Snažiť sa vôbec o bábo po pľúcnej embólii?

bodka.21
22. nov 2008

Chcela by som sa vas nieco opytat.ja viem ze je to skor otazka na lekara,ale u neho som uz nebola velmi dlhu dobu,kedze nie som doma:( vsade na internete vidim len textyze zena mala emboliu po tehotenstve. ja som emboliu mala ked som mala 18rokov a liecim ju doteraz(mam 21). A zaujimalo by ma,ci ma niekto z vas skusenosti s otehotnenim po tejto chorobe. Viem ze ak otehotniem tak to bude rizikove,to mi uz povedali.ale ci je lepsie mat babo v mladsom veku,ci sa mi napriklad nezvysi riziko ked buem mat napriklad 27 rokov a podobne.velmi by som chcela mat vlastne babo,len z touto diagnozou su problemy:( obvykle sa lieci tak pol roka a u mna uz vyse dvoch.a toto ma velmi zaujima.ak mate nejake informacie a skusenosti,dakujem za prispevky.

lucinocka
2. apr 2012

@lili777 no mne to zistili ze mam geneticku mutaciu po babkach a dedkoch, dobre nie🙂 clovek prejde vsetky vysetrenia pred HAK, rodicia obaja ok, ziadne podobne choroby a zrazu bum, skoro umries v noci..a zdravy clovek, vela som sportovala, stale v pohybe.. tie geny su zakerne..

lili777
2. apr 2012

@lucinocka No to nie je normálne, to fakt niektoré veci má človek takto určené? Mne práve robia tú genetiku, tak som zvedavá na výsledky. Len ja som tie trombocyty mala zvýšené možno kvôli chorobe. DR. mi brala tú krv v čase končiaceho infektu. Tak možno to vôbec nič nebude.

mirkamilos
20. apr 2012

ahojte mne teraz nastavili warfarin a kazdy mesiac zvysuje dvakrat do tyzdna pol tabletky,stale nechapem preco to musi byt velmi zriedene?
a zistili mi dve mutacie,menzes som este nedostala,tak som zvedava ako budem krvacat,ak dufam nie som tehotna ...neodporucaju mi otehotniet ked uzivam tabletky...
viete mi niektora z vas povedat ci ste s plucnou emboliou otehotneli ?ja si myslim ze by sa uz mali o mna postarat aby to bolo ok nie?hadam nepojdem na potrat
mavala som z toho depresie ale ked vidim kolko nas tu je az sa nad tym pozastavujem..

bonfazulka
27. jún 2012

@ikke ja som dostala raz v tehotenstve trombozu a po pôrode emboliu krčnej tepny ta mi neprepúšťala krv do mozgu a následne som dostala mozgovú prihodu. Mám jednu dcérku ale aj po týchto otrasných zážitkoch by som ešte chcela jedno 😉 Ináč liečim sa na hematologii už 7r. 😒

mirkamilos
26. sep 2012

@bonfazulka ahoj aj uzivas tiez warfarin alebo nieco ine?drzim ti palce veru ja tiez stale rozmyslam ci ist do toho alebo neist po druhy krat i ked mija dcerka ma este len 8mesiacov🙂 ale clovek len premysla a pri nej zase nato vsetko zabudam...drzim palce 😉 😵

mirkamilos
26. sep 2012

@lucinocka ahoj som zvedava ako ti to teraz prebieha cele tehotenstvo? 🙂 dufam ze vsetko v poriadku

bonfazulka
26. sep 2012

@mirkamilos ahoj užívam na prevenciu anopyrin 100 a wessel due a pomaličky mi idú rôčky všetky kámošky sú tehotné alebo majú malé bábätka 😅 tak aj som už taká navnadená 😀 a chcem určite ešte jedno a beriem aj tie riziká 😀 😀 😀 😀

mirkamilos
27. nov 2012

po vysledkoch z Martina,mi vysadili warfarin a uzivam anopyrin 100mg, a povedala mi na hematologi ze teda ak otehotniem hned budem na injekciach a sledovana...ja to neberem tak tragicky...baby drzim vam palce 🤐

radka288
16. jan 2013

Ahojte baby, zaujima ma ze ak budem mat vysledky na geneticku trombofiliu negativne a neberiem HAK , nefajcim, je mozne ze dostanem trombozu pri operacii..som dva mesiace po operacii, trocha ma pobolieva lytko a mam tam trocha navretu zilu na clenku...moj doktor to ignoroval ..len moja neurologicka mi zobrala krv na trombofilie..pre istotu..len presne neviem co to vyluci. Moja operacia bola laparoskopicka asi 1.5 hod v anestezii, s tym ze uz vtedy mi preventivne riedili krv..

satanka1
9. jan 2014

Teraz som našla túto tému...pottebujem len trochu upokojiť...manželovú najstaršiu dceru 17 r. z 1.manželstva ráve prevážajú z Lveickej nemocnice do BA na Kramáre.Včera v škole odpadla,dnes jej našli krvné zrazeniny na plucach. Na Silvestra jej dali dolu sadru na nohe -mala zlomenú nejakú kostičku- a berie aj HAK. že vraj to je jedno s druhým. Baby,môžem byť kludná,že jej to len rozpustia? nič sa jej nestane?

tamimacko
9. jan 2014

Aj ja mam emboliu v plucach na lavej strane,,a povedali mi, ze to nieje problem pri otehotneni.. Ale beriem Fraxyparine injekcie denne..

tamimacko
9. jan 2014

@satanka1 Ahoj.. Ano su nato dostatocne lieky a injekcie, ktore tomu napomahaju,aby sa to rpzpustilo,, Tieto lieky je dobre brat asi v prevencii uz cely zivot, Beriem ich aj ja,, Je to nebezpecne, co sa jej stalo,ale ak ju skoro podchytili,tak ju daju urcite do poriadu..

tamimacko
9. jan 2014

@mirkamilos Warfarin sa nesmie v ziadnom priade brat pri otehotneni, dojceni a planovania tehotenstva.. Vzdy treba prejst na Fraxyparine davu urcuje Hematolog 🙂 tiez som nato nastavena 🙂

mirkamilos
9. jan 2014

@tamimacko aano to mi je jasne ze pri otehotneni hned na injekcie,mam dennu davku anopyrin 100..no neberiem to denne..viem mozno riskujem ale tie vedlajsie ucinky co to robi nie,skusila som za ten rok uzivat MMS,a teraz mam kuru s tabletkami MUMIO,vo februari idem na kontrolu ,,,a samozrejme pomenila som stravu,citim sa dobre a hlavne nemyslit nato...baby drzim palce... 🙂 🙂 😀 😀 😀

maja2801
18. nov 2015

Ahojte baby ja sa chcem ties poradit po porode som dostala plucnu emboliu prisli mi na to az po mesiaci doktori su tu na hovno urobili mi vsetky vysetrenia a nasadili mi liecbu na 6 mesiacov beriem to vo forme tabletiek xarellto beriem to uz 2mesiac a bola som na rengene a vraveli mi ze mi zmizli tie zrazenini a ze nemam uz emboliu neviem ci to je mozne neverim im tu lebo druhy doktor mi vravel ze neveri ze mi to tak skoro zmizlo prosim
zeny co ste v uk mate stym nejaku skusenost

janickadr
18. nov 2015

@maja2801 Plucna embolia sa nevysetruje a nediagnostikuje rontgenom, ale angioCT vysetrenim, pripadne scintigrafiou... (aj ked su aj ine pomocne vysetrenia, rontgen vsak medzi ne nepatri..). A uz po 1-2 tyzdnoch spravnej lieby mozu byt povodne upchate cievy zrekanalizovane, zalezi to od viacerych faktov, ale je to v mozne, po mesiaci uz dokonca pravdepodobne. A plati to pre cely svet, UK aj SVK.. 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre