Snažíte sa otehotnieť a stále nič. Ako to znášate?

jimynka
26. apr 2007

Zdravím všetky snažilky.Chcela by som sa vás spýtať, ako znášate tieto každomesačne neuspešné pokusy o otehotenenie,poznáte to, po ovulke ste v očakávaní, veríte, dúfate, máte dobrú náladu, vyzerá to priaznivo a.......nic, mrcha. Znova sa pozbierate, počkate na ovulku a zase verite, dúfate, teraz by to už naozaj mohlo podariť, a zase nič,mrcha. Zaujímalo by ma, kde hladáte silu, ako to prežívate, čo pomáha, čo nie, hocijakú dobru radu ako sa povzniesť a uľahčiť si to, čokoľvek , len aby to tak nebolelo. Každý hovorí : "podarí sa to vtedy keď na to nebudeš myslieť, ked to budeš najmenej čakať" ale na to sa nedá nemyslieť!!!! a neda sa nečakať!!! hm? alebo da?? ako???? Pre mňa je to vždy velké sklamanie.

mm1
26. apr 2007

to radim i ja.... netestujte skôr.... to sklamanie je potom väčšie a nič s tym nevyriešite....

katy2: ja som bola v tom, ze sa to teraz podarilo Katuš...

leto79
26. apr 2007

katy mas pravdu, aj mrcha je sklamanie, ale aspon usetris peniazky za test 😀 😀 😀
no sobne pre man je mrcha mensie sklamanie, nez /, mensie zlo ... a okrem toho, to cakanie ci mrcha pride alebo nie, je vzrusujuce (aspon pre mna 😉 )

katy2
26. apr 2007

Ja kym som merala BT, vzdy som vedela, ze pride mrcha. Vtedy vlastne ani testovat zbytocne netreba. Klesa teplota a je to tu... Teraz som si povedala, ze merat nebudem, ale uz ma to velmi pokusa, tak neviem, ako vydrzim... 😀

leto79
26. apr 2007

katy nemeraj, je to len zbytocny stres a okrem toho stale na to mylsis...

ja nemeriam a vzdy sa nechavam prekvapit, aj ked zatial vzdy to bolo neprijemne "cervene" prekvapenie...

ale ja iu do konca roka mrchu necakam, dufam ze zaberie clostil 😀 😀 😀

kuko7
26. apr 2007

babulky, aj mna takto npekne prekvapila tento mesiac mrcha hnusna, no nejako to prezivam 😒 aj ked by som najradsej uz fazulkovala 😉 ale dufam, ze tento mesiac to nejako s drahym zbuchame a mrcha si uz netrsne ani mesiac 🙂

albertova
26. apr 2007

ahojte bambulky, tak som späť 😀
musím sa priznať: spinkala som 😅
ja som hotová z tých všetkých liekov, viete antibiotiká, nejaká na elrgiu, a ten duph. Ale skôr to asi robia tie prvé dva lieky 😒

pimpa
26. apr 2007

Baby, mna tiez tento mesiac riadne mrsina prekvapila ☹ A to sme snazilkovali 11dc aj 14dc pocas bielkoveho hlienu....a aj tak mi dosla mrcha na 28dc? No chapete to? Ja teda nie...neviem, ako mam byt pokojna..a to sa fakt poctivo snazilkujeme od augusta.
Ake mate skusenosti s ovulacnym kukatkom?

albertova
26. apr 2007

ahoj pimpa, no to je zákon schválnosti! no niekde musela byť nejaká chybyčka...proste príroda je silnejšia, ako naše počty!!!! Už si bola u dr.? Čo na to on/ona? Koľko máš rôčkov? (ak sa môžem spýtať)

albertova
26. apr 2007

babule, dnes som si kúpila kozmetiku z biodermy na mastnú pleť, nemáte skúsenosti? lebo ja keď nemám HAK, tak mam hroznú pleť, hrozne mastnú....

pomohla vám niekomu?!

albertova
26. apr 2007

kde to vázne, nikto tu nie je ??? ☹

pimpa
26. apr 2007

Ahoj albertova,
no mam 25 a manzel 30, najprv boli fazy, ze ja som velmi chcela bejbo, potom on a zase ja este nie a az teraz uz obaja citime, ze sme pripraveni...tak si myslim, ze by to malo vyjst coskoro. No u lekara som este nebola sa pytat, ze co a ako. Mozno sa aj trochu hanbim, ze neviem presne co jaj mam opytat...ale lekarku mam dobru, milu. Asi by som sa mala osmelit. Ako si na to isla ty?

albertova
26. apr 2007

No ja mám 23, bábo sme už chceli dávno, len som si pripadala moc mladá, a teraz si pripadám tak akurát. Môj priatel má 30, my sme ešte neni zobratí, ale tento rok je sľubný....kúpili sme aj bytík, ešte mimčo...svadba a sme supiš! Ja už beriem nejaké lieky na úpravu cyklu, už ma aj chce doktorka sledovať, že čo a ako, či sa zlepší, a keď hej tak máme samozrejme väčšiu šancu na otehotnenie 😀 mala by si sa ísť poradiť, povedať jej situáciu....a uvidíš 😒 😀 ale určite budeš aspoň múdrejšia 😀

pimpa
26. apr 2007

Zrejme mas pravdu, ze by som jej to mala povedat rovno, ze sa snazime uz 9 mesiacov a nejako to neprichadza. Myslis, ze potom treba robit nejake speci vysetrenie alebo co zvycajne nasleduje?

albertova
26. apr 2007

Ja si skôr myslím, že najprv pozrie Teba a potom možno spermiogram manžela....ale to neviem presne. Lebo v mojom prípade, som momentálne ja s problémom, tak rieši, to ale asi keby sme boli obidvaja v poho, tak by nás nejak vyšetrila. Ale ten spermiogram nie je vraj bolestivý, to len odnesie spermie urologovi....aspoň si myslím 😒 A teba bude asi sledovať ultrazvukom, či máš ovulku....keď nie tak ti niečo na to dá...neboj určite to vyrieši a nebude to bolestivé 😉

pimpa
26. apr 2007

Ako dlho sa uz snazite vy? Merias si aj BT?
Ja pomyslam aj nad kupou nejakych vitaminov a urobila som si aj liker z aloe vera, vraj to pomaha na zenske organy a aj na otehotnenie, tak uvidime 😉 ale v kazdom pripade je aspon chutny.Mozem ti napisat recept, ako ho vyrobit, keby si chcela. Som sice trochu nedoverciva ku vseliekom, ale mozno predsa len zaberie.
Asi dam este take dva mesiace tomu volny priebeh a potom pojdem k lekarke. 🙂

albertova
26. apr 2007

My sa snažíme od júna 2006, ale ja som mala dlho HAK, tak to asi ovplyvnilo môj divoký cyklus. Vieš to aloe je určite dobrý nápad, aspoň na prečistenie (napíš recepl IP). Ja som už aj brala baby plán...a vzdala som to, už som si pripadala ako blbec. Vieš tehu som nebola a ako keby som si to potom nahovárala, že už budem....a tak. Merala som si BT, ale vzdala som to...vieš mne to už potom pripadá trochu prehnané. Ale sto ľudí sto chutí....takže 😒 😉

albertova
26. apr 2007

no čo už si to vzdala? ☹

eki
27. apr 2007

babenky, a necvičíte metódu p. Ľudmily Mojžišovej? mne sa to celom páči, aj verím tomu, žeby to mohlo pomôcť.. 🙂. Cvičím už asi 2 mesiace (aj s 2 týžd. prestávkou) - ale už prestanen, len ked budem tehu.. 🙂

albertova
27. apr 2007

ahoj eki.... 😀 a čo to je? nepoznám....
ale viem, že brušné tance sú fantastické na otehotnenie 😉

eki
27. apr 2007

http://zena.centrum.sk/iso/styl/clanek.phtml?id...

Nejde len "o pár cvikov"
Žena nejde len pasívne "hltať tabletky", ale aktívne pracovať na otehotnení. A to je účinný spúšťač pre frustrovanú a zdeptanú psychiku. Posilňuje a harmonizuje panvové dno a brušné svaly, čo neskôr pomáha aj kvalitnému pôrodu. Hovorí sa tomu "predtehotenská joga" - nepôsobí len na samotné oplodnenie, ale aj na cestu k nemu vedúcu (celkovú pripravenosť, výkonnosť a kondíciu).
Terapia sa zaoberá blokádami chrbtice, rebier, kĺbov, panvového dna, kŕčmi svalov, mobilizáciou kostrče (pretiahnutím panvového dna), ktorá môže byť pri tvrdších športoch narušená, koriguje "spúšťacie body". Býva doplnená ultrazvukom, magnetoterapiou, psychoterapiou, elektroterapiou, vodoliečbou...
Sústava zahŕňa 10 cvikov v 3 skupinách: 1-3, 4-7, 8-10. Cvičia sa v ľahu na chrbte, na bruchu, v polohe na "štyroch".

Na tej stránke sú tie cviky trochu blbo popísané, mám doma knižku, ak niekto budete chcieť, odpíšem to presne odtiaľ.

lusina
3. nov 2008

Ahojte žienky,
oprašujem túto dávno zaprášenú tému.
nie raz to vyzeralo tak nádejne, už som sa v duchu vytešovala, a hovorila si, "žeby už konečne?" a potom tá nešťastná mrška.....zase smútok, sklamanie, slzičky, takto to ide dookola, mesiac čo mesiac.vždy si poviem, na budúci mesiac to výjde .........čakám že bude // ....a zase príde mrška.a zase ten istý kolotoč dookola.
ak je to aj váš prípad, tak sa pridajte. 🙂

elana
3. nov 2008

Lusi a jak dlouho se už snažíte? My od 07/07 a tyhle pocity jsem měla tak prvního půl roku...potom mi začalo docházet, že ta cesta bude asi delší a že zklamáním si nepomůžu a nějak se mi to povedlo vytěsnit, prostě se snažíme v plodných dnech, ale po ovulaci už se nepozoruju, neříkám si, že třeba tentokrát to vyšlo-prostě už to tolikrát nevyšlo, že by mě spíš překvapilo, kdyby najednou a samo🙂 a často i zapomenu, že je MS na cestě a když dorazí, tak to beru tak, že ji dostávám už od 12cti let, tak je tu zas 😉 možná to není ten nejoptimističtější přístup ke snažení, ale je to realita🙂

pavcik
3. nov 2008

no to já zase vždycky úplně šílím a ten první den i brečím.Je mi to totiž tak líto ☹ sice už týden dopředu vím že to dostanu protože mám tak trojnásobný prsa a děsně ale opravdu děsně bolej že bych si je raděj ufikla 😒 ale v ten první den se mnou není k vydržení.Druhý den už v pohodě a jako by ten první den nebyl.Ale je to fakt záhul na psychiku

lusina
3. nov 2008

elana, snažíme sa necelé dva roky....celá večnosť. 😒
ti závidím ten optimizmus, mne sa to akosi c poslednej dobe moc nedarí, vždy ked dostanem upadnem do depky. ako vraví pavcik,je to riadny záhul na psychiku.ved práve,že to toľko x nevyšlo,že keby som si našla/čo verím,že raz najdem/ na teste //,asi by som omdlela 😀 .
a vy kočky koľko sa snažíte?

saralinda
3. nov 2008

U mě byl taky nejhorší asi ten první půl - 3/4 rok. Po necelém roce jsem začala chodit do CARu a zjistili mi zdravotní problémy (vysoký prolaktin a cysty), tak teď se nějako více soustředím, abych byla zdravá, než na mimčo.
Ale souhlasím, že je to dost náročné.

fifinka31
4. nov 2008

Ahoj holky,tak my se snazime 1,5 roku,pred tim 1,5 roku jsem srovnavala cykly(nebyla MS a sliznice po HA)takze uz taky cekame na mimi docela dlouho.Nejvic na nervy jsem byla tak kolem 3/4 roku snazeni-nikdy sem teda MS neprobrecela,spis vztek a beznadej ze to nejde,kdyz kolem vas si vsichni vesele tehotni ze.Nejhur mi bylo kdyz po roce snazeni nasla moje nej kamoska //(snazili sme se zhruba stejne)to sem pak mela peknou depku.Puvodne sem se snazila o dite ja-ona se pak taky rozhodla,takze to pak bylo takove podkopnuti nohou,ale na druhe strane mam ji rada a prala sem ji to.Ted uz ma mala 3tydny,a je to andilek,chodim si ji uzivat,a vubec necitim zadnou zavist nebo tak(jeji muz male nechtel)takze to neni u nich idealni-ja si to vse budu uzivat pak po svem a mnohem lepe,protoze muj muz MOC touzi po mimi.A jak pisete,po tak dlouhe dobe najit // tak to se mnou snad prasti!!!Neumim si to vubec predstavit.Sice plodime-ale // jako by se me nemely vubec tykat.Na zacatku sem parkrat netrpelive testila.Ale ja nemivam zpozdeni,mam spis kratsi lut.fazi.Takze MS dorazi drive nez bych planovala testit.Navic spinim par dni pred MS,takze jak obevim spino,cekam MS.Ale nekde v koutku duse stale DOUFAM,ze by to treba TED mohlo uz vyjit!!Uz chodime do CAR,budou ted 3IUI,pak laparka,a pak se uvidi.Zkratka cesta bude proste delsi a klikatejsi.
Hodne stesti vsem.

majkaa
4. nov 2008

fifinka mas velmi zaujimavy pribeh. My sa snazime 6 mesiacov, ale tiez ked dostanem ms tak neplacek, ale si povzdychnem, ze zaza nic.
Uplne ta chapem s tou kamaratkou. Pre niektore to vyznie tak, ze si, a aj ja zakerne, ale cloveku to len pride luto nic viac. Aj mne to kolkokrat prislo tak luto, ked niektora zostala tehotna. Niezeby som jej to nepriala, ale som si povedala, hej do poradia, nepredbiehajte sa 😀 . Ale po chvilke ma to presle.
Tak ti drzkam palce aby ti to vyslo cim skor.

pavcik
4. nov 2008

fifinka: úplně tě chápu. Moje kamarádka která je ještě mladší než já (mě je 22 jí 21) porodila v létě tu nejkrásnější holčičku na světě. Mám prcka moc ráda,jak se říká, jsem z ní úplně ...... ale nezávidim jí malou ve zlým. Jen si moc přeju taky mimi.Přeju jí to moc a tak si ale řikám jak někdo může mít takový štěstí a já ne. Dřív jsem si taky plánovala jak se začnu testovat,ale ta jedna čárka mě tam vždy tak vytočila že ještě na wc jsem propukla v žalostný pláč. Vždy jsem se testovala sama doma,přítel by mě moc nechápal. Ale od minulýho týdne co jsme byli v caru gennetu a vím že díky spermiu se nedaří tak na to všechno prdim a musim čekat do ledna na nový spermio. Do tý doby jsem se zapřísáhla že do lékárny nepůjdu ani pro ovu test ani pro těhu test. Jen teď budem baštit vitamíny a odpočítávat dny do konce ledna. Ale kruci se to táhne jak smrad 😖 😠

guiri
7. nov 2008

Babulky, ja mam na vas jednu otazku. Stalo sa vam uz, ze ste normalne ovulovali, presli 2 tyzdne, no a miesto kramov sa vam zase objavil ovu hlien? Mna strasne dnes boli brucho a vkrizoch, cakam, ze mrcha dorazi, ale nakoniec sa vzdy objavi len ten ovu hlien. Nechapem to. 😒 Nejaka podobna skusenost???

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre