Snažíme sa otehotnieť. Čo ešte zaberie okrem chudnutia?

krpcatko
3. sep 2007

Ahooojte všetky snažilky,

donedávna som si to nechcela priznať, ale s manželom sa už snažíme asi 3 rok a stále nič. Ja mám jeden dosť veľký problém. Prvú menštruáciu som dostala v 18 po tom čo som návštívila doktora a nasadil mi antikoncepciu. Po vysadení liekov na spustenie menštruačného cyklu som menštruáciu zasa nedostala. V tom období som mala aj problémy s nadváhou. Všetko sa teda priklanalo k tomu, že pokiaľ schudnem všetko sa napraví. Tak sa mi podarilo schudnúť ale nič z mojich problémov sa nezmenilo. Jednu výhodu to malo počas tej doby som si našla svoju lepšiu polovičku a zobrali sme sa. Od tej doby sa snažíme otehotnieť ale nedarí sa nám. Teta môjho manžela je gynekologička a tak mi spravila všetký testy a vraj je všetko v poriadku a pripravené na babatko. Ale nie je tomu tak. Už sa vyše 3 rokov snažíme a stále nič. Podarilo sa mi zasa dosť pribrať a prestala som sa aj hýbať. Chcela by som to zmeniť a tak som sa dočítala že je treba znížiť hmotnosť, prijímať viac vitamínov C a E a športovať. Ak viete ešte o niečom inom ako sa dočkať babanka dajte mi vedieť. Vopred veľké dík

mima1983
1. okt 2011

@merryn prajem aby sa to podarilo 🙂

sarafortuna
1. okt 2011

jé kočky, žeby táto téma úplne ožila...?? 😉 😉 😉 😉 😉
Ja som bez akejkoľvek námahy - a možno vdaka aj prechladnutiu (nemala som chuť na sladké) opäť trošku schudla, takže už by som mala fakt začať makať a HODIŤ to pod 65kg 😅 😅 😅 😅 😅 😅 --- už som blízko nad 65kg... sa teším 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

držím všetkým snažilkám palce, nech do Vianoc máme fazuľky v bruškách... 😉 😉 😉 😉

merryn
1. okt 2011

@mima1983 dakujem aj tebe prajem aby sa podarilo...a aj všetkym....

@sarafortuna no ja čakam že čo nikto nepise a nikto nič....tak dievcata....nemate čo pisat?🙂

andulqa
2. okt 2011

Ahojte 🙂 no veru, nejak nemam co take pisat, skoda ze sem nechodi viac bab 🙂 cakam kym mi opravia bicykel, mam pozicany zatial od rodicov, ale na tom sa mi az tak dobre nebicykluje, tak to dost flakam :D ale aj tak sa pomaly blizim k -15 kileckam 😵 😵 😵 rifle uz na mne strasne visia, nastastie som nasla u rodicov jedny zabudnute, len ich treba skratit, tak zatial satnik nemenim 🙂)

@sarafortuna , gratulujem k zhodenym kileckam 🙂 len tak dalej 😵

@merryn , takze kramy este neprisli? to by bolo uzasnee keby sa neukazali 😵

@mima1983 neboj, 2 mesiace snazenia to je malinko, aj uplne zdravym parom moze trvat aj polroka kym sa zadari, verim ze coskoro sa budes tesit z babatka v brusku 🙂

mima1983
2. okt 2011

@andulqa dakujem za povzbudenie, dufam ze hej 🙂 sak neberiem to este nejako katastrofalne 🙂

rozpravocka
2. okt 2011

fuuu baby... to snad nemyslite vazne, ze problem s vahou, ked mate pri cca 165 cm 65-75 kg... a co maju potom povedat tie, co maju fakt nadvahu... ja som mala pri otehotneni 65kg a vysku 167, teraz mam 75 a necitim sa obezna 🙂 i ked by som nieco chcela schudnut.. 😀 ale nemyslim si, ze by takato vaha bola dovodom neotehotnenia.... skor si myslim, ze je to stres... akonahle drzite nejaku dietu, alebo zacnete zrazu cvicit... tak sa telo dostane do stresu a musi sa sustredit len nan... my sme sa snazili takmer rok (a bola som teda v dobrom strese, ze sa nam nedari), a ked som sa na to vykaslala, tak to prislo.... takze kaslite na nejake tie kilecka navyse a uzivajte si (samozrejme ak nemate navyse 30 kg a vyssie... to by uz bolo o niecom inom)... drzim vam palce, aby ste tu vsetky coskoro tehulkovali 🙂

merryn
2. okt 2011

@andulqa no neprisli ale vcera test ukazal len jednu čiarku...takze uz si nič neslubujem...uvidime....este hlavu nevešam ale som troska sklamana....a ty 15kg dole????ja odpadavam...no tak klobuk dole.....aj ja chceeeeeem🙂

sarafortuna
2. okt 2011

@rozpravocka , no bohužiaľ niekomu aj malá nadváha robí problémy 😉 - ak je alebo v minulosti bol problém v hormónoch prípadne PCO, tak aj BMI 26 je veľa a treba to znížiť ak sa dlho nedarí... resp. treba sa zbaviť tuku v tele, lebo ten je príčinou, že je v tele viac androgénov a hladina estrogénov je potláčaná.
nikto tu netvrdí, že kto ma nadváhu tak neotehotnie...

nechápem, prečo nám tu stále niekto ide tvrdiť opak - ja sa snažím 3 roky a raz mám PCO raz nemám (podľa doktorov), mám za sebou jeden potrat, trombofíliu, takže dôvodov na to, aby som mala na sebe viac "mäsa" než tuku je veru dosť 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

bohužiaľ, v živote to tak chodí, že niekto k niečomu príde zadarmo, a iní musí preto vynaložiť veľa úsilia... a ja práve patrím asi k tej druhej skupine

viem, že si to myslela dobre, ale ak chce niekto chudnúť, tak ho od toho netreba odhovárať... 😀 😀 😀 😀 😀 😀

andulqa
2. okt 2011

@merryn juj, tak to je skoda, tak ak to neni tehu tak dufam ze ta mrcha nebude moc natahovat 😔

sama tomu neverim ze uz tolko mam dole - dnes som sa potesila a kupila som si dva svetre na jesen, jeden mi je len tak tak dobry, ale to sa casom spravi 😀

@rozpravocka no ja som tu urcite opravnene 😀 a myslim si ze telo citi stres vtedy ak clovek chudne nespravne, ked zacne cvicit, tak to je pre telo len a len dobre 😎 (pokial sa to samozrejme neprehana) a neviem ako ostatne kocky, ale @sarafortuna tu pisala vahu, ano, nie je velka, ale pokial je uz v pasme nadvahy a dlho sa nedari, tak nic sa nestane ked tych par kil da dole, bude potom aj ona pokojnejsia a dostane sa mozno do vacsej pohody 🙂 proste tu sme vsetky na jednej lodi, niekto chce zhodit 30 kil (napr ja), niekto pat 😵 mozno hlavne nazov tej temy je zvoleny tak nestastne 😖

@mima1983 tak to je dobre, pozitivne myslenie je zaklad, netreba sa stresovat 😵

rozpravocka
3. okt 2011

ja som vas nechcela nijak urazit, ani vas odhovarat od chudnutia... sama sa snazim co to zhodit... mna len zarazila ta zmienka o nadvahe, ked ma niekto 5 kil navyse 😀 a samozrejme vam vsetkym drzim palce aby ste schudli co najviac a mali co najskor babatka...

mima1983
3. okt 2011

@rozpravocka taka taka "nadvaha" sa aj mne velmi paci..... ja by som kludne mohla schudnut aj 20kg a to si myslim ze je nadvaha a ne 5kg 😀

andulqa
3. okt 2011

baby, aj 5 kil je nadvaha pokial mate BMI vacsie ako 24,9 😉 a pokial je to vsetko tuk a nie svaly 😉

sarafortuna
3. okt 2011

@rozpravocka , ide o hlavne o PCO - tam sa ako prvé odporúča schudnúť - je jedno koľko žena má - stačí že mám nejaký tuk v tele a ten robí šarapatu... 😉 😉

tak sa pridaj k nám ale neber nadváhu ako BRZDU k tehotenstvu, ale ako jednu z možných prekážok...

hej, admini prerobili názvy tém a teraz to vyzerá akoby sme považovali nadváhu za jediný dôvod... 😉 😉

sarafortuna
3. okt 2011

Vzhľadom k tomu, že 30% estrogénov (ženských pohlavných hormónov) pochádza z tukových buniek, príliš veľa - alebo naopak príliš málo - tuku môže narušiť hormonálnu rovnováhu a znížiť šance na otehotnenie. Dokonca už len 10-15% tuku nad alebo pod normu môže prispievať k poruche plodnosti.

citované z :
http://www.otehotnenie.sk/post/dieta-a-neplodno...

alebo
Tuk je metabolicky aktívne tkanivo a popri iných funkciách premieňa cirkulujúce androgény („mužské” hormóny) na estrogén. Avšak nadmerné množstvo telesného tuku prispieva k zvýšenej hladine estrogénu, čo tlmí funkciu žltého telieska. Toto môžu byť dôvody, pre ktoré obezita, ako je dobre známe, spôsobuje u niektorých žien neplodnosť.

citované z :
http://www.lpp.sk/index.php?option=com_content&...

Liečba žien so syndrómom PCOS by mala byť individuálna. Základom je nadviazať so ženou dobrý terapeutický vzťah a stanoviť si ciele, ktoré od liečby očakáva. Niektoré ženy chcú odstrániť kožné príznaky, ktoré často sprevádzajú depresie, iné ženy si želajú otehotnieť. Na prvom mieste sú režimové opatrenia. Obéznym ženám sa odporúča redukcia hmotnosti a zmena životného štýlu. Preukázal sa okamžitý nástup ovulačných cyklov a otehotnenie u žien, ktoré schudli.
http://baby-web.topky.sk/Clanky/a1714-Syndrom-p...

proste všetko so všetkým súvisí a všetko sa navzájom ovplyvňuje...
😉

rozpravocka
3. okt 2011

@sarafortuna hej, asi to vyslo z toho, ze admini zmenili hlavny prispevok... samozrejme, ze viem, co je PCO... ale v uvodnom prispevku o nom nic nie je... a v tom pripade 5 kg hore dolu by namalo hrat ulohu... pri PCO to je samozrejme ine 🙂

merryn
3. okt 2011

@andulqa no ja dufam, že ma mrcha nebude natahovat...ked tak si spravim este neskor jeden test a uvidi sa...nebavi ma to...odkedy som vysadila antikoncepciu mam šarapaty s mrchou...vobec ma to nebavi.....ale budem musieť asi začat tiez pracovať na svojej vahe...lebo u mna je nadvaha bez debaty....aspon 20kg by trebalo zhodiť aby som bola ako tak normalna....sice som chudla 2kg ale to za dva mesiace....takze musim si švihnut....🙂

andulqa
3. okt 2011

@merryn jasne, treba sa do otho poriadne pustit - ved pozri na mna, uz mam skoro 15kg dole za tri mesiace, staci fakt ten pohyb a trochu zmenit stravovanie, vynechat sladke, pecivo a take veci, jest viac zeleniny....ja si davam aj sladke, skoro kazdy den - 1-2 stvorceky tmavej cokolady napr 🙂 aj kavu pijem 🙂 naozaj nemam pocit ze sa obmedzujem a ide to dole, treba sa do toho len poriadne pustit a zatat sa 😵

merryn
3. okt 2011

@andulqa panečku...beriem ťa za vzor! a nedaš potom nejake foto? ze ako to šlo dole...to by nas viacerých nakoplo🙂 iba ak chces samozrejme... fakt musim...vieš, ja chodim aj na nočne a tam je to horšie...v noci som hladna aj sa snazim jest len zdrave veci aj sa mi to jednym časom darilo ale potom vzdy niečo pride a ťažko sa mi znova začina...celkom pred dovolenkou bolo super ani pečivo som nejedla a ani mi nechybalo ale na dovolenke vieš, same pečivka, buchticky proste som neodolala ved čo sa budem na dovolenke kontrolovať...a znova sa mi ťažko nabehuje...ale zaviedla som si debilniček 😅 kde si pišem všetko čo som cez den zjedla a ked to budem mať na papieri tak skor mozno ma odradi jest vela a budem uberať....no ale keby sa to mne podarilo dať dole 15kg tak to by bol iny goool 😅 😝

andulqa
6. okt 2011

@merryn no mozem sa skusit odfotit niekedy :D ale to potom asi len sukromne zverejnim 😀

a hlasim ze mam po ovulkee, celkom ma to prekvapilo, som automaticky predpokaldala ze nebude a dost skoro prisla, v takom standardnom case pre mna 🙂 som dnes 24DC 😵 tak sme poistili 😵 tak mozno to schudnutie zaucinkovalo trochu 😝

merryn
6. okt 2011

@andulqa tak to je super! jasne, ked budeš mať chuť a odvahu odfoť sa ze ako to pekne ide....ja poslušne hlasim, že som včera poslušne cvičila, a nespravila som ziadny prehrešok v jedle....pekne kazde 4hodiny som papkala zdrave porcie.....cvicila som 15 minut na zemi len take cviky a 15minut na steperi! a dnes som sice v praci ale dam si aspon 15minut na steperi.....musim sa nakopnut.....mne kramy stale neprisli...ale uz idem zajtra volat druhemu lekarovi ze kedy sa mozem zastaviť a zmenim dokyho, dufam ze mi pomoze....lebo ma to nebavi...brucho mam ako balon...dnes ma aj boli akokeby som mala dostat ale stale nič...no uvidime....

inffinity
6. okt 2011

ahojte holky, četla jsem vás jen zběžně, ale vyzkoušejte Tang Kuei od herbalife je to úžasný doplněk pro ženy, myslím že místo kdejakých vitamínů by toto měla jíst každá žena zvláště když se něco nedaří nebo máte rozházený cyklus. Jedna moje kamarádka, měla fest rozházený systém a asi 3x potratila, potom se setkala s tímto výrobkem a a po 5ti mesicich se vše ustálilo, cyklus měla tak jak má být a dokonce sme měly stejný TP 🙂 zkuste i něco pogooglit ohledně byliny Tang Kuei kdejaké indiánky tuto bylinu používají 🙂 kdyžtak mi pisněte IP a držím vám palce s hubnutím a se vším co by mělo potom přijít. Obdivuju vaší trpělivost a vůli 😉

mima1983
9. okt 2011

Babulky, čo hovoríte na toto: http://www.cafeform.sk/cafeform-chudnutie-domov/ Blbosť, či?

odabinka
9. okt 2011

Kym sa budete zaoberat chudnutim, tak vam dotikaju biologicke hodiny 😝 Mne lekarka povedala, ze neotehotniem, lebo mam nadvahu a do dvoch tyzdnov som bola tehotna. A to mam neuveritelnu nadvahu 😢 Doteraz som pribrala 5kil. Nemyslim si, ze vaha ma nieco spolocne s plodnostou. Alebo ano???

mima1983
9. okt 2011

@odabinka dodala si mi odvahu 🙂

zitaje
9. okt 2011

@odabinka no myslim si, ze moze to mat vela spolocne, ale tak isto aj nemusi. Mas stastie 😉 , aj ja som mala 😀 , ale nie kazda ho ma, preto sa to riesi.

odabinka
9. okt 2011

@zitaje Dakujem Bohu, ze som mala stastie. Mam 120kil, takze to bolo obrovske stastie!!! A doteraz som pribrala 5 kil a stale sa citim velmi dobre. Akurat, ze po porode chcem schudnut aspon 40kil. Vtedy nech mi Boh pomaha 😀

mima1983
9. okt 2011

@odabinka mozem sa opytat na tvoju vysku a vek? dik

andulqa
10. okt 2011

@odabinka prepac ale to bolo trosku odveci od teba...gratulujem ze nemas problem, ja osobne nechudnem preto aby som otehotnela, ale preto ze proste ta moja vaha uz bola katastrofalna, tiez som sa necitila zle, preto som nikdy vahu neriesila...proste nadisiel ten spravny cas....bohuzial snazime sa uz dva roky a nic, takze asi niekde ten problem bude a nebudem sediet so zalozenymi rukami a ked to ze schudnem tomu pomoze tak budem rada....myslim ze rozhodne nehrozi ze by mi biologicke hodiny dotikali...

@mima1983 ta kava neviem, ja neverim takymto veciam, mozno to trochu pomoze ale ak chces schudnut treba proste obmedzit prijem a zvysit vyadj energie 🙂

odabinka
10. okt 2011

@andulqa Nemyslim si, ze bolo do veci napisat svoj nazor. Kedze tu chudnu baby ktore maju 65kil! Ja som len chcela, ze vaha s tym nemusi mat nic spolocne. Mozno som mala iba stastie. Ale dakujem zato Bohu!

andulqa
10. okt 2011

@odabinka ale nevies kolko tie baby ktore maju 65kil napr meraju, co ak meria 150cm? to uz je potom v hornej polovicke pasma nadvahy podla BMI a pokial sa uz snazia dlhsie tak preco by neskusili aj par kil zhodit?

ja tiez nemam rada ked sa stihle baby rozpravaju o tom ake su tucne, ja sa potom radsej pozeram do blba a cakam kym sa zmeni tema....ale myslim, ze ked sa niekto snazi uz dlho a nedari sa, spravi cokolvek co moze aspon trochu zlepsit sance 😎

ja nemam nic proti tvojmu nazoru, ale konkretne ta veta - "Kym sa budete zaoberat chudnutim, tak vam dotikaju biologicke hodiny" bola trochu zle formulovana, nemam pocit ze by sa tu niekto obsesivne zaoberal chudnutim 🤐

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre