Snažíme sa otehotnieť. Čo ešte zaberie okrem chudnutia?

krpcatko
3. sep 2007

Ahooojte všetky snažilky,

donedávna som si to nechcela priznať, ale s manželom sa už snažíme asi 3 rok a stále nič. Ja mám jeden dosť veľký problém. Prvú menštruáciu som dostala v 18 po tom čo som návštívila doktora a nasadil mi antikoncepciu. Po vysadení liekov na spustenie menštruačného cyklu som menštruáciu zasa nedostala. V tom období som mala aj problémy s nadváhou. Všetko sa teda priklanalo k tomu, že pokiaľ schudnem všetko sa napraví. Tak sa mi podarilo schudnúť ale nič z mojich problémov sa nezmenilo. Jednu výhodu to malo počas tej doby som si našla svoju lepšiu polovičku a zobrali sme sa. Od tej doby sa snažíme otehotnieť ale nedarí sa nám. Teta môjho manžela je gynekologička a tak mi spravila všetký testy a vraj je všetko v poriadku a pripravené na babatko. Ale nie je tomu tak. Už sa vyše 3 rokov snažíme a stále nič. Podarilo sa mi zasa dosť pribrať a prestala som sa aj hýbať. Chcela by som to zmeniť a tak som sa dočítala že je treba znížiť hmotnosť, prijímať viac vitamínov C a E a športovať. Ak viete ešte o niečom inom ako sa dočkať babanka dajte mi vedieť. Vopred veľké dík

merryn
16. okt 2011

@janie80 no presne tak sa snazim aj ja... a ked som v robote tak mam desiatu aj olovrant jogurt alebo niečo...lebo to by som v robote nevydrzala a potom chnapem po všetkom....ranajky mavam bud jedno pečivo syr, šunka..proste niečo take alebo jogurt s vločkami alebo cerealiami....vikendy som v muke lebo to je vela pokušeni...cez tyzden to ide lepsie...🙂

janie80
16. okt 2011

@merryn len ja mavam este navyse hrozne migreny, z ktorych mi pomoze jedine nazrat sa... a to doslova... ale kedze mi uz o chvilu zacne liecba stitnej zlazy, tak dufam, ze tie migreny prestanu a tym aj moje vecerne zranice... 😅

merryn
16. okt 2011

@janie80 a inak sa to neda zahnat?ja ked mam bolesti hlavy tak nemam chut jest....napriklad tuto mrchu čo mam...taku som este nemala...absolutne nechutenstvo, dnes nizky tlak, kazdy den ma pobolieva hlava...to sa mi este nestalo....

janie80
16. okt 2011

@merryn uz som skusala vselico... nepomaha ani snazit sa zaspat, ani tabletky proti bolesti... a to ja vobec nie som tabletkova, cize organizmus nie je zvyknuty... a nepomaha ani to... endo doki mi povedala, ze to moze mat suvis s hormonmi SZ, tak dufam, ze ked sa da do poriadku toto, tak aj hlava prestane tolko boliet... 😕 a nemoze ten nizky tlak suvisiet aj s pocasim?

merryn
16. okt 2011

@janie80 mozno aj....idem sa poprchadzat troska ked uz nic...tak zatial sa maj!

janie80
16. okt 2011

@merryn 🙂

matka35
16. okt 2011

.aj ja sa chcem pridat.lebo ja tiez priberam a nemala by som mne doktor predpisal Duphaston,no a po nom mi strasne chuti jest!ma niekto take skusenosti stymito tabletkami?

merryn
16. okt 2011

@matka35 vitaj! ja som brala dufaston, ale nemala som take priznaky ako ty.....no ale na kazdeho inak vplyva...

mima1983
16. okt 2011

@merryn dam sem foto celej postavy a uvidis 🙂 ja rozmyslam nad Dukanovou dietou... i ked tie prve dni su brutal drasticke.... a kedze sa tiez snazime o babatko, bojim sa trosku ci mi to nemoze uskodit, ked napr. budem tehotna - este ale o tom nebudem vediet a nasadim takuto dietu... hmm?

andulqa
17. okt 2011

no ako sa to tu rozbehlo 😀

vidim ze zas zmenili nazov, ale zas velmi nestastne, ten predtym bol lepsi 😖 my sa skor snazme schudnut a popritom otehotniet 😀

teda baby, ja som tu z vas bola najvacsia, uz nie som, uz som taka asi ako vy 😀

hlavne nesmiete hladovat, to nie je dobre, treba pekne ranajky, obed a veceru - na veceru radsej nejake bielkoviny, len neostatne hladne, lebo to nie je dobre pre telo, to vam este spomali metabolizmus 😉 plus pohyb a pojde to dole 🙂

inak endokrinologicka mi predpisala L-Thyroxin 25 mam autoimunitnu tyreotitidu - hormony mam v norme, ale stitka je trochu zvacsena - vraj preto aby stihala vytvarat hormony, tak uvidime co to spravi 😎 v aprili kontrola 😝

janie80
17. okt 2011

@merryn ahoj, uz sa citis lepsie? 😉 ja som dnes po dllllhej dobe pekne poslusne zjedla na ranajky ovsene vlocky... 😀 a cvicenie uz mam dohodnute, takze dufam, ze nebude migrena a zajtra sa do toho mozem pustit... 😉

andulqa
17. okt 2011

@mima1983 veru je ten zaciatok drasticky, ja by som do toho nesla....telu nestacia len bielkoviny, treba normalne jest, tie ostatne fazy uz nie su take strasne, ale aj tak...ja som zacala 90dnovou dietou, ale nevyhovovalo mi to, bola som hladna 🙄 no a tiez mi nevyhovuje jest kazde 3 hodiny, ja to proste neviem, takze jem 3x za den a medzi to si zobnem nejake oriesky ci kusok cokolady 70 percentnej 🙂

treba to brat ako zmenu zivotneho stylu a nie dietu 🙂 a hlavne ten pohyb, potom si aj sladke mozete dat, a ten pohyb uzasne nastastuje metabolizmus, ja som posledny tyzden vobec necvicila, bola som chora, do toho mrcha, tak som na to kaslala a vaha ide aj tak dole a to som teda pozrala aj vselijake keksiky cez vikend 🙂 samozrejme ze to ale kontrolujem, ja by som ich zozrala aj 10, ale dala som si tri ku kave (take maslove keksiky velke ako dlan z lidlu 😀 )

@merryn ja som tiez nikdy nevedela chudnut kym som este byvala u nasich, ono to je tazke ked varia okolo teba ludia, ale skus si napr dat to co navari, ale daj si napr len maso a ako prilohu si sprav salat, to by sa nemuseli nejako urazit nie? 🙂 pripadne si davaj mensie porcie aj 🙂

andulqa
17. okt 2011

@janie80 drzim palce 😵

ja jem uz asi 2-3 mesiace na ranajky ovsene vlocky s bananom - je to taka kasa v podstate, uvarim ich v mikrovlnke v mlieku a super to zasyti az do obeda (robim si tak 30-40g na ranajky) 😵

a ide to tak 1kg za tyzden dole 🙂

janie80
17. okt 2011

@andulqa ja som uz niekolko krat takto pekne zacala, ale po tyzdni-dvoch sa mi to prejedlo... takze u mna bude zakladom aspon nieco na ranajky zjest, ci to budu vlocky, alebo jeden chlebik, to je jedno... potom pekne obed, na olovrant mozno nejake ovocie a vecer uz len jogurtik... 😉 uvidime, ako dlho mi to odhodlanie vydrzi... 😀
to ti nevadi jest stale to iste? ja sice menim prichute vlociek, alebo musli, ale nevydtzim dlho... 😅

merryn
17. okt 2011

@mima1983 neviem, ale ja by som uz dietu nedrzala...ja som tiez držala 90dnovu dietu a jojo efekt sa dostavil...chcem jest tak ze to budem vzdy dodrziavat a na diete byt stale si neviem predstaviť...takze najst si najpriatelnejsi sposob jedenia...

@janie80 ahoj! ale ano ...dnes je uz dobre...vcera ta prechadzka bola kratka kedze bola riadna kosa, tak som sla ku kamaratke na čaj...ale aj tak dobre...troška som vypadla...no a dnes je všetko ok....ranajky boli jeden celozrny roztek, syr, ladovy šalat a dve cherry paradajky a čajik....pustila som pračku a uvidime čo ma napadne🙂

@andulqa no snazim sa ale moja svokra je prehnane na jedlo...tu je zaklad jedlo a mne to troška vadi...len daj si daj si...dolož si...este si daj...to mas malo...proste lezie mi to na nervy...ale ja si po svojom robim....takze sa s tym musia zmierit🙂

janie80
17. okt 2011

@merryn moja svokra tiez tak... vsetko sa da vyriesit stravou... a ta musi byt bohata a hlavne vela... a moj mm to tiez ma takto zauzivane... vsetko sa vyriesi stravou... aj ked mi zistili tu stitku, tak najprv zacal riesit stravu... 😠 jednoducho mu nevysvetlim, ze na niektore choroby a poruchy jednoducho musia nasadit lieky... 😠

andulqa
17. okt 2011

@janie80 ja sa tiez cudujem ze mi to nevadi 😀 ale to len v robote jem, cez vikendy si davam aj ja nieco ine, tak mozno aj preto sa mi to este neobjedlo 😀

jasne ze to nemusia byt len vlocky, nejaky celozrnny chlebik, alebo ja som zvykla aj ovocie jest na ranajky, som si nakrajala zlry melon, alebo dnes som mala mango s avokadom 😀

mne endokrinologicka vravela ze na ranajky, resp do obeda by sa mali jest sacharidy a poobede a na veceru bielkoviny 🙂 plus vecer cvicenie, aby sa nastartoval metabolizmus 🙂

merryn
17. okt 2011

@janie80 presne....keby jeden den nebolo navarene asi by neexistovali....a všetko vari na kope oleji a hlavne musi to byt meso... a aj tam kde nemusi byt meso...tak to tam zakomponuje....proste hrôza....ale ja je prejdem cez rozum🙂

janie80
17. okt 2011

@merryn 😉 u nas sa vari na masle... a tiez vela masa... 😠 ale ved my nejako vyspekulujeme, nech je dobre... 😉

andulqa
17. okt 2011

@merryn @janie80 no ved u mojej mami to je to iste :D tu uz novym veciam nenaucim 🙂 ja som preto nikdy ak som byvala doma, tak som nevedela chudnut 😠

ale vy to urcite nejako zvladnete! 😵

matka35
17. okt 2011

@merryn diki ze si na mna reagovala.

merryn
17. okt 2011

@matka35 🙂 nieje začo...ja teraz neberiem duphaston ale začinam s lutenylom...uvidime ako s nim...lebo som ho este nebrala....

@andulqa ved to ze ju uz nenaucim...a ani ju poučovať nechcem...ale ja ked si dačo davam tak nie mastne...aj dnes som si dala len malu porciu ryze s omačkou a to bolo všetko...meso som vynechala...aj podla krvnych skupin by som mala vynechat meso....ja som A pozitiv....takze skusim🙂

andulqa
17. okt 2011

@merryn jasne, treba skusat a najst take co komu vyhovuje 🙂 lebo len ked sme v pohode tak sa da chudnut 🙂 aj tak v konecnom dosledku funguje ten zakladny princip prijata energia < vydana energia a kila pojdu dole 🙂

mne napr dost pomohlo ked som si asi 2 tyzdne ratala zjedene kalorie, aspon som dostala predstavu ze co jem 🙂

ja sama nejako nechapem, ze ako to ze som tolko vydrzala (a teda ani nejako neplanujem skoncit), neviem preco ani ako vo mne nastala ta zmena, ze toto cele beriem v pohode, minule sa ma v robote pytala kolegyna, ze co ma k tomu primelo...ale ja vazne neviem, proste som sa jeden den zobudila a povedala som si ze idem na to...verim baby ze aj vy vsetky to dokazete, ze sa odhodlate a tie kila pojdu dole a uz sa nevratia 🙂

merryn
17. okt 2011

@andulqa no ja som mala takychto zaciatkov strasne vela, len som to nevedela dotiahnut dalej....ale stale skusam a verim ze tentoraz mi to vydrzi....a budem to skusat dovtedy kym sa to naozaj nepodari...tie kalorie neviem ratať🙂

desiree_tf
17. okt 2011

@merryn ano urcite vyskusaj chrom, oplati sa, mne velmi pomohol pri chudnuti 😉 aj takyto clanok som k tomu nasla na webe, pisu v nom zaujimavo, ak ta o tom viac zaujima urcite si ho precitaj : http://wanda.atlas.sk/pravda-o-chrome-a-chudnut... . Maj sa pekne pa

mima1983
17. okt 2011

@andulqa na tej diete ale dobre to, ze v tych roznych fazach mozes jest (to co mas dovolene) v akomkolvek mnostve a kedykolvek, cize ziadne stopovanie ze kazde tri hodiny a podobne, co teda urcuje vela diet a presne v danom case toto a potom zase toto, a ja nemam v praci moznost jest kazde tri hodiny, to sa mi proste nedá.... Neviem, mna tato dieta zaujala, a vobec neni pravda ze ju musim drzat do konca zivota a byt do konca zivota na diete, ta druha a tretia faza je uplne ok, proste zdrave racionalne stravovanie, a samozrejme ze clovek na vianoce a sviatky si moze dat aj nejaky prehresok..... Ako hovorim, mne sa zapacila.... tak pojdem to asi skusit, i ked ta prva faza bude dost brutal, ale uz dnes som sa na nu pripravovala 🙂 takze myslim ze to prezijem, teda urcite to prezijem 😀 a potom ta druha faza je uplne ok.... len teda prezit tu prvu fazu, ktoru sa chystam drzat tyzden..lebo tych kil navyse mam dost 😀 co uz 🙂 ale tesim sa na to....

merryn
17. okt 2011

@mima1983 tak drzim palce, nech to vydrzis a nech učinok je taky aky ma byt🙂dufam ze sa podeliš so skusenostami a tvojimi pokrokmi.....
ja som dnes troška stepovala na steperi...asi 15minut...700krokov....zajtra praáca, ale keby sa dalo tak vecer dam znova....ked budem po dvanástke vládať🙂

mima1983
17. okt 2011

@merryn jasne ze dam vediet 🙂 sama som zvedavá.... ale musim zo sebou nieco robit, lebo uz ma nacina chrbat boliet a to neni dobre :-/ stepper mam aj ja doma, ale zapada akosi prachom 😀 ale tiez som si hovorila ze ho naštartujem, aspon pri telke ked budem sediet 🙂

merryn
18. okt 2011

@mima1983 určite naštartuj...je to super vec....

tak dievčata aky bol dnes den? ja dnes uplne na Ho.....o☹ nevladzem som uplne hotova a to som chcela ist na steper...spravim si nejaky životabudič a možno ho este nastartujem.... mala by som...musim...🙂 aj ked som psychicky aj fyzicky vyčerpana.... na prt sa robi ked mas v kolektíve idiota....

matka35
18. okt 2011

@merryn ahojpises ze den na h...su take dni,aj ja mam doma orbitrek,ale ako vesiak...estezemam psa,takze aspon povinne prechadzky.budu dlhsie vecery tak mozem priberat. ;ahoj

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre