Snažíme sa otehotnieť. Čo ešte zaberie okrem chudnutia?

krpcatko
3. sep 2007

Ahooojte všetky snažilky,

donedávna som si to nechcela priznať, ale s manželom sa už snažíme asi 3 rok a stále nič. Ja mám jeden dosť veľký problém. Prvú menštruáciu som dostala v 18 po tom čo som návštívila doktora a nasadil mi antikoncepciu. Po vysadení liekov na spustenie menštruačného cyklu som menštruáciu zasa nedostala. V tom období som mala aj problémy s nadváhou. Všetko sa teda priklanalo k tomu, že pokiaľ schudnem všetko sa napraví. Tak sa mi podarilo schudnúť ale nič z mojich problémov sa nezmenilo. Jednu výhodu to malo počas tej doby som si našla svoju lepšiu polovičku a zobrali sme sa. Od tej doby sa snažíme otehotnieť ale nedarí sa nám. Teta môjho manžela je gynekologička a tak mi spravila všetký testy a vraj je všetko v poriadku a pripravené na babatko. Ale nie je tomu tak. Už sa vyše 3 rokov snažíme a stále nič. Podarilo sa mi zasa dosť pribrať a prestala som sa aj hýbať. Chcela by som to zmeniť a tak som sa dočítala že je treba znížiť hmotnosť, prijímať viac vitamínov C a E a športovať. Ak viete ešte o niečom inom ako sa dočkať babanka dajte mi vedieť. Vopred veľké dík

andulqa
19. nov 2011

Dobre ranko 🙂

@merryn no neviem ako to chodi na womanzone, ja pouzivm fertilityfriend 😒 a keby si urobila printscreen obrazovky s grafom a potom to ulozila v painte/skicari a vlozila sem ako obrazok? alebo neda sa ten graf uz priamo zo stranky ulozit ako obrazok?

no skoda ze to tak zle vidno na tej fotke, nazivo sa to tam objavilo asi do minuty, je to uplne volnym okom viditelne, nemusim to praveze nijako otacat ani studovat, aj ked to je velmi slabunke...ale nevadi je tu dalsi cyklus 😎

merryn
19. nov 2011

@andulqa nejak to prehutam a pošlem ti ten grafik...dnes tepltoka znova 37,09...ta ja uz neviem...ale uz sa nas tym nevzrušujem...uvidime....
@muca1212 a kde su tie body plodnosti?🙂

merryn
19. nov 2011

@andulqa konečne sa mi to podarilo urobiť...tak tu je moj grafik

muca1212
19. nov 2011

@merryn to sa nedá cez PC, proste chytil 3 body okolo podbruška niekde. 🙂

andulqa
19. nov 2011

@merryn no grafik je pekny, nechapem ako to ze si neni tehu 😒 neskusala si este dalsi testik? alebo neskusis napr zajtra? 🙂 ovu bola asi 30.10. 🙂 no zvlastne...s tymto som sa este nestretla, ze taka dlha LF a mrcha nikde a ani tehu nikde 😒

merryn
19. nov 2011

@andulqa ti vravim...hormony budu uplne rozburene...som zvedava na vysledky....no robila som si tri testy a negativne...takze si myslim ze to nič nebude...

sarafortuna
19. nov 2011

@merryn no len či to nebude folikulárna cysta... 😒 😒 😒
nejdeš k dr. v pondelok? ak mrcha nedôjde a teplota bude hore a ak môžeš tak choď nech sa pozrie..

kikaneu
19. nov 2011

ahojte....ja som tiež začala "chudnúť" vlastne ani neviem koľko presne vážim, váhu mi manžel vyhodil...ale BMI by malo byť okolo 28, čo je dosť.....tak som už tento týždeň začala bicyklovať na stacionárnom a snažím sa menej a pravidelnejšie jesť 🙂 tak dúfam, že to pôjde dole 🙂 nech sa lepšie cítim 🙂 držím aj vám palce 🙂

merryn
19. nov 2011

@sarafortuna no ako dlho sa roby taka cysta ...lebo robil mi ultrazvuk pred mesiacom...

@kikaneu držime palce aj mi....a kolko by si chcela dat dole?

kikaneu
19. nov 2011

@merryn odvážim sa zajtra u mamy 🙂 a podľa toho, čo zistím sa zariadim....pre dobrý pocit aspoň 5 kíl a pre lepší výzor by sa aj 10 zišlo 🙂

merryn
19. nov 2011

@kikaneu super, myslim ze uplne realny cieľ...ja by som do konca roka chcela 4kg dat dole ale myslim ze je to dosť nerealny sen ale urcite by som chcela aspon 2kg....ale v poslednej dobe sa mi velmi nedari...niesom vo svojej koži a robim vela prešlapov...no musim sa polepšiť.....

kikaneu
20. nov 2011

@merryn tak sa vráť do svojej kože 🙂 ja sa cítim až podivuhodne dobre 🙂 a nechystám sa to meniť, jedine ak k ešte lepšiemu 🙂 a neodvážila som sa, zabudla som na to a po raňajkách to už nie je ono 😝

sarafortuna
20. nov 2011

@merryn , folikulárna cysta je z foliku, čiže sa spraví po ovu.. resp. ani k ovu nemusí dôjsť... a teploty sú ako po ovu a nie je to ovu.. 😒 😒 😒

keenfan
20. nov 2011

ahojte dievcata ako ste vikendovali, daco nove?
teda vidim ze @merryn nic, kiezby uz aspon mrcha dosla, nie? Teda myslim ze by si aspon vedela a mohli ist na vec do dalsieho kola 🙂
@kikaneu ahoj a drzim palce!

my sme boli v Mar. Laznach a Karlovych Varoch cez vikend, pekne tam bolo 🙂 Aj sme sa tulili, ale aj ked som nechcela tak som na to myslela podvedome.. 😨 No a zrovna mam ovu a mm sa nechce, ze mu je zle 🙄 🙄

merryn
20. nov 2011

@kikaneu no dnes som to znova pohnojila ale od pondelka sa vratim do svojej kože a ideme na to...splniť ten ciel čo som si dala! bezpomienečne!musim byť na seba prisnejšia!
@sarafortuna a ako sa jej zbavim?tej cysty?
@keenfan mrcha nedosla tepltoky sa držia...takže to vidim tak, že v stredu pojdem ku dokymu pravdepodobne na vyvolavačku...a zajtra si zavolam o vysledky HP tak som zvedava veeelmi....hej to vzdy je v podvedomi....poznam to...a ze manžel nechce? to sa mojemu nemoze stat...to skor ja som ta čo ma niekedy treba do toho nutit...🙂)))nepremrhaj ovulaciu!!!!🙂

sarafortuna
20. nov 2011

@merryn , to ešte neznamená, že ju máš 😉 😉 😉 😉, ja len vravím, že to môže byť cysta - ale to môže potvrdiť iba dr. na základe utz
zvyčajne odíde s MS 😉

keenfan
21. nov 2011

@merryn bre rano, tak somzvedava co sa dozvies, snad len dobre spravy! 🙂
ved toto, nechcem ju premrhat, este tychto par dni a ked nic tak nic..a casto to nerobime ak sa zrovna nesnazime, takze teraz je toho zrazu vela 😀 Nemozem ho znasilnovat 😀

kikaneu
21. nov 2011

@keenfan ahoj 🙂 a ďakujem 🙂

kikaneu
21. nov 2011

@merryn tak ja si nedele robím voľno od cvičenia 🙂 dnes som pracovala fyzicky, keď som prišla z práce, o chvíľu idem ešte do kostola a bicykel ma počká keď sa vrátim....ale už teraz sa naň teším 🙂

merryn
21. nov 2011

@sarafortuna a da sa to v krvi zistit?
@keenfan
@kikaneu no dievčata...konečne doma z prace...nevladzem sa ani pohnut...manželiček mi spravil vybornu veceru....zeleninkovy šalat s kuracim meskom...zlatko moje...podporuje ma🙂 ale som sa ho normalne obžrala...ja milujem zeleninu....aj všetko zdrave...aj nezdrave🙂)))ale zdrave viac...
no volala som do dokyho...nechapem ale všetko mam v poriadku...zobral mi krv na štitnu zlazu aj progesteron, testosteron a všetky tak hormony a sestrička mi povedala ze mam všetko v poriadku...tak prečo stale nemam kramy????prečo mam ešte vzdy ten vytok z bradavky...ale iba ked velmi silno stisnem...bojim sa aby to nebolo nič horšie...zajtra si spravim este raz test a v stredu idem k dokymu....uvidime čo povie...som rada ze je to v poriadku ale teraz neviem kde je problem...☹ čo myslite?

keenfan
21. nov 2011

@merryn hm...a hormon hcg tam nevidel? lebo je to fakt divne...a mozno by uz bolo vidiet aj na UTZ, malinke? Lebo ja rozmyslam svojim sedliackym rozumom a ak je vsetko ok, no kramy nikde, tak co to je potom, asi tehu, nie??? a neboj sa nic, vsetko je a bude ok!
ja som sa dnes celkom drzala s jedenim, dokonca na veceru len salatik, ale poobede zemla, sakra 😠 Musim sa nejako prestat tym pecivom, hlavne poobede..

merryn
21. nov 2011

@keenfan na HCG mi krv nezobral...takze tak, ale zajtra si spravim test...kiež by to bolo tehu...zajtra bude 40DC...ale myslim ze to tehu nebude...no ale uvidime čo povie doky...prsia mam citlive aj take bolavejšie..tak neviem...joj nebavi ma byť na vaškach...ja som sa dnes tiež držala bez pečiva no len mam v chladniče delisimo od raja a manželičkek ma chu tak si ideme dať....🙂

keenfan
21. nov 2011

@merryn hm, a to sa neberie naraz na vsetko? Ja som myslela ze to Ti vezme automaticky, ved to dava aj logiku, ked zistuju jedno, mozu aj dalsie, nie? Tak potom je to dost mozne! Aj tie prsia, to je priznak ako hrom 🙂 A kolkodnovy mavas cyklus?
Tak drzim palce, hned daj vediet aj obrazok pridaj nech sa tesime 🙂

merryn
21. nov 2011

@keenfan ked ja to nevidim pozitivne.....ja mam problemy s cyklom....takze nečakam od toho vela...ked mi meškali prve dni tak som si robila tri testy a boli negativne takže čakam ze aj zajtra bude negativny ale ked bude pozitivny urcite dam foto!🙂))) a to by bolo najväčšie prekvapenie na svete!🙂

keenfan
21. nov 2011

@merryn ale musis si verit! a mozno to este nebolo zachytitelne, preto nic..tak uvidis zajtra 🙂 mam tusaka ze to tam bude a mna v tomto tusaky vacsinou neklamu 😉

kikaneu
21. nov 2011

@merryn držím palce nech sú 2 čiaročky 🙂 a budem chudnúť bez teba 🙂 ja som nakoniec už dnes nebicyklovala, potrebovala som sprchu a umyť vlasy 🙂

merryn
21. nov 2011

@keenfan juj kiež by...ja uz nemam ziadnu nadej v sebe preto som skepticka....hned rano napisem čo som sa z testiku dozvedela...
🙂

merryn
21. nov 2011

@kikaneu dakujem....čo by som za to dala...ale ked nebudem tak vas v štichu nenecham...chudnema dalej!🙂 nevadi že si nebicyklovala....potom sa polepšiš, ja som tiež už dlho nebola na steperi...🙂)

kikaneu
21. nov 2011

@merryn veď ja si to ani nejak neberiem k srdcu, proste cvičím, lebo ma to baví a chce sa mi, dnes sa mi nechcelo 🙂
chcem, aby si bola 🙂 doprajem všetkým 🙂

merryn
21. nov 2011

@kikaneu veľmi ti dakujem...ale ja som v tychto veciach už pesimista...neviem si to ani predstaviť, žeby tam boli dve čiarky...ale dal by som všetko za to aby tam boli....dobry postoj k tomu maš...ja po dvanasť hodinovej šichte nevladzem ani nohy zdvihnut tak si to ani dnes neviem predstaviť aby som cviičla ale ked mam čas a chut tak fičim...ale ten moj stepper strašne vrzga a ma to znervoznuje tak si davam sluchadla a hudbu na plno aby som to aspon ja nepočula🙂))))

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre