Snažíte sa otehotnieť a stále nič. Ako to znášate?

jimynka
26. apr 2007

Zdravím všetky snažilky.Chcela by som sa vás spýtať, ako znášate tieto každomesačne neuspešné pokusy o otehotenenie,poznáte to, po ovulke ste v očakávaní, veríte, dúfate, máte dobrú náladu, vyzerá to priaznivo a.......nic, mrcha. Znova sa pozbierate, počkate na ovulku a zase verite, dúfate, teraz by to už naozaj mohlo podariť, a zase nič,mrcha. Zaujímalo by ma, kde hladáte silu, ako to prežívate, čo pomáha, čo nie, hocijakú dobru radu ako sa povzniesť a uľahčiť si to, čokoľvek , len aby to tak nebolelo. Každý hovorí : "podarí sa to vtedy keď na to nebudeš myslieť, ked to budeš najmenej čakať" ale na to sa nedá nemyslieť!!!! a neda sa nečakať!!! hm? alebo da?? ako???? Pre mňa je to vždy velké sklamanie.

albertova
26. apr 2007

Ahoj,...je to vždy ťažké, ale musíš si nájsť aj niečo iné v živote, čo Ťa teší....ale je to ťažké, tak či tak! My sme sa začali snažiť minulý rok v júni, keď sa to nedarilo, nechápala som prečo, veď som mladá,...(vieš, každý vraví, že čím si staršia, tým ťahšie to ide, ale neviem).

Vzali ma do dobrej práce, atď....a potom sa vždy ukľudním vetičkou:" Asi to tak má byť, asi nie je ešte ten správny čas, ....." Vieš čo a niekedy to funguje! Vieš, robíme preto všetko, určite aj Vy!

Momentálne mám duphaston, to sú hormony na úpravu ms, aj na správny cyklus, tak možno teraz to klápne 😀

eki
26. apr 2007

ahoj jimynka,
no je to určite vždy ťažké. Ja si vždy porevem, myslím si, že to neprežijem, že sa z toho zbláznim. Potom každý deň počujem nové infošky, kto všetko je tehotný, mám z toho dobré depresie. Neviem či môžem napísať, že sa snažím na to nemyslieť - asi to nie je pravda. V robote nemám čas na to myslieť, ale len čo vyjdem z roboty tak som už v bábatkovských myšlienkach. Modlím sa, ak sa nám to nemá podariť, nech mám silu to vydržať.. ☹

terezicka
26. apr 2007

Ja tiež niekedy nie som na tom veľmi dobre, ale musím si povedať že život ide ďalej a tak ako vraví albertová asi to tak jednoducho má byť...A aj keď to teraz nechápem že prečo, tak snáď raz to pochopím 😉 A Jimynka to má veľkú pravdu že sa na to nedá nemyslieť, mne sa to tiež nedarí.Ale poviem ti pravdu, ja vždy nejako vytuším že sa to zas nepodarilo a mrcha o pár dní dorazí, toto cítim v kostich 😒 Ale verím tomu, že už to nebdue dlho trvať a ja sa budem zaokrúhľať a gúľať s veľkým brušiskom 😀
Ináč Albertová ten Duphaston beriem aj ja, cyklus síce upravil ale k tehu mi zatiaľ nepomohol.A beriem ho už 7 mesiacov 😖

mm1
26. apr 2007

milé dievčatá, nič iné nám ani nezostáva, len čakať na zázrak a hlavne aby ten zázrak prišiel na 40 tt. život je komplikovaný, ale nesmieme to vzdávať...

albertova
26. apr 2007

terezicka, to vážne, a ja som sa tak tešila, že mi konečne niečo pomôže 😠 😔 😅 no ale nezúfame, no nie?! 😅

A koľko sa snažíte? 😔

terezicka
26. apr 2007

Albertová možno tebe to zaberie 😉 Snažíme necelých 9 mesiacov

albertova
26. apr 2007

no to zhruba ako my, a to ti tak skoro dali už dup... kôli čomu si ho dostala Ty?

zuzan
26. apr 2007

Holky, zdravím vás všechny, patřím mezi vás, měla jsem zpoždění 4 dny a tajně jsem doufala, bohužel MS dneska přišla... Snažíme se 6 měsíců, za tu dobu jsem stihla být těhotná jednou, bohužel mimoděložně, takže teď už mám jen jeden vejcovod ☹

Našla jsem pár rad, které všechny známe teoreticky, je těžké se jimi řídit, ale asi na nich bude hodně pravdy, je to vážně boj

Žijte běžným životem, věnujte se svým koníčkům a svůj život plánujte, jako kdybyste s těhotenstvím nepočítaly.

Naplánujte si pěknou dovolenou a těšte se na ni (nikoli způsobem - snad tam pojedu už těhotná), plánujte, kam se podíváte, jak se krásně odreagujete od práce a budete moci "vypnout."

Buďte mezi lidmi, choďte ven s kamarády, ale veřejně nerozhlašujte, že se snažíte otěhotnět, jinak se nevyhnete těm otravným dotazům "tak co, už jsi těhotná?" Pokud už to všichni kolem Vás vědí, v klidu jim povězte, že se zatím nedaří a že Vám jejich protivné dotazy (i když to myslí dobře) nedělají radost, a až těhotná budete, všichni se to včas dozví

Naplánujte si nějaký rozvoj - udělejte si řidičský průkaz, rozhodněte se do roka složit obtížnou zkoušku z jazyka, soustřeďte se taky na sebe.

Sice nemůžete otěhotnět, ale to není důvod k tomu, aby Váš život měl menší hodnotu - dělejte si radost, kupte si něco pěkného na sebe (ovšem bez představy - tohle nemůžu, až budu mít břicho, nevejdu se do toho), pokud nejste spokojena se svým vzhledem, zkuste s tím něco udělat, pomalu hubněte (žádné drastické diety!, ale celková změna životního stylu), zkuste cvičit, chodit na výlety...

Nekupujte nic pro dítě, byť je to seberoztomilejší a v bezkonkurenční slevě, uvědomte si, že čím déle se Vám nebude dařit otěhotnět, tím více Vás budou ty malé ponožtičky v šuplíku nebo dokonale vybavený dětský pokoj štvát.

Nedělejte si zbytečně těhotenské testy - ne dřív, než Vám bude MS meškat aspoň dva dny, jednak mi věřte, že opravdu ušetříte , druhak se vyvarujete mnoha a mnoha zbytečného zklamání.

Nevymýšlejte žádné katastrofické scénáře - nečtěte na internetu hromady článků o tom, proč se komu nedaří, jaké všechny choroby můžete mít a co zlého Vás může potkat. Velice pravděpodobně se Vás to vůbec netýká a takhle se zbytečně stresujete.

Nepočítejte s tím, že se Vám to musí podařit brzy, uvědomte si, že tohle není plně ve Vašich rukou a ovlivnit to téměř nemůžete, pokud něco neovlivníte, zbytečně se tím netrapte.

Nehledejte všechny nespravedlnosti světa - proč zrovna já???, když tolik žen má děti a ani je nechce, proč já je mít nemůžu, když po tom tak zoufale toužím - problém je v tom ZOUFALE

Věřte lékařům - pokud už jste v jejich péči, vědí, co dělají, a možnosti dnešní medicíny jsou už na velice vysoké úrovni. Na druhou stranu - pokud Vám není cokoli jasné, ptejte se, měly byste vědět, co Váš lékař dělá, proč to dělá a k čemu by to mělo vést. Asi není moc dobrý přístup, pokud si odnesete předpis na neznámé léky a teprve z příbalového letáku a informací na internetu se pokoušíte vyspekulovat, co Vám to vlastně asi je a k čemu je to dobré.

Já vím, že tonoucí se stébla chytá, ale používejte hlavu a nenaleťte žádným šarlatánům - pokud Vám to udělá dobře, berte nějaké vitamíny (ale buďte si vědomé, že neexistuje taková pilulka, po jejímž spolknutí byste zázračně otěhotněly ), pijte bylinkové čaje, ale určitě neutrácejte stokoruny za zázračné preparáty (nejsou!) nebo astrologické výpočty přesného data otěhotnění.

Milujte se pro radost, ve chvíli, kdy se budete řídit podle všech znaků plodnosti, dělat "předepsané" dvoudenní přestávky a cyklus co cyklus se budete snažit všecko pečlivě načasovat, dostanete se do stádia, kdy se nebudete milovat, protože se Vám chce, ale protože MUSÍTE, což k psychické pohodě dozajista nepřispěje.

Nepřemýšlejte moc nad každou naměřenou teplotou, uvědomte si, že jednotlivá teplota nic neznamená, graf je nutno číst jako celek a naprosto KAŽDÝ graf, kdy jste se milovali v plodných dnech, může skončit těhotenstvím

Na druhou stranu se zbytečně neobelhávejte, nehledejte na sobě všecky možné těhotenské příznaky a pokud už přijde MS a teploty budou vzorně dole, nenamlouvejte si, že přes to všecko jste přeci jen těhotná.

Nezoufejte nad každou MS, místo toho si řekněte, že příště se to určitě podaří, pokud budete hodně smutné, udělejte si radost, otevřete si s manželem lahev vína, kupte si velkou čokoládu, dopřejte si něco, co máte ráda a jako těhotná si to budete muset odepřít.

terezicka
26. apr 2007

Kvôli nepravidelnému cyklu a vraj mi pomôže aj otehotnieť

albertova
26. apr 2007

Máš pravdu, ja už to tiež tak nejak podobne beriem, nie úplne, lebo nie je to až tak jednoduché, ale snažím sa.

Lebo už som začínala byť ako šialená, kontrolovala som sa, merala,...a nič z toho a presne....sex som začínala brať ako prostriedok oplodnenia, nie ako predtým, len tak, že sa mi to páči, že to mám rada....

albertova
26. apr 2007

ja tiež tak nejak, kôli cyklu, hádam bude normálny, lebo som mala jeden cyklus proveru, vraj to je silnejšie, ale naopak vytvára anovulačné cykly, tak pri tom si robilo moje telo čo chcelo...ešte keď som brala tbl, tak som dostala ms, a tak 😒

mm1
26. apr 2007

zuzan má pravdu. čím viac sa budete pozorovať, merať a pod. tým dlhšie to bude trvať.
Ja som sa nemerala ani nepozorovala, tehu som tiež bola, aj keď to nevyšlo a skončilo to MA, ale nevzdávam sa a už teraz sa teším na druhé tehu.
a ked som sem prišla po prvý raz ako kôpka nešťastia, tak mi tu jedna milá osôbka, ktorú mám veľmi rada povedala:

NEBUĎ SMUTNÁ, PRETOŽE FAZUĹKA NEMOŽE PRISŤ DO SMUTNÉHO BRUŠKA !!!!

a toho sa držím...

kacerka
26. apr 2007

Ahoj holky, zkusím vás trochu uklidnit. My jsme se s manželem také snažili docela dlouho a osmý cyklus to konečně vyšlo. Léčila jsem se orgametrilem kvůli dlouhým cyklům, jenže ten nepomohl a hlavně jsem do sebe nechtěla zase cpát hormony, tak jsem ho vysadila, začala měřit BT, první cyklus po vysazení nejspíš nebyla ovu a trval 51 dní a další cyklus jsem měla ovu 23. DC a otěhotněla jsem. Takže osobně si myslím, že dlouhé cykly nejsou na škodu, hlavně, že probíhá ovulace a samozřejmě nesmějí být jiné komplikace např. srůsty.

govinda
26. apr 2007

kacerka, blahoželám k fazuľke. Ja síce orgametrilom nepoznám, ale aj ja mám strašne dlhé cykly. Teraz som začala brať Clostil a budem brať aj Dzuphaston, snáď to zaberie a cykly sa trochu skrátia, lebo ten posledný som mala cez 70 dní a už som myslela, že sa zbláznim.

albertova
26. apr 2007

Veď práve... na jednej strane sa človek nechce kontrolovať, ale na druhej to nejde! Mňa nebavili tie moje cykly, ja som mala ms non stop! Bola som s toho nervozna, lebo sme nemohli ani nič robiť, takže bez liekov sa momentálne nezaobídem, lebo to dopadlo, tak, že som mala ms stále ☹

mm: máš pravdu, musíme mať dobrú náladu, lebo v nervoznom tele sa to ani nepodarí...alebo nepotrebujeme mať nejakých (pri dobrom) neurotikov?? 😒 😠 😀 no nie.... musíme brať každú chvílu v dobrom slova zmysle...všetko zlé je na niečo dobré...aj keď momentálne človek nevie k čomu to je dobré...ale časom to zistíme/te.

Ja som na to už prišla 😀

albertova
26. apr 2007

kacerka, a v ktorom mesiaci si? 😀 supiš, gratulkujem 😀 😉

terezicka
26. apr 2007

Tak to sú super rady, len niekedy je dosť ťažké sa podľa riadiť ale za skúšku sa nič nedá 😉

albertova
26. apr 2007

No nič iné nezostáva 😀 😀 😀 no nie? Alebo máš niečo iné...

Ja sa niekedy dobre napapkám, dám si niečo sladké, vínko .....a som spokojná.. 😀 😀 😀

A takto nebudem cohniť keď budem tehu 😀 😀

kacerka
26. apr 2007

Jsem ve čtvrtém měsíci, takže i kritický první trimestr máme za sebou 😉
Já jsem se i domnívala, že díky tomu orgametrilu nemám ovulaci. Jsou to gestageny, které jsem brala od 15.DC po dobu 12 dnů. Jenže se laicky domnívám, že pokud neproběhne ovulace do toho 15.DC, tak už potom působí ten orgametril jako HA. Vybalila jsem to teď už na svého ex-gynekologa a ten se ani neráčil mi to vysvětlit, takže mi to nepotvrdil, ale ani nevyvrátil. Když jsem to konzultovala se svým nynějším doktorem, tak takticky mlčel a také mi na to nic neřekl. No nevím, je to můj názor. Vysvětluji si to hlavně tím, že jsme téměř hned po jeho vysazení otěhotněli . . . . .

dadunka
26. apr 2007

Ahoj holky, přidávám se, my se snažíme 9tý měsíc a zatím nic. Každý tu občas zmiňuje psychický blok, ale já netuším, od kdy ho už člověk má - jak se při tom chová atd. Možná ho už máme, možná ne. Co myslíte? Jak se to pozná? 😕

albertova
26. apr 2007

hmm, no môže byť, ja nepoznám ten liek, tak neviem. Držkám palce v tehulkovaní 😀

albertova
26. apr 2007

No podla mňa je to úplne normálna ľudská vlastnosť, akonáhle niečo veľmi chceš, tak to nedostaneš!!! A pravdepodobne to platí aj v tomto prípade 😒

mm1
26. apr 2007

inak s tými doktormi je to katastrofa.... myslela som si, že oni tu majú byť pre nás a nie my pre nich....
tiež som nemala veľmi dobré skúsenosti s lekármi......

albertova: ja zaháňam smútok tým, že si niečo pekné kúpim, alebo niekam vypadnem do prírody....

terezička, albertova: ste ešte mladulinke a babatinko príde.....

Po MA som myslela, že sa zbláznim, ale teraz už viem, že to nebolo k ničomu....

kacerka
26. apr 2007

Albertova: já to taky netvrdím, je to čistě moje teorie. Takže doporučuji všem měřit BT, zjistit, zda i při těch super dlouhých cyklech probíhá ovulace a pokud ano, tak zbytečně do sebe nic necpat . . . .
A přeji vám všem úspěšné snažení, ono to jednou vyjde. Já jsem tomu už také ten osudový cyklus nevěřila a manžel mě donutil udělat si testy a ejhle byly pozitivní 🙂

albertova
26. apr 2007

mm... no dúfam, že máš pravdu 😒 ale musíš!!!! 😠 😀

albertova
26. apr 2007

kacerka: máš super mužíčka 🙂

dievčatká na chvíľu vás opúšťam, ale večer pribehnem...pá

mm1
26. apr 2007

albertova: no naserinkana na to som.... ale snazim sa na to nemysliet.... fakt nie.... za chvilku tiez utekam

katy2
26. apr 2007

Ahojte,
pripajam sa k vam. My sa snazime uz 9.mesiac a stale buz uspechu. Pred dvoma mesiacmi som mala aj pozitivne testy, ale prisla ms, tak to vyzera na spontanny potrat... Tiez kazdy mesiac cakam a dufam a potom nastava to velke sklamanie... Teraz som si povedala, ze obmedzim MK, nebudem merat BT, ani sa nejak sledovat a necham to plynut... Je to strasne tazke.... Ale musime verit a naozaj sa venovat niecomu inemu ako neustalym myslienkam na babo... Drzim nam vsetkym palce, aby nam to vyslo a aby sme raz v naruci drzali ten najkrajsi uzlicek... 😉

leto79
26. apr 2007

myslim ze najlepsia prevencia pred sklamanim z / paličky, je testovat co najneskor... ja som uz netestovala od zaciatku roka, takze 4 mesiace... radsej pockam ci nepride mrcha a ona vzdy zatial dorazila svuňucha jedna 😠

takze ja osobne radim vsetkym snazilkam testovat az ked mrcha meska aspon 5 dní...

katy2
26. apr 2007

Leto, mas pravdu, ale myslim, ze velkym sklamanim je aj bez testovania to, ze mrcha vobec prisla.... ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre