Snažíte sa otehotnieť a stále nič. Ako to znášate?

jimynka
26. apr 2007

Zdravím všetky snažilky.Chcela by som sa vás spýtať, ako znášate tieto každomesačne neuspešné pokusy o otehotenenie,poznáte to, po ovulke ste v očakávaní, veríte, dúfate, máte dobrú náladu, vyzerá to priaznivo a.......nic, mrcha. Znova sa pozbierate, počkate na ovulku a zase verite, dúfate, teraz by to už naozaj mohlo podariť, a zase nič,mrcha. Zaujímalo by ma, kde hladáte silu, ako to prežívate, čo pomáha, čo nie, hocijakú dobru radu ako sa povzniesť a uľahčiť si to, čokoľvek , len aby to tak nebolelo. Každý hovorí : "podarí sa to vtedy keď na to nebudeš myslieť, ked to budeš najmenej čakať" ale na to sa nedá nemyslieť!!!! a neda sa nečakať!!! hm? alebo da?? ako???? Pre mňa je to vždy velké sklamanie.

honey777
23. nov 2008

Ahoj Mirka93, pokiaľ si našla //, aj keď len slabú, tehotenstvo to môže byť aj viacpočetné, keďže si mala viac oplodneniaschopných vajíčok. Na tú krv ti neviem jasne odpovedať. Ale v každom prípade choď k Dr. a on ti už povie, poprípade dá nejakú liečbu na podporu možnej tehotnosti. Je možné, že na SONO ešte nič neuvidí, lebo je to predsalen skoro a povie ti, aby si došla povedzme o týždeň. Ale čo viem naisto aj z vlastnej skúsenosti, pokiaľ si tehotná a bude vše OK, tak sa to podarí. V takomto skorom štádiu je to viac o sile prírody a tých oplodnených vajíčok. Príroda je mocná, a ak ani Dr. nevie pomôcť, tak neboli dostatočne silné, aby sa udržali. Ale v každom prípade ti držím palce, aby vše dobre dopadlo. Ja som bola totiž tiež tehotná, slabučká čiarka, ešte nevedel potvrdiť naisto tehotenstvo a povedal, nech prídem o týždeň. Ale žiaľ som „potratila“. Ukludnujem sa tým, že to tak príroda chcela.

honey777
23. nov 2008

Bobatko, tak to mi je ľúto, že ťa svokor takto schladil. Musí to strašne bolieť. A vieš, aký má on vlastne problém, prečo sa takto k tebe správa ? Snaž sa si to nepripúšťať. Je to asi také, ako keď snažilke povedia,„ nemysli nato“, že ?! Pokús sa riešiť podstatu problému a ak to nepôjde, kašli na neho. Ty budeš mamina a si zodpovedná za svoje dieťatko a nesmieš dopustiť , aby mu niekto ubližoval, hoci aj takto nepriamo, že sa budeš rozčuľovať nad hlúposťou niekoho iného. Držím ti palce.

bobatko
23. nov 2008

diky Honey777. jeho problem je to ze moj manzel je u neho az na poslednom mieste a tak bere aj mna. Po svadbe zistil ze moj manzel neskace uz tak ako on piska ale ze je viac ohladuplnejsi ku mne a to mu prekaza lebo je nauceny ze vsetci robia to co on povie a mi sme sa mu zoprely.to bude asi ten najvacsi problem. ale je mi to jedno ja ho len pozdravim a viac ma nezaujima.

Honey je mi luto ze si potratila ale nemysli na to a mysli na dalsie mimino ktore chcete a ste ochotny bojovat. Aj ja som potratila a predsa sa nam podarilo dalsie.To prve som potratila kvoli doktorke,lebo som tam isla hned ako som to zistila ta ma prezerala a potom mi dala inekciu na vyvolanie menstruacie a ta to vsetko zapricinila.

Drzim palceky aby sa ti podarilo ostat tehu a nech mate moc ale moc deti.. 🙂 🙂 😎

lenusska
23. nov 2008

Sa tu vtrepem na chvilku..

bobatko - v ktorom tyzdni si bola ked Ti test ukazal // ??

mirka93
23. nov 2008

Ahojte!
Honey, DAKUJEM! K dokimu idem zajtra rano!Test som neopakovala, skusim zajtra rano. Velmi neverim tomu, ze by tam nieco bolo. To krvacanie dnes konecne ustalo. Uz je to len jemne spinenie. Som zvedava, co mi doki zajtra povie. Urcite vam dam vediet!
A s tym potratom mi to je luto. Aj ja som potratila v july. Par dni po tom, co mi doktor tehotenstvo potvrdil. Odvtedy na to nemozem prestat mysliet. Viem, ze zeny tu pisu, ze sa im to mnoho krat podarilo prave vtedy, ked si povedali, ze kaslu na to, ale to sa lahsie povie, ako urobi. No, pevne verim, ze aj keby to teraz nebolo tehotenstvo, tak bude vsetko OK a my sa budeme moct coskoro snazit!
Bobatko, blahozelam!!!!

bobatko
24. nov 2008

bola som v 2 tt aj niekolko dni(2-3) Ja soím ostala tehu tesne pred tym ako som dostat menzes tak sa doktorovi aj zle rata a vlastne ani poriadne neviem v ktorom tt som .Na sono idem az v polke decembra tak potom budem mudrejsia ale podla velkosti plodu to vychadza na tenh 3-4 tt.

Mirka 93 dakujem a dufam ze aj tebe sa to coskoro podari.Drzim palceky Napis ako si dopadla som strasne zvedava.a chcem sa tesit aj z niektorej z vas ze ste tehu a nie len zo seba. 🙂 😅

honey777
24. nov 2008

Ahojte kočky. Bobatko, je úžasné, že tvoj manžel sa takto začal správať, teda, že je na tvojej strane, veď tak to má byť !!! A nerozmýšlali ste o osamostatnení ? Osobne nemám skúsenosť s nepríjemnými svokrovcami, ale s mojím bývalím sa môj tatino nezniesol. Ako to inak znášaš, že nebývate sami ? My si nevieme predstaviť, že by sme bývali ešte s niekym, nech by boli vzťahy akékoľvek dobré. Potrebujeme mať vlastný svet, vlastný kútik, to svoje,. Ale chápem, že nie vždy sa to dá a nie každý má možnosť.
A ako vieš, že si otehotnela tesne pred plánovaným menzesom ? Dovolím si ťa poopraviť. Do týždnov tehotenstva sa zarátava od dňa poslednej menštruácie, nie od oplodnenia.
Ten potrat je už „za mnou“, aj keď si niekedy spomeniem, že koľko by malo naše dieťatko, keby bolo vše OK...Ďakujem za podporu...

Mirka93, držím ti veľmi palce, aby to vyšlo, a vlastne ako si dopadla ??? Áno s tým „nemyslením“ máš pravdu, ale v našom prípade ťažko nemôžem nato nemyslieť, keď viem, že mi príde ovulácia a kedy ju presne mám. Tak nechoď sa s manželom pohrajkať, keď vieš, že máš plodné dni... Je mi ľúto aj vašeho strateného dieťatka. Nepripadá ti vše ako niečo veľmi krehučké a niečo čo už nevieš, ako ovplyvniť ?

bobatko
25. nov 2008

honey777 moj manzel je polovnik a nechce ist so mnou byvat do mesta, lebo na dedine ma kamaratov blizko aj horu. Je to take divne ale co uz. Mi si pristavujeme na zahrade domcek ale bude spojeny aj so svokrovcami lebo mame cele podkrovie prerobene pre seba. Takze nikdy to nebude to prave orechove ale co uz. Uz len cakam kedy to dokoncime a nebudem sa musiet vidat kazdy den so svokrom , lebo takto on potrebuje vediet o kazdom mojom kroku o vsetkom. Dokonca aj ked sa hadame a kricim na manzela svokra dobehne hore a zacne po mne vrieskat ze ako si to dovolujem po manzelovi kricat a minule som sa uz neudrzala a povedala som jej nech ide dole ze je to nasa vec a ju do toho neni nic.A ako vzdy manzel utekal dole upokojit mamicku ze som to tak nemyslela. Je to take blbe ked sa druhy do nas staraju.
dokonca ona aj teraz vedela ze som nedostala menzes lebo ona mi to rata a kazdy 3 den sa ma vypytovala ci som uz dostala tak som to nevydrzala a povedala som jej ze som tehu. Manzel im to chcel povedat az na vianoce lebo ich ma plne zuby aj on.

Doktor sa ma pytal ze kedy som asi otehotnela . A moze o byt tak ze menzes mi meska 4 tyzden a babatko je velke ako v 4 tt ?? lebo segra si to ratala tak ze 2 tyzdne pred menzesom msela ostat tehu(cize ked mala ovu).
Ja som z toho jelen ale hlavne je ze som tehu a netrapi ma v kolkom tt , hlavne ze je to tam a dufam ze je to zdrave a ostane tam az do porodu.

honey777
25. nov 2008

bobátko, nemám veľa času, tak len tak v skratke, čo sa týka toho termínu. Vzhľadom nato, že nie každá žena vie, kedy má ovuláciu a nebýva presne v strede cyklu, tak sa počíta dĺžka tehotenstva od 1. dňa poslednej menštruácie. Takže vlastne keď ti mešká menzes povedzme 2 týždne, tak sa ráta, žeby si mala byť v 6.tt (4 týždne cca od 1.dňa menzes a potom 2 týždne, čo ti mešká menzes. Ale ako hovoríš, hlavne že sa to konečne podarilo !!! A to fakt zlé, ak svokra sa stará do tvojho menštruačného cyklu, čo si nejaké domáce zviera ???!!! Sorry, že tak kruto, ale ...

bobatko
26. nov 2008

honey mas pravdu ale co narobim ked ona musi o vsetkom vediet a byt stredobodom pozornosti.volako to zvladneme a ja sa uz nad tym ani nezastavujem lebo by som sa len stresovala a to mi teraz vobec nepomoze. Tak ju mam na haku. 😎

honey777
26. nov 2008

Bobatko, SPRÁVNE, nech si trhne ... Ako zvládaš tehotenstvo ???

bobatko
27. nov 2008

momentalne zle vcera som mala bolesti a dokonca som aj mierne krvacala tak som rano utekala k doktorovi a ten len potvrdil coho som sa bala mimi sa nepaci a tak sa storcuje. Tak mi nasadil lieky a musim lezat nohy hore a nesmiem ani varit co ma asi zabije, ani chodit.len lezat a lezat.tak som zacala vysivat. nesmieme sa dokonca ani milovat,to mojho asi zabije sa nemilovat 3 mesiace.ale co uz ked chceme babo musime sa aj obetovat.

A co ty ako?? nemas nic noveho?? Ostali sme tu ako 2 vojaci v poli nikto sem uz nechodi. Nevies co sa deje???
☹ 😨

honey777
27. nov 2008

Tak to mi je veľmi ľúto, ale vy to zvládnete a v lete si privinieš mrňátko. Kamoška mala tiež podobné problémy, krvácala hneď na začiatku, musela ležať a už má 2 chlapčeka. Majú to tí chlapi zlé (chychy), ale my ešte horšie, bo jemu môžeš „pomôcť“, nech už nato neni sám, ale ty vôbec nič !
A to, že sme tu zostali samé...netuším, asi žiadna nečaká // , alebo čakali // a dočkali sa ...Ja už si ani nerobím testy, to by mi musela meškať aspoň týždeň. Lebo zakaždým jak mi meškala, tak kratúčko po teste som dostala. A je to napínavejšie čakať na červenú, ako zistiť, že len / a potom čakať na červenú. Zbytočne vyhodené peniažky. Koncom budúceho týždňa čakám výsledok...
Žeby ti bola svokra aj užitočná, keď nič nemôžeš robiť ? Ja by som to aspoň nachvíľu potrebovala, príkaz, aby som nesmela nič robiť...

bobatko
27. nov 2008

coze mas aj ty taku super svokru ktorej by sa patrilo aj byt trochu uzitocnou???
nestresuj sa a vysledok bude pozitivny, len sa nato moc netes, tesit sa budes ked tam budu // aj ta toí potom nebude bavit.
Drzkam palceky a nech to vyjde.

honey777
27. nov 2008

To s tým príkazom som myslela tak, žeby som si konečne vychutnala leňošenie a nič nerobenie. Som dosť rozlietaná a už ma to nebaví. Ja mám super svokru, nemôžem krivé slovo na ňu povedať. Maximálne nekonfliktný typ, a určite by mi s veľkou radosťou pomohla, keby vedela, že ide o záchranu vytúženého vnúčatka od mladšieho syna. A o našich ani nehovorím. No a manžela musím tiež spomenúť, žeby ma obskakoval, akoby som bola z cukru, teda si myslím chy chy.
Ďakujem za tie palčeky, určite sa ozvem, keď budú //. Opatruj sa bobatko a daj o sebe vedieť, ako sa ti darí.

deborah1
28. nov 2008

Dnes mi prišla mrcha. 😠 Ja neviem prečo,ale snáď na každom teh.teste vidím //.Aj keď tá druhá je taká slabá,že muž mi hovorí,že tam žiadnu nevidí,ale ja ju vidím a minulý mesiac ju videl aj manžel,hoci sa objavila asi 5 hodín po urobení testu. 😝 Pred pár dňami som nakvapkala toľko moču do tej paličky,že sa mi na teste ukázal jeden veľký červený šmuch 😅 ...

honey777
28. nov 2008

milá deborah1, myslela som, že to len snažilky začiatočničky prežívajú podobné stresy s márnym hľadaním a nachádzaním //. Ako si prežívala snažilkovanie pri predošlých detičkách a ako to bolo s rannými príznakmi tehu ? Koľko sa snažíte po 4.x ?

deborah1
29. nov 2008

Ja som vždy chcela veľa detí. 🙂 Tu som napísala preto,lebo skoro nikto ma v týchto veciach nechápe. ☹ Ale určite je to iné,keď niekto už má deti,a keď ešte nemá.U nás to je tak,že my sme plánovali všetky deti-1.sme mali na 2.pokus,2.na 5.-6. a 3.na 1. 🙂 No a pred rokom v auguste som potratila 4.drobčeka-v 6.týždni. 😢 /to nám vyšlo na 3.pukus/.A odvtedy sa nedarí..Neviem prečo,presne viem,kedy mám ovuláciu,jem vitamíny..Síce som dosť pribrala 😒 My sme chceli dievčatko 🙂 ,ale už je nám to jedno,nech je to aj ďalší chlapček,všetci by sme radi prijali do rodiny malý uzlíček.
Honey,pýtala si sa ma na snažilkovanie,no pri druhom som už chytala nervy,že čo sa deje,keď skoro pol roka nič,ale potom predsa prišli //.Vtedy som sa začala už báť,či nemám tú sekundárnu neplodnosť. Ranné príznaky som nemala pre všetkých rovnaké,viem,že pri niektorom tehetenstve mi bývalo zle,že som skoro nič nejedla,ale vracala som málo.

honey777
29. nov 2008

Milá deborah1, určite je to rozdiel, keď čakáš na 1. či na ďalšie dieťatko. Ako myslíš, že ta nik nechápe ? To že chcete mať veľa detí ? Mne to príde úžasné. Držkám vám palce. A zistili ti, prečo si o posldené bábo prišla ? Ako sú detičky staré a ako sa volajú ?

zuzannnka
7. dec 2008

Ahojky, můžu se Vás zeptat na jednu radu? Už od předpokládané tzv. nidace (podle výpočtu) mám slabounké hnědé špinění. Včera se měla dostavit mrcha, ale nepřišla, jen stále přetrvává to slabé hnědé špinění. Myslíte, že bych mohla být těhotná? nebo že to je příznak něčeho jiného?

honey777
7. dec 2008

ahoj zuzannnka, môže to byť tehotenstvo. Ale môže to byť aj niečo iné. Za tie skoro 2 roky, čo sa snažíme, som mala všelijaké „príznaky“ a u mňa to bolo zakaždým nič. Veď ešte počkaj taký týždeň, sprav test a choď k Dr. Je zbytočné chodiť hneď k Dr., keď ti mešká pár dní. Ale v každom prípade ti držkám palce.

mimo27
7. dec 2008

ahojte mozem sa pripojit? 🙂

honey777
7. dec 2008

sámoška

mimo27
7. dec 2008

davala som si foto xi 🙂 vy sa ties snazite

honey777
7. dec 2008

myslíš my ?

mimo27
7. dec 2008

ano honey 🙂

zuzannnka
7. dec 2008

honey777, děkuji ti moc za Tvoji odpověď.My se taky snažíme už dva roky. a jsou to opravdu hodně težký dva roky. Tak teď mám v sobě jen malou dušičku a velký, velký přáníčko, aby se to tentokrát povedlo. Snad se mrcha nedostaví, jak já bych si to moc přála. ..a vy se už taky snažíte tak dlouho? a řešíte to nějak?

honey777
9. dec 2008

Ahojte babenky, mimo27, ako si si už prečítala, snažíme sa. A aby som odpovedala aj zuzannnke, aj pre mňa to neni ľahké, ako pre každú snažilku. Raz som hore, raz dole, ale v tomto počasí a pred Vianocami som dole. A aj tesne po menzese... Strašne ti držkám palce. Robila si nieč výnimočné, keď tomu teraz tak veríš ? Lebo ja už mám v poslednej dobe také myšlienky, že tomu úspechu neverím a som skôr pesimistická. Máme za sebou všetky základné vyšetrenia a nejaké ak rozšírené a vše je OK. Vyskúšala som aj liečiteľov a veštice, každý mi nasľuboval, verila som, ale zatiaľ nič. Ale nevzdávam sa, viem, že sama musím so svojou psychikou pracovať. Mám toho veľa (práca, škola, domácnosť, stavba...). Mám teraz takéto myšlienky, ale bude to lepšie budúci týždeň. keď bude okolo ovulky a tak. Ako som povedala, držkaj sa a daj vedieť.

fifinka31
9. dec 2008

Ahoj holky,Zuzi,Honey,muzu se zeptat kdyz uz se snazite ty 2 roky,jestli mate za sebou laparku?My se snazime 20mesic(pred tim 14mes srovnavani cyklu)a mam ted zasebou 1 IUI-tak samo ze DOUFAM-ale jsem uz na nervy-MS citim v zadech...no vsak to znate.Mne ceka laparka asi v breznu.Zacinam mit pocit,ze musi byt problem v mych vejcovodech-jak jo zbyva jen IVF-a toho se zatim spis desim.A pokud budu OK,tak proc se doprcic este nezadarilo???....pardon,ja se jen nejak potrebuju asi vypovidat.

mimo27
10. dec 2008

ahojte babenky tak som dostala mrchu ☹ 😢

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre