Snažíme sa otehotnieť. Čo ešte zaberie okrem chudnutia?

krpcatko
3. sep 2007

Ahooojte všetky snažilky,

donedávna som si to nechcela priznať, ale s manželom sa už snažíme asi 3 rok a stále nič. Ja mám jeden dosť veľký problém. Prvú menštruáciu som dostala v 18 po tom čo som návštívila doktora a nasadil mi antikoncepciu. Po vysadení liekov na spustenie menštruačného cyklu som menštruáciu zasa nedostala. V tom období som mala aj problémy s nadváhou. Všetko sa teda priklanalo k tomu, že pokiaľ schudnem všetko sa napraví. Tak sa mi podarilo schudnúť ale nič z mojich problémov sa nezmenilo. Jednu výhodu to malo počas tej doby som si našla svoju lepšiu polovičku a zobrali sme sa. Od tej doby sa snažíme otehotnieť ale nedarí sa nám. Teta môjho manžela je gynekologička a tak mi spravila všetký testy a vraj je všetko v poriadku a pripravené na babatko. Ale nie je tomu tak. Už sa vyše 3 rokov snažíme a stále nič. Podarilo sa mi zasa dosť pribrať a prestala som sa aj hýbať. Chcela by som to zmeniť a tak som sa dočítala že je treba znížiť hmotnosť, prijímať viac vitamínov C a E a športovať. Ak viete ešte o niečom inom ako sa dočkať babanka dajte mi vedieť. Vopred veľké dík

sarafortuna
26. júl 2011

@kraskanz1 , ja mám BMI 26 a ovulku nepravidelnú- krámy ale chodia (mne foliky rastú ale nejako občas nedozrejú...) a tiež mi všade na poriadniach na webe odporúčali znížiť BMI ... 😖 😖 😖 😖
vraj aj malá zmena - u mna aspon 3-5kg spravi veľkééé zmeny v hormon. systéme...

len ja som sa dnes ráno už rozhodla s myšlienkou že ešte počkám 2-3 mesiace a ideme do CAR... my sa snažíme už 3 roky - teraz začíname už 4.rok , takže na CAR už asi ideálny čas 😒 , s mojou gyndoškou si nejako nerozumieme - neverí na BT a mojim anovulákom lebo na utz vidí, že folik rastie aj minule pekne zmizol ale fakt ZMIZOL, lebo ovulka neprebehla...

A u teba by schudnutie zvýšilo šance pre úspešné IVF.. 😉

kraskanz1
26. júl 2011

@sarafortuna no tak to potom by si mala pouvazovat ze zmenis lekara ...taktko sa veci neriesia aj mi uz snazilkujeme cez 3roky prsla som HP, 4x clostil, laparka tam odstraneny pravy vajcovod, potom CAR a tam mi povedali vaha dole bo s mojou vahu bude aj tak IVF neuspesne a v inych centrach by sa somnou ani nebavili... ☹
ale opchudla som uz 7kg tak uvidime co dalej teraz beriem Siofor (metformin) na liecbu vajecnikov a zaroven by mi to malo pomoct aj znizit hmotnost a asi to fakt zabera...
😕

cherry1981
27. júl 2011

@kraskanz1 Aj v CAR ti kazali schudnut? No dufam, ze to nebude moj pripad. 😕 My sme tam boli teraz druhy krat zatial nic nespominali ale uz mi to spomenula jedna gynekologicka a tu som vymenila 😀

sarafortuna
27. júl 2011

@kraskanz1 , no toto je moja 3.doktorka za 4 roky 😠 😠 😠 😠 😠 😠
bohužiaľ však neverí na merania BT, a moje telo sa tvári že ovuluje... proste folik na utz pekný, kontrola o 6 dní už tam nebol, lenže ja som neovulovala...
dala mi len dufaston na 3-6 mesiacov a teraz ked pôjdem na kontrolu tak už hádam aj priloží aj clostil.
Ja som mala pred vyše rokom MA - mám trombofíliu a nedali mi hned injekcie, že čo to spraví a asi kvôli tomuto podceneniu som o bábo prišla - prestalo sa vyvíjať už asi v 5.tt ☹ ☹ ☹ . Otehotnela som vtedy prirodzene, bez akýchkoľvek liekov ale sa mi niečo pokazilo bud v hormónoch (hoci HP som mala OK) alebo možno mechanicky tým kyretom 😒 😒 😒
Takže tejto dr. dávam ešte pár mesiacov šancu....

Riešila som môj stav cez poradne na ELEP.sk, fertility.sk a všetci mi odporúčili v prvom rade znížiť váhu a zmeniť životosprávu - pretože u niekoho ten tuk nespôsobi nič, u inej ženy úplne naruší hormonálny systém... 😖 😖 😖
Tak preto idem najprv skúsiť schudnúť a už uvažujem, že ak ma dr. sklame tak na jeseň pôjdeme do CAR - a nech tam robia čo chcú... 😒

kraskanz1
27. júl 2011

@cherry1981 zalezi aku mas vahu ja som mala hroznu este stale ju mam hroznu ale to je na tom aky mas metabolizmus a kolko ti staci schudnut...ja som vazila 110kg a mam 171cm a vCARE povedali tak ze s touto vahu ma nebudu riesit a vlastne mi povedali tolko ze vahu ma perto taku bo mi nepracuju vajecniky teda je to hormonalne lebo ja nepapam vela ze by som sa prejedala napijem sa vody a hned ma kilo hore...no a na to mi dali ten siofor a asi vedia co hovoria bo som sa na nich zo zacitaku velmi hnevala a bola som urazena a uplakana a depresivna hrozne obdobie to bolo... 😔 ale cim ide vaha nizsie tim sa citim lepsie a naberam novu energiu...
a este doc.Valky povedal ze prvyu uspech bude ked mi sama nabehne mrcha..tak dufam ze sa ten zazrak stane co najskor... 😵
mozno u teba nieje problem vaha ved onit o vedia maju skusenosti vseliake ..tak hadam to uz len nebude tym...

@sarafortuna je mi luto ze si zazila taky zazitok ze ti babo odislo to musi byt hrozne ... ☹ Asi fakt najlepsie skocit do CAR bo tam ta hned nastavia na liecbu alebo sa teda pokusia lebo takto ambulantny gyndosovia len skusaju co asi moze zabrat ....a v care na zaklade vsetkych vysledkov uz vidia asi co mas za problem...Inac mne aj diagnostikovali PCO ale vraj sa aj s tym da otehu prirodzene tak dufam ze sa stane zazrak.... 😵

sarafortuna
27. júl 2011

@kraskanz1 , mne bolo PCO diagnostikované ešte pred prvým otehu, vtedy mi fakt pomohli iba Agnucaston a FEMI kvapky (môžeš pozrieť na googli), tak som si teraz objednala Agnucaston a nasadím ho na pár mesiacov - len to chudnutie, resp. zníženie cukorv a múky keby bolo jednoduchšie... 😒 😒

merryn
27. júl 2011

Ahojte dievčata...tak vy mate toho veľa za sebou...ja som len začala zo snažilkovaním...takže ešte dokopy nič neriešim...dufam, že nebudeme mať problém a že sa to čoskoro podarí....
Včera som bola na steperi...nie tak dlho ako som chcela ale bola som aspon 12minut....nejako ma to počasie ubíja....a dnes som spravila prešľapa a dala som si vyprážaný šampinonový špíz...ale pojdem na steper dnes a musim to odmakat...ale s chlebom sa mi darí....už som ho nejedla vyše tyždna ked nie dva...už neviem presne...a viete čo? ani mi veľmi nechýba....🙂 tak som rada!

tinka9075
27. júl 2011

čaute kočky pridam sa k vam aj ja mam tiež nadvahu ale v žiadnom centre mi nepovedali že mam schudnut cyklus mam ukažkovy 28dni všetky vyšetrenia ok tak naviem kde je chyba 😉

sarafortuna
28. júl 2011

@merryn , tak tebe to ide.... 😉 😉 😉 😉

merryn
28. júl 2011

@sarafortuna ale tak dneska som sa troška pokazila ale tak ide sa dalej...čo sa budem okunať🙂 nie?🙂 bude to sice tazsie lebo prisla kkamaratka zo zahraničia a budeme mať oslavy v sobotu...svokra ma 60tku...ale aj ked porušim tak sa napravim a ideme dalej🙂 a ty si ako na to? rotoped doma?

sarafortuna
29. júl 2011

@merryn , no ten rotoped furt nie je doma... včera som o nom hovorila aj švagrovi - tak provokačne pred mužom a nič... 😠 😠
už keby bolo vonku aspon sucho, išla by som aspon pobehať... (možno sa dokopem k tomu)

andulqa
29. júl 2011

Ahojte kocky, tak my sme vcera kupili vahu a som sa rano odvazila a mam po dvoch tyzdnoch o 3 kila menej, hrozne sa z toho tesim 🙂 🙂 🙂

@merryn aj ja obcas zhresim a povedala som si ze to nebudem riesit, fakt sa snazim poctivo tak sa nenecham rozhodit pokial nehresim kazdy den 🙂 nemam ani chut na sladke a ucim sa varit nove veci, tak sa z toho tesim 🙂

@tinka9075 vitaj 🙂 a aky mas plan na chudnutie? 🙂

@kraskanz1 ja som este v CARe nebola, a ani ma to tam moc nelaka, najprv musim schudnut, lebo presne taketo reci nechcem pocuvat 🙄

mne nedokrinologicka pred rokom povedala, ze uz ked zhodi zena tych 5-6 kil, ze to uz vyrazne ovplyvni sance na otehotnenie 🙂 samozrejme, ak tam nie je nejaky iny problem asi 🙂

tinka9075
29. júl 2011

čauko babenky ja začinam dnes s rodopedom tak uvidim ako to pojde dalej včera som zjedla len 2grahamove rožky a jedla som melon pila vela vody a hladna som nebola 😉

andulqa
29. júl 2011

@tinka9075 a kolko chces schudnut? lebo takymto sposobom si akurat tak spomalis metabolizmus, nie je dobre jest az tak malo, to sa dlhodobo neda vydrzat si myslim 🙂

tinka9075
29. júl 2011

@andulqa ale ked mne ani nechuti jest tak dnes som zjedla trochu polievky grahamovy rožok s maslom a teraz fičim na melone chcem dat dole aspon 10kil tak dufam že sa to podari 🙂

sarafortuna
30. júl 2011

kočky, tak aj môj rotopéd už je zaparkovaný , dúfam, že ho nezapracema ako vešiak.... 🙂 😠 😠
@andulqa , presne o tom som hovorila - strata cca 5-10% váhy pomôže upraviť hormonálny systém, naštartovať to, čo "doteraz spalo" - nemusíme byť modelky, ani fitnesky, len spraviť ZMENU 🙂 🙂 🙂

kočky, držím palce
- ešte odporúčam nezabudnúť na vitamín E, Bčka - hlavne listovka (napr. Acidum folikum) a kto sa seriózne už snaží, tak prípadne prenatálne vitamíny...
- zelený čajík aspon RAZ denne
- a klasika okolo "životosprávy"
- a kľudne môžete aj "zhrešiť" - ide o to aké množstvo si dáte - jeden zákusok je mnam-mnam - ale zase nie 5 kúskov, to isté vyprážané... trošku môžeme všetko, hlavne tie, čo poctivo cvičia... 😉

andulqa
30. júl 2011

@sarafortuna
ak si odhodlana cvicit tak urcite nebude stat ovesany, nam tak rok stal ale teraz pekne uz makam kazdy den 😀 my sa snazime uz dva roky a zobem femibion aspon 🙂 ja fitneska urcite nebudemm, ale chcela by som zhodit este 20kg...tak uvidime 🙂

verim ze to schudnutie pomoze 🙂 od vcera mam zas o 100g menej 😀 ale idem tu vahu schovat, nechcem sa vazit kazdy den 😀

zuzka858
30. júl 2011

ahojte kocky rada by som sa k vam pridala, s priatelom sa snazime len kratko, ale aj tak som sa rozhodla, ze musim so sebou nieco urobit. tak som sa dala na 90-novku a chodim 4 krat do tyzdna cvicit do fitka, tak dufam, ze teraz to uz konecne dotiahnem do uspesnych -15 kg 😀

andulqa
30. júl 2011

@zuzka858 drzim palce! ja som tiez zacala s 90dnovou ale nakoniec ostala len ako inspiracia 🙂

inak som pozerala BMI a uz len jedno kilo a presuniem sa o jednu uroven nizsie 🙂) takze to je moj najblizsi ciel 😀

zuzka858
30. júl 2011

@andulqa tak to je skvele, ja som sa este neodvazila odvazit. 😀 moje BMI je urcite hrozne, ale snad to pojde dole. 90-dnovka je v pohode, moj priatel mi v tom velmi fandi, dokonca aj co sa tyka cvicenia. no a fakt ma bavi beziaci pas, nikdy som si to nevedela predstavit, ja a behat, ale je to super.

sarafortuna
30. júl 2011

@andulqa
@zuzka858
kočky, len tak ďalej.... zvládnete to... 😉 😉 😉

ja si aj meriam bazálnu teplotu (neviem ako vy... ), veľa veci vám pomôže pochopiť... ja mám bohužial blbu doktorku, ktorá mi neverí ... proste ja viem, že je problém s dorastaním a prasknutím foliku... ale už to beriem tak, že asi to má takto byť... a ešte asi nie je ten správny čas... 😉

Femibion sa mi zdá dosť drahý, ale určite si ho dám ked otehotniem - prípadne ked sa mi telo trochu "ustáli" a ovulka budem opäť pravidelná 🙄 🙄 🙄 ... kedže sa snažíme tak dlho, tak už by som toho veeeeeeľa pojedla... mala som ho zopár krát.. 😀 😀 😀

andulqa
30. júl 2011

@zuzka858 ja zas kazdy den cvicim na stacionarnom bicykli, celkom ma to bavi, vzdy pri tom pozerame nejaky film alebo serial tak je to celkom sranda 🙂 dnes si dam asi dve kola, jednu 40minutovku uz mam za sebou, tak rozmyslam ze dnes prihodim este jednu ked je ten vikend 🙂

ja si to vo fitku neviem predstavit, asi by som sa hanbila 🙄 😀

ale vsimla som si jednu vec, ze ked som zacala pred dvomi tyzdnami cvicit, tak tep som mala pri cviceni okolo 140 a teraz poseldne dva dni je 120-125 a pritom makam ovela viac ako vtedy, asi si telo trosku uz zvyklo 🙂

andulqa
30. júl 2011

@sarafortuna no veru, femibion je trochu drahsi, ale zas je tam ta kyselina listova uz v tej podobe ze ju telo vie spracovat, tak neriesim 🙂

ja tiez meriam BT, uz rok a pol, no a tiez my zacala tento rok strajkovat ovu! 🙄 ale aj ked bola tak strasne neskoro, tak dufam ze sa to schudnutim napravi 😠 🙂

zuzka858
30. júl 2011

😀 @andulqa tak to ta obdivujem, ja sa doma vobec neviem donutit, mozno len nejake posilovacky. ja som sa tiez na zaciatku hanbila, ale potom som si vsimla, ze si ma tam nikto nevsima, kazdy si robi len to svoje. na zaciatku mi velmi pomohla trenerka, ta mi ukazala co a ako, teraz si pridem tam, vyberiem si co chcem robit ci kardio alebo posilovanie a proste cvicim. urcite sa ti zlepsila kondicka, ja sama to pozorujem na sebe.

@sarafortuna no a bazalku si meriam tiez, uzivam vitamin E, listovku, pijem alchemilku a dnes som zacala s fytosojou. tak dufam ze mi to pomoze a ovulka sa mi posunie trochu na skor, mam ju tak okolo 23 dna, cyklus mi trva 35 dni, co je strasne dlho. moj drahy je cely netrpezlivy a vzdy sa pyta, je ten spravny den a bude z toho nieco a fakt z toho nic nie je a najlepsie zabil po 2 mesiacoch, ze on si ide dat vysetrit spermie 😀 . som z neho normalne na prasky 🙂

andulqa
30. júl 2011

@zuzka858 no ja som sa tiez nikdy nevedela prinutit, teraz je na to asi spravny cas 🙂

tak mam za sebou dalsich 30 minut bicyklovania, tak dnes spolu 70 minut 🙂 a 1140 spalenych kalorii - len neviem ci sa tomu da verit 😀

inak ak tvoj drahy chce ist na spermiogram, tak nech kludne ide, to je uplne najmenej...ale staci tak po polroku snazenia 🙂 ale je to inak mile, vacsinou zeny viac stresuju 😀

andulqa
30. júl 2011

baby @sarafortuna @zuzka858 @kraskanz1 @merryn

odporucam prelistovat apon par stran, velmi inspirativna tema s fotkami pred a po schudnuti 🙂) aj ked nie vsetky tu mame asi az taku velku nadvahu ako niektore baby a zeny v tej teme, ale aj tak sa na to dobre pozera 😵 😵 😵

http://www.minimins.com/before-after-pictures/8...

sarafortuna
31. júl 2011

@zuzka858 , ahoj... tak ovulka ked je pravidelná tak je to OK 😉 😉 😉 (my sme mali tohto roku iba 3 ovulky - toto už je na nervy 😠 😠 😠 😠) a pritom pred kyretom som fungovala na 100% 😒 😒 😒.
ja som si tiež kúpila fytosóju ale dosť sa jej bojím - lebo ako som písala, mne foliky rastu ale neprasknú , takže neviem či sa neprestimulujem a nebude z toho iba cysta 😒

to je dobré že meriate, aspon uvidíte, či je aj v "grafoch " nejaká zmena....
len si treba uvedomiť, že tomu musíme dať čas aspoň 3 mesiace, aby sme si mohli všimnúť nejakú zmenu... (nemyslím teraz na rifle, ktoré nám už nebudú také tesnéééé 😀 )
@andulqa , ja momentálne papám toľko vitamínov, že som si spravila krabičku s priehradkami a tam ich mám nahádzané na každý deň... 😀 😀 😀 ja mám odporúčené z hemtalo až 1000mg listovky, tak som si kúpila Acidofolan, a kedže ma už dosť dlho bolí hrdlo - som alergik - tak som si nasadila Echinace+C+zinok...
😕 + som dobrala Wobenzyn + beriem dufaston .... a iné 😅 😅 😅

sarafortuna
31. júl 2011

Ešte vám poradím,
že pre lepší hlienik v čase ovulky sa odporúča piť:
- grepový džús - z ružového grepu - cca pol až liter denne,
- alebo Pupalka dvojročná je dobrá tiež na hlienik.... 😉

to sú také "fintičky" snažiliek - možno ich poznáte... 😉

merryn
2. aug 2011

Ahojte dievčata! Dlhšie som tu nebola, ale nejako som nestíhala. Cez víkend som to totálne posr...., lebo svokra mala narodeniny a jej koláče sú proste božské...no čo vám poviem...Ale chlebíka som sa ani nedotkla...maximálne sucháre ale čerstvý chlieb som už poriadne dlho nejedla....teším sa z toho lebo som si to nevedela predstaviť žeby som si nedala chlieb a zistila som, že sa to dá!🙂 Teraz veľmi necvičím, lebo som prechladená, ale hneď ako mi bude dobre idem do toho🙂 😎 😎
Jedno čo ma maximálne neteší je, že mi došla mrcha...skôr ako mala...tak čo už....tak sa mi to strieda, nakoľko beriem duphaston, niekedy prídu po 6 dňoch po dobratí tbl a niekedy na 3 deň po dobratí tbl...no čo už...ide sa ďalej...🙂Asi porozmýšľam o nejakých vitamínoch, lebo tú kyselinu listovú neverime pravidelne....ale už musím zapracovať na sebe.... 😝 😝 😝 😝

sarafortuna
3. aug 2011

@merryn a ovulku máš? už nepamätám, ktorá ste tu písali že meriate... (lenivá som pokukať hore 😀 😀 )
odporúčam si to odsledovať...
ako dlho budeš brať a prečo ti nasadila dr. dufík?

ja beriem tiež dufík... a vraj niektoré kočky z neho priberajú - tak aj preto tá dieééétka resp. snaha zhodiť nejaké tie grami - kilogrami 😉 😉 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre