ ok, treba len napraviť moju ovulku 😔 😔 a tak to skúšam zatiaľ prirodzenou cestou... ale na jeseň skúsime clostil, ak sa to nezlepší a prípadne CAR - no dúfam, že nebude treba... 😉

lauricka
26. aug 2011

@sarafortuna ahoj, jasne, ze Teba, ovulka je dolezita, snad sa napravi bez problemov a prajem vela stastia 😉

andulqa
29. aug 2011

@sarafortuna @merryn

no co kocky cvicite? ja si idem dat dnes uz druhe kolo, snazim sa cez vikendy aj 2x denne cvicit 🙂 tak sup sup, ide sa na to 🙂

ja uz chudnutie citim aj na niektorom obleceni, v pase mam dole uz skoro 10 cm, to iste boky 🙂

sarafortuna
29. aug 2011

@andulqa , och super.... 😉 😉
môj dnešný výkon bol, že som vytiahla z mrazáku nanuk (fajny kalorický) a po 3 sekundách "dohovárania sa so sebou" som ho strčila naspäť a dala som si musli s banánom 😀 😀 😀
tak verím, že ešte nejaký "výkon" podám dnes...

merryn
29. aug 2011

@andulqa čože???? 10cm???? tak klobuk dole...ja som to po.... posledne dni..kompletne....nejako sa neviem nastaviť...mam v poslednej dobe veľmi hekticke obdobie....vždy nejaka akciaa či už doma alebo u mamky...proste nejako mi to nejde...myšlienkami som už na dovolenke ale ked si predstavim seba v plavkach tak končim...ale za tyzden asi vela toho nedam dole...ale musim sa nastaviť...čakam menzes...dufam ze nepride takze uvidime...zatial ziadne sygnaly...ale v poslednej dobe sa citim čudne....od tej ovulky čo som ASI mala ma pobolievalo brucho no teraz uz nie...nafuknuta som, prsia mam nejako citlive,špinila som troška...vystrašilo ma to ale doktor nerobil...teraz je zase všetko v poriadku....tak uvidime čo to malo znamenať...ked bude meškať tak pojdem ku dokymu...lebo to mam naplanovane ze akurat skonci ked pojdem na dovošku tak dufam ze ma to nesklame...už ma to sere neskutočne všetko.....cele moje pochody vnutorne...
@sarafortuna dobre dievča...to bola tvoja voľa a bola silna ked si ho odložila....🙂

andulqa
29. aug 2011

@sarafortuna super ze si odolala!

ja napr jedavam casto na ranajky ovsenu kasu s rozpucenym bananom, skoricou a cajovou lyzickou granka 🙂 ten banan to uzasne ochuti a je to sladucke a velmi chutne a to asi tiez pomaha ze potom nemam tak chut na sladke 😵

@merryn tak to je jasne, ked su akcie, tak to sa tazko potom chudne...ale verim ze mrcha nepride a uz to nebudes musiet riesit 😵 sama testovat sa nechystas? 🙂

merryn
29. aug 2011

@andulqa dnes som sa testla ale mrcha este nemeska...a bol negat...tak sa nevzrušujem...ved uvidime...minulu mrchu som uz mala spinenie o takomto čase ale teraz nič...tak uvidime....veľa si od toho nesľubujem ale tak uvidime...
inak s tym bananom a škoricou...znie to dobre....hmm....asi vyskušam....

merryn
30. aug 2011

no už sa nemusim testovať....pomaly sa to rozbieha....sklamana som ale tak ideme dalej....dnes zaplatena dovolenka...tak sa idem tešiť a chystať...🙂pekny dnik

andulqa
10. sep 2011

Ahojte dievcata 🙂

@merryn a kam idete na dovcu? resp kde ste boli? 🙂 to ma mrzi s tym testikom, tak hor sa do dalsieho cyklu! 😵

a cvicite kocky (@sarafortuna)? 🙂 dufam ze aspon trosku! 😎 ja tento tyzden nebudem moc cvicit, ideme na chatu, tak dufam ze nenaberiem moc naspat, dnes su to dva mesiace co chudnem a mam dole 10 kil, tak sa od rana vytesujem 😀 😎

andulqa
10. sep 2011

mi zle oznacilo meno 🙂 tak este raz @sarafortuna 😎

sarafortuna
11. sep 2011

@andulqa , ja sa priznnám, že stále necvičím... 😒 😒
prvý týždne v novej práci a doma som do večera sedala pri PC... ale už si to chcem všetko dať do poriadku a verím, že mi vyjde čas... 😎

Tebe to ide super, aj diétiš nejako extrémne...? alebo len cvičíš?
dúfam,že sa v jedení veľmi neobmedzuješ, aby potom nebol jojo efekt 🙂 🙂
Tak len tak ďalej...

ja mám 1 kilo dole , ale to z toho stresu a že už nie som doma a nevyjedám špajzku.. 😀 😀 😀

andulqa
11. sep 2011

@sarafortuna praveze sa nejako extra neobmedzujem, rano jem vacsinou ovsenne vlocky s mliekom a bananom, to ma super zasyti, obed co navarim, nejake maso so zeleninou, rybu, vajicka, obcas nejake rizoto alebo cestoviny, na veceru i zvyknem dat bielkoviny, acidko, zeleninu, syry, ale minule som si dala toast, aj polievky jedavam...no a tento tyzde som zas mala stvrtok a piatok na obed pizzu (a to dokonca moju oblubenu s lecom a klobasou 😀 ), kazdy den polku 🙂 a kludne si dam aj sladke ked mam chut...vcera som robila muffiny, tak som aj jeden zjedla, a dnes som uz tiez jeden spraskala 😀

praveze az na to ze nejem pecivo, tak sa nejako vyrazne neobmedzujem a ani nemam pocit ze chudnem nejako rychlo asi tak 1kg za tyzden, co je podla mna ok 🙂 praveze rychlejsie ani moc nechcem 🙂

sarafortuna
11. sep 2011

@andulqa , tak to máš super, to je dobré, že to ide aj bez akejkoľvek hladovky... 😉 😉 😉
metabolizmus sa pekne naštartoval...
tak sa drž ... koľko ešte máš pred sebou? nieže budeš "vychudnutá" 😀 😀 😀
neprežeň to... pa

andulqa
11. sep 2011

@sarafortuna no ja ak aj schudnem este dalsich 20 kil, tak stale este nebudem vychudnuta :D no a kedze sa aj snazime, tak budem chudnut dovtedy, kym neotehotniem 😵

verim ze aj tebe to pojde, kilo je dole a urcite bude aj dalsie 😎

sarafortuna
12. sep 2011

@andulqa , tak to je super, lebo taká nadváha je poriadna záťaž pre telo... zabiješ 100múch jednou ranou... a za takú obetu a sebadisciplínu, si bábo veru zaslúžiš...
tak držím palce...

😉

janielik87
12. sep 2011

Baby pridavam sa k vam. Ja som od svadby pribrala neskutocne 15kg.:( Niekto stresom chudne, ja priberam..:((( Bohuzial. Od svadby, kde nas pocas svadobnej noci vykradli sa to vali ...statnice, nova robota - co bola naozaj zabijak a radsej som dala vypoved...:( a teraz som doma a zistila som, ze sa do nicoho nemestim...:( ach...no a o babo sa nesnazime extra dlho, ale je dost mozne, ze kvoli mojmu narastu vahy to nejde...cize som inspirovana daco so sebou robit! 🙂

sarafortuna
14. sep 2011

@janielik87 , tak vitaj v klube 😀 😀 😀 a nech ti to ide tak ako našej Andulqe... 😉

andulqa
18. sep 2011

Caute kocky 🙂 my sme boli na takom predlzenom vikende na chate v Banskej Stiavnici, bolo super, krasne pocasie, sme si vyborne oddychli 😵 som sa bala postavit na vahu, lebo teda, dost sme tam vselico pojedli :D a vaha ma potesila, lebo aj tak som sla s vahou dole 😵 😵 😵

@sarafortuna ako sa dari? ja verim ze coskoro sa vsetky budeme konecne tesit z dvoch ciarok na teste 😵 a ty ani nemas nejaku veklu nadvahu, myslis ze to moze byt fakt problem u teba? vsetko ostatne mate ok?

@janielik87 vitaj a drzim palce 🙂 a aky mas plan? 🙂

sarafortuna
18. sep 2011

@andulqa , áno, vyzerá to tak, že môj problém je kdesi v hormónoch hoci HP nič neukázal, lebo bol robený práve v tom dobrom cykle s ovulkou... a na 2 poradniach na webe mi odporúčili dostať váhu na cca BMI 23 😒 😒 😒 😒 😒 😒 , že ak to dosiahnem, na 90% sa mi to zlepší... ☹ ☹ ☹
Takže musím bojovať, chcem už budúci tyžden seriozne stacionárny bicykel - tak ako ty, začať 10minut a pomaly s chuťou zvyšovať... už som sa ako-tak ukľudnila v práci, tak hádam už sa to bude dať... 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre