Snažíme sa otehotnieť. Čo ešte zaberie okrem chudnutia?

krpcatko
3. sep 2007

Ahooojte všetky snažilky,

donedávna som si to nechcela priznať, ale s manželom sa už snažíme asi 3 rok a stále nič. Ja mám jeden dosť veľký problém. Prvú menštruáciu som dostala v 18 po tom čo som návštívila doktora a nasadil mi antikoncepciu. Po vysadení liekov na spustenie menštruačného cyklu som menštruáciu zasa nedostala. V tom období som mala aj problémy s nadváhou. Všetko sa teda priklanalo k tomu, že pokiaľ schudnem všetko sa napraví. Tak sa mi podarilo schudnúť ale nič z mojich problémov sa nezmenilo. Jednu výhodu to malo počas tej doby som si našla svoju lepšiu polovičku a zobrali sme sa. Od tej doby sa snažíme otehotnieť ale nedarí sa nám. Teta môjho manžela je gynekologička a tak mi spravila všetký testy a vraj je všetko v poriadku a pripravené na babatko. Ale nie je tomu tak. Už sa vyše 3 rokov snažíme a stále nič. Podarilo sa mi zasa dosť pribrať a prestala som sa aj hýbať. Chcela by som to zmeniť a tak som sa dočítala že je treba znížiť hmotnosť, prijímať viac vitamínov C a E a športovať. Ak viete ešte o niečom inom ako sa dočkať babanka dajte mi vedieť. Vopred veľké dík

merryn
3. aug 2011

@sarafortuna ked som nebrala antikoncepciu vedela som ze mam ovulaciu....odkedy som brala tbl a potom ich vysadila nejako to neviem odsledovať, lebo ked som vysadila tbl mrcha neprišla....skoro tri mesiace potom to doktor riešil vyvolavačkami ale ked mi pichol prisla ked nepichol neprišla...tak mi povedal, ze mi predpiše duphaston a že sa mame snažiť o babetko...ze uvidime potom ako zaberie dufik,ze potom mi ho asi vysadi a uvidi či my cyklus sam nabehne bez tbl...no tak to som zvedava aj ja...no takze skusim este jeden cyklus brat dufik a potom nevezmem a uvidime či mrchaa pride sama...zatial nemam žiadne vedľajšie učinky z dufiku...v pohode...nijako to na mna nevplyva...a ty ho koly čomu berieš? a ako dlho ho už berieš?
meranim teploty som sa este nechcela zapodievať aby som s toho nebola na psychiku takze tomu dam ešte čas a uvidime....

zuzimia
3. aug 2011

Ahojte baby, zahliadla som tu vasu temu a chcem vam povedat, ze napriek kilam nic nie je stratene. Ja som sa vlani rozhodla pre druhe babo, nadvaha HROZNA, k tomu vtedy este 37 rokov a stacili tri cykly snazenia a mam doma polrocnu bambulku. Toto len tak na povzbudenie.

sarafortuna
4. aug 2011

@zuzimia , ved ja viem, že niekomu nevadíííí....... ale ak je "nábeh" na PCO tak veru vadíííííííííííí 🙂 🙂 🙂 🙂
uf, kiež by už aj na mna sadlo šťastie.,... 🙂

sarafortuna
4. aug 2011

@merryn , nechcem strašiť, ale je dosť pravdepodobné, že momentálne neovuluješ...s dufastonom je podobný efekt ako s antikoncepciou.. ak nemáš ovulku do toho 15dc tak ti ju dufík potlačí..
ale neboj, aj moja doktorka takto rozmýšla ako tvoj - že "Naštartuje" systém...
no u mna nič..

ja ho beriem preto, lebo mi nepraskne folikul a namiesto ovulky začnem špiniť a slabo krvácať.. a bez dufík som sa proste rozkrvácala aj na 20.dc... takže teraz mi to aspon potlačí to špinenie/krvácanie..
len mi to trochu robí šarapatu, lebo som minule po vysadení mala krááásnu ovulku - čiže cyklus 42dní
uvidíme, čo teraz dr. porieši - lebo ja už nemám chuť čakať, a chcem riešiť tie moje neprasknuté foliky 😔 😔

ak sa ešte neplašíš s otehotnením tak ti fakt odporúčam FEMI kvapky (mnohým kočkam pomohli k ovulácii) a kludne ich môžeš aj s dufíkom - sú to bylinkové extrakty.
a tiež odporúčam nasadiť aspon na 2 mesiace Evitamín každý den... mala by si "nabehnúť" 😉 😉 😉

tak sa držte kočky a PALTE = PAALME tie tuky škarené nepotrebné.. 😎 😎 😎

merryn
4. aug 2011

@sarafortuna no ja si tiež myslim že neovulujem lebo nemam žiadne priznaky ovulacie...no asi dufik vysadim teraz a uvidime čo bude...čo ty na to? vieš, človek by sa mal spolahnut na doktorov, ale chapes, on mi ani nespravil ultrazvuk či mam vobec ovulaciu, len mi kazal na 14den cyklu začať brať dufik...tak ja neviem....čo mysliš, ja si dam rada poradiť....tie femi kvapky si kupim určite a E vitamin to je kyselina listova? joj neviem čo mam robiť....asi vysadim dufik na tento cyklus a uvidime...fakt som zmetena...nechcem sa plašiť ale zas nechcem premeškať veľa času...ach...

sarafortuna
4. aug 2011

@merryn , a ako dlho už máš ten dufík?
E vitamín je E vitamín... 😀 😀 😀 listovka je B vitamín... 😀 - môžeš si kúpiť Acidofolan alebo Acidum folikum 😉

ak berieš dufík viac ako 4 mesiace, tak skús pripadne vysadiť... mne hovorila že "liečebný efekt" by sa mal dostaviť po 3 až 6 mesiacoch... Ale vysadila by som ho a čakala max. do 30.dc ak ovulka nebude, tak ho nasadiť potom aspoň na 5 dní (niektorí lekári ho dávajú iba na 5 dní) aby si si zase nepredlžila cyklus resp. ho "nezblbla" - to je moja laická rada 😉

ak nebudeš ovulovať, tak ti lekár určite dá aj clostil - niektorí lekári ho predpisujú ako lentilky, no asi aj tvoj patrí do tej skupiny lekárov ako moja gyndoška - vraj "ešte nie" 🙂 🙂

merryn
4. aug 2011

@sarafortuna hej užívam ho už 4mesiace približne...no ja ho asi vysadim a uvidime....ved vyskušam...mam este doma jedno balenie dufiku tak keby nedošla mrcha tak ho začnem potom brať, dufam ze sa my cyklus celkom neporucha lebo chceme isť na dovolenku v septembri tak aby som nemala mrchu prave vtedy... no ja to asi poriešim najprv sama a potom pojdem za lekarom...alebo zmenim potom lekara...ako fakt, mala som prist na ultrazvuk, ale prisla som neskor a povedal ze uz nema na mna čas, že mam brat tabletky od 14dna...a tym to haslo....

andulqa
13. aug 2011

Ahojte kocky @sarafortuna @merryn

ako pokracujete? ja mam dnes vymesacie chudnutia 😀 a mam dole 5 kil 😵 😵 😵 sa velmi tesim z toho 😎 a klesla som o jednu uroven BMI nizsie, dalsi ciel je zdolat dalsiu uroven BMI ale to mi treba este tak dalsich 13 kil, ale aj tam sa raz dostanem 🙂

uz cvicim hodinu denne z povodnych 30 minut ked som zacinala, tak z toho mam tiez radost 🙂 v stredu idem k endokrinologicke, tak ak bude nieco hovorit na moju vahu, tak sa jej aspon mozem pochvalit ze to uspesne davam dole 😀

tak dufam ze sa vam tiez dari 🙂

sarafortuna
13. aug 2011

@andulqa , ahoj...
super ti to ide...
bohužiaľ ja nič... 😒 😒 😒 som vedela, že si s tým len-tak neporadím... 😠 😠
a pritom nejem veľa, ale je pravda, že nejako nevládzem večer bicylovať - sme mali perný týžden.,.. proste výhovorky 😀
a ako ostatné kočky? 😉

andulqa
14. aug 2011

@sarafortuna

no treba sa prinutit do toho pohybu, to vela spravi 🙂 ved si daj najprv len tak 10 minut denne a uvidis ako dalej 🙂 u mna sa to stalo uz zvykom, ked som mala minuly tyzden mrchu tak aj ked mi bolo zle jak psovi, tak som si povedala ze chvilku musim bicyklovat 😀 takze zvladla som to 10 minut uplne miernym tempom 😀

a ked niekam idem ze nestihnem cvicit, tak ma to normalne mrzi 😀

frca
14. aug 2011

@krpcatko,ahoj ja by som problem s vahou neriesila pokial si zdrava a citis sa v pohode,skus femibion 800,kyselinu listova,a vcase po menstruacii do ovulky cajik z alchemilky a mysieho chvostika,je to dobre pit ked chce zena otehotniet aj pri zenskych problemoch,nepravid.menstruacia a tak,mne to pomohlo pri cyste

sarafortuna
14. aug 2011

@andulqa , no asi začnem ako píšeš... 10 minút a postupne pridať... skúsim ešte začať behať - kým sa dá, ked bude chladno, tak budem hned prechladnutá zo studeného vzduchu

merryn
15. aug 2011

@andulqa super ti to ide!!!! gratulujem...!
Ja veľmi som nemala čas tu pisať v poslednej dobe ale sledujem to tu....no ja som zatial na tom, že nejem už vyše mesiaca chlieb, niekedy porušim ale ani nie že si dam chlieb ale ked si davam kuraci šalatik, tak k tomu su take pizza buchtičky tak tie spapam ale inak chlieb vobec nejem...a možem povedať ze mi vobec nechyba...ja som sa dlho nevažila ale nieje to až tak vela ako andulqa🙂 ja som stepovala, ale ked som prechladla, tak som prestala, lebo som nevladala a teraz sa nemoze k tomu vratit...mam troška hekticke obdobie....ale urcite od zajtra začnem znova stepovať!

@sarafortuna začala som brať ten vitamín E aj kyselinu listovu ale nieje to pravidelne lebo často zabudam ale musim sa polepšiť...objednala som si tie kvapky femi od valoviča tak som zvedava kedy mi dojdu lebo už tyzden čakam...duphaston este zoberiem tento mesiac a konec...uvidime čo mi to spravi🙂

sarafortuna
15. aug 2011

@merryn
@andulqa
ja som včera mala večer veľa energie, tak som si vybehla okolo nášho potoka, no bohužiaľ som zistila že to trvalo iba 7 minút.. som myslela, že ked dám 2 kolečka tak bude aspon 20 minút behu... .
takže budem si musieť vymyslieť asi iné "kolečko" alebo proste krúžiť a krúžiť... 🙂
Myslím, že moje telo to potrebuje - ponatriasať sadielko, rozpumpovať každú cievku, pekne sa zadýchať... a vonku je teraz tak krásne...

tak nám držím palce... 😉

merryn
16. aug 2011

@sarafortuna no ja som vcera bola konecne na korčuliach! veľmi sa mi nechcelo ale premohla som sa...asi hodinku....vaha sa nehybe tak musim priškrtiť moje stravovanie...aj ked nejem chleba ale aj tak treba viac pre to urobiť....a aj hybať sa viacej.... včera sme sa s manželičkom dohadovali na dovolenke, tak mozno pojdeme v septembri na dovošku a možno sa tam podarí nejaky ten potomok🙂 kiež by to vyšlo...

merryn
23. aug 2011

@sarafortuna
@andulqa
Ahojte dievča tak ako to ide? No moje chudnutie sa zastavilo, asi preto ze tomu nevenujem dosť času...je to hruza...nejako sa neviem prinutit...

@sarafortuna dufaston este zoberiem tento mesiac a potom dam pauzu, berem aj femi kvapky su celkom dobre...ale od 15DC ma pobolieva podbruško skoro kazdy den neviem...dufam ze nieje ziaden problem...stale take mierne pobolievanie....až mam niekedy strach či nemam nejaky zapal alebo čo...no uvidime ako to pojde...

sarafortuna
23. aug 2011

@merryn , no tie bolesti by mohli byť neprasknutý folikul a následne cysta, ale kľudne by to mohli byť aj "poovulačné" pocity... 😕 😕 viac by ti povedalo meranie BT.

ja nič - STAGNUJEM ☹ ☹ ☹ ☹
už ma ide zo seba poraziť 😒 😒 😒 😒
musím začať od znova... a od znova ... a od znova... 😅 😅 😅

skúsim ešte chromové tabletky a zvýšiť aktivitu... Boli sme v nedeľu na Kriváni, tak ešte aj dnes chodím ako pokakaná - hlavne po schodoch a aukam ako stará babka -- SVALOVICA jak hrommm .. ale teším sa z nej... 😉

merryn
23. aug 2011

@sarafortuna Nestraš ma! ja dufam ze ziadna cysta...asi zajdem k doktorovi...bože...ma tresne s toho...prečo je všetko take zložite...niesi sama ja tiež stagnujem...je to nahouby...ale ta čo narobim...ide sa dalej...

sarafortuna
24. aug 2011

@merryn , cysta nie je hned niečo zlé a strašné... 😉 😉
proste niekedy sa z folikulo spraví cysta a s menštruáciou alebo už prednou odíde 😉 , neboj...
ale kľudne to môžu byť aj poovulačné pocity 😉

andulqa
24. aug 2011

ahojte 🙂 @merryn @sarafortuna

merryn, a teplotu si nemerias? tam by si pekne videla ze ci bola/nebola ovulka 😎

treba vydrzat, mne to ide zatial celkom dobre uz mam takmer 7 kil dole 😵 😵 😵 ale tak u mna je z coho zhadzovat, takze u mna to ide rychlejsie, priblizne kilo za tyzden 🙂 si myslim ze to je tak akurat 🙂

a inak som bola u endo minuly tyzden a vraj mam zvacsenu stitku, pred rokom som nemala nic, tak som zvedava, brala mi krv, vysledky budem mat v oktobri az 😖 ale nevadi, zatial sa sustredujem na chudnutie 😅

a fakt treba hlavne ten pohyb, ja si davam hodinku denne, dnes mam pauzu, lebo idem s kamoskami do mesta 😵

sarafortuna
24. aug 2011

@andulqa , tak držím palce s tou štítkou, nech to nie je nič vážne...

a som rada, že aspon tebe to takto ide... 😉
musíš nás tu podržať a podpichnúť... OK? 😉 😉

merryn
24. aug 2011

@andulqa tak klobuk dole!!!! 7kg!!! som na teba hrda....tak to si ma teraz podpichla...aj ja chceeeem....
no som si pozerala na nete o tych cystach tak nebolo to až take hrozne...no ja dufam ze to bude ok a ze ked pojdeme na dovolenku , tak sa nam to podari...mala by som aj nejakku formu do plaviek dať ale ta keby to chudnutie bolo take lahke...☹(( tak trošku nas postrč andulqa!🙂

andulqa
25. aug 2011

@sarafortuna @merryn

dik baby, len ja potrebujem dat aj takych 30kg dole :D hanba mi....ale kedze to beriem ako zmenu zivotneho stylu, tak mi to ide fakt celkom lahko zatial...ale vcera som sa dobre najedla s kamoskami v meste, ani moc zdrave veci to neboli a k tomu nejaky ten drink 😀 😀

takze dnes si vsetky povinne zacvicime aspon chvilu - u mna to bude klasicky hodinka 😅 ale fakt sa skuste prinutit aspon tych 10-15 minut denne na zaciatok 🙂 dajte si pre seba 30dnovu vyzvu - ze kazdy den budete cvicit, staci aj 10-15 minut denne, dajte si napr pripomienku do mobilu, ak ste napr v nejakom pravidelnom case doma a cvicte 🙂 10-15 minut denne si vie proste kazdy najst pocas dna 🙂 a potom postupne napr po tyzdni zvysujte cas na 20-25-30 minut 🙂

dajte si male ciastkove ciele, napr schudnut kilo, dostat sa pod hranicu xy BMI, schudnut 5 kil, obliect mensiu velkost oblecenia, schudnut 10 percent hmotnosti atd...lebo konecny ciel je vzdialeny, taketo ciastkove ciele viac motivuju 🙂 (aspon mna 😀 ) ja napr ani konecny ciel nemam 🙂 povedala som si ze budem chudnut dovtedy kym neotehotniem 😎

ak som to ja zvladla, tak vy to urcite tiez zvladnete a uvidite ako dobre sa budete citit 😵 😵 😵

sarafortuna
25. aug 2011

@andulqa , keď občas zhrešíš tak to nevadí... len aby to OBČAS nebolo veľmi často 😉 😉 😉 😉 😉

no mojim cieľom sú nohavice - také čo som si kúpila v AKCII že v pohode určite do nich schnudnem.. tak namiesto ušetrených penazí z dobrej kúpy mám hotovú "stratu" ktorá leží v skrini.. ach, tá ženská logika 😀 😀 😀 😀

no ale veru aspon tých 30minút si treba nájsť... 😖 😖 😖 😖

merryn
25. aug 2011

@andulqa aj mne by trebalo 30kg dať dole...ale to asi nikdy nedosiahnem...no ale to je veľmi veľky cieľ, maš pravdu mala by som začať z malymi cielmi a postupne... mne jedlo až tak problem nerobi...ale mne robi problem cvičenie...mam obdobie kedy zaberam nieje problem cvičiť, ale potom ma niečo zastavi a veľmi dlho mi trva rozbehnuť sa...aj teraz...islo mi to krasne asi tri tyzdne potom som prechladla a bolo po cviceni....a teraz sa nemozem rozbehnut....uplne som zlenivela...aj chute na sladke ma chytaju nejako...som z toho nesťastna ale musim sa prinutit...najhorsie je začať....potom to už je ok....

@sarafortuna ja sa zatial zmestim do všetkych veci čo mam lebo moja vaha stagnuje, ale by som mala lepší pocit, keby mi boli veci voľne🙂)))

bambi2
25. aug 2011

@merryn odkyslenim ide vaha velmi rychlo dolu... staci upravit stravovanie. ani cvicit nemusis, ja som teraz dala tak 11kg dole co mi zostali po porode... 3 roky som sa snazila a nic.. a odkyslenim to slo same dolu... 🙂

pici
25. aug 2011

@bambi2 nech sa paci.. ja mam slabu volu.. asi sa na to zase dam :D

bambi2
25. aug 2011

@pici ja som to pokazila cez dovcu, skoro 2 mesiace mimo domova, to sa neda... a uz vobec nie v restikach.. 😖 ale som rada, ze uz ideme domov, dam sa znovu na to... mi to chyba normalne uz.. 😀

pici
25. aug 2011

@bambi2 ked ja som jak male decko. mne keby si na kazdy den napisala co mam jest tak podla toho idem... :D

bambi2
25. aug 2011

@pici ved treba nakupit potraviny a z tych potravin stale nieco vymyslat varit... u mna je to tazke, pretoze varim pre malu zvlast... nezje to co ja a uz vobec poslednom case zeleninu... iba maso, maso, maso pyta... 😖
a zeleninu staci obmienat vecer... salaty tiez, neni to take tazke...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre