Snažíme sa otehotnieť. Čo ešte zaberie okrem chudnutia?

krpcatko
3. sep 2007

Ahooojte všetky snažilky,

donedávna som si to nechcela priznať, ale s manželom sa už snažíme asi 3 rok a stále nič. Ja mám jeden dosť veľký problém. Prvú menštruáciu som dostala v 18 po tom čo som návštívila doktora a nasadil mi antikoncepciu. Po vysadení liekov na spustenie menštruačného cyklu som menštruáciu zasa nedostala. V tom období som mala aj problémy s nadváhou. Všetko sa teda priklanalo k tomu, že pokiaľ schudnem všetko sa napraví. Tak sa mi podarilo schudnúť ale nič z mojich problémov sa nezmenilo. Jednu výhodu to malo počas tej doby som si našla svoju lepšiu polovičku a zobrali sme sa. Od tej doby sa snažíme otehotnieť ale nedarí sa nám. Teta môjho manžela je gynekologička a tak mi spravila všetký testy a vraj je všetko v poriadku a pripravené na babatko. Ale nie je tomu tak. Už sa vyše 3 rokov snažíme a stále nič. Podarilo sa mi zasa dosť pribrať a prestala som sa aj hýbať. Chcela by som to zmeniť a tak som sa dočítala že je treba znížiť hmotnosť, prijímať viac vitamínov C a E a športovať. Ak viete ešte o niečom inom ako sa dočkať babanka dajte mi vedieť. Vopred veľké dík

zuziq
18. mar 2012

ahojte, opat som tu zavitala po nejakom case. Zatial sa nam stale nezadarilo. Aj ked, len teraz presli v podstate 3 mesiace od kyretu, ale skusame uz v podstate hned od prvej mrchy, tak uvidime 😵 Mna povzbudila teraz nedavno kamoska, ktora zazila to co my mesiac pred nami a uz je z nej tehulka a dokonca cakaju dvojicky 😀
@andulqa gratulujem k fazulke, dufam, ze je stale vsetko ok a rastiete do krasy.

janie80
18. mar 2012

Ahojte dievcence, dlho som tu nebola... Za ten cas mam vonku 3 materske znamienka 😉 a mozno mi aj zistili, preco nemozem schudnut, aj ked pravidelne cvicim... ☹ zajtra idem na testy na potvrdenie diagnozy, tak uvidime...

enah
18. mar 2012

PS: neplodnost moze sposobit aj celiakia - tou bez priznakou vraj trpi 20% populacia. A nenechajte sa odradit, ze jej vysetrenie je neprijemne. Ako prve sa robia krvne testy a ak su pozitivne, este nemusite mat poskodene crevo, ale uz to zanmena, ze ste na lepok alergicka a tato alergia moze sposobovat zapaly v brusnej dutine s neplodnostou, alebo nevyzivovanie dietatka atd. Bezlepkova dieta nie je ziadna veda, Drzim palce.

janie80
18. mar 2012

@sarafortuna ahoj, citam, ze si sa chystala pytat sa na diabeto vysetrenie kvoli IR.... Uz si bola? A ako to dopadlo? 😕

sarafortuna
18. mar 2012

@janie80 , zajtra idem na endokrinológiu, tak sa opýtam, či má tam pošle ona alebo aký je postup... ty si dlho čakala v tom ISCARE (dobre pamätám), by som si aj zaplatila - len nech to môžeme vylúčiť - aspoň dúfam, že vylúčiť. 😉

angelika_2
18. mar 2012

@janie80
a to aké vyšetrenia podstúpiš?? to by aj mňa zaujímalo, som asi tvoj prípad 😒

janie80
18. mar 2012

@sarafortuna ja som nebola v ISCARE.... Ja som mala pol roka cakat na prve endo vysetrenie, tak som si zaplatila na sukromnej klinike a bola som tam o sest tyzdnov od objednania 😔

janie80
18. mar 2012

@angelika_2 ja som bola najprv na klasicky HP a tam mi nasla nieco zle na stitke... Tak som sla na endo, tam bola stitka sice ok, ale nasla mi priznaky inzulinovej rezistencie a PCOS... Tak tam doporucila ist na diabeto na potvrdenie alebo vyvratenie.... Tak som sa objednala na diabeto a medzitym som sla ku zenskej, nech mi mrkne, ci tam teda mam cysty z PCO. Ta mi povedala, ze mam byt pokojna, ze PCOS nemam, lebo ziadne cysticky nevidi... Tak som teda sla pokojna na diabeto, ze mi povie, ze to nemam a ona mi tam "prihodila" este inzulinovu rezistenciu... Zajtra idem na specializovane pracovisko a som zvedava, ako to dopadne.... Uz tak velmi dufam, ze konecne po pol roku vysetreni ma aj zacnu liecit.... 😕 😔

angelika_2
18. mar 2012

@janie80
ani mi nehovor, lebo ja mám taký pocit, tiež že so mnou nič nerobia, už som od 01.04 zmenila lekárku, lebo sa mi zdá, že mi už ide na nervy, keď 2 roky snaženia a nič ............

janie80
18. mar 2012

@angelika_2 a hp ti uz robili? A mm uz bol na spg? Posli ho tam aj sama, aj ked doktorka nebude kazat.... Pre istotu... Ja som mojho poslala sama.... A aky bol hrdy, ked ho doktor pochvalil, ze vysetrenia nenechava len na mna 😀

angelika_2
18. mar 2012

@janie80
mysliš tak, dnes sme sa o tom bavili, že asi ho tam pošlem, a ak zistím, že je ok, tak to bude len plus, len ja potrebujem keby mi zistili či mam priechodné/nepriechodné vajičkovody aby som vedela či podstupiť IVF alebo IUI ...ale čo ked ma nechce nikde poslať ...

angelika_2
18. mar 2012

@janie80
hp mi nerobili, len mi nasadili clostil aj dufik ..

angelika_2
18. mar 2012

@janie80
a ani na folikumetriu ma neobjednala, takže neviem ako rastú folíky, ale sa asi sama dotlačím a prídem tam a hotovo ....asi na 12DC ...nie?

janie80
18. mar 2012

@angelika_2 a ako ti mohol predpisat clostil, ked ani nevie, ci vobec mas ovulku? 😔 a ty si merias BT alebo robis ovu testy?

angelika_2
19. mar 2012

@janie80
áno robím ovu testy aj meriam BT,ale ovulku som ešte testami nezastihla, takže ovulku vôbec nemám ..dnes som volala doktorke či môžem prísť na folikumetriu? zajtra mám 12DC a ona, že jasné, prídťe, tak ani neviem čo sa jej tam mám žienky pýtať ....tie foliky majú byť aké?? ak tak mám pýtať pregnyl???

janie80
19. mar 2012

@angelika_2 niektore kocky vravia, ze ovu testy nie su spolahlive... Ja som zacala minuly mesiac a nic.... Ale to ovula bola az 41DC, kedy som uz testy samozrejme nerobila.... Tak neviem... Folik by mal byt, myslim cez 20mm, aby bol pripraveny na prasknutie. Mozno by som ani nepytala pregnyl ale vysetrenie HP... Moze ti davat pregnylu kolko chce, ked problem nie je vo vajku, ale napr. v stitnej zlaze alebo v spg alebo niekde uplne inde...

angelika_2
19. mar 2012

@janie80
HP je hormonálny profil? to sa robí z krvi? urobí mi to hneď ráno? daaj ešte niejaké rady 🙂 41DC? uff, vieš podľa bolesti???

janie80
19. mar 2012

@angelika_2 podla BT... HP by sa mal robit 3x pocas cyklu.... Raz pocas mrchy, raz pred ovulkou a raz po ovulke.... Mne to robili len raz, lebo mi nasla akusi zlu hodnotu na stitke a uz ma poslala na endo . Ale ma sa robit tie tri razy

janie80
20. mar 2012

@angelika_2 ahoj, ako si dopadla? 😕

angelika_2
20. mar 2012

Ahojte baby, aj ja som mala pichnutý pregnyl, ale na 13 deň cyklu, no nemerali mi moje folíky, dúfam, že to nemôže byť problém, neviete mi poradiť????
môže sa stať, že po pregnyle nepraskne folikul? Alebo môže byť ovulka aj neskôr ako tých 36.hodínách po pichnutí?
hallo...to som zase jedina s týmto "možným" problémom
☹ ☹ ☹

cukrik580
29. jún 2013

baby schudla som 20 kg, nasadila som si femibion 800, muzovi selen +zinok+vitamin E a zadarilo sa 😉

usinko
15. júl 2013

ach jaj, u kazdeho je to dost individiualne...to, co pomoze jednemu paru, nemusi druhemu...mna hlavne rozculuje slovenske zdravotnictvo, naordinuje lieky bez diagnozy...
zaklad kazdeho gynekologa by malo byt najprv vylucit poruchu u manzela, takze spermiogram je nutnost, pokial aj manzel tuzi po dietati a akonahle vylucia tuto moznost, na rad pride zena...
minimum je folikulometria, hormonalny profil, sledovanie min. 2-3 cykly, aby doktor zistil, ci zena vobe ovuluje.
pokial ma zena cysty, skvela je laparoskopia, kde okrem ineho zistia, priechodnost vajcovodou a napr. aj endometriozu...(ktora sa vsak da zistit aj z krvi zvysenym onkomarkerom - zial, nespominam si o ake cislo presne ide) a v zavere chcem dat dobru radu...pokial sa obaja javite v poriadku, tzn. technicky ste schopni otehorniet, este to nemusi znamenat, ze ste schopne aj z imuno hladiska. minimalne by vam doktor mal spravit postkoitalny test, co je very easy...alebo sa da aj z krvi zistit, ci nahodou netvorite protilatky na spermie.

ohenplod
12. sep 2013

Ahojte baby kto by chcel presne zistit kedy ma plodne dni tak moze vyuzit na to minipocitac cyclotest, ktory ma velku spolahlivost - mozte pozriet do mojho bazaru, predavam ho. Viac informacii ked ziskate ked hodite do googlu cyclotest.

Cyclotest baby stanovuje Vaše plodné dni a spoľahlivo Vám ukazuje dni, v ktoré máte maximálne šance otehotnieť. Pokial sa niekto snazi dlhodobo tak sa to oplati viac ako investovat stale do ovulacnych testov.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre