Snažíme sa otehotnieť. Čo ešte zaberie okrem chudnutia?

krpcatko
3. sep 2007

Ahooojte všetky snažilky,

donedávna som si to nechcela priznať, ale s manželom sa už snažíme asi 3 rok a stále nič. Ja mám jeden dosť veľký problém. Prvú menštruáciu som dostala v 18 po tom čo som návštívila doktora a nasadil mi antikoncepciu. Po vysadení liekov na spustenie menštruačného cyklu som menštruáciu zasa nedostala. V tom období som mala aj problémy s nadváhou. Všetko sa teda priklanalo k tomu, že pokiaľ schudnem všetko sa napraví. Tak sa mi podarilo schudnúť ale nič z mojich problémov sa nezmenilo. Jednu výhodu to malo počas tej doby som si našla svoju lepšiu polovičku a zobrali sme sa. Od tej doby sa snažíme otehotnieť ale nedarí sa nám. Teta môjho manžela je gynekologička a tak mi spravila všetký testy a vraj je všetko v poriadku a pripravené na babatko. Ale nie je tomu tak. Už sa vyše 3 rokov snažíme a stále nič. Podarilo sa mi zasa dosť pribrať a prestala som sa aj hýbať. Chcela by som to zmeniť a tak som sa dočítala že je treba znížiť hmotnosť, prijímať viac vitamínov C a E a športovať. Ak viete ešte o niečom inom ako sa dočkať babanka dajte mi vedieť. Vopred veľké dík

kikaneu
21. nov 2011

@merryn tak ja po takmer roku ešte nejaký optimizmus mám, až sa tomu čudujem....ale som si povedala, že už neriešim, proste si ideme užívať 🙂
tak môj bicykel nevydáva žiaden nepríjemný zvuk, ja pri tom pozerám telku 🙂
idem už 🙂 pekný večer a držím palce na ráno 🙂

merryn
21. nov 2011

@kikaneu dakujem! pekny večer želam a rano dam hned vedieť.....ja som optimista ale v tychto veciach som realista až miestami pesimista☹
Ale uvidime....nehovor hop kkym nepreskočiš skok...(tak nejak sa to rozprava🙂))

andulqa
21. nov 2011

@merryn strasne ti drzim palceky na rano!som na teba dnes myslela ze ako dopadli vysledky, tak super ze vsetko ok, aj ked na druhej strane verim ze to je frustrujuce 😖

ale bolave prsia, kramy nechodia, no som zvedava 😵

merryn
21. nov 2011

@andulqa dakujem moje....to som aj ja zvedava....idem buby aby bolo rano už nech viem či si mam namyšlať alebo nie🙂 všetkym prajem dobru nocku a krasne sny!

sarafortuna
22. nov 2011

@merryn , v krvi by to nezistili asi... skôr by videli v krvi tehotenstvo - zvýšený progesterón 😒 😒

merryn
22. nov 2011

@sarafortuna
@andulqa
@kikaneu dobre ranko dievčata! tak dnes som si fajne pospinkala kedze mam dnes volno🙂 testovať sa nemusim...☹rano teplotka rapidne klesla a už aj troška spinim...takže mrcha v plnej parade dnes určite dojde...takže žiadne dve čiaročky sa nekonaju ale som rada, že sa možem pohnuť dalej a isť do dalšieho kola. presne na 40DC dorazila...no zaujimave, dufam, že ked začnem brať duphaston,tak už taky dlhy cyklus nebude...Takže chudneme dalej dievčata! Idem si spraviť ranajočky a ničo porobkať....pekny den prajem!

keenfan
22. nov 2011

@merryn jaaaj skoda ☹ 😒 ja uz som sa vytesovala ze budes tehu..Tak hor sa do dalsieho cyklu 🙂 a do chudnutia 🙂

merryn
22. nov 2011

@keenfan presne tak! ide sa do dalšieho cyklu a hlavne ešte nejake to kilečko schudnuť aspon do konca roka, aby som do nove vstupila s lepším pocitom a nejakym tym kilom menej🙂

kikaneu
22. nov 2011

@merryn och, tak to je fakt škoda, vyzeralo to nádejne.....ale presne ako hovoríš, hor sa do chudnutia 🙂 nech sa lepšie cítime 🙂

merryn
22. nov 2011

@kikaneu aky si mala dnes den?

kikaneu
22. nov 2011

@merryn a celkom pohodový 🙂 v práci bolo dnes veľmi dobre 🙂 a z práce som prišla domov, chvíľku sa venovala nášmu havkovi, potom som večerala, teraz trochu relaxujem a idem bicyklovať....a ty ako?

merryn
22. nov 2011

@kikaneu a čo si fajne vecerala? no ja dnes som sa nudila...nič sa mi nechcelo...bola som doosť leniva...až pračku som pustila🙂 a povešala pradlo🙂 pol hodinky som cvičila take posilovačky na lopte aspon to ked uz nic a večerala som cherry paradajky z mozzarelou a olivami ale vieš čo? som hladna...takže musim nejako zahnať hlad...a uvažujem ešte dnes o stepperi...no uvidime🙂

kikaneu
22. nov 2011

@merryn na večeru som mala hrianky....nemáme doma už skoro nič zdravé, musíme ísť zajtra na nákup 🙂
tak mne na zahnanie hladu pomáha mlieko 🙂

merryn
22. nov 2011

@kikaneu tiež uvažujem o mlieku...o šalke tepleho mlieka....a asi si dam...aby som si to nepokazila ked sa cely den držim...nie?🙂 nevadia hrianky..hned by som si dala...ked daš bicykel tak tie hrianky spališ🙂)))

kikaneu
22. nov 2011

@merryn však jasné 🙂 mliečko je fajn 🙂 ja som dnes tiež na seba hrdá, lebo som dodržala 3hodinový odstup medzi jedlami a ani raz som sa neprepchala....aj som sa už dosť dobre prešla po meste na vzduchu 🙂 takže fajn deň za nami 🙂 idem na ten bicykel...potom sa ozvem 🙂

merryn
22. nov 2011

@kikaneu super! ja sa tiež snazim mať odstupy...a dary sa mi to hlavne v robote...doma dlhsie spim tak hned potom ranajkujem a nemam desiatu ale hned obed...ale nevadi....aj snaha sa ceni🙂 ja idem aspon na 15min na steper...potom ked ta pokecame....

keenfan
22. nov 2011

hu@merryn ale musi to velmo mrziet,bo ked aj mrcha dojde,ale aspon nacas je menej zle ako ked dojde no dava si nacas ☹ ale neboj nic, urcite sa usmeje stastie!
bavite sa ako zahnat hlad, tak ja som si zrovna umyla zuby nech uz ma nic nelaka😀 musim sa drzat, i ked je pravda ze mi zrovna nejak moc nechuti jest, to by mi mohlo vydrzat dlhsie 😀 len skoda ze ten pohyb si neviem dako najst nejaky co by som mohla..

kikaneu
22. nov 2011

@merryn mne sa aj doma ako-tak darí....len doma ma zmáhajú kadejaké nástrahy, v robote mám len to, čo si z domu zoberiem 🙂 ja som dnes dala 25 minút a už ma bolí zadok 🙂 tak stačí 🙂

merryn
22. nov 2011

@keenfan mrzi...lebo človek si už namýšla ze by to už mohlo vyjsť a nič...ale som aj rada...sice sa este nerozpeckovala lebo len take špinenie ale verim tomu, že zajtra sa už ukaže v plnej parade...

@kikaneu no ja som dievčata dala 15minut na stepperi 800krokov...pana som riadne zahriata...normalne mi horia svaly...teda ked nejake pod tym tukom mam🙂)))) dala som si sprchu a už popijam kakauko lebo hlad je svina a zas s prazdnym zaludkom nieje dobre ist spat...tak som si zaliala aj čaj na chudnutie...uvidime či sa moj žaludok ukludni....dala si 25minut! super! takže tie hrianky sa vynulovaly🙂 super...ja som tiez jednym časom bicyklovala ale to fakt boli z toho zadok jak svina...

kikaneu
22. nov 2011

@merryn aj tak si šikovná, ja keď dostanem ms, tak nevládzem nič a mám absolútnu nechuť ku všetkým činnostiam okrem polihovanie pri telke alebo knihe
no, chudák môj zadok, ale ja to prežijem.....budem bicyklovať každý druhý deň, a ten bez bicykla budeme chodiť na prechádzky s naším novým havom 🙂

merryn
23. nov 2011

@kikaneu ahoj! tak ako zadok este boli? lebo ja normalne z včerajšich posilnovacich cvičeniach ma na rukach a abokoch chrbta taku savalovku asi som to robila podstivo🙂 a to mliečko pomohlo...zasytilo ma vydržala som...som rada...a mrcha sa dnes pekne rozbieha takže sa ide na dalši cykklus...tiež som počas mrchy leniva ale musim sa prekkonať aspon na steper lebo potom znova vyjdem z rytmu cvičenia a zas začinať odznova je ťažke....a akeho psika maš?
@keenfan ako sa mas?

keenfan
23. nov 2011

@merryn ahoj, nezdas sa, mna by tiez cez kramy nikto nedostal na ziadny stroj 😀 prvy den-dva som uplne nepouzitelna a aj neprijemna 😒
dnes mas volno? co budes porabat? ja sa mam ok, akurat sa chystam daco navarit a medzitym kukam roboty, ale posielam zivotopisy ako diva a nikde ma nechcu ☹ Ale tesi ma ze vcera som sa drzala a ani pecivo nebolo poobede 😀

beuska88
23. nov 2011

Ahoj krpcatko. Viem o com hovoris, mna tiež dotlacili byvat do domu kde som nechcela, daleko od mojich priatelov a znamych. skoro dva roky som nevedela otehotniet - stres, zla nalada, vsetko na to vplyvalo. bola som uz zdeptana z toho ze sa nam nedari. az teraz v auguste sme boli na dovolenke v tatrach. uplne som sa odreagovala, prisla na ine myslienky a hlavne nemyslela som na to, ako velmi chcem otehotniet. Tary mi doporucil lekar, vraj turi a cerstvy vzduch robia zazraky a ono to fakt funguje 😀 teraz som v štvrtom mesiaci a lekar my vypocital ze prave na dovolenke v tatrach som ostala tehotna. takze odporucam zmenu prostredia, odreaguj sa a nemysli na to tolko 😀.

merryn
23. nov 2011

@keenfan ved ja som tiez riadne leniva cez mrchu ale ked nebudem 5dni nič robiť tak sa mi bude veeeľmi tazko znova nabehovať...takk musim sa nejako udržať pri aktivite....no dnes som este ani prstom nepohla...pojdem asi pozbierat pradlo a požehlit...vieš, žijeme u svokry a ta tu vedie domacnosť takže ja sa veľmi nerealizujem...ale chcela by som niešo svoje lebo ja chcem byť manželkou a na 100%sa starať o svojho manžela...možno aj to je taky blok a preco sa nam nedari otehotnieť....lebo v tomto veľkom dome mame jednu izbu a mna to ubija...
super, že si vydržala bez pečiva...ja dnes treti den bez pečiva a chcem čo najdlhšie vydržať...chcem si určiť len jeden den kedy možem 1KS sladkosti aby som nebola uplne bez...a nejako tak to zredukovať...teraz asi vaha nepojde veľmi dole cez mrchu lebo telo zadržiava vodu ale po mrche musim makať....🙂
@beuska88 hej to funguje...ja som tiez očakavala ked sme sli do Egypta ze sa niečo podari ale bohuzial nepodarilo sa...ale verim a ideme dalej🙂

keenfan
23. nov 2011

@merryn tak jasne, nemozeme sa vyhovarat ze mame kramy tak nebudeme nic robit..len ja to tak vnimam od porodu, predtym som to znasala v poho, len teraz je to take ze tie dva dni prve som najradsej ked uz ich mam za sebou 😒
joj..takze to asi dobre vychadzas so svokrou, ze? vau, tolko tolerancie by som asi v sebe nenasla, ja by som si to nevedela predstavit byvat so svokrou, alebo aj u nasich...niezeby som ich nemala rada..ale svoje je svoje..ale chapem ze to chce cas, lepsie je nasetrit-ak sa da, pockat a ked je moznost vtedy ist...my sice mame vlastne, ale za cenu hypo uveru a to tiez nie je ziadne terno, zvlast ked ja nerobim.. 😢

merryn
23. nov 2011

@keenfan ja tiez nemam rada prve dni to som zabita...to ani naladu nemam ani nič...len nech mi daju všetci pokoj...ale chcem sa prinutit a prekonat🙂
no vychadzame dobre...zatial sme nemali problem žiadny ale to preto, že ja mlčim...veľa veci mi vadi ale ja som taka ze to drusim v sebe...chcem vlastne alebo aspon vlastne poschodie lebo ma to dosť ubija...rada varim aj pečiem ale od svadby som nevarila ani nepiekla skoro vobec akurat ked pridem domov k mamke tak ma necha realizovať sa...no aale uvidime...od noveho roka to chcem riešiť...

keenfan
23. nov 2011

@merryn to ja som tiez taka, ze najprv nehovorim nic a potom ale vybuchnem..ale zase, moja svokra je pripad sam o sebe, to by som zapisala mnoho stran..ako nie je zla, praveze taky dobrak, ale hygiena a poriadok jej moc nehovoria 😝 tak snad sa vam daco podari zrealizovat..a ak by prislo babo, tak aj vtedy by ste do toho sli, alebo pockali?

merryn
23. nov 2011

@keenfan ja by som chcela mať aspon vlastnu kuchynu tu v ich dome...lebo by sa to dalo...manžel ale nechce, pre neho je to zbytočnosť, ale moja svokra je panom svojej kuchyne a ja sa tam necitim dobre a ja chcem svoju vlastnu a hlavne novu lebo svokram ma všetko zastarale...proste ja od mala tužim mať vlastnu kuchynu a všetky možne vychytavky...ja by som to chcela stihnut kym pride babo...no v manželovi nemam v tomto podporu...ale povedala som mu teda dala ultimatum nech si to rozmysli do januara či urobime kuchynu alebo pojdeme do podnajmu do bytu...lebo ja tak nemienim žiť v jednej izby....takže je to ťažke...ale chcem to vyriešiť kym pride babo...a mozno sa aj preto nedari, lebo sa bojim, kde to dieťa privediem...

keenfan
23. nov 2011

@merryn ale neboj, bude aj babenko, manzel si to rozmysli a bude Ta podporovat a podari sa 🙂

merryn
23. nov 2011

@keenfan dufam....veľmi po tom tužim....ved tak vela nechcem...len samostatnosť...čo si dobre na obed navarila? a čo dnes ešte planujes?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre